ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    امتیازها
    3,153
    سطح
    34
    26
    کاربر انجمن

افزايش دماي سي پي يو با وجود نصب کولر قويتر

سلام .

حدود دو هفته قبل کولر پردازنده کامپيوترم را که بوفالو گرين بود با کولر Deepcool Frostwin V2 عوض کردم اما ظاهرا تفاوت بين عملکرد اين دو خيلي محسوس نيست. البته شرمنده ام که چون در خانه نيستم نمي توانم تصاوير مربوط به نرم افراز CPU HW Monitor را که در زمان حداکثر بار کاري کامپيوتر با هر دو کولر تهيه کرده ام در اينجا قرار دهم. اما سعي مي کنم تا حد امکان روشن و بدون ابهام مسئله را توضيح دهم.
    در کولر بوفالو گرين در حالت حداکثر بار کاري بيشترين دماي هسته ها به حدود 62-61 درجه مي رسيد اما دماي لحظه اي آنها معمولا بين 40 تا 50 در نوسان بود.
    اما بعد از نصب کولر ديپکول در حالت حداکثر بار کاري بيشترين دماي هسته ها از 58 درجه بالاتر نمي رود اما دماي لحظه اي آنها بين 45 تا 56 در نوسان است.
    دوستان و اساتيد محترم فکر مي کنيد اشکال کار از کجاست؟ آيا ديپکول با وجود داشتن دو فن بزرگ و با وجود استفاده از خمير سيليکون تقريبا مرغوب Z9 عملکردي در حد بوفالو ساده تر و کوچکتر ندارد؟

ضمنا آيا دماي تقريبا 60 درجه در حالت لود کاري براي اين سي پي يو عادي است يا خير.

مشخصات سيستم :
    Motherboard : ASUS Z77 Sabertooth
    CPU : i5 3570k
    Case : Green X3
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط blue sky نمایش پست ها
    سلام .

حدود دو هفته قبل کولر پردازنده کامپيوترم را که بوفالو گرين بود با کولر Deepcool Frostwin V2 عوض کردم اما ظاهرا تفاوت بين عملکرد اين دو خيلي محسوس نيست. البته شرمنده ام که چون در خانه نيستم نمي توانم تصاوير مربوط به نرم افراز CPU HW Monitor را که در زمان حداکثر بار کاري کامپيوتر با هر دو کولر تهيه کرده ام در اينجا قرار دهم. اما سعي مي کنم تا حد امکان روشن و بدون ابهام مسئله را توضيح دهم.
    در کولر بوفالو گرين در حالت حداکثر بار کاري بيشترين دماي هسته ها به حدود 62-61 درجه مي رسيد اما دماي لحظه اي آنها معمولا بين 40 تا 50 در نوسان بود.
    اما بعد از نصب کولر ديپکول در حالت حداکثر بار کاري بيشترين دماي هسته ها از 58 درجه بالاتر نمي رود اما دماي لحظه اي آنها بين 45 تا 56 در نوسان است.
    دوستان و اساتيد محترم فکر مي کنيد اشکال کار از کجاست؟ آيا ديپکول با وجود داشتن دو فن بزرگ و با وجود استفاده از خمير سيليکون تقريبا مرغوب Z9 عملکردي در حد بوفالو ساده تر ، کوچکتر ندارد؟

ضمنا آيا دماي تقريبا 60 درجه در حالت لود کاري براي اين سي پي يو عادي است يا خير.

مشخصات سيستم :
    Motherboard : ASUS Z77 Sabertooth
    CPU : i5 3570k
    Case : Green X3

دوست خوبم

کلا" کولر های دیپ کول بدرد نمیخورن، انتظار زیادی ازشون نداشته باش.

دمای 60 درجه هم برای اون پردازنده مناسبه. شما بهترین کولر رو هم بخرید نهایت دماش تو لود تا 50 کم بشه، کمتر نخواهد شد.
    امتیازها
    26,587
    سطح
    97
    14,293
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    دوست من شما با prime 95 در workload ببرید دما به راحتی بالای 70 میره
    یک کولر خاص عملکرد یکسانی نداره در پلتفرم های مختلف, حتی نوع خمیر زدن بر روی ihs هم میتونه تاثیر گذار باشه
    ارمین جان شما وقتی میگید (کلا) یعنی از 1 تا 100 امین مدل, و این نوع نظر دادن در مورد هر برندی اشتباه هست
    در پلتفرم (haswell ( 4770 عمکرد dp storm assassin فوق العاده بود و در کنار h110 قرار میگیره
    اما در پلتفرم (Sandy( 2500 تا حدی متفاوت عمل میکنه ولی همچنان عالی هست
    http://www.hardwaresecrets.com/artic...-Review/1540/6
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط mla نمایش پست ها
    دوست من شما با prime 95 در workload ببرید دما به راحتی بالای 70 میره
    یک کولر خاص عملکرد یکسانی نداره در پلتفرم های مختلف, حتی نوع خمیر زدن بر روی ihs هم میتونه تاثیر گذار باشه
    ارمین جان شما وقت میگید (کلا) یعنی از 1 تا 100 امین مدل, و این نوع نظر دادن در مورد هر برندی اشتباه هست
    در پلتفرم (haswell ( 4770 عمکرد dp storm assassin فوق العاده بود و در کنار h110 قرار میگیره
    اما در پلتفرم (Sandy( 2500 تا حدی متفاوت عمل میکنه ولی همچنان عالی هست
    http://www.hardwaresecrets.com/artic...-Review/1540/6

درسته، صحبت شما حرفه ای و متین. ولی تصور کنید برندی رو که از روی بهترین کولر ها تقلب میکنه، آدم خواه نا خواه ازش زده میشه. اون کولر رو هم از روی Noctua D14 تقلب کردند. به هر صورت، من که کلا خیلی علاقه ای به این برند ندارم اما دروغ چرا از برخی محصولاتش استفاده کردم اما راضی نبودم.
    امتیازها
    26,587
    سطح
    97
    14,293
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN 2012 نمایش پست ها
    درسته، صحبت شما حرفه ای و متین. ولی تصور کنید برندی رو که از روی بهترین کولر ها تقلب میکنه، آدم خواه نا خواه ازش زده میشه. اون کولر رو هم از روی Noctua D14 تقلب کردند. به هر صورت، من که کلا خیلی علاقه ای به این برند ندارم اما دروغ چرا از برخی محصولاتش استفاده کردم اما راضی نبودم.
    ارمین جان شما در کولرهای دو رادیتوره d14 رو رفرنس میدونید؟
    خوب با این وضعیت تمام محصولات flagship برندها از d14 تقلید کردن دیگه چون اکثرا دو رادیاتوره هستن
    با این وضعیت شما d14 رو به عنوان مثال ترجیح میدید به کولر فوق العاده phanteks tc14 فقط به دلیل اینکه از رو d14 کپی کرده:D
    ارمین جان داداش یه وقت فکر نکنید من مخالف noctua هستم من خودم اون زمانی که این کولر عرضه شد در بازار ایران با قیمت 110 تومن خریداری کردم اش هنوز هم دارم و کولر بعدی ایم هم مطمئنا d15 هست
    ولی خوب به هر حال نمیشه فن بازی کرد دیگه
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط mla نمایش پست ها
    ارمین جان شما در کولرهای دو رادیتوره d14 رو رفرنس میدونید؟
    خوب با این وضعیت تمام محصولات flaghip برندها از d14 تقلید کردن دیگه چون اکثرا دو رادیاتوره هستن
    با این وضعیت شما d14 رو به عنوان مثال ترجیح میدید به کولر فوق العاده phanteks tc14 فقط به دلیل اینکه از رو d14 کپی کرده:D
    ارمین جان داداش یه وقت فکر نکنید من مخالف noctua هستم من خودم اون زمانی که این کولر عرضه شد در بازار ایران با قیمت 110 تومن خریداری کردم اش هنوز هم دارم و کولر بعدی ایم هم مطئنا d15 هست
    ولی خوب به هر حال نمیشه فن بازی کرد دیگه
    تقریبا" آره، اما یه زمان کسانی که تقلید کردند چیز بهتری ارائه دادند. خوب با اونها مشکلی ندارم، اما اونهای رو که تقلید کردند و کولری ضعیفتر ارائه کردند، با اونها مشکل دارم. منجمله دیپ کول.

در میون کولر های داخل بازار ایران، از لحاظ کیفیت ساخت هیچ کولری به استقامت و قدرتمندی بدنه ای Noctua ندیدم. دست به کولرش میزنی اصلا" یه حس خاصی داره که داد میزنه کیفیت. ضعیفترین کولر های Noctua رو به بهترین کولر های دیپ کول ترجیه میدم.

حالا شاید متعصبانه باشه، اما کیفیت رو حس کردم، متاسفانه دیپ کول به آدم حس کیفیت رو نمیده.
    ویرایش توسط ARMIN : 2014/05/08 در ساعت 00:00
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع