ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: help me !!!

امتیازها
    9,465
    سطح
    65
    4
    کاربر جدید

Unhappy help me !!!

سلام خدمت دوستان سخت افزاری

سیستمم حدود 2 هفته پیش به مشکل جالبی برخورد. زمانی که سیستم رو بدون کارت گرافیک روشن میکنم، عملا هیچ قطعه ای ب غیر از پاور و فن cpu روشن نمیشد(تصویرهم نداد). همون موقع فکر کردم که از پاور میتونه باشه و با ی پاور دیگه تست کردم و سیستم بدرستی کار کرد. پاورم رو ب گارانتی فرستادم و بعد از 2 هفته یک پاور جدید ب من دادند(مدل پاور: گرین 785B).پاور جدید رو ب سیستم زدم و دوباره مشکل قبلی وجود داره!!!

تک تک قطعات و اتصالات رو تست کردم و زمانی ک به اتصال برق هارد دیسک رسیدم دیدم ک سیستم بالا اومد و پیغام نصب هارد داد. ی هارد از دوستم گرفتم وبه سیتمم وصل کردم و دوباره مشکل رویت شد(هیچ قطعه ای ب غیر از پاور و فن cpu روشن نمیشه، تصویر هم نمیده) کل سیستم رو با دو تا پاور گرین 530EU و 585B تست کردم وسیستم بدرستی وبا اتصال هارد کار کرد.
    خلاصه اش کنم زمانی ک سیستمم رو به پاور های 785 (بدون کارت گرافیک) وصل میکنم مشکل وجود داره، و زمانی ک کارت گرافیک رو نصب میکنم، بدون هیچ مشکلی سیستم بالا میاد وبدرستی کار میکنه.

**==cpu:i3 3220
    MB: DH77 KC
    Ram: 4gb
    VGA: 6570 D5 1gb

مشکل از کجاست؟
    امتیازها
    24,171
    سطح
    94
    7,996
    کاربر اخراجی
    سلام عرض میکنم به شما دوست عزیز.
    در ابتدا به شما تذکر میدم که از این به بعد عنوان مناسبی برای تاپیکتون انتخاب کنید مثلا : مشکل با پاور سیستم . و از انتخاب عنوان های نامرتبط و مخصوصا انگلیسی جدا خودداری کنید.
    و اما در مورد مشکل من فکر میکنم پاوری که شما انتخاب میکنید دارای یک رله هست که با کشیدن یک حداقل جریان راه اندازی میشه و وقتی اون حد اقل جریان نیست یک سری از مدارات پاور کار نمیکنه. من خودم قبلا همچین مشکلی رو با پاور های گرین داشتم.
    بازم صبر کنید دوستان میان راهنمایی میکنن
    ویرایش توسط old gamer : 2014/03/11 در ساعت 00:10
    امتیازها
    9,465
    سطح
    65
    4
    کاربر جدید
    چشم تذکر از این به بعد اعمال میشود.
    اما من فکر میکنم از مین باشه.چرا؟ چون تصویر نمیده !!! وبنظرم سیستم در هر حالتی باید تصویر بده. البته دلیلشم بخاطر خاموش بودن Cpu هست.
    امتیازها
    24,171
    سطح
    94
    7,996
    کاربر اخراجی
    نقل قول نوشته اصلی توسط 2510 نمایش پست ها
    چشم تذکر از این به بعد اعمال میشود.
    اما من فکر میکنم از مین باشه.چرا؟ چون تصویر نمیده !!! وبنظرم سیستم در هر حالتی باید تصویر بده. البته دلیلشم بخاطر خاموش بودن Cpu هست.
    من تنها جوابی که میتونم بدم اینه که چون با پاوری غیر از گیرین مشکل نداشتین پس مشکل ساختمان پاور هست به نظرم
    امتیازها
    9,465
    سطح
    65
    4
    کاربر جدید
    البته همون طور ک گفتم پاور های
    530EU و 585B از کمپانی گرین هستند. در رابطه با رایتر و فن ها باید بگم ک در زمان وصل بودنشون به پاور و قطع بودن هارد دیسک سیستم بالا میاد.
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    سلام محسن جان ! اجازه بدین یه دور مشکل رو با هم مرور کنیم !

1.کل سیستم بدون کارت گرافیک با پاور خودتون یعنی 785B تصویر نمیده و فقط پاور و فن CPU روشن میشه !
    2. کل سیستم با پاور 530 و 585 بدون هیچ مشکلی روشن میشه و تصویر میده

حالا اینجا !
    فرمودید :
    نقل قول نوشته اصلی توسط 2510 نمایش پست ها
    تک تک قطعات و اتصالات رو تست کردم و زمانی ک به اتصال برق هارد دیسک رسیدم دیدم ک سیستم بالا اومد و پیغام نصب هارد داد
    برداشت من از این جمله شما اینه که شما بدون کارت گرافیک و با همون پاور 785 زمانی که کابل برق هارد رو قطع کردید و سیستم رو روشن کردید در کمال تعجب سیستم بدون کارت گرافیک تصویر داده اومده بالا و پیام Boot Failure داده ( که طبیعی بوده چون هارد نصب نبوده ) ! درست میگم ؟!

و با دیدن این اتفاق به هارد مشکوک شدید یک هارد از دوستتون گرفتید و به سیستم وصل کردید و دوباره مشکل پدیدار شده !

و یک سؤال !
    آیا سیستم بدون کارت گرافیک با پاور 530 یا 585 و با نصب هارد تصویر میده ؟!

مادربرد یکی از مظنونین میتونه باشه !
    ویرایش توسط Reza Eshraghi : 2014/03/11 در ساعت 20:31

امتیازها
    9,465
    سطح
    65
    4
    کاربر جدید
    سلام
    1- بله درست متوجه شدید، زمانی ک برق هارد رو قطع کردم، سیستم تصویر داد. البته در تمامی حالات تست، اتصال دیتای هارد (کابل sata) در هر دو حالت قطع و وصل بودن با مین قرار میدم.
    2- بله زمانی که با اون دو تا پاور
    530 و 585 تست کردم، کارت گرافیک نصب نبود ولی هارد وصل بود. ومستقیم از آنبرد مین استفاده شد و ویندوز بالا اومد!
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)