ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 63 از 126 نخست ... 1353616263646573113 ... آخرین
نمایش نتایج: از 621 به 630 از 1255
    امتیازها
    4,743
    سطح
    43
    33
    کاربر انجمن
    سلام
    دوستان بین seagate barracuda و WD Black کدوم رو پیشنهاد میکنید؟
    سرعت و کیفیت یکسانی دارن یا تفاوت زیاده؟
    ممنون
    امتیازها
    44,827
    سطح
    100
    3,863
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط gongbok نمایش پست ها
    سلام
    دوستان بین seagate barracuda و WD Black کدوم رو پیشنهاد میکنید؟
    سرعت و کیفیت یکسانی دارن یا تفاوت زیاده؟
    ممنون
    دوست من ٬ از لحاظ سرعت و کیفیت WD Caviar black نسبت به سیگیت ارجعیت دارد.

Sent from my Hol-U19 using Tapatalk
    امتیازها
    4,743
    سطح
    43
    33
    کاربر انجمن
    ممنون یعنی تفاوت اینقدر زیاده که کلا قید سیگیت رو بزنم؟!
    امتیازها
    44,827
    سطح
    100
    3,863
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط gongbok نمایش پست ها
    ممنون یعنی تفاوت اینقدر زیاده که کلا قید سیگیت رو بزنم؟!
    بله ٬ کیفیت وسترن دیجیتال بسیار بالاتر از سیگیت است. هارد های شرکت وسترن دیجیتال کمترین میزان خرابی را دارند.

Sent from my Hol-U19 using Tapatalk
    امتیازها
    5,504
    سطح
    47
    3
    کاربر جدید
    سلام من یک عدد درایو ssd 850 pro سامسونگ میخوام تهیه کنم اما بین دو ظرفیت 256 گیگ و 512 گیگ موندم کدوم رو انتخاب کنم بیشتر برای نصب ویندوز و سایر نرم افزارها میخوام اما با توجه به چند مطلب موندم کدوم رو انتخاب کنم 1- در ظرفیت 512 گیگ در سایت سامسونگ نوشته تا 300 ترابایت میتونی رایت کنی و برای 256 تا 150 ترابایت اما گارانتی هر دو 10 سال هست یعنی عمر 512گیگ ظاهرا باید بیشتر از 256 گیگ باشد 2- با توجه به اینکه گفته شده باید حداقل 20 درصد فضای اس اس دی خالی باشد تا حداکثر کارایی را داشته باشد آیا در ظرفیت 256 گیگ با کمبود فضا مواجه نمیشیم با توجه به اینکه فضای پرت هم دارد و ظاهرا 232 گیگ فضا در اختیار میگذارد 3- با توجه به اینکه در سایت گفته شده که اس اس دی رو پارتیشن بندی نکنید و بصورت یکپارچه استفاده کنید در ظرفیتهای بالا مثل 512 گیگ باید چه کنیم که حداکثر استفاده را از این ظرفیت بکنیم چون من بیشتر بعنوان درایو c و برای نصب ویندوز و نرم افزارها میخوام ازش استفاده کنم و اگر بصورت یکپارچه باشد ممکن است نتوانم حداکثر استفاده را از این فضا ببرم پارتیشن بندی چه صدمه ای به اس اس دی میزند آیا در اس اس دی سامسونگ هم پارتیشن بندی باعث کاهش پرفورمنس میشه 4- آیا تفاوت 512 گیگ با 256 گیگ تنها در حجم آن است یا مزیت دیگری( مدل512 گیگ) مثل سرعت بوت سریعتر ویندوز 7 و طول عمر بیشتر( با توجه به 300 ترابایت رایت که میشه روی این ظرفیت انجام داد ) و غیره دارد 5- سوال آخر اینکه با توجه به مطالب گفته شده در بالا شما کدام ظرفیت را توصیه میکنید که بهترین انتخاب باشد ( با توجه به اینکه 400 هزار تومان اختلاف قیمت بین این دو سایز هست ) متشکرم .
    مشخصات سیستم من مادربرد giga p55a-ud4p سی پیو intel core i5 750 رم kingmax ddr3 4g 1333
    گرافیک giga r5770 1g ddr5 هارد وسترن دیجیتال 1.5 ترابایت
    امتیازها
    14,682
    سطح
    78
    3,097
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    عزیز این رو ما نباید مشخص کنیم میزان نیاز شما رو خودتون میدونید نه مشاورین عزیز. شخصا اگر بودم evo 120gb میخریدم وبقیه بودجه رو صرف ارتقا قطعات اصلی سیستم میکردم.
    اگرچه ذات حق همتاندارد خدای بی علی معنا ندارد.
    امتیازها
    1,785
    سطح
    24
    30
    کاربر جدید

Question اکسترنال یا اینترنال؟؟؟ چه برندی؟؟؟

سلام دوستان سخت افزاری عزیز(!!!)
    اگر عمری باقی باشه من هم به جمع شما پیوستم و انشاءالله از این به بعد همدیگر رو بیشتر میبینیم:x

من هارد کامپیوترم پر شده واسه همینم باید یه هادر دیگه بخرم
    اولویت اصلی من سالم موندن و حفظ اطلاعاتم هست چون تصاویر و فیلم های زیادی دارم که همشون واسم یه عالمه خاطره با دوستانم هست و حفظشون واسم خــــــــــیــــــــــلــ ـی مهمه (خودتون میفهمید چی میگم...)
    پول هم مهم نیست ، واسه حفظ اطلاعاتم حاضرم هر برندی که گرونترینه رو بخرم به شرطی که خرابی و پاک شدن اطلاعات تو کارش نباشه(البته این رو هم بگم از پول دارای بی درد جامعه نیستم که مثلا عین بچه مایه دارا برم SSD دو ترا بخرم که نزید 2 میلیون پولش باشه!! ولی چون اطلاعاتم واسم مهمن مجبورم واسشون پول بیشتر بدم)

بعد از تحقیق توی نت و پرسیدن از افراد نه چندان حرفه ای ، فهمیدم هارد اکسترنال بهتر از اینترنال هست چون با خیال راحت از سیستم جدا میشه و خیالم راحته که دست هکرهای اینترنتی یا ویروس ها یا هر کس و هرچیز دیگه ای بهش نمیرسه ، و البته در مورد سایر امکانات با هم تفاوت چندانی ندارن بجز سرعت انتقال اطلاعات که گویا ساتا خیلی بهتر از usb ــه که در اکسترنال ها استفاده میشه حتی usb3 ؛
    البته گویا USB3 خودش سرعت قابل قبولی داره
    تا اینجاش رو درست فهمیدم؟ چیزی رو ناقص یا غلط نگفتم؟؟

حالا بین برند های مختلف هارد های اکسترنال گیر کردم
    خودم نظرم روی برند silicon power سری armor مدل a80 هست ، چون هم ضد ضربه نظامی هست هم ضد آب و ضد لغزش و لرزش و ضد شوک هست
    اول خواستم مدل hd710 یا hd710A برند adata بخرم که بعد از چند نفر شنیدم یه سری مشکلاتی داره حتی بعضی ها بازش کردن دیدن هارد داخلی توشیبا هست و...
    ضمن اینکه توی دیجی کالا گفته این مدل ضد لغزش و لرزش نیست!!

بعدشم از چند نفر شنیدم معروفترین برند های هارد اکسترنال وسترن دیجیتال و سیگیت هستن
    منم خواستم برم دربارشون تحقیق کنم که دیدم هر کدوم یه عالمه مدل مختلف دارن و اصلا" گیج شدم!
    میشه راهنمایی کنید اگه اکسترنال خوبه من چه برندی بخرم؟؟
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط PRINCE.OF.PERSIA نمایش پست ها
    اگر عمری باقی باشه من هم به جمع شما پیوستم و انشاءالله از این به بعد همدیگر رو بیشتر میبینیم:x

اولویت اصلی من سالم موندن و حفظ اطلاعاتم هست چون تصاویر و فیلم های زیادی دارم که همشون واسم یه عالمه خاطره با دوستانم هست و حفظشون واسم خــــــــــیــــــــــلــ ـی مهمه (خودتون میفهمید چی میگم...)
    پول هم مهم نیست ، واسه حفظ اطلاعاتم حاضرم هر برندی که گرونترینه رو بخرم به شرطی که خرابی و پاک شدن اطلاعات تو کارش نباشه(البته این رو هم بگم از پول دارای بی درد جامعه نیستم که مثلا عین بچه مایه دارا برم SSD دو ترا بخرم که نزید 2 میلیون پولش باشه!! ولی چون اطلاعاتم واسم مهمن مجبورم واسشون پول بیشتر بدم)

بعد از تحقیق توی نت و پرسیدن از افراد نه چندان حرفه ای ، فهمیدم هارد اکسترنال بهتر از اینترنال هست چون با خیال راحت از سیستم جدا میشه و خیالم راحته که دست هکرهای اینترنتی یا ویروس ها یا هر کس و هرچیز دیگه ای بهش نمیرسه ، و البته در مورد سایر امکانات با هم تفاوت چندانی ندارن بجز سرعت انتقال اطلاعات که گویا ساتا خیلی بهتر از usb ــه که در اکسترنال ها استفاده میشه حتی usb3 ؛

خودم نظرم روی برند silicon power سری armor مدل a80 هست ، چون هم ضد ضربه نظامی هست هم ضد آب و ضد لغزش و لرزش و ضد شوک هست
    اول خواستم مدل hd710 یا hd710A برند adata بخرم که بعد از چند نفر شنیدم یه سری مشکلاتی داره حتی بعضی ها بازش کردن دیدن هارد داخلی توشیبا هست و...

بعدشم از چند نفر شنیدم معروفترین برند های هارد اکسترنال وسترن دیجیتال و سیگیت هستن
    منم خواستم برم دربارشون تحقیق کنم که دیدم هر کدوم یه عالمه مدل مختلف دارن و اصلا" گیج شدم!

سلام دوست عزیز،

به انجمن خوش آمدید :)

در مورد اینکه فرمودید ذخیره سازی معرفی بشه که خرابی و از دست رفتن اطلاعات در کارش نباشه باید عرض کنم این بیشتر شبیه به افسانه ی تا واقعیت. یعنی در تمام سیستم هاو سازمان های ی بزرگ و حرفه ای هم اولین اصل نگهداری داده ها این هست که درایو ذخیره ساز بالاخره یک روزی خراب خواهد شد، پس نباید به اصطلاح معماری سیستم طوری باشه که دیتا در معرض ریسک باشه.

برای همین پدیده ای به نام نسخه پشتیبان یا همون backup هست تا فایل ها و داده های مهم و غیرقابل جایگزینی از دست نرن. که این کار یعنی تهیه نسخه پشتیبان - در تمام سطوح یعنی چه دیتاسنتر گوگل چه شبکه داخلی یک شرکت کوچک با مثلا 50 ترمینال و چه در کاربرد خانگی - باید خیلی جدی گرفته بشه مخصوصا در مواردی مثل کاربرد شما که فرمودین دیتایی که دارید خیلی براتون اهمیت داره.

البته درسته میان قابل اطمینان بودن ذخیره ساز ها از برندهای مختلف و در همون برند ها مدل های مختلف متفاوت هست.

بله سرعت تکنولوژی USB3 از ویرایش های قبلی مثلا USB2 بالاتر هست ولی امکان استفاده از این تکنولوژی منوط به بقیه سیستم شما هست. یعنی مادربوردی که کنترلر و پورت USB3 داشته باشه.

اگر مادربورد شما این قابلیت رو نداره عملا هزینه کردن برای ذخیره ساز USB3 توجیه چندانی نداره مگر اینکه در آینده قصد ارتقا سیستم داشته باشید. البته می تونید روی اسلات های PCIe کارت هایی با کنترلر و پورت USB3 نصب کنید که این هم بستگی به مشخصات سیستم شما داره و البته باعث بالا رفتن هزینه خواهد شد.

اما در مورد سرعت انتقال دیتا باید عرض کنم بستگی به قدرت سیستم و عملکرد درایو ذخیره ساز مورد نظر داره. یعنی سرعت انتقال تئوری هر درایو USB3 رو هر سیستمی یکسان نیست و بسته به قدرت سیستم، کنترلر USB3 و بقیه موارد کمی متفاوت هست.

در نهایت طبق گفت های شما به نظر میاد کاربرد شما کاربرد به اصطلاح آرشیوی باشه. لطفا دقیقا مشخصات سیستم/مادربورد (پشتیبانی کردن از USB3)، میزان فضایی که مورد نیازتون هست و بودجه ای که براتون مقدوره بفرمایید تا دوستان و اساتید بنده شما رو راهنمایی کنند.
    امتیازها
    111,613
    سطح
    100
    43,659
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza123 نمایش پست ها
    سلام من یک عدد درایو ssd 850 pro سامسونگ میخوام تهیه کنم اما بین دو ظرفیت 256 گیگ و 512 گیگ موندم کدوم رو انتخاب کنم بیشتر برای نصب ویندوز و سایر نرم افزارها میخوام اما با توجه به چند مطلب موندم کدوم رو انتخاب کنم 1- در ظرفیت 512 گیگ در سایت سامسونگ نوشته تا 300 ترابایت میتونی رایت کنی و برای 256 تا 150 ترابایت اما گارانتی هر دو 10 سال هست یعنی عمر 512گیگ ظاهرا باید بیشتر از 256 گیگ باشد
    دوست خوبم مهمترین فرقشون همین مطلبی است که فرمودین، عمر مدل 512 گیگی دوبرابر 256 گیگی است. اگر با سیستم کار حرفه ای انجام میدین که Write زیادی داره، مثلا" دانلود زیاد، رایت DVD و کپی فیلم، و رندرینگ و از این دست، حتما" مدل 512 گیگی ارزشش بیشتره چون دوام بیشتری در برابر Write زیاد داره. اما اگر کار شما با سیستم در حد گیمینگ و استفاده معمول از اینترنته، فرقی بینشون نیست.

2- با توجه به اینکه گفته شده باید حداقل 20 درصد فضای اس اس دی خالی باشد تا حداکثر کارایی را داشته باشد آیا در ظرفیت 256 گیگ با کمبود فضا مواجه نمیشیم با توجه به اینکه فضای پرت هم دارد و ظاهرا 232 گیگ فضا در اختیار میگذارد
    20 درصد نیست، 10 درصد فضای SSD باید خالی باشه.

من یک SSD 128 دارم، 10 درصدش رو خالی نگه داشتم، بازهم جا دارم. یک کاربر دیگه میبینی اینقدر برنامه و چیزهای حجیم روی SSD داره که 1TB هم بخره کمشه. این موضوع دیگه بستگی به خودتون داره.

10 درصد چیزی نیست، که نگرانش هستید.

3- با توجه به اینکه در سایت گفته شده که اس اس دی رو پارتیشن بندی نکنید و بصورت یکپارچه استفاده کنید در ظرفیتهای بالا مثل 512 گیگ باید چه کنیم که حداکثر استفاده را از این ظرفیت بکنیم چون من بیشتر بعنوان درایو c و برای نصب ویندوز و نرم افزارها میخوام ازش استفاده کنم و اگر بصورت یکپارچه باشد ممکن است نتوانم حداکثر استفاده را از این فضا ببرم پارتیشن بندی چه صدمه ای به اس اس دی میزند آیا در اس اس دی سامسونگ هم پارتیشن بندی باعث کاهش پرفورمنس میشه
    بهترین کار برای اینکه حداکثر استفاده رو بکنید اینه که پارتیشن بندی نکنید. اگر پارتیشن بندی هم کنید، مشکلی نداره، مسئله ای پیش نمیاد سرعت کم نمیشه، اما در هر پارتیشن حدود 10 درصد حجم پارتیشن رو فضای خالی برای تنفس قرار بدین. یعنی اگر دو تا پارتیشن 200 گیگی درست میکنی، همیشه 20 گیگ در هر پارنیشن فضای خالی بگذار. خلاصه این 10 درصد رو رعایت کن، در هر شرایطی.

4- آیا تفاوت 512 گیگ با 256 گیگ تنها در حجم آن است یا مزیت دیگری( مدل512 گیگ) مثل سرعت بوت سریعتر ویندوز 7 و طول عمر بیشتر( با توجه به 300 ترابایت رایت که میشه روی این ظرفیت انجام داد ) و غیره دارد
    نه فقط همون بحث دوام بیشتر 512 در مقابل Write هستش. فرق دیگری ندارند.

5- سوال آخر اینکه با توجه به مطالب گفته شده در بالا شما کدام ظرفیت را توصیه میکنید که بهترین انتخاب باشد ( با توجه به اینکه 400 هزار تومان اختلاف قیمت بین این دو سایز هست ) متشکرم .
    مشخصات سیستم من مادربرد giga p55a-ud4p سی پیو intel core i5 750 رم kingmax ddr3 4g 1333
    گرافیک giga r5770 1g ddr5 هارد وسترن دیجیتال 1.5 ترابایت
    بستگی به کاربردت داره، اگر حجم برنامه هات زیاده و رایت زیادی داری، مدل 512 پیشنهاد میشه.

مشخصات سیستمت خوبه اما رم سیستمت کمه باید حداقل 8 گیگ رم داشته باشی تا سرعت SSD خوب باشه. 4 گیگ برای هر سیستم امروزی کمه. پیشنهاد میکنم از دو تا رم 4 گیگ استفاده کنی. چون رمهای 1333 کمه توی بازار، میتونی رمهای فرکانس 1600 هم بخری و روی سیستم استفاده کنی. البته اتوماتیک فرکانسش به 1333 تقلیل پیدا میکنه.
    امتیازها
    1,785
    سطح
    24
    30
    کاربر جدید

Question

نقل قول نوشته اصلی توسط PRINCE.OF.PERSIA نمایش پست ها

نقل قول نوشته اصلی توسط AliYar نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،

به انجمن خوش آمدید :)

در مورد اینکه فرمودید ذخیره سازی معرفی بشه که خرابی و از دست رفتن اطلاعات در کارش نباشه باید عرض کنم این بیشتر شبیه به افسانه ی تا واقعیت. یعنی در تمام سیستم هاو سازمان های ی بزرگ و حرفه ای هم اولین اصل نگهداری داده ها این هست که درایو ذخیره ساز بالاخره یک روزی خراب خواهد شد، پس نباید به اصطلاح معماری سیستم طوری باشه که دیتا در معرض ریسک باشه.

برای همین پدیده ای به نام نسخه پشتیبان یا همون backup هست تا فایل ها و داده های مهم و غیرقابل جایگزینی از دست نرن. که این کار یعنی تهیه نسخه پشتیبان - در تمام سطوح یعنی چه دیتاسنتر گوگل چه شبکه داخلی یک شرکت کوچک با مثلا 50 ترمینال و چه در کاربرد خانگی - باید خیلی جدی گرفته بشه مخصوصا در مواردی مثل کاربرد شما که فرمودین دیتایی که دارید خیلی براتون اهمیت داره.

البته درسته میان قابل اطمینان بودن ذخیره ساز ها از برندهای مختلف و در همون برند ها مدل های مختلف متفاوت هست.

بله سرعت تکنولوژی USB3 از ویرایش های قبلی مثلا USB2 بالاتر هست ولی امکان استفاده از این تکنولوژی منوط به بقیه سیستم شما هست. یعنی مادربوردی که کنترلر و پورت USB3 داشته باشه.

اگر مادربورد شما این قابلیت رو نداره عملا هزینه کردن برای ذخیره ساز USB3 توجیه چندانی نداره مگر اینکه در آینده قصد ارتقا سیستم داشته باشید. البته می تونید روی اسلات های PCIe کارت هایی با کنترلر و پورت USB3 نصب کنید که این هم بستگی به مشخصات سیستم شما داره و البته باعث بالا رفتن هزینه خواهد شد.

اما در مورد سرعت انتقال دیتا باید عرض کنم بستگی به قدرت سیستم و عملکرد درایو ذخیره ساز مورد نظر داره. یعنی سرعت انتقال تئوری هر درایو USB3 رو هر سیستمی یکسان نیست و بسته به قدرت سیستم، کنترلر USB3 و بقیه موارد کمی متفاوت هست.

در نهایت طبق گفت های شما به نظر میاد کاربرد شما کاربرد به اصطلاح آرشیوی باشه. لطفا دقیقا مشخصات سیستم/مادربورد (پشتیبانی کردن از USB3)، میزان فضایی که مورد نیازتون هست و بودجه ای که براتون مقدوره بفرمایید تا دوستان و اساتید بنده شما رو راهنمایی کنند.
    بسیار ممنوم از پاسخ دهی کاملتون@};-
    1-پس بنظر شما هم در مرحله اول : اکسترنال واسه من بهتره از اینترنال. درسته؟؟
    اون اصطلاح آرشیوی جالب بود. =D> زدید تو خال!! بک آپ رو حتما" یادم میمونه...
    البته شاید بخوام بعدا" واسه PS4 هم (اگه خریدم)استفادش کنم که در اون صورت حتما" USB3 لازمه تا سرعت اجرای بازی ها پایین نیاد
    فضا هم 2 ترا بر میدارم که حالا حالا پر نشه
    اکاناتش هم ضد ضربه و ضد شوک و ضد آب ضد لرزش باشه که تا جایی که ممکنه از اتفاقات ناگوار جلوگیری بشه
    مشخصات سیستم هم چون ممکنه یکی دو سال دیگه لپتاپ بخرم یا سیستم رو ارتقا بدم شما بهترین و بروز ترین هارد رو پیشنهاد کنید مثلا" بهترین پورت موجود رو داشته باشه و...
    2- اون دو مدلی که خودم گفتم چطوره؟
    3-لطفا" بکم به طور کلی در باره برند های وسترن دیجیتال و سیگیت هم توضیح بدید چون اسمشون رو زیاد شنیدم ولی جنس و کارایی و مزایاشون واسم مبهمه(که چرا این همه ملت اسمشون رو میارن؟؟)
صفحه 63 از 126 نخست ... 1353616263646573113 ... آخرین
نمایش نتایج: از 621 به 630 از 1255

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)