نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN 2012 نمایش پست ها
البته وقتی هنوز حقوق و مالکیت فیزیکی هم مقوله ی جا افتاده ای نیست، حقوق و مالکیت معنوی باید بره جلو بوق بزنه. وقتی صف وایسادی نون بخری، طرف جلوی چشمات میاد بدون صف نون میخره توجهی هم به هفت هشت نفر آدمی که توی صف ایستادن نداره، یعنی اصلا" بقیه رو قاطی آدمیزاد حساب نمیکنه، حقی براشون قائل نیست، از اونطرف شاطر هم بهش نون میفروشه، اونوقت به این جماعت حقوق معنوی رو میخوای چطوری بفهمونی.

یا اتوبوس سوار میشی، راننده کوچکترین اهمیتی برای وقت و زمان مسافرین نمیده و به جای 20 تا ایستگاه، 200 بار توقف میکنه، همچنین برای فاصله ی (حریم) شخصی افراد هم اهمیتی قائل نیست و تا خرخره مثل گوسفند مسافر ها رو روی سرو کله ی هم سوار میکنه، چطوری میخوای حقوق معنوی رو بهش بفهمونی.

(مثال از دیدگاه مسئولین نمیزنم که تاپیک بسته نشه!)

حداقل 200 تا 300 سال زمان لازمه تا خیلی مسائل ابتدایی تر از حقوق و مالکیت معنوی در این مرز پر گهر جا بیفته.
بله من هم هر روز که می خوام برم دانشگاه یا مغازه با مشکل روبرو هستم. اغلب اوغات وقتی سر کوچه منتظر تاکسی هستم همیشه سعی میکنم برم عقب تر از اونهایی که بیشتر از منتظر بودند وایسم تا به اونها به نوعی احترام بگذارم اما اکثر مردم دیگه اصلا اهمیتی به این موضوع نمیدهند و حتی اگه تاکسی بیاد با اینکه دیرتر اومدند اما سوار میشن و میرن. حالا درسته که اونجا مثل نانوایی صف بندی نداره اما بالاخره باید به حقوق همدیگه احترام بگذاریم.