ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: مفهوم روت

امتیازها
    1,919
    سطح
    26
    177
    کاربر انجمن

مفهوم روت

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: su.png
مشاهده: 182
حجم: 60.7 کیلو بایت

با سلام خدمت عزیزان و سروران@};-

بریم سر اصل مطلب

مفهوم روت:
    روت در زبان خارجه به معنی پایه و اساس شناخته میشه.

هر دیوایسی که دارای سیستم عامل باشه,حافظه ی اون دارای چند قسمت مختلف هست.
    این قسمتها شامل:
    1.فایلهای سیستمی
    2.کرنل
    3.قسمت دیتا
    4.حافظه کش
    5.حافظه دالویک کش(در سیستم عامل اندروید)

شرکتهای مختلف بر اساس نیازشون و سطح کاربری گوشی قسمتهای مختلف رو برای کاربر غیر قابل دسترس و یا در دسترس قرار میدهند تا هر شخص متخصص و یا مبتدی توانایی دستکاری اونها و اعمال تغییرات بر روی دیوایس و کاراییش رو نداشته باشه.
    یکی از اصلی ترین این قسمتها همون فایلهای سیستمی هستند.این فایلهای سیستمی معمولا دارای قسمتهای مختلفی هست که با توجه به نوع سیستم عامل اندروید و ورژن یا کاستوم و افیشیال بودن اون فرق میکنه.
    روت کردن در واقع به همون دسترسی پیدا کردن به فایلهای سیستمی در دیوایس اندروید گفته میشه.

نام: Ways-to-Communicate-in-Email-Marketing-Services1.jpg
مشاهده: 198
حجم: 52.7 کیلو بایت

انواع روت:
    روت کردن انواع مختلفی داره.
    اصل و پایه ی کار همون تغییرات بر روی فایلی به نام build.prop هست که تمامی مشخصات سخت افزاری و نرم افزاری و نام دیوایس و مدل گوشی شما در اون ثبت شده میباشد.
    بعضی از دیوایسها بسته به نوع شرکت تولید کننده به دلیل متن باز بودن اندروید متد روت کردنشون با هم متفاوت هست.
    معمولا دیوایسهای سامسونگ از طریق فلش کردن کرنل و فایل روت با پسوند .tar با نرم افزار ادین روت خواهند شد.توجه کنید هر نوع رام و ورژن انها فایل روت متفاوتی دارند.

در سری گوشی های بی عیب و نقص نکسوس همگی از طریق تنها فلش کردن یک فایل از طریق ریکاوری روت خواهند شد و اسانترین روش همین هست.

سعی و تلاش برای جلو گیری از روت شدن:
    شرکتها برای اینکه از اطلاعات کاربراشون حفاظت کنند چند لایه امنیتی به دیوایسهاشون اضافه کردن که از انهای میتوان به بوتلودر,اچ بوت اشاره کرد.
    بدون باز بودن دو مورد بالا امکان روت کردن دیوایس وجود ندارد.البته بجز دیوایس های سامسونگ!
    با باز کردن بوتلودر گارانتی گوشی شما باطل نمیشه در صورتی که فایلی فلش نکنید که دستکاری سیستمی انجام بده!!
    ولی هر زمان که شما گوشی رو روت کنید گارانتی از بین رفته و شرکت با کوچکترین مشکلی که واسه دیوایستون پیش بیاد از زیر گارانتی میتونه فرار کنه و این ماده از قانون گارانتی رو بذاره جلو شما!

نام: Danger.jpg
مشاهده: 200
حجم: 72.3 کیلو بایت

توصیه مهم :

اگر شما کاربر معمولی هستید و مبتدی,هرگز طرف روت کردن دیوایس نرید...

مشکلات بعد از روت کردن:

اصلی ترین و مهمترین این مشکلات این هست که دیوایس شما کاملا قابل نفوذ میشه و به راحتی میشه اون رو ه..ک کرد و قفل و پترن هر چیزی که واسه امنیت روی اون نصب کردین رو از بین برد!

دیوایس با دسترسی دادن به هر برنامه ای که شما به اون برنامه دسترسی میدین کاملا در اختیار اون برنامه هست.اگه برنامه از امنیت کافی برخوردار نباشه و یا شما از کارایی اون مطلع نباشید میتونه به گوشی شما ضربه بزنه و اون رو بسوزنه و خراب کنه!

در سری گوشی هایی ک قلم استایلوس دارن در دراز مدت که شما به برنامه های زیادی دسترسی روت دادین و تغییرات در رام گوشی ایجاد کردین باعث خطا در نقطه ی تاچ گوشی خواهد شد و دقیق نمیتونید از قلم استفاده کنید.نظر من در مورد این گوشیها این هست که از روت کردن پرهیز کنید و اگر روت کردین به هر برنامه ای که نمیدونید مطمن هست یا نه دسترسی روت ندین!!!!!

نام: FeaturesBenefits.jpg
مشاهده: 209
حجم: 54.5 کیلو بایت

فواید:
    میتونید با استفاده از کرنل های کاستومایز شده کارایی گوشی رو ببرید بالا.خوب سوالی که پیش میاد این هست که روت اینجا به چه دردی میخوره؟!
    جواب: نرم افزارهایی نظیر terickster mod و بقیه کنترل کرنل ها نیاز مند دسترسی روت هستن و شما از طریق این برنامه ها میتونید گاورنر تنظیم کنید و یا حتی اگر کرنل توانایی اور داشت سی پی یو و جی پی یو دیوایستون رو اور کنید و نهایت استفاده از اون رو داشته باشید!
    بکاپ گرفتن از برنامه ها با برنامه هایی نظیر titanium backup
    بر داشتن چک لایسنس ها و مد و پچ کردن برنامه ها از طریق برنامه lucky patcher که اکثر بازی های دیتا دار نیاز مند این برنامه و تیتانیوم بکاپ هستن!
    و خیلی موارد دیگه که الان در ذهنم نیست.

سوال:
    من گوشی دست دوم خریدم و نمیدونم ایا روت هست یا خیر!
    جواب:
    برنامه ی super user بعد از روت کردن در لیست برنامه های شما ظاهر خواهد شد و بعد از روت کردن باید از طریق این برنامه request root برنامه های مختلف رو تایید کند و بهشون دسترسی بدین.اگر توی قسمت برنامه ها نبود,برید به ستینگ و در اون قسمت دنبال super su بگردید.اکثر رامهای بیس سیانوژن از طریق راه دوم میشه فهمید!البته از اندروید 4.1 به بالا اینطور شد!!
    پ.ن: این برنامه هرگز پاک نمیشه و شما هم با برنامه های دیگه سعی نکنید پاکش کنید چون کل رام میریزه به هم!

نام: menu.png
مشاهده: 203
حجم: 77.0 کیلو بایت

سوال:
    من گوشیم رو روت کردم! میتونم انروت کنم؟
    جواب:
    بله.میتونید.با دو روش.یکی از طریق برنامه های موجود در نت.ویکی از طریق نصب کردن رام های افیشیال یا همون رسمی و یا کاستوم رام های روت نشده!

سوال:
    گوشی من روت شده,میزان امنیتی که داره چقدر هست؟
    جواب:
    در واقع امنیت داره.ولی اگه کاربر حرفه ای باشه,میتونه اون رو ه..ک کنه و گوشی رو کاملا در دست بگیره و هر چیز شخصی دارین رو واسه خودش کپی که.الحمدالله از این کاربرا توی ایران به ندرت هستن و نظر من این هست که عکس و فیلمهای شخصی توی دیوایس روت شده نگه ندارین.خطر ناک هست.و روی مموری دیوایستون هم نریزید(البته اگه قابل در اوردن هست) !!!

در اخر:

نام: keep-calm-and-root-your-phone.png
مشاهده: 182
حجم: 43.9 کیلو بایت

توضیحات روت خیلی گسترده تر از این توضیحات من هست.سعی کردم تا میشه راحت توضیح بدم.
    ممکنه قسمتهایی جا افتاده باشه و یا من فراموش کرده باشم.اگر چیز جدیدی یادم اومد حتما به پست 1 اضافه خواهد شد.
    توضیحات این تاپیک کاملا اختصاصی برای انجمن سخت افزار و از دانش خودم بوده.کپی با نام منبع و بنده ی حقیر بلا مانع هست.
    موفق باشید@};-
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    حسین جان ممنون ازتاپیک مفیدت !
    انشاء الله توفیق داشته باشیم بیشتر از معلومات خوبتون استفاده کنیم ! @};-
    مدیران محترم بخش و همکاران گرامی استاد یاسر و استاد میعاد عزیز ؛
    در صورت صلاحدید تاپیک مهم شود ! @};-
    ویرایش توسط Reza Eshraghi : 2014/01/17 در ساعت 20:16

امتیازها
    1,919
    سطح
    26
    177
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Eshraghi نمایش پست ها
    حسین جان ممنون ازتاپیک مفیدت !
    انشاء الله توفیق داشته باشیم بیشتر از معلومات خوبتون استفاده کنیم ! @};-
    مدیریت محترم بخش و همکار گرامی استاد یاسر عزیز ؛
    در صورت صلاحدید تاپیک مهم شود ! @};-
    عزیز مایید.
    شما لطف دارین.
    امتیازها
    81,597
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    بسیارعالی آقا حسین@};-
    فقط یه پیشنهاد برای تاپیک دارم، میتونید از چندتا تصویر مرتبط با موضوع در لابه لای نوشته هاتون جا بدید تا تاپیک خیلی خشک نباشه و برای بعضی دوستان* که فقط عکس های تاپیک ها رو نگاه میکنند جذاب باشه!!!
    *این بعضی دوستان خودشون میدونن چه کسانی هستن!:))

جهت اطلاع کاربران گرامی! حسین آقای گل یکی از باتجربه های این کار هستن و یک عضو حرفه ای
    (مخصوصا در زمینه ی اندروید) و توسعه دهنده در یکی از فروم های معتبر تخصصی موبایل هستن.
    امتیازها
    1,919
    سطح
    26
    177
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط iSteve نمایش پست ها
    بسیارعالی آقا حسین@};-
    فقط یه پیشنهاد برای تاپیک دارم، میتونید از چندتا تصویر مرتبط با موضوع در لابه لای نوشته هاتون جا بدید تا تاپیک خیلی خشک نباشه و برای بعضی دوستان* که فقط عکس های تاپیک ها رو نگاه میکنند جذاب باشه!!!
    *این بعضی دوستان خودشون میدونن چه کسانی هستن!:))

جهت اطلاع کاربران گرامی! حسین آقای گل یکی از باتجربه های این کار هستن و یک عضو حرفه ای یکی از معتبرترین فروم های تخضضی اندروید هستن.
    چشم.حتما خواستم اپدیتش کنم میکنمش پر عکس :دی
    امتیازها
    1,919
    سطح
    26
    177
    کاربر انجمن
    اپدیت شد...
    تصاویر قرار گرفت
    امتیازها
    8,786
    سطح
    63
    752
    کاربر انجمن
    سلام
    خیلی تاپیک خوبی بود هم این تاپیک هم تاپیک رام ها اگه بتونید اموزش قدم به قدم روت کردن و نصب رام رو هم بگذارید ممنون میشم

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع