ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 57
    امتیازها
    12,803
    سطح
    73
    3,081
    کاربر حرفه ای کامپیوتر

مشکل بسیار عجیب با شبکه

سلام عزیزان یه چند سالی هست که با یک مشکل رو عصاب برخوردم
    اونم اینکه بعد از افتتاح اسانسور در ساختمون بعد از هر بار استفاده اسانسور Line نت من قطع میشه
    جالبیش اینجاس که طبقه پایینیمون این مشکل رو نداره
    برای همین این گزینه ها رو تست کردم:
    1- با مودم اونا تست کردم
    2- بابرق اونا تست کردم
    3- اسپلینتر رو عوض کردم
    4- سیم تلفن رو شیلد دار کردم (اول ما طبقه 4 بودین کلا سیم های تلفنمون فرق داشت (معمولی بود) بعد سوییچ کردیم طبقه 3 و بعد کل سیم تلفن اون طبقه رو شیلد دار کردیم )
    5- پریز اتصال به خط تلفن رو عوض کردم و بردم انور خونه تست کردم

ولی همشون در اخر یه نتیجه داد

قطع شدن لاین و شبکه :(
    --------
    خب پس یعنی:

برق درسته
    مودم درسته
    خط هم درسته
    پس مشکل چیه ؟

حالا دوستان به نظرتون چه راه کار های دیگری وجود داره تا بفهمیم مشکل از چیه ؟
    CPU : 4770k
    GPU : GTX770
    Mobo:Maximus VI Extream
    Drive : SSD 500GB + 128GB & HDD 2TB
    RAM : 16G @ 2400Mhz
    POWER : GREEN Overclocking EVO OC+1350
    امتیازها
    24,171
    سطح
    94
    7,996
    کاربر اخراجی
    سیم تلفن که از بیرون میاد رو دنبال کن از اونجایی که از کابل اصلی جدا میشه و داخل خونتون میاد، به نظرم سیم تلفنتو کلا جدا بکش

send from my fonepad
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    حق با امین جان هست امیر محمودجان !
    منم همین الآن سیم تلفن رو مستقیم از ورودی کابل مخابرات گرفتم 30 متر سیم کشیدم از تو حیاط اومده تو اتاقم !

امتیازها
    12,803
    سطح
    73
    3,081
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    خب تو ساختمون که نمیشه از این کارا کرد
    من فعلا دنبال مشکلم که چرا اینطوری شده
    امتیازها
    17,097
    سطح
    83
    2,719
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط AmirMahmood نمایش پست ها
    تنها دلیلش میتونه نویز بالا و یا پاور سیگنال پایین باشه....یه شات از صفحه اول مودمت بزار...
    امتیازها
    55,250
    سطح
    100
    11,513
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    چرا نمیشه از این کارا کرد ؟؟؟؟ بیان ببینین همساده ی ما یه کابل از پشت کنتور کشده خیلی شیک و مجلسی !!!!! روش رو هم تزیین کرده برده تا طبقه ی 4 !!!!! این که سیم تلفن ه !!!!
    RAM: Team Group 8GB 3000Mhz CL16 DDR4
    CPU: AMD Ryzen 2200 G
    MAIN: ASUS B350-E Sock AM4
    امتیازها
    12,803
    سطح
    73
    3,081
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arthur نمایش پست ها
    تنها دلیلش میتونه نویز بالا و یا پاور سیگنال پایین باشه....یه شات از صفحه اول مودمت بزار...
    این عکس صفحه اول مودمم

اینم گفتم شاید به درد بخوره برای همین گذاشتم

امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    سلام

امیرمحمود جان از روی شات مودم (zyxel) حدس می زنم که ISPت شاتل باشه. راستش منم چند ماه مشکل قطع و وصل تقریبا دائمی داشتم. بدون اینکه کابل کشی و اتصالات و پریز و خلاصه تشکیلات مربوط به خط تلفن دست خورده باشه، مطلقا هیچ چیز تغییری نکرده بود. اینو مطمئنم چون باکس کابلای تلفن ساختمون خیلی مرتبه و درش قفله و هیچ کس نمی تونه بدون اجازه مدیر ساختمون بهش دست بزنه. داخل واحد که خودم می دونم کسی به چیزی دست نزده بود.

از اونجایی که همیشه حواسم به وضعیت مودم و اینترنت هست از چند ماه پیش این مشکل شروع شد. البته قطعی کم و بیش قابل تحمل بود. یعنی وقتی روزی مثلا 4-5 بار قطع و وصل بشه اصلا ممکنه آدم متوجه نشه. ولی وقتی برسه به هر 2-1 دقیقه دیگه قطعا آدم متوجه میشه، بدجوریم متوجه میشه!!

چند بار تماس گرفتم و پافشاری از طرف پرسنل ISP که نه خط مشکلی نداره و مشکل داخلیه و مودم رو ببرین سر خط ببینین بازم قطع میشه وگرنه ما نمی تونیم به مخابرات اعلام خرابی خط کنیم و این داستانا. حالا من هر چی می گفتم که آقا وسط همین قطعی و وصل شدنا بوده مواردی که خط 5-34 ساعت مثلا وصل بوده بدون قطعی اگر مشکل داخلیه و اتصالی و نویزی هست نمیشه عوض بشه که، شل کن سفت کن نمی شه که.

از چند وقت قبل هم کاری کرده بودن که کانکشن هی بین +2 ADSL و G.DMT نوسان می کرد. هی G.DMT وصل میشد و انگار مشکل داشت قطع میشد +2 ADSL وصل میشد. تا اینکه چند روز قبل از عید همین امسال کاری کردن که دیگه فقط +2 ADSL وصل میشد (یعنی مثل قبلش). مشکل بر طرف شد! یعنی قطعی از روزی 60-50 بار به روزی 5-4 بار رسید که پیشرفتی بود در حد المپیک در نوع خودش! بلافاصله زنگ زدم بهشون که آقا دیدی گیر دادین مشکل داخلیه الان که ستینگ رو عوض کردین درست شد بدون اینکه ما به داخلمون دست بزنیم!

بعد از عید دوباره داستان نوسان بین +2 ADSL و G.DMT شروع شد تا 20-15 روز پیش که روی +2 ADSL ثابت شد و SNR خط دوبرابر شد و به تبعش Line Attenuation نصف شد و مشکل قطعی میتونم بگم کلا برطرف شده بازم بدون اینکه ما به داخلمون دست بزنیم!

خلاصه اینکه اگر ISP شاتل ِ و قطعی فقط و فقط زمان کار کردن آسانسور اتفاق نمی افته به احتمال زیاد مشکل از حضرات ISPه و احتمالا مخابرات. امیدوارم که مشکلت به زودی حل بشه که قطع وصل شدن اینترنت واقعا اعصاب خرد کنه.
    امتیازها
    12,803
    سطح
    73
    3,081
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliYar نمایش پست ها
    سلام

امیرمحمود جان از روی شات مودم (zyxel) حدس می زنم که ISPت شاتل باشه. راستش منم چند ماه مشکل قطع و وصل تقریبا دائمی داشتم. بدون اینکه کابل کشی و اتصالات و پریز و خلاصه تشکیلات مربوط به خط تلفن دست خورده باشه، مطلقا هیچ چیز تغییری نکرده بود. اینو مطمئنم چون باکس کابلای تلفن ساختمون خیلی مرتبه و درش قفله و هیچ کس نمی تونه بدون اجازه مدیر ساختمون بهش دست بزنه. داخل واحد که خودم می دونم کسی به چیزی دست نزده بود.

از اونجایی که همیشه حواسم به وضعیت مودم و اینترنت هست از چند ماه پیش این مشکل شروع شد. البته قطعی کم و بیش قابل تحمل بود. یعنی وقتی روزی مثلا 4-5 بار قطع و وصل بشه اصلا ممکنه آدم متوجه نشه. ولی وقتی برسه به هر 2-1 دقیقه دیگه قطعا آدم متوجه میشه، بدجوریم متوجه میشه!!

چند بار تماس گرفتم و پافشاری از طرف پرسنل ISP که نه خط مشکلی نداره و مشکل داخلیه و مودم رو ببرین سر خط ببینین بازم قطع میشه وگرنه ما نمی تونیم به مخابرات اعلام خرابی خط کنیم و این داستانا. حالا من هر چی می گفتم که آقا وسط همین قطعی و وصل شدنا بوده مواردی که خط 5-34 ساعت مثلا وصل بوده بدون قطعی اگر مشکل داخلیه و اتصالی و نویزی هست نمیشه عوض بشه که، شل کن سفت کن نمی شه که.

از چند وقت قبل هم کاری کرده بودن که کانکشن هی بین +2 ADSL و G.DMT نوسان می کرد. هی G.DMT وصل میشد و انگار مشکل داشت قطع میشد +2 ADSL وصل میشد. تا اینکه چند روز قبل از عید همین امسال کاری کردن که دیگه فقط +2 ADSL وصل میشد (یعنی مثل قبلش). مشکل بر طرف شد! یعنی قطعی از روزی 60-50 بار به روزی 5-4 بار رسید که پیشرفتی بود در حد المپیک در نوع خودش! بلافاصله زنگ زدم بهشون که آقا دیدی گیر دادین مشکل داخلیه الان که ستینگ رو عوض کردین درست شد بدون اینکه ما به داخلمون دست بزنیم!

بعد از عید دوباره داستان نوسان بین +2 ADSL و G.DMT شروع شد تا 20-15 روز پیش که روی +2 ADSL ثابت شد و SNR خط دوبرابر شد و به تبعش Line Attenuation نصف شد و مشکل قطعی میتونم بگم کلا برطرف شده بازم بدون اینکه ما به داخلمون دست بزنیم!

خلاصه اینکه اگر ISP شاتل ِ و قطعی فقط و فقط زمان کار کردن آسانسور اتفاق نمی افته به احتمال زیاد مشکل از حضرات ISPه و احتمالا مخابرات. امیدوارم که مشکلت به زودی حل بشه که قطع وصل شدن اینترنت واقعا اعصاب خرد کنه.
    ممنون از پاسخ ولی نه ISP ایم پارس انلاینه و 99.9 درصد مطمئن هستیم داخلیه و فقط با اسانسور اینطوری میشه ولی الان دنبال دلیلش وبعد راه حلشیم
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    ممنون از پاسخ ولی نه ISP ایم پارس انلاینه و 99.9 درصد مطمئن هستیم داخلیه و فقط با اسانسور اینطوری میشه ولی الان دنبال دلیلش وبعد راه حلشیم
    ممکنه نوسانات برق به خاطر آمپراژ بالای مورد استفاده آسانسور باشه، یعنی برای من و شمای کاربر محسوس نباشه ولی باعث ریست شدن مودم بشه. ممکنه کابل برق روی کابل تلفن نویز بندازه چون معمولا برای طبقات بالا اینارو از کانالای نزدیک هم رد می کنن. کابل تلفن J-Y(st)Y اگر باشه بهتر از کابل های معمولیه. البته گفتید که با سیم شیلد دار عوض کردید شاید همین نوع J-Y(st)Y باشه.

اینکه همسایه مشکل شمارو نداشته می تونه دلیل بر این باشه که مودم شما نمی تونه از پس نوسان برق یا نویز حاصل از نوسان برق روی کابل تلفن بر بیاد. اگر امکانش هست با مودم دیگه هم امتحان کنید. اگر هم روی همین خط تلفن، داخل واحد، گوشی تلفن هست مخصوصا تلفن های دارای برق/آداپتور برای اونها هم اسپلیتر جدا استفاده کنید.

به امید بر طرف شدن مشکل.
صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 57

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع