ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 4 نخست 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 39
    امتیازها
    29,539
    سطح
    99
    10,258
    Dan
    مشاور انجمن
    البته به غیر از مواردی آقا حسام اشاره کردند طراحی محصول هم به عنوان مهمترین بخش ماجرا پابرجاست. تعداد تولید کننده های قطعات اولیه در بعضی موارد به چند کشور و کمپانی خاص محدود میشه و طبیعیه که یک شرکت قطعات مورد نیاز مثل چیپ ست و حافظه رو از شرکت های دیگه مثل سامسونگ تهیه کنه اما وجه تمایز یه شرکت تولید کننده اینه که بورد های داخلی محصول رو خودش تهیه کنه و با بدنه ای که خودش طراحی کرده محصول نهایی رو ارائه بده. اینجاست که میبینیم شرکت ارتباط اروند (GLX ایرانی!) داره همون محصولی رو تولید میکنه که شرکت GLX چین طراحی و تولید میکنه و فقط رنگ بندی ها رو در بعضی موارد تغییر میده.
    امتیازها
    174,286
    سطح
    100
    30,861
    کاربر فعال
    در ضمن چه دلیلی وجود دارد که یک شرکت ایرانی، اسم خارجی داشته باشد، اسم برند هم باید ایرانی باشد نه GLX که دقیقا همان اسم شرکت چینی است.
    امتیازها
    6,972
    سطح
    55
    21
    کاربر جدید
    Castiel عزیز بخش زیادی از حرفای شما رو قبول دارم
    ولی کدوم کشور دنیا همه محصولاتشو خودش تولید میکنه ؟
    بنظر شما از کجا باید شروع کرد ؟ خود سامسونگ از کجا شروع کرد ؟ شما یادت میاد که سامسونگ ده سال پیش تو بازار
    مبایل چه جایگاهی داشت ؟
    بنظر شما سامسونگ از بدو تولدش غول دنیای فناوری بود؟
    بنظر شما با این تفکری که در کشور هست این صنعت میتونه رشد کنه ؟
    در حال حاظر تنها صنعتی که داره سعی میکنه بروز باشه همین صنعت الکترونیکه همین دو شرکت رو میگم خون خصوصی هستن
    بر خلاف تصور همه قسمت های این گوشی ها
    جهبه جلد کاور حتی بورد pvc این محصولات در داخل تولید میشه
    آیا نباید حمایت کرد ؟بنظر شما بدون حمایت ما اطفلقی هم می افته ؟
    تا کی باید سامسوگ خرید ؟ خارجی رو بزرگ کرد و داخلی رو نابود؟
    بعد آقای سامسونگ بیاد ایران رو هم تحریم کنه با گستاخی مصرف کننده ای رو که برای محصولاتش پول داده رو در نظر نگیره
    میدونی سالانه چمقدار سود نصیب خارجی ها می کنیم ؟
    این سرمایه اگه از محصولات داخل حمایت بکنه بنظر شما چند سال آینده نمیتونه حرفی برای گفتن داشته باشه ؟
    اگر آلمانی ها کره ای ها و ژاپنی ها این تفکر رو داشتند هیچوقت به جایی میرسیدن ؟
    ما نمیتونیم به جایی برسیم چون خودمون نمیخوایم
    امتیازها
    121,230
    سطح
    100
    18,287
    مدير بازنشسته
    قبل از اینکه به بیان مطالبی هر چند کوتاه بپردازم، باید بگویم که مناسفانه ما ایرانی ها با دو خصلت بسیار بد دست و پنجه نرم می کنیم. اول اینکه تا زور بالای سرمان نباشد، کاری را به شکل صحیح انجام نمی دهیم. و دوم اینکه، در خصوص مسائلی که هیچ سررشته و اطلاعاتی از آن نداریم، به طور مداوم اظهار نظر می کنیم. چالب اینجاست زمانی که مخاطب مقابل ما قصد دارد تا با بیان دلایل اثبات شده، ما را در جهت درک بهتر مسئله راهنمایی کند، سریعا جبهه کرفته و به طور کلی صورت مسئله را پاک می کنیم.

داستان از آنجا شروع شد که چند سال قبل زمزمه هايي مبنی بر حضور يک شرکت ايراني ساخت تلفن همراه به گوش رسيد و به تدریج، شرکتی تحت عنوان جي ال ايکس متولد شد و از ان زمان به بعد محصولات خود را با نام تولیدات ايراني، ساخت ايران و غيره روانه بازارهای کشور کرد. اما در پشت برده ماجرا اتفاقات دیگری در حال رخ دادن بود که خوشبختانه تنها عده اندکی از ایرانی های محترم از آن با خبر بودند.

باید گفت، شرکت مذکور که قراردادهای همکاری را با برخی شرکت های ایرانی فعال در حوزه فناوری های دیجیتال به امضا رسانده بود، تنها زحمت اسمبل قطعات داخلی گوشی را کشیده و در بسته بندي ايراني محصولات خود را به خریدران قابل می کنند! در حقیقت، همانطور که استاد عزیزمان آقای شالیکاریان فرمودند، این قطعات از کشور چین وارد شوند و در ایران فقط زحمت اسمبل و بسته بندی کشیده می شود و در پس صحنه این بازی، شرکت GLX Mobile Phone کشور چين قرار دارد و برای اثبات آن، وب سايت رسمي اين شرکت به آدرس www.glxmobilephone.com قابل دسترس خواهد بود. در وب سایت نام برده شده، هنگامی که به قسمت “about us” مراجعه می کنید، گفته شده است:

Founded in Hongkong in September 2010, GLX INTERNATIONAL (HK) LIMITED (www.glxmobilephone.com), one of the member of well-known Zerone Group, is dedicated in GLX mobile phone global marketing and promoting.

Founded in mideast in September 2006, ERTEBAT HAMRAH GOUYA ARVAND COMPANY (www.generalluxe.org),
    one of the mobile manufacture in mideast ( iran-khoramshar
    city-industrial area ) is dedicated in GLX mobile phone global marketing
    and promoting in mideast –Africa and Russia countries.

Taking “science and technology serve the public” as mission,
    “far-sight, excellence, efficiency, innovation” as spirit, and “honest,
    law-abiding, enterpr***ng and dedicating” as value, GLX is committed to
    be a global leading supplier in mobile communication terminal products.

With excellent quality and accurate market positioning, GLX
    concentrate on providing individualized, diversified, and fashionable
    mobile phones, covering the whole high, medium and low end user market
    with multiple choices. GLX focus on international market, especially
    emerging markets like South Asia, Southeast Asia, Middle-east, Africa,
    and South America where GLX mobile phone is extremely popular. GLX is
    growing to be a significantly influential brand in many countries and
    regions. Along with strong momentum of development, GLX establish
    worldwide marketing channels and service organizations, which makes GLX
    mobile closer to consumers and provides consumers with the highest
    quality and best services.

GLX V***on: create golden life for worldwide consumers.

ترجمه سطر اول این متن به شرح زیر است:

جی.ال.ایکس سپتامبر 2010 در هنگ کنگ تاسیس گردید.GLX از زیر مجموعه های موسسه Zerone شناخته شده و به عنوان یک بازارياب جهاني در صنعت ساخت انواع گوشی های موبایل فعالیت می کند. البته در سطر بعدی نکانی در رابطه با شرکت ايراني مذکور وجود دارد و عنوان شده که اين شرکت وظيفه ي مونتاژ (بسته بندی) و بازار يابي و توسعه تلفن هاي جي ال ايکس در خاورميانه، آفريقا و روسيه را بر عهده دارد.

نکته جالب توجه اینکه اين شرکت هنگ کنگي به هیچ وجه شناخت درستي از موقعیت جغرافیایی و فرهنگ کشور ما ندارد و ايران را به عنوان یک کشور عربي می شناسد! این موضوع در زمانی که در بالاي وب سايت رسمی GLX روي زبان عربي کليک مي کنيم، وارد سايت ايراني مي شود، به خوبی قابل اثبات است. در هر حال، به نظر من اگر جي ال ايکس از همان ابتدا شفاف سازی را سرلوحه کار خود قرار می داد و اعلام می کرد که قصد وارد کردن گوشی تلفن همراه چيني به بازار ایران را داشته و قصد دارد به عنوان خدمات پس از فروش اين محصول در ايران فعاليت کند، بسیاری از افرادی که تصورات غلط (مثل این دوست عزیزمان) را در ذهن می پرورانند، قانع می شدند.

با در نظر گرفتن جوانب مختلف، به نظر مي رسد که علت تاخير در عرضه گوشي GLX مدل اسکاي و نيز چند مدل تبلت دیگر، به دليل دير رسیدن قطعات تشکیل دهنده اين محصولات از شرکت مرجع چيني به نمايندگي های داخلی بوده است؛ موردی که سبب وقفه در ورود این چند محصول به بازار موبایل اهواز گردید و موجی از انتقادات سفارش دهندگان را در بر داشت.

همچنین با آنکه این محصولات تماما چيني بوده و به لحاظ قیمت و کارایی، در سطح پایین تری نسبت به رقبای سرسخت بازار قرار می گیرند، نمايندگي های محترم ايران اين محصولات را با قيمت های به مراتب بالاتری به فروش می رسانند. به عنوان مثال، قیمت تمام شده گوشي هوشمند اسکاي در حدود 500 هزار تومان (در بدترین شرایط قیمت گذاری نرخ دلار در چند ماه اخير) است که با قیمت غیر منطقی 600 هزار تومان به مشتريان تقدیم می شود.

پس یکبار دیکر بازگو می کنم که تمامی این محصولات ساخت کشور چین هستند و اسم ایرانی یک ترفند تبلیغاتی برای فریب دادن کاربران است. به طور حتم هر فردی در جهان دوست دارد که کشورش در بحث فناوری ساخت تجهیزات، حرف برای گفتن داشته باشد. اما متاسفانه با وجود شرایط فعلی، ضعف بسیار شدید کارشناسان ایرانی در دستیابی به تکنولوژی های تولید محصولات و نیز مسائل گوناگونی که حرف زدن در مورد آنها دردی را دوا نمی کند، نمی توان انتظار داشت پا به پای کشورهای توسعه یافته و یا حتی کشورهای در حال توسعه قدم برداشت. این مهم، نیاز به یک اراده قوی و عزم ملی دارد. خداوند در قرآن می فرمایند: "تغییر در سرزمینی به وجود نخواهد آمد مگر آنکه مردم آن سرزمین برای رشد و بالندگی خود تلاش کنند".
    امتیازها
    6,972
    سطح
    55
    21
    کاربر جدید
    در مورد قیمت بگم نکنه شما انتظار داریبا قیمت تمام شده محصولاتو بدن توی بازار؟
    لازم به ذکره s5سامسونگ ۲۵۰ دلار پای تولید کننده در میاد داره بالای ۷۰۰ یورو فروخته میشه
    اینو میدونم آقایی که شرکت جی ال ایکس رو در ایران تاسیس کرد با وجود که این که همه چیز در چین براش فراهم بود
    ولی خط تولید رو داخل مملکتش راه انداخت
    بازم تکرار میکنم که من خط تولید بدنه و خط مونتاژ و سایر قسمت های این کارخانه رو شخصا در شهرک صنعتی اهواز بازدید کردم
    و چینی بودن محصولات رو قبول ندارم
    و این که قطعه از چین یا کره بیاد اینجا و ما گوشی تولید کنیم از نظر من هیچ اشکالی نداره
    چون اشتغال و صنعت برای خودمون به وجود میاد
    امتیازها
    6,972
    سطح
    55
    21
    کاربر جدید
    باعث تعجب هست که دوستان انتظار دارند یک شرکت ایرانی با دوسال کا بتونه cpu محصولاتشم خودش بزنه
    طراحی کنه یا سامسونگ رقابت کنه و کلا خودکفا بشه !!!!!!!
    اگه سامسونگ با تبلیغات و حمایت کشور هایی مثلما پیش نمیرفت الان ماشین حساب هم نمیتونست بزنه
    همون سامسونگ از کجا اومد ؟ از همکاری با ژاپن و آمریکا
    تمام تکنولوژی هارو از شرکت هایی مثل سونی و شرکت اریکسون و ... خریداری کرد و پیش رفت تا پیشرفت کرد
    ولی ما چون با دنیا دشمنیم آمریکا و ژاپن دم دستمون نیست
    چین هست ...
    چاره دیگه ای برای شروع داریم ؟
    امتیازها
    31,452
    سطح
    100
    11,576
    مشاور انجمن
    به عنوان مثال میگم کافیه ی گوشی glx g5 رو باز کنید تا پردازنده mediatek و چیپ های سامسونگ و هاینیکس رو ببینید
    دیگه خیلی ایرانی شد!:D

اگه سامسونگ با تبلیغات و حمایت کشور هایی مثلما پیش نمیرفت الان ماشین حساب هم نمیتونست بزنه
    تبلیغ و حمایت؟
    تا اونجایی که داریم میبینیم اکثرشون ضد سامسونگن و انقلاب مخملی هم داشتیم علیه این شرکت.
    همین سامسونگ هر چی هست گوشی هاش اینجو نیست که گوشی رو از کارتن باز کنن باطری خراب باشه یا شارژر کار نکنه
    یا گوشی روشن نشه یا روشن بشه سیم نشناسه یا تاچ کار نکنه یا ...

میتونم بپرسم گوشی خود شما چیه؟
    انتظار دارم glx sky یا از این سری باشه...یا دیمو مدل آبشار...کدومش؟

«راه در جهان یکی است و آن راه راستی است»

امتیازها
    6,972
    سطح
    55
    21
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shahin007 نمایش پست ها
    دیگه خیلی ایرانی شد!:D

تبلیغ و حمایت؟
    تا اونجایی که داریم میبینیم اکثرشون ضد سامسونگن و انقلاب مخملی هم داشتیم علیه این شرکت.
    همین سامسونگ هر چی هست گوشی هاش اینجو نیست که گوشی رو از کارتن باز کنن باطری خراب باشه یا شارژر کار نکنه
    یا گوشی روشن نشه یا روشن بشه سیم نشناسه یا تاچ کار نکنه یا ...

میتونم بپرسم گوشی خود شما چیه؟
    انتظار دارم glx sky یا از این سری باشه...یا دیمو مدل آبشار...کدومش؟
    من خودن g5 دارم و راضیم
    قبول دارم در گذشته کیفیت راضی کننده نبوده ولی داریم پپیشرفت میکنیم
    لا اقل تو این زمینه
    در ضمن من سامسونگ رو به عنوان مثال اوردم منظورم کلی بوده
    امتیازها
    6,972
    سطح
    55
    21
    کاربر جدید
    در حال حاضر هم گوشی های ما کیفیت بدی ندارند اگه یکی از این مدلا رو امتحان کنین میبینین با تصور شما خیلی فاصله داره
    من خودم تا ی مدت پیش طرفدار سر سخت محصولات خارجی بودم
    ولی به چه قیمت ؟ بیکاری ؟ فقر ؟ ارزششو داره ؟
    امتیازها
    6,972
    سطح
    55
    21
    کاربر جدید
    من قرار نیست تفکرات رو عوض کنم برام جالبه هر کسی رو که میبینی از بیکاری و فقر میناله بعد گوشی خارجی دستشه
    لوازم خانگیش ست خارجیه بعد انتظار هم داریم وضعمون بهتر بشه
    آقا اصلا جنس داخل هر چی که بد باشه چینی باشه یا هر چیزی بدون حمایت پیشرفت میکنه ؟
    بدون حمایت از محصولات داخل چطور انتظار کار و اشتقال داریم
    هر چیزی رو که ما شروع کنیم نمیتونیم اول کار به حد اعلا برسیم تلاش لازمه و حمایت
    من حکومت رو کار ندارم مردم رو خودمون رو میگم
    خدا هم کفته سرنوشت ملتی تغییر نمیکنه مگه این که مردم اون ملت بخوان
    بحث گوشی نیست همه محصولات رو میگم
    نمونشم این گوشی ها و تبلت ها که بجای حمایت حتی مردم حاضر نیستن اسمشونم بیارن
    به عنوان این که چینیه و فلان مهم نیست کجاییه مهم اینه که ایرانی داره تولید میکنه ایرانی داره نون میخوره
    اینا مهمه نه گفته های دوستان
صفحه 2 از 4 نخست 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 39

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع