ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 4 نخست 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 38
    امتیازها
    5,512
    سطح
    47
    8
    کاربر جدید
    خوب ، تغییرات انجام شده:
    1- هرسه سوکت ساتا رو به طلایی ها زدم و بعد از بالا اومدن ویندوز شناسایی و رستارت کردم.
    2- تو بخش Ai Tweaker بایوس رم رو تو حالت xmp گذاشتم و پروفایل 1 رو انتخاب کردم که به صورت زیر در اومد: xmp ddr3 - 1600 10-10-10-27-1.50v - 1.20v
    3- هاردها هم تو حالت AHCI هستند.

ویندوز بالا اومد و هیچ تغییری تو سرعتش ایجاد نشده حتی قبلا بالا اومدن ویندوز زیر 6 ثانیه بود و صفحه نوار زمان رو نشون هم نمیداد ولی الان 2 ثانیه اضافه شده و اون رو نشون میده.
    یک عکس از تسک منیجر ویندوز موقع باز کردن یک فایل ویدئویی کوچیک 18 مگی رو میزارم تغییرات عجیب مصرف cpu رو میتونید تو عکس ببینید. رم بدون نوسان داره کار میکنه ولی دلیل درگیری بیش از اندازه cpu چی میتونه باشه؟
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Task.jpg
مشاهده: 42
حجم: 225.2 کیلو بایت

باز کردن فایل ویدئویی 30-40 درصد از cpu رو درگیر میکنه، جلو عقب بردن ویدئو 20-40 درصد، کپی یه فایل کوچیک داخل درایو c (که SSD هست) 4-5 ثانیه سیستم لگ میزنه و مصرف cpu به 20% میرسه ، اکسترکت کردن فایل، Sort کردن فایل و ... اینا که عرض کردم برای نمونه بود. هر کار دیگه ای هم همچین وضعی داره.
    Satya Nadella - MS CEO

ما باید خود را تغییر دهیم. پاسخ دیگری برای غلبه بر مشکلات وجود ندارد
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi.rahimi نمایش پست ها
    خوب ، تغییرات انجام شده:
    1- هرسه سوکت ساتا رو به طلایی ها زدم و بعد از بالا اومدن ویندوز شناسایی و رستارت کردم.
    2- تو بخش Ai Tweaker بایوس رم رو تو حالت xmp گذاشتم و پروفایل 1 رو انتخاب کردم که به صورت زیر در اومد: xmp ddr3 - 1600 10-10-10-27-1.50v - 1.20v
    3- هاردها هم تو حالت AHCI هستند.

ویندوز بالا اومد و هیچ تغییری تو سرعتش ایجاد نشده حتی قبلا بالا اومدن ویندوز زیر 6 ثانیه بود و صفحه نوار زمان رو نشون هم نمیداد ولی الان 2 ثانیه اضافه شده و اون رو نشون میده.
    یک عکس از تسک منیجر ویندوز موقع باز کردن یک فایل ویدئویی کوچیک 18 مگی رو میزارم تغییرات عجیب مصرف cpu رو میتونید تو عکس ببینید. رم بدون نوسان داره کار میکنه ولی دلیل درگیری بیش از اندازه cpu چی میتونه باشه؟
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Task.jpg
مشاهده: 42
حجم: 225.2 کیلو بایت

باز کردن فایل ویدئویی 30-40 درصد از cpu رو درگیر میکنه، جلو عقب بردن ویدئو 20-40 درصد، کپی یه فایل کوچیک داخل درایو c (که SSD هست) 4-5 ثانیه سیستم لگ میزنه و مصرف cpu به 20% میرسه ، اکسترکت کردن فایل، Sort کردن فایل و ... اینا که عرض کردم برای نمونه بود. هر کار دیگه ای هم همچین وضعی داره.
    مهدی جان ما باید همه چیز رو بررسی کنیم و به همه چیز مشکوک باشیم تا دلیل اصلی مشکل رو پیدا کنیم .
    به نظر من اگه بتونی ویندوز 7 یا 8.1 بریزید که درایورهاش ساپورت میشه و بررسی کنید که اونجا مشکل دارید یا نه خیلی خوب میشه .

امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    با سلام و خسته نباشید
    یه سوال داشتم ازتون . ما یه pc قوی بستیم با کانفیگ که عرض میکنم.
    مادر برد Asus z87 Pro
    CPU intel i5 4570 4core
    memory 16 gig king bus 1300
    گرافیک onboard intel 4600
    هارد 1t
    ssd 64gig
    یک فن حرفه ای برای cpu
    .
    سلام دوست عزیز،

دو سوال. اول اینکه آیا از اول سیستم عامل را روی SSD نصب کردید یا سیستم عامل موجود روی یک HDD رو migrate کردید روی SSD؟ سوال دوم اینکه SSD چه نوع و مدلی هست؟ در پستتون گفتین «کارت SSD» یعنی PCI-E هست یا SATA؟
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliYar نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،

دو سوال. اول اینکه آیا از اول سیستم عامل را روی SSD نصب کردید یا سیستم عامل موجود روی یک HDD رو migrate کردید روی SSD؟ سوال دوم اینکه SSD چه نوع و مدلی هست؟ در پستتون گفتین «کارت SSD» یعنی PCI-E هست یا SATA؟
    پست های قبلی استارتر رو مطالعه کنید جواب همه سؤالاتتون رو می گیرید .

امتیازها
    5,512
    سطح
    47
    8
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Eshraghi نمایش پست ها
    مهدی جان ما باید همه چیز رو بررسی کنیم و به همه چیز مشکوک باشیم تا دلیل اصلی مشکل رو پیدا کنیم .
    به نظر من اگه بتونی ویندوز 7 یا 8.1 بریزید که درایورهاش ساپورت میشه و بررسی کنید که اونجا مشکل دارید یا نه خیلی خوب میشه .
    دقیقا من به این فکر افتادم. منتها هرجور فکر میکنم امکانش نیست. سیستم متعلق به سامانه دانشگاهه و هزینه نصب سیستم و نرم افزار به همراه متعلقاتش نزدیک 12 تومن شده. منم بخش IT موسسه ام و مسئولیتش با منه. امکان اینکه بخوام ویندوز رو عوض کنم به خاطر اون نرم افزار و تنظیمات و وجود دیتای خیلی مهم وجود نداره.

اما میشه حدس هایی که میزنید رو در مورد تنظیمات یا درایورها و ... بگید حتی المقدور انجام داد شاید این وسط نقطه کور پیدا شد. من به درایور کارت گرافیکی هم مشکوک بودم از رو cd ایسوس خطا داد از driver pack نصب کردم. به ظاهر خوبه ولی شاید نکته ای توش باشه.
    اون درایوری هم که Unknown زده رو از رو Device ID سرچ کردم دیدم تو اینجا فروم ایسوس با همین مادربرد این سوال مطرح بود. ولی چیزی دستگیرم نشد.
    Satya Nadella - MS CEO

امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Eshraghi نمایش پست ها
    پست های قبلی استارتر رو مطالعه کنید جواب همه سؤالاتتون رو می گیرید .
    بله رضا جان حق با شماس :) راستش توی پست گفته بودن ویندوز روی SSD نصب شده گفتم صد درصد مطمئن بشم که از اول روی درایو سالید نصب کردن و migration در کار نبوده. اون عکس تست هم که حتما مشخصات درایو توش دیده میشه برای من باز نشد چند بار ریفرش کردم و گفتم سوال کنم. فکر نمی کردم تایپ کردن چند کلمه در جواب کار خیلی سختی باشه.
    امتیازها
    5,512
    سطح
    47
    8
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliYar نمایش پست ها
    بله رضا جان حق با شماس :) راستش توی پست گفته بودن ویندوز روی SSD نصب شده گفتم صد درصد مطمئن بشم که از اول روی درایو سالید نصب کردن و migration در کار نبوده. اون عکس تست هم که حتما مشخصات درایو توش دیده میشه برای من باز نشد چند بار ریفرش کردم و گفتم سوال کنم. فکر نمی کردم تایپ کردن چند کلمه در جواب کار خیلی سختی باشه.
    عزیز چون دیدم آقای اشراقی جواب شمارو داد چیزی نگفتم.ssd مدلش adata sx900 هست و از نوع هارد دیسک با اتصال Sata و ویندوز به طور مستقیم روش نصب شده.
    ممنون از توجهت.
    Satya Nadella - MS CEO

امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    عزیز چون دیدم آقای اشراقی جواب شمارو داد چیزی نگفتم.ssd مدلش adata sx900 هست و از نوع هارد دیسک با اتصال Sata و ویندوز به طور مستقیم روش نصب شده.
    ممنون از توجهت.
    خواهش می کنم، منظور منم همین بود که فکر نمی کنم شروع کننده عزیز با توضیح دادن مشکلی داشته باشن. البته رضا جان هم حق دارن کسی اگر می خواد جوابی بده باید قبلا تمام پست هارو بخونه که چیزی از قلم نیافته.

راستش Migration که می فرمایید در کار نبوده. مساله دیگه که به ذهن من می رسه TRIM شدن یا نشدن درایو هست. اگر trimming خوب انجام نشه می تونه عملیات های نوشتن رو در آینده روی همون block هایی که trim نشدن خیلی کند بکنه. که اگر اشتباه نکنم تریمینگ در ویندوز 7 و ویندوز سرور 2008 r2 به صورت اتوماتیک فعال هست. یعنی اگر حالت AHCI فعال باشه که حتما فعال هستن. فقط موردی که به نظرم می رسه نسخه firmware درایو هست یعنی در واقع firware باید اجازه اجرای دستور TRIM رو بده. شاید به روزرسانی اون به آخرین نسخه بی فایده نباشه. امیدوارم با کمک دوستان با تجربه و با معلومات، که در اینجا تعدادشون هم کم نیست، مشکل حل بشه.
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    ممنون از توجهت.
    SSD هارد نیست و نباید برای SSD پیشوند هارد رو به کار برد . از شما که یه حرفه ای هستید و دستتون تو کار هست بعیده .
    با این اوصاف آپدیت فریمور SSD هم غیر ممکنه چون در اثر آپدیت تمام اطلاعات روی SSD حذف میشه ! این هم یه راه بررسی بود . البته فقط می تونید فریمور حال حاضر SSD رو بررسی کنید و با آخرین فریمور موجود در سایت ای دیتا مطابقت بدید که قطعاًٌ آخرین فریمور نیست چون سیستم حدود یک سال پیش خریده شده !
    فقط یه کار میشه کرد. اگه روی هارد 1ترا فضای خالی وجود داشته باشه مقداری که بشه روی یه پارتیشن ویندوز دیگه ای ریخت و بررسی کرد خوب میشه . بوت دیفالت رو هم میدین به ویندوز روی SSD و زمانی که خیلی مراجعه کننده وجود نداره به سامانه
    سوئیچ می کنید روی ویندوز روی هارد و بررسی می کنید که کندی می بینید یا نه .
    البته باز هم اگه چنین کاری با توجه به شرایط موجود ممکن باشه . با چیزی که گفتید راه های بررسی مشکل محدود شده .
    ویرایش توسط Reza Eshraghi : 2014/05/29 در ساعت 08:00

امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    دوستان سلام،

مهدی عزیز شما در پست های قبلی گفتید که چک می کنید که آیا SSD در حالت RAID0 هست یا خیر. این مساله رو چک کردید؟ چون تا جایی که بنده می دونم اگر SSD در حالت RAID ست شده باشه اصلا دستور TRIM اجرا نمیشه. مساله دوم همین firmware درایو هست. اگر این جور که آقا رضا میگن مال پارسال باشه احتمالا firmwareش قدیمیه و این سری ADATA SX900 با کنترلر سندفورس و firmware های قدیمی کلا با TRIM مشکل داشتن که با به روزرسانی firmware (نسخه 5.0.7a) ظاهرا مشکل برطرف شده.

در مورد به روزرسانی firmware هم باید بگم اصولا نباید storage unit هنگام به روزرسانی یا تغییر در firmware کاری به دیتای موجود داشته باشه. البته احتیاط حکم می کنه که همیشه قبل از هر تغییری به خصوص تغییرات مهمی مثل به روزرسانی firmware یه backup از دیتا تهیه بشه، ترجیحا یک IMAGE از کل محتوای SSD. پاک شدن اطلاعات هم در مورد بعضی از درایو ها و کنترلرهای خاص (به خصوص درایو های قدیمی تر) اتفاق می افته که در اونها برای به روزرسانی در واقع درایو به نوعی فرمت low-level میشن. معمولا شرکت های سازنده بر روی سایت هاشون یا روی اطلاعات و instruction های که با پکیج های firmware بیرون میدن به کاربر اطلاع میدن که در صورت به روزرسانی دیتا پاک میشه یا نه.

با توجه به وجود HDD1TB فکر می کنم فضای کافی برای تهیه backup یا image از این SSD در اختیار داشته باشین.
صفحه 2 از 4 نخست 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 38

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع