ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 115 از 126 نخست ... 1565105113114115116117125 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1,141 به 1,150 از 1256
    امتیازها
    17,851
    سطح
    85
    3,751
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezash85 نمایش پست ها
    بطور مستقیم نمیخوره مگه کارت و رایزرش رو بگیری.
    https://digik.ir/product/%DA%A9%D8%A...8%A8%D9%87-m2/

سرعتش رو میاره پایین .
    خیلی ممنون از توضیحتون
    دیدم که یه سری ssd های فرمت pcie مثل کارت گرافیک هم هستن. آیا تو ایران موجودی داریم از این سری ssd ها؟
    سوال دوم اینکه این رایزر ها سرعت رو چه قدر پایین میارن در حد پورت sata پایین میاد یا بازم سریع تر از sata هستن؟
    امتیازها
    12,082
    سطح
    72
    1,124
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط NAVID OC نمایش پست ها
    خیلی ممنون از توضیحتون
    دیدم که یه سری ssd های فرمت pcie مثل کارت گرافیک هم هستن. آیا تو ایران موجودی داریم از این سری ssd ها؟
    سوال دوم اینکه این رایزر ها سرعت رو چه قدر پایین میارن در حد پورت sata پایین میاد یا بازم سریع تر از sata هستن؟
    والا اینا زیاد مرسوم نیستن تو دنیا و برخی شرکت ها تولید می کنن و قیمت بالایی دارن و تو عملکرد معمول مثل گیم تفاوت زیادی با نوع m.2 ندارن.
    اگه از اون رابط ها هم بخواهی استفاده کنی اکثرشون سرعت در حد ساتا میارن پایین و احتمال اینکه مادربردت نشناسش زیاده و اگه هم بشناسه باز احتمال اینکه بتونی موقع نصب ویندوز روی اون ویندوز نصب کنی واقعا کمه.
    یه دونه سامسونگ از نوع ساتاشو بگیر، رو هر سیستم داغونی که بندازی، لود ویندوز بین 10 تا 15 تقریبا بیشتر طول نمیکشه.
    امتیازها
    17,851
    سطح
    85
    3,751
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezash85 نمایش پست ها
    والا اینا زیاد مرسوم نیستن تو دنیا و برخی شرکت ها تولید می کنن و قیمت بالایی دارن و تو عملکرد معمول مثل گیم تفاوت زیادی با نوع m.2 ندارن.
    اگه از اون رابط ها هم بخواهی استفاده کنی اکثرشون سرعت در حد ساتا میارن پایین و احتمال اینکه مادربردت نشناسش زیاده و اگه هم بشناسه باز احتمال اینکه بتونی موقع نصب ویندوز روی اون ویندوز نصب کنی واقعا کمه.
    یه دونه سامسونگ از نوع ساتاشو بگیر، رو هر سیستم داغونی که بندازی، لود ویندوز بین 10 تا 15 تقریبا بیشتر طول نمیکشه.
    بحث لود ویندوز نیست
    کار من افتر افکت فلش سینما فور دی عه و بجز اونا دینامیک مولکولی و طراحی شیمی دارویی و متابولومیکس و ترکیبات رو انجام میدم. گوسین گرومکس و ... برای هر اتم با اتم دیگر و بر همکنششون معادله شرودینگر رو جدا حل می کنه که البته این بیشتر cpu محوره و i7 3770k رو روی ۴.۵ به صورت پایدار اور کردم و gpu accelerated هم فعال کردم که با gtx 1080 خیلی خوب کار می کنن.
    اما متاسفانه افترافکت معمولا خیلی رم می خوره جوری که با ۳۲ گیگ هم گاها کم میارم ... می خواستم یه ssd خیلی سریع بزارم رو سیستم و پیج فایل کنم که مقداری جای رم رو بگیره ... چون از نظر هزینه ای امکان ارتقا پلتفرم رو ندارم
    یک عدد ssd evo860 دارم که سرعتش حدودا ۳۵۰ مگابایت بر ثانیه و لنتسی در حد ۰.۰۱ هست. به نظرتون کار دیگه ای به جز ارتقا از طریق شیر کردن ssd sata برای رم میشه انجام داد؟ به غیر از حجم رم ، سرعت رم چه قدر تاثیر داره؟ الان ۳۲ گیگ ۱۳۳۳ دارم چون ddr3 هست سری ۲۰۰۰ این رم ها پیدا نمیشه ... به نظرتون ارزش تعویض رم صرفا به دلیل افزایش سرعت از ۱۳۳۳ به ۱۶۰۰ ( چون ۲۰۰۰ نتونستم گیر بیارم ) هست؟ و آیا ۲۰۰۰ ddr3 پیدا میشه یا سراغ دارید؟
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    بحث لود ویندوز نیست
    کار من افتر افکت فلش سینما فور دی عه و بجز اونا دینامیک مولکولی و طراحی شیمی دارویی و متابولومیکس و ترکیبات رو انجام میدم. گوسین گرومکس و ... برای هر اتم با اتم دیگر و بر همکنششون معادله شرودینگر رو جدا حل می کنه که البته این بیشتر cpu محوره و i7 3770k رو روی ۴.۵ به صورت پایدار اور کردم و gpu accelerated هم فعال کردم که با gtx 1080 خیلی خوب کار می کنن.
    اما متاسفانه افترافکت معمولا خیلی رم می خوره جوری که با ۳۲ گیگ هم گاها کم میارم ... می خواستم یه ssd خیلی سریع بزارم رو سیستم و پیج فایل کنم که مقداری جای رم رو بگیره ... چون از نظر هزینه ای امکان ارتقا پلتفرم رو ندارم
    یک عدد ssd evo860 دارم که سرعتش حدودا ۳۵۰ مگابایت بر ثانیه و لنتسی در حد ۰.۰۱ هست. به نظرتون کار دیگه ای به جز ارتقا از طریق شیر کردن ssd sata برای رم میشه انجام داد؟ به غیر از حجم رم ، سرعت رم چه قدر تاثیر داره؟ الان ۳۲ گیگ ۱۳۳۳ دارم چون ddr3 هست سری ۲۰۰۰ این رم ها پیدا نمیشه ... به نظرتون ارزش تعویض رم صرفا به دلیل افزایش سرعت از ۱۳۳۳ به ۱۶۰۰ ( چون ۲۰۰۰ نتونستم گیر بیارم ) هست؟ و آیا ۲۰۰۰ ddr3 پیدا میشه یا سراغ دارید؟
    نوید جان شما که xeon e5 2695 v2 داشتی و GTX 2080 داشتی و رم 128 گیگ ! با همون سروری که داری کاراتو انجام بده عزیز.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

امتیازها
    17,851
    سطح
    85
    3,751
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط ErfanDL نمایش پست ها
    نوید جان شما که xeon e5 2695 v2 داشتی و GTX 2080 داشتی و رم 128 گیگ ! با همون سروری که داری کاراتو انجام بده عزیز.

سرور رو فروختم به دلیل نیاز مالی
    عرفان جان ssd که خدمتت عرض کردم با اون سرعت و لنتسی ( که البته بایوس uefi رو مد کردم تا به چنین سرعتی رسید ) تا چند درصد می تونه جای کمبود رم رو بگیره؟ واقعا تاثیر داره؟ رم ddr3 2000 تفاوتی می کنه یا فقط افتر فقط براش حجم مهمه؟
    به نظر شما که استاد تمام اساتید هستید ۳۲ گیگ رم رو ۲۰۰۰ کنم بهتر میشه؟ و اینکه اصلا گیر میاد؟
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    عرفان جان ssd که خدمتت عرض کردم با اون سرعت و لنتسی ( که البته بایوس uefi رو مد کردم تا به چنین سرعتی رسید ) تا چند درصد می تونه جای کمبود رم رو بگیره؟ واقعا تاثیر داره؟ رم ddr3 2000 تفاوتی می کنه یا فقط افتر فقط براش حجم مهمه؟
    به نظر شما که استاد تمام اساتید هستید ۳۲ گیگ رم رو ۲۰۰۰ کنم بهتر میشه؟ و اینکه اصلا گیر میاد؟
    والا ssd از نظر سرعت به رم نمیرسه افترافکت برنامه ای هست که هم مقدار رم مهمه براش هم سرعت. هرچی سرعت رم بیشتر باشه زمان پردازش و رندرت کمتر میشه.

امتیازها
    17,851
    سطح
    85
    3,751
    کاربر حرفه ای کامپیوتر

امتیازها
    17,851
    سطح
    85
    3,751
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    والا ssd از نظر سرعت به رم نمیرسه افترافکت برنامه ای هست که هم مقدار رم مهمه براش هم سرعت. هرچی سرعت رم بیشتر باشه زمان پردازش و رندرت کمتر میشه.

پس اولا ssd m2 را توصیه نمیکنز؟
    نظرت درباره رید چیه؟ یه تیدیل با تو تا ssd رید شه
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    پس اولا ssd m2 را توصیه نمیکنز؟
    نظرت درباره رید چیه؟ یه تیدیل با تو تا ssd رید شه
    رید نهایاتا روی این مادربورد به 1 گیگابایت در ثانیه برسه سرعتت نظرم اینه رم رو ارتقا بدی.

امتیازها
    17,851
    سطح
    85
    3,751
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    رید نهایاتا روی این مادربورد به 1 گیگابایت در ثانیه برسه سرعتت نظرم اینه رم رو ارتقا بدی.

خیلی ممنون آقا عرفان
    لطف بزرگی کردی

یه سوال دیگم داشتم. من یه لپتاپ asus ux301 دارم سری zenbook. دو تا پورت m2 داره. توی مشخصات سایت سازنده نوشته پورت sata3 ... می تونم روش ssd m2 pcie یا nvme بزارم؟
    سوال بعد اینکه تو سایت نوشته قابلیت رید نداره. می شه دوتا ssd رو به صورت نرم افزاری رید کرد؟
صفحه 115 از 126 نخست ... 1565105113114115116117125 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1,141 به 1,150 از 1256

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)