ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 3 از 4 نخست 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 34

موضوع: مشکل blue screen

امتیازها
    2,487
    سطح
    30
    24
    کاربر انجمن
    اینم تب های سی پی یو و مموری با برنامه cpu-z

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 83996096763756747450.jpg
مشاهده: 19
حجم: 41.8 کیلو بایت

نام: 23272355782090896132.jpg
مشاهده: 15
حجم: 58.9 کیلو بایت
    امتیازها
    2,487
    سطح
    30
    24
    کاربر انجمن
    اینم عکسای برنامه hwmonitor

نام: 47830664829486762762.jpg
مشاهده: 18
حجم: 99.3 کیلو بایت

نام: 51442360476305461180.jpg
مشاهده: 15
حجم: 61.1 کیلو بایت
    امتیازها
    2,487
    سطح
    30
    24
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN 2012 نمایش پست ها
    دوست خوبم رمهات مشكل دارند بايد ببرى گارانتى.
    آقا از کجا متوجه شدید؟؟میشه بهم بگید؟؟یعنی رم خرابه یا با مادربوردم سازگاری نداره؟؟

من اول رم PATRIOT kit 8gb 2133 داشتم که بعضی وقتا هم بلو اسکرین میداد که یکی از این رما سوختو ک بردم گارانتی به جاش دو تا رم 4 گیگ پاترویت باس 1600 بهم به صورت امانتی دادن که وقتی براشون بار اومد اینارو ببرم ی کیت 8گیگ باس 2133 بگیرم
    وقتی هم داشتم اون دوتا رم 4گیگ باس 1600 میگرفتم خودش تست کرد گفت کاملا سالمه
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط amiralisahari نمایش پست ها
    آقا از کجا متوجه شدید؟؟میشه بهم بگید؟؟یعنی رم خرابه یا با مادربوردم سازگاری نداره؟؟

من اول رم PATRIOT kit 8gb 2133 داشتم که بعضی وقتا هم بلو اسکرین میداد که یکی از این رما سوختو ک بردم گارانتی به جاش دو تا رم 4 گیگ پاترویت باس 1600 بهم به صورت امانتی دادن که وقتی براشون بار اومد اینارو ببرم ی کیت 8گیگ باس 2133 بگیرم
    وقتی هم داشتم اون دوتا رم 4گیگ باس 1600 میگرفتم خودش تست کرد گفت کاملا سالمه
    برادر 3 تا مسئله دارم.

1) الان دو تا رم 4 گیگ 1600 داری؟ پس چرا رمهات Single هستش و Dual نیست؟ مگه توی اسلات های همرنگ نصبشون نکردی؟
    2) مادربرد عموما" مشکل نداره و فقط باید بایوس مادربرد به روز باشه. بالای 90% ارور های رم مال خود رم هستش و بقیه مال پردازنده و مادربرد. ممکنه از مادربرد هم باشه اما فعلا" رمها رو باز هم عوض کن.
    3) 2 تا رم 4 گیگ خیلی بهتر از یک رم 8 گیگه، برو بازم ازشون یک جفت رم جدید بگیر. رم گارانتی ماداملعمر داره - جونشون هم بالا باید - تا روز قیامت باید عوضش کنند.
    4) اگر بازهم رمهای جدید گرفتی - یک بار CPU رو دربیار و دوباره جا بزن، و از به روز بودن بایوس مطمئن شو سپس اگر بازهم مشکل پابرجا بود، مادربرد رو بفرست گارانتی.
    5) اگر همه ی موارد بالا رو انجام دادی بازم درست نشد، بزن سیستم رو تیکه تیکه بفروش بره، راحت شی.
    امتیازها
    26,587
    سطح
    97
    14,293
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    دوست من از طریق برنامه Memory Diagnostics میتونی علاوه بر اینکه رم رو باگ گیری کنی میتونه باگ ها رو هم شناسایی کنه اگر رم ات مشکلی داشته باشه حتمی اعلام میکنه در کل بسیار کار امد هست برای اجراش از این روش برو

http://windows.microsoft.com/en-us/w...-your-computer
    امتیازها
    2,487
    سطح
    30
    24
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN 2012 نمایش پست ها
    برادر 3 تا مسئله دارم.

1) الان دو تا رم 4 گیگ 1600 داری؟ پس چرا رمهات Single هستش و Dual نیست؟ مگه توی اسلات های همرنگ نصبشون نکردی؟
    2) مادربرد عموما" مشکل نداره و فقط باید بایوس مادربرد به روز باشه. بالای 90% ارور های رم مال خود رم هستش و بقیه مال پردازنده و مادربرد. ممکنه از مادربرد هم باشه اما فعلا" رمها رو باز هم عوض کن.
    3) 2 تا رم 4 گیگ خیلی بهتر از یک رم 8 گیگه، برو بازم ازشون یک جفت رم جدید بگیر. رم گارانتی ماداملعمر داره - جونشون هم بالا باید - تا روز قیامت باید عوضش کنند.
    4) اگر بازهم رمهای جدید گرفتی - یک بار CPU رو دربیار و دوباره جا بزن، و از به روز بودن بایوس مطمئن شو سپس اگر بازهم مشکل پابرجا بود، مادربرد رو بفرست گارانتی.
    5) اگر همه ی موارد بالا رو انجام دادی بازم درست نشد، بزن سیستم رو تیکه تیکه بفروش بره، راحت شی.

بایوس مادربوردم همیشه دارم بروز نگه میدارم و آپدیتشم کردم.بله الانم دو تا رم 4 گیگ باس 1600 روی سیستمم هست ولی کیت نیست هر جفتش پاتریوته 4 گیگ باس 1600 هستش.
    هم توی اسلاتهای هم رنگ امتحان کردم که میشه اسلات a1 ,b1 که بازم بلو اسکرین داد و روی اسلاتهای غیر همرنگ یعنی a1.a2 هم امتحان کردم که بازم بلو اسکرین داد
    سی پی یو هم دو هفته پیش تقریبا باز کردم خمیر سیلیکنی زدم بستم البته اون موقع هم این مشکلو داشتم ک فایده ای نداشت
    رم هایی ک الان دارم رفتم از گارانتی گرفتم هر جفتشو تست کرد گفت کاملا سالمه

ممکنه بخاطر این باشه ک این برند رم با مادربوردم سازگاری نداشته باشه؟؟؟؟
    امتیازها
    2,487
    سطح
    30
    24
    کاربر انجمن
    متوجه شدم ..این رمای پاتریوت روی سیستم دوستمم گذاشتم ک اونم مادربوردش ایسوزه بلواسکرین داد.
    کلن به این نتیجه میرسیم ک مادربورد ایسوز با برند رم پاتریوت سازگار نیست
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    بایوس مادربوردم همیشه دارم بروز نگه میدارم و آپدیتشم کردم.بله الانم دو تا رم 4 گیگ باس 1600 روی سیستمم هست ولی کیت نیست
    ببخشید کیت نیست یعنی چی؟ عین هم نیستند؟

هر جفتش پاتریوته 4 گیگ باس 1600 هستش.
    یک مدل هستند یا نه؟ عین هم هستند یا نه؟ دو تا پاتریوت متفاوتند یا هردو پاتریوت یک مدل هستند؟

هم توی اسلاتهای هم رنگ امتحان کردم که میشه اسلات a1 ,b1 که بازم بلو اسکرین داد و روی اسلاتهای غیر همرنگ یعنی a1.a2 هم امتحان کردم که بازم بلو اسکرین داد
    امیر علی جان

اگر این دو تا رم دو مدل مختلف هستند، اصلا" با هم کار نمیکنند. تعجبی نداره! رمهای یک سیستم باید یک مدل، یک برند، یک حجم و یک تایمینگ داشته باشند. یعنی عین هم باشند از هر لحاظ. ممکنه هر دو تا برندشون پاتریوت باشه، ولی اصلا" مهم نیست، تنها چیزی که مهمه اینه که غیر از برند، مدل، حجم و تایمینگشون هم عین هم باشه وگرنه اصلا" با هم روی هیچ سیستمی کار نمی کنند.

تک به تک و تنهایی هر دو تا سالم هستند اما طبیعیه با هم کار نکنند.

سی پی یو هم دو هفته پیش تقریبا باز کردم خمیر سیلیکنی زدم بستم البته اون موقع هم این مشکلو داشتم ک فایده ای نداشت
    خوب پس از این نظر شک و شبه برطرف شده.

رم هایی ک الان دارم رفتم از گارانتی گرفتم هر جفتشو تست کرد گفت کاملا سالمه
    حالا سوال منو بالا جواب بده ببینم این رمها عین همه یا نه.

بعدشم من خودم یک رم رو چهار بار عوض کردم ظرف سه روز. گارانتی هر دفعه به من رمهای جدید میداد و باز هم خراب بود. گارانتی که از آسمان وحی نازل نکرده اگر گفت فلان رم سالمه حتما" سالم باشه. میری میزنی میبینی اونم خرابه. دلیل نداره.

ممکنه بخاطر این باشه ک این برند رم با مادربوردم سازگاری نداشته باشه؟؟؟؟
    به هیچ عوان ربطی نداره. مادربرد ایسوس اصلا" نمیفهمه رم مال چه برندی هست که سازگار باشه یا نباشه. اصلا" این دو قطعه یکدیگر را از نظر برند اصلا" نمیشناسند. تنها چیزی که برای مادربرد ایسوس مهمه اینه که رم DDR3 روش نصب کنی، حالا برندش هر چی میخواد باشه.

متوجه شدم ..این رمای پاتریوت روی سیستم دوستمم گذاشتم ک اونم مادربوردش ایسوزه بلواسکرین داد.
    کلن به این نتیجه میرسیم ک مادربورد ایسوز با برند رم پاتریوت سازگار نیست
    نتیجه گیریت اشتباهه، ربطی نداره. رم خراب رو یا دو تا رم مختلف رو روی هر مادربرد با هر برندی بگذاری بلو اسکرین میده.
    امتیازها
    7,093
    سطح
    55
    765
    کاربر انجمن
    دوست من آرمین عزیز و مهندس اشراقی هردو اساتید سخت افزار هستند به دقت ببین چی بهت می گن آخه برادر من چرا حرف خنده دار میزنی مادربرد برند رو تشخیص نمی ده چه ربطی به ایسوس بودن داره ! با تک رم کار کن بعدش سریع ببر گارانتی عوضشون کن تا دبه نکرده شرکت گارانتی

امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط kenzo نمایش پست ها
    دوست من آرمین عزیز و مهندس اشراقی هردو اساتید سخت افزار هستند به دقت ببین چی بهت می گن آخه برادر من چرا حرف خنده دار میزنی مادربرد برند رو تشخیص نمی ده چه ربطی به ایسوس بودن داره ! با تک رم کار کن بعدش سریع ببر گارانتی عوضشون کن تا دبه نکرده شرکت گارانتی
    سلام ! صبح بخیر !
    همون طور که مهرداد جان گفتند شما رم ها رو به صورت تکی تست کنید یعنی یک ماژول رو میزارید روی مادربرد تست می کنید حتی روی تک تک اسلات ها تست می کنید . به این روش اگه به صورت تکی سازگار بودن و بلو اسکرین نگرفتید و در حالتی که دو تایی با هم کار می کنند بلو اسکرین می گیرید یعنی این دو تا ماژول مشخصاتشون با هم یکسان نیست و نمیتونن با هم کار کنند اما سالم هستن .
    لطفاً از این نتیجه گیری های مبتدیانه هم نکنید .

صفحه 3 از 4 نخست 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 34

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)