ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    امتیازها
    6,275
    سطح
    51
    784
    اوركلاكر

آموزش تصویری اورکلاک با سیپیو i7 930 بهمراه مادربورد X58a-UD9 قدرتمند ترین مادربورد سوکت X58

اطلاعات اولیه از این برد

GIGABYTE - Motherboard - Socket 1366 - GA-X58A-UD9 (rev. 1.0)

CPU = i7 930
    با توجه به ضریب باز نبودنه پردازنده ما مجبوریم از Bus Speed اقدام به اورکلاک نماییم
    برایه شروع باید گفت ما برایه اورکلاک بالاتر از 500 مگاهرتز حتما باید از کولر حرفه ای استفاده کنیم چرا که دما با اورکلاک افزایش میابد و کولر استوک توانایی نگه داشتنه دما زیره محدوده قابل کنترل سیپیو را ندارد (محدوده کنترل = برایه هر پردازنده دمایه کاری خاصی در نظر گرفته میشود که ترجیحا نباید دما از این بالاتر برود زیرا برایه پردازنده خطرناک هست و اگر دما بالا رود سیستم یا از زیره تست شانه خالی میکند و یا سیستم ریستارت میشود )
    اورکلاک رویه ایر بیشتر تا فرکانسی انجام میشود که کولر توانایی دفع دما و کنترل آن راداشته باشد و همچنین این فرکانس را بتوان در حالت 24/7 استفاده کرد (منظور یک فرکانس کاری ایده آل )
    خوب

قبل از اورکلاک شما باید قابلیت هایه سیستم خودتون رو کامل بدونید
    اینکه رم سیستم چقدر توانایی داره (میتونه در چه فرکانسی با چه تایمینگی فعالیت کنه )
    سیپیو رو رویه AIR یا همون ایر کولر تا چه حد میشه اور کرد و نهایت ولتاژ برایه پایداری چقدر هست
    و از همه مهمتر قابلیت هایه مادربورد

سیپیو i7 930 در حالت عادی در فرکانس 2800 مگاهرتز یا 2.8 دهم گیگاهرتز فعالیت میکند که با توربو فرکانسی به 2.9 میرسد و این فرکان کاری این سیپیو هست
    قصد ما اورکلاک این سیپیو تا 4.2 گیگاهرتز هست یعنی 1.4 گیگاهرتز افزایش فرکانس
    برایه رسیدن به این فرکانس ما باید Bus Speed را از عدد 133 بر رویه عدد 200 قرار دهیم
    با این عمل 2 اتفاق دیگر هم خواهد افتاد و آن بالا رفتن 400 مگاهرتزی در فرکانس رم هست یعنی اگر ما رم ها را در فرکانس 1600 گذاشته باشیم در این حالت به 2000 رسیده است و باید از فرکانس رم بکاهیم

صفحه اول بایوس این مادربورد

متن قرمز رنگ مکانه اصلی برایه تغییرات لازم میباشد
    که بعد از ورود با این صفحه رو به رو میشوید

گزینه اول وضعیت سیستم شما در حال حاظر را نشان میدهد

کار اصلی ما در سربگ 2 هست که اصله اورکلاک از این سربرگ انجام میشود
    Adavnced frecuency settings

(عکس هایه قرار داده شده از سیپیو i7 980 x هست که ما قرار داده ایم و تفاوت ها در این سربرگ را ذکر میکنم )
    ضریب باز بودنه 980 و بسته بودن 930 که این به آن معناست ما در گزینه اول بالاترین عددی که میتوانیم استفاده کنیم 21 است

در سربرگ دوم Advanced cpu core feature
    شما توانایی فعال یا غیر فعال کردن این گزینه ها را دارید

که بهتره توربو بوست رو غیر فعال کنید
    و چون ما یک اور معمولی نیاز داریم فعلا نیازی به دستکاری در گزینه هایه دیگر نیست
    Qpi clock ratio را در پایین ترین عدد میگذاریم ( 36 ) تا فرکانس این نقطه در حد اقل باشد
    در این مادربورد و سوکت ما System memory multipilier را در 7 حالت قرار دهیم که هر حالت برایه ما یک فرکانس را به ارمغان می آورد
    بطور مثال
    6.0 = 800
    8.0 = 1066
    10.0 = 1333
    12.0 = 1600
    14.0 = 1866
    16.0 = 2133
    18.0 = 2400
    با توجه به این که باس رم هایه ما 1600 میباشد پس ما قبلا باید در این صفحه شریب را بر روی 12 میگذاشتیم تا از باس 1600 رم هایه خود بهره ببریم و در حال حاظر با گذاشتنه Bas clock Speed بر روی مقدار 200 فرکانس رم ها بالاتر از مقدار تحمل بالارفته پس با کم کردنه ضریب رم ها آن را به همان باس 1600 برمیگردانیم
    و البته اگر بخاهیم به اور رم هم بپردازیم یا در تایمینگ رم تغییر ایجاد کنیم باید به سربرگ Advanced Memory Setting
    برویم

و بعد از قرار دادن Dram Timing Selectable بر رویه Quick و تنظیم دستی تایمینگ ها به سربرگ اصلی برایه تعیین ولتاژ سیپیو و باقی قسمت ها میرسیم

در سربرگ Advanced Voltage Settings ما معلوم میکنیم که سیپیو و رم و الباقی نواحی باید با چه ولتاژهایی ست شوند
    در این سربرگ ما Load line calibration را بر رویه level 2 میگذاریم (این حالت بعد از چندین بار تست تایید شده و در این حالت کمترین افت ولتاژ را شاهد هستیم)
    و در سربرگ بعد که ولتاژ اصلی سیپیو را تعیین میکند باید طبق تست ها و آزمون و خطاهایی که کرده ایم این ولتاژ را ست کنیم
    با توجه به تست هایه انجام شده i7 930 که رویه سیستم بود توانایی پاس کردنه تست prime 1024 را در فرکانس 4.2 با ولتاژ 1.365 را داشت تعیین شده و ولتاژ الباقی نواحی به صورت اتوماتیک رها شد

حال بعد از ذخیره و ریستارت کردن سیستم متوجه میشویم که سیستم بدونه مشکل بالا می آید و دما با توجه به ولتاژ داده شده نزدیکه به 13 درجه در لود 100 درصد و در هنگام پاس کردن تست Wprime 1024 به 53 تا 55 درجه میرسد در حالی که در حالت معمولی به سختی به 40 درجه نزدیک میشد

با توجه با این اعمال شاید بگویید که خوب تفاوته این کار و عمل چه بود و سیستم در حالت عادی و در این حالت چقدر تفاوت کارایی داشت
    خوب تست ها
    سیپیو در حالت معمولی
    Wprime1024 = 276.second
    Wprime 32 = 9.107 sec

بعد از اور
    Wprime 1024 = 182.427 sec
    Wprime 32 = 6.054 sec

جالب اینجاست که این سیپیو در فرکانس 4.2 در تست Wprime با یک 4770 معمولی در فرکانس پایه (3900) براری میکند

i7 930 = 4.2 + x58-ud9

Cpu 4770 = 3900 MHz

تست Wprime 32 در فرکانس 4472 با i7 930 ولتاژ 1.424
    البته با همون 1.385 هم تست پاس میکرد
    ولی به خاطره افزایش دما و نا توانی در کنترل توانایی پاس کردن تست 1024 را نداشت

آموزشی از یک آماتور برایه آماتورها
    مهدی مشقی
    ( تصاویر محیط بایوس از brightsideofnews برداشته شده )
    ( مهدی مشقی )
    درخدمت برو بچ سبزواری هستم

امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    بسیار ممنون دوست خوبم از زحمتی که برای این تاپیک خوب کشیدین. مطمئنم بدرد دوستان خواهد خورد. @};-
    امتیازها
    10,918
    سطح
    69
    2,130
    اوركلاكر
    بسیار ممنون از تاپیک مفیدتون. مهدی جان تازه جالب تر اینکه 1090 من تو فرکانس 4000 همین تست رو تو 5.968 پاس میکنه!
    و تو فرکانس 4300 اسکور به 5.6 میرسه.
    امتیازها
    6,275
    سطح
    51
    784
    اوركلاكر
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN 2012 نمایش پست ها
    بسیار ممنون دوست خوبم از زحمتی که برای این تاپیک خوب کشیدین. مطمئنم بدرد دوستان خواهد خورد. @};-
    تشکر @};-

نقل قول نوشته اصلی توسط Aliover نمایش پست ها
    بسیار ممنون از تاپیک مفیدتون. مهدی جان تازه جالب تر اینکه 1090 من تو فرکانس 4000 همین تست رو تو 5.968 پاس میکنه!
    و تو فرکانس 4300 اسکور به 5.6 میرسه.
    این تست ها نشون میده اینتل تو ایت 3 4 سال فقط فرکانس رو افزایش داده و باس بالاتر رم و اورکلاک کمی بالاتر
    اگرنه تو فرکانس یکسان فکر نکنم 4770 با 930 که یکی از پایین ترین سیپیوهایه 1366 هست تفاوته آنچنانی بکنه

پست کامل ویرایش شد _(به خاطر عکس ها)
    ( مهدی مشقی )

امتیازها
    81,597
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    یادمه روزی که مادربردUD9 معرفی شد من سرباز بودم، رفتم از دکه ی روزنامه فروشی مجله ی عصرارتباط گرفتم که عکس و مشخصات این مادربرد داخلش بود، اون زمان قیمتش حدود 800و خورده ای بود و گرون قیمت ترین مادربرد بود. همون موقع از خدا خواستم یه روزی این مادربردو بهم بده:x
    باور کنید هنوزم تو فکرش هستم، مطمئن باشید سوکت بعدی ای که روش کار میکنم 1366 هست و قطعا اولین انتخابم UD9 خواهد بود>:D<

به فرکانس خوبی رسیدی مهدی عزیز، موفق باشی@};-
    امتیازها
    6,275
    سطح
    51
    784
    اوركلاكر
    نقل قول نوشته اصلی توسط iSteve نمایش پست ها
    یادمه روزی که مادربردUD9 معرفی شد من سرباز بودم، رفتم از دکه ی روزنامه فروشی مجله ی عصرارتباط گرفتم که عکس و مشخصات این مادربرد داخلش بود، اون زمان قیمتش حدود 800و خورده ای بود و گرون قیمت ترین مادربرد بود. همون موقع از خدا خواستم یه روزی این مادربردو بهم بده:x
    باور کنید هنوزم تو فکرش هستم، مطمئن باشید سوکت بعدی ای که روش کار میکنم 1366 هست و قطعا اولین انتخابم UD9 خواهد بود>:D<

به فرکانس خوبی رسیدی مهدی عزیز، موفق باشی@};-
    شاید باور نکنی ولی هروقت خسته میشم یا اعصابم به هم میریزه یه نگاه به این مین که میندازم دیگه فراموش میکنم چه دردی داشتم
    ( مهدی مشقی )

امتیازها
    24,171
    سطح
    94
    7,996
    کاربر اخراجی
    نقل قول نوشته اصلی توسط atisoc0936 نمایش پست ها
    شاید باور نکنی ولی هروقت خسته میشم یا اعصابم به هم میریزه یه نگاه به این مین که میندازم دیگه فراموش میکنم چه دردی داشتم
    پرچم سبزوارو بردی بالا. آورین . همی حال عدل رفت :))
    امتیازها
    6,275
    سطح
    51
    784
    اوركلاكر
    نتایج تست 920 با همین مین
    http://hwbot.org/user/atisoc0936/
    ( مهدی مشقی )

امتیازها
    6,275
    سطح
    51
    784
    اوركلاكر
    نقل قول نوشته اصلی توسط old gamer نمایش پست ها
    پرچم سبزوارو بردی بالا. آورین . همی حال عدل رفت :))
    از اول عدل بی
    او سی استیشنه چیکر کردی
    ( مهدی مشقی )

امتیازها
    24,171
    سطح
    94
    7,996
    کاربر اخراجی
    نقل قول نوشته اصلی توسط atisoc0936 نمایش پست ها
    از اول عدل بی
    او سی استیشنه چیکر کردی
    هنی هس ده سر جاشه . سلام مرسنه

send from my fonepad
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع