ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 4 از 9 نخست ... 23456 ... آخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 83
    امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    بنده اورکلاکر نیستم فقط بیشتر در حد نرم افزاری و خنک سازی انجام میدم اما کاملا قابل درکه 5 درجه یعنی چی در اورکلاک.در مورد خمیر و کم کاریه اینتل هم کاملا درست گفتی.ممنون خوب بود
    امتیازها
    1,093
    سطح
    17
    7
    کاربر جدید
    سلام.
    من قصد انجام این کارو دارم 1 ماه هست دارم راجع به این قضیه مطلب میخونم. البته هاسول چیزایی که دستگیرم شده به این قرار است.
    1-برداشتن ihs کم ریسکترین بخش کار هست.
    2-بستن دوباره ihs سخت ترین و پر ریسک نرین بخش هست.
    3-انتخاب چسب.
    بهترین چسبی که برای دور ihs نیاز هست چسبیه که دارای خصوصیات زیر باشه :
    - تحمل حرارت بالا رو داشته باشه که اب نشه.
    -دوام و استحکام بالای دشته باشه که خراب نشه.
    -بعد از خشک شدن افزایش حجم نداشته باشه به دلیل این که سطح تماس ihs با هسته زیاد نشود که دفع حرارت صورت گیرد.
    -کیفیت چسبندگی بالایی داشته باشد که ihs تکون نخورد.
    4-انتخاب خمیر .
    بهترین خمیری که میتونه بهترین اتصال رو بین هسته و ihs بر قرار کنه liqid ultra هست.
    حالا اینجا یه سوال پیش میاد و اون اینه که به گفته خیلیا این خمیر به علت وجود الیاژی خاص از اهن در ساختش برای روی سطح ihs و کولر توصیه نمیشه به این دلیل که خاصیت خورندگی داره. با این اوصاف برای سطح هسته حالت خورندگی داره یا نه؟احتمالا داشته باشه .
    خود اینتل از خمیر سیلیکون استفاده کرده که مشکلی واسه هسته پیش نیاد.
    5- که سخت ترین بخشش هست و اون بسته ihs هست . چه مقدار چسب بریزیم که نه تنها فشار روی هسته وارد نشه بلکه تماس به خوبی بین ihs و هسته صورت گیرد.
    از دوستان میخوام که در این مورد نظر بدن.
    ممنون.
    امتیازها
    24,171
    سطح
    94
    7,996
    کاربر اخراجی
    نقل قول نوشته اصلی توسط artemis نمایش پست ها
    سلام.
    من قصد انجام این کارو دارم 1 ماه هست دارم راجع به این قضیه مطلب میخونم. البته هاسول چیزایی که دستگیرم شده به این قرار است.
    1-برداشتن ihs کم ریسکترین بخش کار هست.
    2-بستن دوباره ihs سخت ترین و پر ریسک نرین بخش هست.
    3-انتخاب چسب.
    بهترین چسبی که برای دور ihs نیاز هست چسبیه که دارای خصوصیات زیر باشه :
    - تحمل حرارت بالا رو داشته باشه که اب نشه.
    -دوام و استحکام بالای دشته باشه که خراب نشه.
    -بعد از خشک شدن افزایش حجم نداشته باشه به دلیل این که سطح تماس ihs با هسته زیاد نشود که دفع حرارت صورت گیرد.
    -کیفیت چسبندگی بالایی داشته باشد که ihs تکون نخورد.
    4-انتخاب خمیر .
    بهترین خمیری که میتونه بهترین اتصال رو بین هسته و ihs بر قرار کنه liqid ultra هست.
    حالا اینجا یه سوال پیش میاد و اون اینه که به گفته خیلیا این خمیر به علت وجود الیاژی خاص از اهن در ساختش برای روی سطح ihs و کولر توصیه نمیشه به این دلیل که خاصیت خورندگی داره. با این اوصاف برای سطح هسته حالت خورندگی داره یا نه؟احتمالا داشته باشه .
    خود اینتل از خمیر سیلیکون استفاده کرده که مشکلی واسه هسته پیش نیاد.
    5- که سخت ترین بخشش هست و اون بسته ihs هست . چه مقدار چسب بریزیم که نه تنها فشار روی هسته وارد نشه بلکه تماس به خوبی بین ihs و هسته صورت گیرد.
    از دوستان میخوام که در این مورد نظر بدن.
    ممنون.
    سلام من کمکت میکنم به شرطی که از حرفام ناراحت نشی و خوب گوش بدی.
    خب مورد اول که کلا بستگی به روش کار داره چون اگه مثل من با تیغ انجام بدی پر خطر ترین راهه
    مورد دوم سخت نیست فقط قلق داره که با پرسش از باتجربه ها یاد میگیری.
    مورد سوم برای من جای سواله چون خیلی روان با زبان فارسی نوشتم چسب نیازی نیست. من نمیدونم تو مغز شما محاسبات چطور انجام میشه.حالا گیریم که بخوای چسبم بزنی، مگه قراره ihs بیشتر از 50 درجه گرم شه که دنبال چسب با تحمل توان حرارتی میگردی؟
    دیگه موارد بعد رو چیزی نمیگم و از همینجا از شما خواهش میکنم راجع به این مسائل فکر مبارکت رو مغشوش نکن. مثل بقیه از سیستمت استفاده کن و حالشو ببر
    موفق باشی. ~o)
    امتیازها
    2,049
    سطح
    27
    17
    اوركلاكر ارشد
    سلام

این اولین پست من در این انجمن هست و با اجازه امین جان کارهائی که برای برداشتن ihs سی پی یو خودم انجام دادم و در یک فروم دیگر هم قرار دادم در اینجا هم قرار میدهم شاید به درد دوستان بخورد .

اگر احیانا ثبت این پست نابجا هست بفرمائید تا حذفش کنم .

من قبلا چندین مورد ihs سی پی یو های 3770k را با تیغ برداشته بودم ولی هر دفعه شانس با من یار بود که به سی پی یو آسیبی نرسیده بود .

این دفعه تصمیم به برداشتن ihs سی پی یو 4770k گرفتم که علاوه برlow voltage بودن و داشتن واتر کولینگ مناسب دمایش بالاتر از حد مطلوبم بود و دوست داشتم دما پائینتر باشد .

ولی این دفعه نمیخواستم با تیغ اقدام به برداشتن ihs کنم چون ریسک بالایی داشت و اصلا دلم نمیخواست این سی پی یو که از نظر ولتاژ منحصر به فرد بود دچارآسیب شود .

با سرچی که کردم به نظرم کم خطرترین راه برداشتن ihs توسط گیره و با استفاده از چوب در دو طرف بود که در این حالت تنها مشکلی که به ذهنم رسید دررفتن سی پی یو از لای گیره و ... بود .

به همین دلیل و برای اینکه بتونم سی پی یو را به نوعی مهار کنم روی یک قطعه MDF شیاری به عرض حدودی 3mm و عمق 8-9 میلیمتر تعبیه کردم ( همانند عکسهای زیر )

خوب حسن این کار این هست که وقتی سی پی یو را داخل این شیار قرار میدهیم ihs به لبه شیار گیر کرده و pcb سی پی یو داخل شیار فرو میرود و با یک فشار کنترل شده که از طرف دیگر به pcb سی پی یو وارد میکنیم ihs براحتی و در یک چشم بهم زدن جدا میشود بدون اینکه کوچکترین آسیبی به سی پی یو وارد شد .

این هم تصویر ihs جدا شده :

بعد از اینکه Ihs جدا شد اقدام به تمیز کردن هسته سی پی یو کردم و دست به چسبهای لاستیکی اطراف ihs و pcb سی پی یو نزدم چون احساس کردم با بودن آنها دیگر نیازی به رعایت فاصله ihs به هسته سی پی یو نیست و با قرار دادن Ihs بر روی هسته سی پی یو مانند اولش میشود .

در مرحله بعد هسته سی پی یو را با خمیر gelid extreme پوشاندم و ihs را سرجایش قرار دادم و بدون اینکه چسب بزنم یا کار دیگری انجام بدهم سی پی یو را بر روی ذیف قرار دادم و گیره را بستم و بعد از آنهم مثله همیشه بلاک سی پی را بستم سرجایش و با همان فشار همیشگی پیچهای بلاک را سفت کردم .

2 مورد تست در فرکانس 4500 قبل و بعد از برداشتن سی پی یو را در زیر قرار میدهم .

قبل از برداشتن ihs :

بعد از برداشتن ihs :

خوب بعد از این تستها نتیجه آن جور که باید میشد نشد و کاهش دما خیلی جزئی بود ( قبلا با برداشتن ihs سی پی یو های 3770k شاهد کاهش دمای 10-12 درجه ای بودم ) شاید دلیلش این بود که جنس خمیراستفاده شده زیر ihs توسط اینتل در 4770k دارای کیفیت خیلی بهتری از قبل شده .

خوب در مرحله بعد و برای اینکه باز هم شاهد کاهش دما باشم اقدام به لپ کردن ihs کردم و میدونستم که با این کار باز هم و به میزان 2-3 درجه شاهد کاهش دما خواهم بود :

و نتیجه بعد از لپ کردن ihs :

در اولین فرصت خمیر زیر ihs را با خمیر liquid ultra تعویض میکنم و امیدوارم باز هم شاهد کاهش 3-4 درجه ای دما باشم

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

درآخر چند نکته که به نظرم مهم هست را ذکر میکنم :
    1 - برداشتن ihs با استفاده از گیره و 2 تکه چوب راحت تر و مطمئن ترین راه هست و اصلا قابل مقایسه با روش استفاده از تیغ نمیباشد .
    2 - هنگام اقدام به برداشتن ihs دور تا دور pcb سی پی یو را با استفاده از نوار چسب برق یا نوار چسب مناسب دیگر بپوشانید تا احیانا روی pcb خط و خش نیوفتد.
    3 - بعد از جدا کردن ihs چسبهای لاستیکی اطراف Ihs را جدا نکنید چون با بودن اون چسبها دیگر نیازی قرار دادن هیچ چیز دیگرلابلای ihs و pcb سی پی یو و تنظیم اون فاصله نیست .
    4 - حتما از خمیر مناسب مانند liquid ultra برای زیر Ihs استفاده کنید چون شاید هنگام استفاده خمیرهای معمولی مانند cfiii کاهش دما خیلی جزئی باشد و ارزش برداشتن ihs را نداشته باشد ( برای من که اینگونه بود. البته وقتی ihs سی پی یو 3770k را برداشتم از خمیر cfiii استفاده کردم و اون موقع کاملا جواب داد ولی رو 4770k اصلا جواب نداد و دما حتی 1 درجه از ابتدا بالاتر بود ولی gelid extreme بهتر از cfiii عمل کرد و 2-3 درجه از قبل بهتر شد )
    5 - با کمی دقت هنگام قرار دادن ihs بر روی pcb و قرار دادن بر روی ذیف و بستن گیره نیازی به چسباندن و فیکس کردن Ihs نخواهد بود ( در این حالت بهتر هست مادربرد در حالت افقی باشد )
    6 - در ادامه برداشتن ihs حتما سطح آنرا لپ کنید چون حدود 2-3 درجه دما را کاهش میدهد و نتیجه ایده آلتر خواهد بود .
    امتیازها
    24,171
    سطح
    94
    7,996
    کاربر اخراجی
    با تشکر از آقا بهزاد عزیز بابت اشتراک گذاری این تجربه شون. خدمت دوستانی که با آقا بهزاد عزیز آشنایی ندارند باید عرض کنم که ایشون یکی از پر افتخار ترین اورکلاکر های ایرانی هستند که در کنار فرجام عزیز در سایت HWBOT برای کشورمون افتخارات بسیاری کسب کرده اند.
    امیدوارم باز هم بتونیم از تجربیات این برادر بزرگوارمون استفاده کنیم
    امتیازها
    4,037
    سطح
    40
    2,332
    کاربر حرفه ای کامپیوتر

برداشتن IHS سی پی یو 4770K با روشی کاملا بی خطر

خب سلام به دوستان گل سخت افزاری انشالله و امیدوارم حال همگی خوب باشه @};-

بعد از استفاده از سی پی یو 4930k گفتیم یه سر بریم به سری هاسول سوکت 1150 سری بزنیم و چون یکی از لو ولتاژ ترین سی پی یو های 4770K گیرم اومد تصمیم گرفتم که سی پی یو رو خریداری کنم و به قیمتی بالاتر از قیمت اکبند خریداری شد . خب به دلیل خمیر نامرغوبی که شرکت INTEL زیر IHS سی پی یو های هلاسول استفاده کرده است و باعث گرمای شدید میشود در همین ابتدا شانس خود را امتحان و دست به برداشتن IHS زدم . [-O< هر کسی IHS رو به طریقی برمیدارد با تیغ ، ضربه زدن ، گیره ووو ، و هر کدوم از این راه ها هم بسیار خطرناک هست اا من از هیچ کدادم از این روشها استفاده نکردم و پس از در آوردن سی پی یو از کارتون و خوردن کمی آب قند سی پی یو رو لایه گیره گذاشتم . ( گیره رومیزی ) . :-t

طبق شرایط زیر پیش رفتم :

1. خوردن کمی آب قند در ابتدای کار :-ss

2. دیدن چند ویدو از U تیوب .

3 . سی پی یو رو لای گیره گذاشتم به صورتی که سمت راست سی پی یو ( برد سبز رنگ لای گیره بود و سمت چپ برجستگی IHS لایه گیره بود :-?

4 . پس از انجام مرحله ی سوم با دقت بسیار فراوان گیره رو اروم اروم تنگ کنین تا جایی که IHS سی پی یو معلوم بشه که از روی سطح سبز رنگ جدا شده راحت میشه فهمید .

تذکر : گیره رو با چسب کاغذی بپوشانین تا سی پی یو با قسمت آهنی گیره ارتباط مستقیم نداشته باشه و در ضمن دو طرف سی پی یو رو با چسب کاغذی یا یه تیکه پارچه یا دستمال کاغذی عایق بندی کنین تا از اتفاق های ناگهانی مانند پریدگی و ... جلوگیری شود .
    :-s#-o

پس از این مراحل IHS سی پی یو خود به خود برداشته می شود و پس از آن صلواتی بلند را ختم کنین . @};-

دوستان قبل از کار خیلی خیلای سخت بنظر میرسه اما بعدش دیگه راحت میتونین هر سی پی یویی بیاد دستتون IHS رو جدا کنین .

دوستان سی پی یو قبل از برداشتن IHS در فرکانس 4800 و ولتاژ 1.266 در دمای 56 الی 60 درجه بوده است . ( با کولر کاستوم ). :-?

انشالله در روزهای اتی که کولر کاستوم خودم راه اندازی و سی پی یو با خمیر سیلیکون لیکوئید اولترا پوشانده بشه تنایج گذاشته خواهد شد و طبق نتایج قبلی دوستان باید تقریبا بین 10 درجه دما کاهش پیدا کنه و تمام تست ها به صورت تصویری گذاشته خواهد شد. =D>

تصویری از بی کیفیتی خمیر اینتل

تذکر 2 : دوستان دقت کنین برای تعویض خمیر خشک با خمیر مرغوب لیکوئید اولترا حتما حتما روی SMD ها رو با چسب برق یا چسب کاغذی بپوشانین تا خمیر لیکوئید روی SMDـها نریزه و اگر لیکوئید اولترا با SMD ها برخورد کنه برای هیچ وقت دیگر سی پی یو کار نخواهد داد . ;)

و در آخر عکسی از بعد از تمیز کردن تمامی سطح میزارم .

پست در روزهای آینده آپدیت خواهد شد با ما همراه باشید .

دوستان توجه کنین چسب خود اینتل رو نکنین . =D>

" بنده هیچگونه مسئولیتی در قبال سی پی یو دوستان ندارم "

امتیازها
    24,171
    سطح
    94
    7,996
    کاربر اخراجی
    گیره رو ما ندیدیم !!!!! آخرش نفهمیدیم چطوری بستی لای گیره . ولی روش آقا بهزاد بهتر بود به نظرم
    درضمن اینو خواستی بفروشی بده به خودم اول زنبیل گذاشتم
    ویرایش توسط old gamer : 2014/08/14 در ساعت 14:42
    امتیازها
    4,037
    سطح
    40
    2,332
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط old gamer نمایش پست ها
    گیره رو ما ندیدیم !!!!! آخرش نفهمیدیم چطوری بستی لای گیره . ولی روش آقا بهزاد بهتر بود به نظرم
    سلام امین جان .

از گیره های رو میزی استفاده کردم و سی پی یو رو به صورت زیر لایه گیره گذاشتم .

[IMG]http://8pic.ir/images/58jls***7oyvmimljlri.jpg[/IMG]

امتیازها
    24,171
    سطح
    94
    7,996
    کاربر اخراجی
    آهان مثل همون یارو روسه
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    راستش به نظر خودم ریسک روش بهزاد جان کمتر بود !
    آفرین احسان جان . اینجا کارت تموم شد بگو تا پست هات رو من یا آرمین جان یا امین جان کپی کنیم توی تاپیک زیر :
    http://forums.sakhtafzarmag.com/thre...88%D8%AA%D8%B1

راستی باید یه پست رزرو می کردی برای نتایج کار و نتایج کارایی کلی حاصل از این کار و استفاده از واتر کاستوم خودت ! ;)
    خواستی بگو تا برات این کار رو انجام بدم با دسترسی خودم از طریق کپی پست .
    ویرایش توسط Reza Eshraghi : 2014/08/14 در ساعت 16:49

صفحه 4 از 9 نخست ... 23456 ... آخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 83

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع