ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16
    امتیازها
    208
    سطح
    4
    1
    کاربر جدید

چندتا سوال برای ارتقای سیستم

سلام
    من الان حدود 1700 دارم و حدود 300 تومن هم قراره بدستم برسه
    اما از اونجایی که قطعات یهو دارن گرون میشن گفتم چندتاشو الان بخرم

ارتقا هم فقط برای رم مادربرد و کارت گرافیک و سی پی یو هست!
    می خوام بازی های نسل جدید رو در رزولوشن 900*1600 تا 40 فریم حداقل بده!
    الان چند تا سوال هم داشتم
    1-من حتما باید 4 هسته ای بگیرم یا دو هسته ای 4130 هم جواب میده!
    2-e8400 قویتر هست یا 4130 ؟
    3-کیفیت جلوه ها (مثل دود و آتیش آب یخ و سیستم ذره ای و ...) در انودیا بهتر هست یا AMD ؟
    4-مادربرد B85 نسبت به H87 چقدر افت کارایی در گیم ایجاد میکند؟(و اینکه کارت صدای اون سه تا خروجی داره کیفیت صداش خیلی پایین هست؟)

پاورمم 585 گرین هست با تشکر
    امتیازها
    109,644
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    سلام دوست خوبم

عرض کنم خدمدت که فعلا" پردازنده نخر تا نسل جدید پردازنده های هسول حدود یک ماه دیگه به بازار میاد. بعد ببینیم چی دارن.

برای رم، پیشنهادم این مدل هست: Corsair Vengeance 4GB 1600 DDR3 که دو تا ماژولش میشه 300 تومن مجموع 8 گیگ DDR3.

برای گرافیک، پیشنهادم این مدل هست: GIGABYTE GTX 760 OC WF 3X 2GB به قیمت 1 میلیون تومان.

برای مادربرد پیشنهادم این مدل هست: ASRock FATAL1TY Z87 Killer به قیمت 590 تومن.
    (اگر مادربرد ارزونتر میخوای این مدل هم خوبه که 360 تومنه: ASUS TUF B85 VANGUARD)

تو این یک ماه اگر بتونی حدود 600 تومن برای پردازنده کنار بگذاری میتونی احتمالا" یک i5 هم از نسل جدید هسول تهیه کنی.

در مورد پاور، پیشنهاد میکنم بفروشی و یک پاور Green 700HP یا Green 600HP تهیه کنی که اولی حدود 310 و دومی حدود 250 تومنه.
    ویرایش توسط ARMIN : 2014/04/15 در ساعت 19:53
    امتیازها
    208
    سطح
    4
    1
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN 2012 نمایش پست ها
    سلام دوست خوبم

عرض کنم خدمدت که فعلا" پردازنده نخر تا نسل جدید پردازنده های هسول حدود یک ماه دیگه به بازار میاد. بعد ببینیم چی دارن.

برای رم، پیشنهادم این مدل هست: Corsair Vengeance 4GB 1600 DDR3 که دو تا ماژولش میشه 300 تومن مجموع 8 گیگ DDR3.

برای گرافیک، پیشنهادم این مدل هست: GIGABYTE GTX 760 OC WF 3X 2GB به قیمت 1 میلیون تومان.

برای مادربرد پیشنهادم این مدل هست: ASRock FATAL1TY Z87 Killer به قیمت 590 تومن.
    (اگر مادربرد ارزونتر میخوای این مدل هم خوبه که 360 تومنه: ASUS TUF B85 VANGUARD)

تو این یک ماه اگر بتونی حدود 600 تومن برای پردازنده کنار بگذاری میتونی احتمالا" یک i5 هم از نسل جدید هسول تهیه کنی.

در مورد پاور، پیشنهاد میکنم بفروشی و یک پاور Green 700HP یا Green 600HP تهیه کنی که اولی حدود 310 و دومی حدود 250 تومنه.
    سلام استاد

خب چند تا سوال هم دارم
    -من این پردازنده جدید بیاد بحرم به همین مادربردها می خوره؟
    -اون مادربرده ،ایسوس تف، نصفش که نیست که!...مطمئنی ایراد نداره؟!!
    -بعد اینکه پاور من قویتر از اون 600 واتیه نیست؟آخه قیمت نو مال من 330 تومنه ولی اون یکی 250 هست؟!( برای من زده 560 وات خالص اما اون زده 540 وات خالص تازه مال من دوتا 12 ولت داره این یکی داره!)

امتیازها
    109,644
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hizonberg نمایش پست ها
    سلام استاد

خب چند تا سوال هم دارم
    -من این پردازنده جدید بیاد بحرم به همین مادربردها می خوره؟
    -اون مادربرده ،ایسوس تف، نصفش که نیست که!...مطمئنی ایراد نداره؟!!
    -بعد اینکه پاور من قویتر از اون 600 واتیه نیست؟آخه قیمت نو مال من 330 تومنه ولی اون یکی 250 هست؟!( برای من زده 560 وات خالص اما اون زده 540 وات خالص تازه مال من دوتا 12 ولت داره این یکی داره!)

سوال دوم - ایسوس تاف! - سایز مادربردش کوچیکه - به نظرتون بزرگترین تولید کننده ی مادربرد جهان، مادربرد ایراد دار تولید میکنه؟
    سوال سوم - پاور شما که نوش وجود نداره، چطوری قیمت گرفتین؟ ضمن اینکه من عرض کردم بهتره اون 700 واتی رو بخرید. مدل 585 دیگر تولید نمیشه و از لیست گرین حذف شده. بهتره پاور تک ریل باشه تا چند ریل، به صورت کلی این یک برتری به حساب میاد. در آینده به نظرم حتما" پاور رو ارتقا بدید.
    امتیازها
    208
    سطح
    4
    1
    کاربر جدید
    آها دمت گرم تازه فهمیدم!

الان یه وسواس دیگه هم اومد سراغم!....پول پاور ندارم چکارکنم!

میگم من بزور این هزینشو جور کردم خیلی طول کشید!...دیگه فک نکنم بتونم جمع کنم باید سیستم بخرم دیگه (واچ داگ و اینا چند وقت دیگه میان من عقب می مونم!)

الان چند تا سوال دیگه:
    -من فقط 4 گیگ رم معمولی 1333 بگیرم فرقی هم میکنه مگه؟( الان دو گیگ دارم همه بازی ها رو بجز Nfs_rival نسبتا روون بازی کردم (بایوشاک فارکرای 3 و آساسین قبلیه و ...) 8 گیگ خیلی زیاد نیست؟(اون 300 تومن بشه 110 تومن میگم؟)

-من چندتا قطعه جانبی هم دارم مثل کارت TV و ...) اون مادربردا از این درگا ها ندارن که!

-کارت گرافیک و مجبورم کمتر خرج کنم پولم کم میکنه .. حالا اگه با هزینه کمتر انودیا پیدا نمیشه من AMD بگیرم 800 تومن؟ (خوبه بنظرتون یا اصلا من طرفشم نرم؟!)

-من برای این سی پی یو 8400 فن جدا خریدم که خیلی ساکت هست ...این به اون مادربرد های جدید می خوره؟

-من دی وی دی رامم قدیمیه (ازین کابل های گشاد سفید داره...به این مادربرد ها میخوره؟اگه نمی خوره من قبل نصب یه ویندوز دست نخورده نصب کنم و بعد قطعات و عوض کنم ویندوز سیتم جدید رو میشناسه ؟...بعدا دی وی دی رام بخرم میگم؟)

دستت درد نکنه
    امتیازها
    109,644
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    آها دمت گرم تازه فهمیدم!

الان یه وسواس دیگه هم اومد سراغم!....پول پاور ندارم چکارکنم!
    ما وظیفه مونه گفتنی ها رو بگیم، بقیه اش به عهده ی شما.

الان چند تا سوال دیگه:
    -من فقط 4 گیگ رم معمولی 1333 بگیرم فرقی هم میکنه مگه؟( الان دو گیگ دارم همه بازی ها رو بجز Nfs_rival نسبتا روون بازی کردم (بایوشاک فارکرای 3 و آساسین قبلیه و ...) 8 گیگ خیلی زیاد نیست؟(اون 300 تومن بشه 110 تومن میگم؟)
    رم 1333 رو باهاش خداحافظی کنید، خدا رحمتش کنه.

8 گیگ رم حداقل چیزیه که برای بازی نیاز دارید. کمتر و یا غیر از اینی که گفتم رو پیشنهاد نمیکنم.

-من چندتا قطعه جانبی هم دارم مثل کارت TV و ...) اون مادربردا از این درگا ها ندارن که!
    خوب من از کجا بدونم داداشم باید همون اولش میگفتین. الان چند تا کارت اضافه داری؟ چه درگاهی دارند؟

-مادربرد آزروک استاندارد هست؟ (ارزون هستن میگم)...بریم بخریم یوقت زیر فشار زیاد داغ نکنه ؟(آی سی هاش نترکه ترکش هاش بیاد بیرون!...من در کیسم پنجره داره میگم...!!)
    بله استاندارده، شرکت ازراک تا چند سال پیش زیر مجموعه ی ایسوس بوده.

-کارت گرافیک و مجبورم کمتر خرج کنم پولم کم میکنه .. حالا اگه با هزینه کمتر انودیا پیدا نمیشه من AMD بگیرم 800 تومن؟ (خوبه بنظرتون یا اصلا من طرفشم نرم؟!)
    با AMD مصرف سیستمت میره بالا، ضمن اینکه اونوقت باید بهت بگم حتما" پاورت رو عوض کن. به نظرم با توجه به کاربرد شما از سیستم همون GTX 760 مناسب باشه. واسه 200 تومن سیستم رو ضعیف نکن.

-من برای این سی پی یو 8400 فن جدا خریدم که خیلی ساکت هست ...این به اون مادربرد های جدید می خوره؟
    مدلش چیه؟ معمولا" نیازی نیست چون فن استوک اینتل خیلی بی صداست.

-من دی وی دی رامم قدیمیه (ازین کابل های گشاد سفید داره...به این مادربرد ها میخوره؟اگه نمی خوره من قبل نصب یه ویندوز دست نخورده نصب کنم و بعد قطعات و عوض کنم ویندوز سیتم جدید رو میشناسه ؟...بعدا دی وی دی رام بخرم میگم؟)

دستت درد نکنه
    نه، نمیشه، کابل IDE به مادربرد جدید ها اصلا" نمیخوره و اونطوری که نمیشه ویندوز روی سیستم جدید ریخت.

باید DVD رایتر ساتا بخرید. 55 تومن دیگه هم به هزینه هاتون اضافه کنید بابت رایتر.
    امتیازها
    208
    سطح
    4
    1
    کاربر جدید
    استاد تشکر

من دو سه تا دارم: کارت تی وی و کارت دانلود آفلاین و یه مودم.

بعد اینکه من کارت گرافیکم از این توربینی هاست xfx 4850 ...نسبتا ساکت هست این کارت های جدید ساکت هستن؟! (دو تا پره دارن میگم!)

کارت گرافیک اگر اور کلاک بشه عمرش کم میشه؟!(قیمتش چی؟چطوری میشه فهمید؟)
    این کارت GAINWARD 670 Phantom ارزش خرید داره؟(یه بنده خدایی دست دو داره ، 800 میده... خوبه بخرم؟ ) دما و نویزش چقدر هست ؟
    امتیازها
    109,644
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    استاد تشکر

پس مادربرد ASUS B85-Plus رو بگير كه 3 تا اسلات PCI‌ قديمي داره. 320 تومنه، شايد گرونتر شده باشه.

بعد اینکه من کارت گرافیکم از این توربینی هاست xfx 4850 ...نسبتا ساکت هست این کارت های جدید ساکت هستن؟! (دو تا پره دارن میگم!)
    بله ساكت هستند.

اگر نادرست اووركلاك بشه بله عمرش كم ميشه.

این کارت GAINWARD 670 Phantom ارزش خرید داره؟(یه بنده خدایی دست دو داره ، 800 میده... خوبه بخرم؟ ) دما و نویزش چقدر هست ؟
    والا كارت خوبيه اما اگر ميتونيد نوي
    GTX 760 رو بخريد بهتره.
    در هر صورت. ظاهرا" قيمت ها بين 15 تا 25 درصد اضافه شدند.
    امتیازها
    26,587
    سطح
    97
    14,293
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    استاد تشکر

کارت شما رفرنس هست و ساکت هم نیست و همچنین پر حرارت هم هست( به طور کل کارت های سری 4800 پر حرارت هستن) . کارت های غیر رغرنس نویز کمتر و حرارت تولیدی خیلی کمتری دارن . اگر کارت گرافیک همراه با افزایش ولتاز over بشه حرارت تولیدی افزایش و کاهش عمر مفید رو به همراه داره( هر چند افزایش فرکانس در مدت زمان طولانی کارت رو ولت خور میکنه و حرارت تولیدی افزایش پیدا میکنه) علاوه بر این کارت فعلی شما تا حد زیادی خمیر حرارتی ایش رسانی ایش رو از دست داده و باید تعویض بشه.
    خرید کارت دست دوم اون هم رفرنس 670 با این قیمت اشتباه محض هست شما الان میتونی یک DCII 670 رو با قیمت حدود 1 تومن خریداری کنی.
    امتیازها
    208
    سطح
    4
    1
    کاربر جدید
    آقایون دوباره سلام

خب من همین که خواستم برم سی پی و مادربرد بخرم یهو میگن گرون شد...خیلی هم گرون شد!

مثلا 4440 اینتل که 560 تومن بود شده حدود 700!!

-میگم این پردازنده جدیدا که قراره بیان قیمتش گرونتر از این در میاد؟(اگه آره من پس مجبوری بخرم دیگه!)

-خواستم مادربرد B85 ایسوس بخرم یکی گفت اگه تا مدتها سیستم عوض نمی کنی مادربرد خیلی مهم هست الان من z87_pluss بردارم 690 تومن خوبه؟

- من الان یک کارت گرافیک یه تومنی (گیگا 760 مثلا) بخرم تا آخر نسل بسه دیگه نه؟(اگه بس نیست و من دوباره 4 سال بعد مجبور میشم یکی دیگه بخرم پس ارزون تر بردارم!؟)

-اگه قیمت ها ارزون نشه بنظرتون من برم AMD بگیرم ؟(این سی پی یو 8320 amd هشت هسته ای 3.5 گیگاهرتز
    , 16 مگ کش و میدن 520 تومن!!...خوبه؟....قویتر از 4440 هست یا نه؟

-و اینکه سیستم خودم و بفروشم بنظرتون ؟اگه اره چند میخرن من بزارم مزایده!!
    asus p5q turbo
    xfx 4850
    e8400
    2 gig ram
    اصلا یه بار هم اور نکردم که باهاش قدرت بازی ها رو زیاد کنم !

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع