ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای خرید پاور به چه نکاتی توجه می کنید؟

رأی دهندگان
91. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • قیمت

39 42.86%
  • کیفیت و کارایی

75 82.42%
  • برند تولید کننده

56 61.54%
  • نتایج تست و بنچمارک

23 25.27%
  • تبلیغات در مجلات و وب سایت ها

1 1.10%
  • معرفی توسط فروشندگان

1 1.10%
  • معرفی توسط وب سایت ها و انجمن ها

27 29.67%
  • تعداد ریل خروجی

25 27.47%
  • تعداد کانکتورهای خروجی

25 27.47%
  • مدار های محافظتی

30 32.97%
  • استاندارد های 80Plus و ErP Lot 6

49 53.85%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 30
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط shadow fiend نمایش پست ها
    :))))))) یه چی باشه وصل شه به برق،کافیه.
    والا من دانشی نداشتم...
    از این به بعد از علم دوستان استفاده میکنیم...

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
    لطفاً رعایت حال تاپیک رو بکن حسین جان ! اینجا بحث تخصصی و جدیه ! :)

امتیازها
    1,919
    سطح
    26
    177
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Eshraghi نمایش پست ها
    لطفاً رعایت حال تاپیک رو بکن حسین جان ! اینجا بحث تخصصی و جدیه ! :)
    عذر میخوام.
    چون تخصصیه:
    سایت گرین یه قسمت داره به اسم psu واسه گرفتن مقدار پاور مورد نیاز...
    به این صورته که مشخصات سیستم مورد نظر رو میدیم و بعدش محاسبه میکنه و میگه چند وات مورد نیاز هست.حالا اگر اور کلاک کنی قاعدتا باید بیشتر از اون چیزی که میگه بگیریم،اگر نکنیم مقداری که پیشنهاد میده به نظرم کافیه.
    من اگر بخوام بگیرم یا به کسی پیشنهاد بدم از اونجا استفاده میکنم.
    چون اطرافیام حرفه ای کار نمیکنند،معمولا برند گرین میگیریم.خوب هم هست.راضی کنندست.
    کلا جدی باشم بهتره :) بازم معذرت...
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    خب من نظر رو توی نظر سنجی دادم اما راستش دوست نداشتم اینجا نظری که تکراری و کاملاً مشخص هست رو بدم از طرفی هم درست نبود که فقط گزینه های نظر سنجی رو تیک زده باشم !
    پس ویژگی های مد نظرم رو اعلام می کنم :
    کیفیت و کارایی

تعداد ریل خروجی و کیفیت خروجی ریل های 12V
    تعداد کانکتورهای خروجی
    و ماژولار بودن پاور
    مدار های محافظتی
    استاندارد های 80 Plus و ErP Lot 6 و سایر استانداردها و نشان های معتبر
    نویز کم
    برند تولید کننده
    قیمت

امتیازها
    7,093
    سطح
    55
    765
    کاربر انجمن
    پول داشته باشی
    Enermax بگیری هم کیفیت داره هم کارائیش بالاست اما یکم گرونتره از محصولات دیگه که طبیعیه به خاطر کیفیتش

امتیازها
    174,286
    سطح
    100
    30,861
    کاربر فعال
    در کل بر اساس تجربه ای که در این چند سال به دست آوردم، چون به شخصه به پاور و سیستم های خنک کننده علاقه بسیار زیادی دارم، اول از همه به برند تولید کننده توجه می کنم و انتخاب بنده هم فقط بین دو برند کولرمستر و انرمکس خواهد بود و بس. شما اگر به محصولات انرمکس توجه کنید، حتی قبل از کولرمستر و خیلی از تولید کنندگان دیگر از فناوری های مدیریت توان مصرفی و مدار های محافظتی استفاده کرده، به عنوان مثال پاور Tomhawk II 450W که در فروشگاه فروم سخت افزار هم موجود است، دارای 6 مدار محافظتی، دو ریل 12 ولت، فناوری ErP Lot 6 برای کاهش توان مصرفی در حالت استند بای و فناوری AirGuard برای کاهش نویز فن است. در حالیکه این پاور در سال 2009 وارد بازار گردیده و اکنون بیش از 4 سال از حضور آن در بازار می گذرد، محصولات 4 سال گذشته برند های دیگر را که مشاهده کنید، تقریبا این امکانات را روی یک پاور 450 وات مشاهده نخواهید کرد. وقتی شما به برند مورد نظرتان اطمینان داشته باشید، تقریبا بدون نگرانی انتخاب خود را انجام خواهید داد. برند انرمکس جزو اولین برند هایی بود که به دلیل بار صفر در حالت C6 موفق به کسب تائیدیه برای استفاده از پردازنده های هسول اینتل گردید. جزو اولین برندهایی بود که پاور با استاندارد 80Plus Platinum آن وارد کشور شد و مواردی دیگر ...

به هر صورت با احترام به تمام سلایق و برند های حاضر در بازار، این نظر شخصی بنده بود.
    امتیازها
    16,382
    سطح
    82
    927
    کاربر انجمن
    من اون اوایل یه پاور میداف داشتم :D:Dکه با ارتقا قطعات شد گرین 480وات و بعدش ocz 700w و بعدش ترمالتیک 775 وات و الان هم انرمکس maxrevo 1350 w رو دارم تو تمام اینا کیفیت ساخت این اخری و بیصدا بودنش بینظیر هست من کولر مستر رو نداشتم مطمئنم که اونم کیفیت ساخت عالی داره با توجه به تجهیزات دیگش و البته corsair . اما اگه بخوام پاور بخرم که البته فکر نکنم تا چند سال اینده نیاز باشه اول به برند بعد کیفیت ساخت و ماژولار بودنش و همخوانی با قطعات و کاری که ازش میخوام توجه میکنم
    امتیازها
    11,268
    سطح
    70
    1,242
    کاربر انجمن
    واقعا جای این نظر سنجی خالی بود.دست مدیر درد نکنه
    کیفیت قیمت کارایی و برند
    قبل از اینکه ادامه تاپیک رو بخونم اینارو زدم.فک کنم به یه چیزایی اصلا توجه نکردم.البته خودم اونارو به حساب کیفیت گذاشتم!!!;)
    به نظرم جای گارانتی خالیه توی گزینه ها.البته نظرم منه شاید اشتباه بگم.
    اما توی ایران واقعا گارانتی لازمه.یعنی پشتوانه جنسی هست که میخری.
    از بحث فنی خارج نشیم الان فهمیدم این ریل که همه میگن یعنی چی!:-bd
    CPU Intel I7 2600K up 4.00GHz
    بزودیCPU Cooler
    M.B GIGA P67A-UD7-B3
    RAM Corsair 2*8Gb XMS3 1866
    VGA MSI GTX670 PE OC
    VGA Cooler Accelero Xtreme PLUS II
    SSD Intel 520 Series 120GB
    HDD WD 1TB Blue+WD 1 TB Blue +WD 1TB Passport
    PSU Green 600W HP
    بزودیCASE
    Monitor LG W2262TQ full HD

امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Castiel نمایش پست ها
    در کل بر اساس تجربه ای که در این چند سال به دست آوردم، چون به شخصه به پاور و سیستم های خنک کننده علاقه بسیار زیادی دارم، اول از همه به برند تولید کننده توجه می کنم و انتخاب بنده هم فقط بین دو برند کولرمستر و انرمکس خواهد بود و بس. شما اگر به محصولات انرمکس توجه کنید، حتی قبل از کولرمستر و خیلی از تولید کنندگان دیگر از فناوری های مدیریت توان مصرفی و مدار های محافظتی استفاده کرده، به عنوان مثال پاور Tomhawk II 450W که در فروشگاه فروم سخت افزار هم موجود است، دارای 6 مدار محافظتی، دو ریل 12 ولت، فناوری ErP Lot 6 برای کاهش توان مصرفی در حالت استند بای و فناوری AirGuard برای کاهش نویز فن است. در حالیکه این پاور در سال 2009 وارد بازار گردیده و اکنون بیش از 4 سال از حضور آن در بازار می گذرد، محصولات 4 سال گذشته برند های دیگر را که مشاهده کنید، تقریبا این امکانات را روی یک پاور 450 وات مشاهده نخواهید کرد. وقتی شما به برند مورد نظرتان اطمینان داشته باشید، تقریبا بدون نگرانی انتخاب خود را انجام خواهید داد. برند انرمکس جزو اولین برند هایی بود که به دلیل بار صفر در حالت C6 موفق به کسب تائیدیه برای استفاده از پردازنده های هسول اینتل گردید. جزو اولین برندهایی بود که پاور با استاندارد 80Plus Platinum آن وارد کشور شد و مواردی دیگر ...

به هر صورت با احترام به تمام سلایق و برند های حاضر در بازار، این نظر شخصی بنده بود.
    قطعاً همین طوره آقا مدیر گل ! یک برند معروف و شناخته شده تمام فناوری های برتر رو ازش استفاده می کنه و میشه گفت گلچین همه ویژگی های فنی و کیفی و کمی یک پاور مناسب رو توی یک مدل از یک برند معروف پیدا کرد ! @};-

امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    من براى سيستم خودم وقتى پاور بخوام تهيه كنم به ترتيب اولويت اين موارد رو بررسى ميكنم:

1. رنگ بدنه ى پاور - برام مهمه رنگ پاور به تم كلى كيس بياد.
    2. رنگ Sleeve‌ كابل ها - خيلى مهمه رنگ كابل ها عجق وجق و گل باقالى نباشه. ترجيها" يك دست مشكى.
    3. تعداد كابل هاى ساتا و مولكس - با توجه به تعداد هارد ديسك ها و درايو ها و تعداد خروجى هاى مولكسى كه نياز دارم، خيلى مهمه تعداد شاخه ى كابل مجزا براى هر دسته از درايو ها و تعداد سوكت لازم براى همه ى آنها نه تنها فراهم باشه، بلكه كمى هم بيشتر باشه براى آينده نگرى.
    4. دراز بودن كابل برق CPU‌ يا همون كابل 4+4. چون كيس فول تاور دارم مهمه كه اين كابل به اندازه ى كافى دراز و طولانى باشه.
    5. گواهى 80Plus - خيلى مهمه پاور انتخابى حداقل حداقل گواهى Bronze رو داشته باشه، كمتر از اون هيچ پاورى رو مورد توجه قرار نميدم.
    6. مدار هاى محافظتى - خيلى مهمه پاور به انواع گواهى ها و مدارهاى محافظتى مجهز باشه.
    7. ماژولار بودن كابل ها - براى اسمبل تمييز تر و راحت تر
    8. تعداد ريل كمتر در هر شاخه از ولتاژ و ميزان آمپراژ بيشتر در هر شاخه (در اين مرحله استفاده از محاسبه گر توان پاور الزامى است تا ميزان وات مورد نيازم رو بدست بيارم)
    9. گارانتى - هرچه شركت گارانتى كننده معتبر تر باشه و تعداد سالهاى بيشترى پاور رو گارانتى كنه خوب ارزشش در چشم من بيشتره
    10. برند پاور - انرمكس، كولر مستر، كورسير، گرين
    11. به روز بودن پاور - خيلى مهمه پاور مورد نظر 10 سال توى انبارها نخوابيده باشه بعد يكهو سر از بازار ايران دربياره و ترجيحا" از مدلهاى روز باشه كه حالت C6 هسول رو هم پشتيبانى كنند.
    12. بررسى ريويو هاى خارجى - چك كردن جوايز اهدايى به پاور

بعد كه همه ى اين موارد رو بررسى كردم و به مدل مورد نظرم رسيدم، ميبينم كه يك ميليون تومن قيمت داره، و منم عمرا" همچين پولى ندارم.

ميرم بازار هرچيزى گيرم بياد تا سقف 300 تومن كه بيشترين تعداد فاكتور هاى مورد نظرم رو داشته باشه، اونو ميخرم.
    ویرایش توسط ARMIN : 2014/01/22 در ساعت 12:16
    امتیازها
    6,411
    سطح
    52
    706
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN 2012 نمایش پست ها
    ...
    بعد كه همه ى اين موارد رو بررسى كردم و به مدل مورد نظرم رسيدم، ميبينم كه يك ميليون تومن قيمت داره، و منم عمرا" همچين پولى ندارم.

ميرم بازار هرچيزى گيرم بياد تا سقف 300 تومن كه بيشترين تعداد فاكتور هاى مورد نظرم رو داشته باشه، اونو ميخرم.
    حرف دل من رو زدی...

[اگر خداوند بخواهد تغییری ایجاد کند، کسی نمی‌تواند جلوی آن را بگیرد]

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 30

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع