ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 9 نخست 1234 ... آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 83
    امتیازها
    81,597
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    کارت حرف نداشت امین جان، بسیار عالی بود، به نظرم حتی 1درجه اختلاف، ارزش این کارو داره! کار خیلی خوبی کردی که زیر IHS رو هم lap کردی.
    به اون سلرون بیچاره چیکار داری، من به سلرون 430 حساسم! امین جان واقعا سلرون 430 زیرش خمیر داره یا لحیم شده؟ تا جایی که شنیده بودم cpuهای 775 همه شون لحیم هستن تعجب کردم دیدم زیرش خمیره. خمیرش چه طور بود؟ مثل خمیر 4770K بی کیفیت و خشک بود یا بدتر بود؟!
    راه بازیافتت هم راه جالبی بود... ضمنا چه سگ نازی داری:x تا حالا رو نمیکردی!
    امتیازها
    24,171
    سطح
    94
    7,996
    کاربر اخراجی
    نقل قول نوشته اصلی توسط Lycas نمایش پست ها
    امین جان ایول خوشم اومد که ریسک پذیریت مثل خودم بالاست ! دمت گرم ، خسته نباشی ~o)
    راستش من به همین اور 4.2 و همین واترکولر انرمکس راضی ام (:
    Load نهایتا 34-36 درجه.
    حال عادی 10 - 12 درجه ! البته اینقدر فن توی این کیس بیچاره گذاشتم که ... تازه LAP هم نشده !!! در کل این واتر کولر ارزش اون 500 تومنی رو که پاش دادم داره کاملا. شمام اگه H100i بگیری که دیگه کوالاک کردی.
    راستش منم وسوسه شدم اینکار رو بکنم ! وایییییییییییییییییییی دمای لود به 15 درجه برسه چی میشه !×999! که البته واسه ما دور از دسرس هست
    آقا اشکان زمانی که اورکلاک میکنید این کار برای شما مفیده ولی خب 10 درجه و 40 درجه برای 4770 فرقی نداره. برای جلوگیری از رسیدن دما به 70 درجه در اورکلاک سنگین این عمل حتما لازم خواهد بود. و بعد اینکه باید بگید دمای cpu رو از چه برنامه ای میبینید.؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Devileytion نمایش پست ها
    فیلم هندیه مگه 24 درجه ؟ سیستم خاموش 24 درجه بده یعنی دمای اتاقه ؛ میشه همچین چیزی ؟ اونم با واترکولینگ All in one . با TEC همچین نتیجه ای تو خواب هم نمیده . شما کولرتو بگیر دستت ببین سطح بلاکش چند درجس وقتی متصل نیست به سیستم که بخواد CPU رو اونقدر خنک کنه .

یه نکته که خمیر TX4 سفته و بد پخش میشه وبرای سطح IHS با اون ظرافت مناسب نیست همون نکتوا خیلی بهتره ولی نایابه لاکردار . کسی اگه بتونه لیکوئید الترا پیدا کنه 100 تمان هم ارزش خرید داره .
    فقط یه چیز دیگه اینکه اگه خمیر درست پخش بشه دمای هسته ها به هم نزدیک میشن مثلا حداکثر اختلافشون به 4,3 درجه میرسه .
    ایمان جان مانیتورینگ دمای پردازنده با برنامه های مختلف فرق داره. مثلا من در برنامه App Center که متعلق به مینبورد گیگابایت هست دمای به مراتب پایینتری میبینم. خب شاید تمپ کور خیلی وارد اعماق cpu میشه چون بالاترین دمارو در بین برنامه ها نشون داد.
    داداش صفحه شطرنج که نیست هسته cpu . کلا یه ناخونه خمیرو بریزی پخش شده از لبه هاشم میزنه بیرون. شما خودت بیشتر تو فیلم هندی سیر میکنیا !!! :D سری هسول کلا به خاطر معماری جدیدتر دمای کاری پایینتری از سری سندی بریج شما داره. انقدر پایین که شاید در حالت بی کاری و بدون فشار بتونی کولر رو از روش برداری

نقل قول نوشته اصلی توسط Lycas نمایش پست ها
    کاملا تست کردم و مطمین هستم که میگم میگم
    حالت عادی بعضی وقتا به 13 درجه میرسه .
    لود 34 - 36 درجه (تو گیم بدون اورکلاک). خیلی معذرت میخوام اشتباه تایپ کردم. تقریبی اتاق 27 - 30 درجه هست. از خمیر سیلیکن خود اینتل هم استفاده میکنم.
    در ضمن به جای فن های خود کولر فن های Cougar Vortex PWM گذاشتم که تاثیر در حدود 2-3 درجه داشت.
    فن های واتر کولر رو هم با خلاقیت (!9) روی کیس یعنی قسمت بالای کیس که Radiator نصب شده چسبوندم.
    کیسم HAF X (که تقریبا یک هفته است خریدم) هست.
    متاسفانه امکان آپلود تصویر ندارم وگرنه حتما تصویر قرار میدادم تا منظورم رو دقیق تر متوجه بشید.
    حتما به خاطر اطلاع دوستان در اولین فرصت از سیستم عکس بذارید تو تاپیک سیستم اعضا که دوستان هم ببینند چه خلاقیتی به کار بردید . ;) . عرض کردم باید ببینید دمای cpu رو با چه برنامه ای میبینید. برنامه های مختلف ، ویندوز های مختلف و سیستم های مختلف نتایج متفاوتی دارند. مهم اینه که بعد از تعویض خمیر توی همون سیستم و همون برنامه کاهش دما رو ببینید.

نقل قول نوشته اصلی توسط VSH-REVOLVER نمایش پست ها
    راستی امین اگه فلز مایع استفاده کنی چقد اختلاف دما به وجود میاد؟
    از اونی که این کارو کرده و ما ارادت خاص بهش داریم بپرس :دی
    وحید جان مخلصیم. خب طبیعتا با خمیر بهتر باید نتیجه بهتری حاصل بشه ;) همشو از همون پرسیدم خیالت راحت

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Y نمایش پست ها
    واقعا نمیتونم این حرکتتو ببینم و سکوت اختیار کنم پس:
    فایل پیوست 24911
    قابلی نداشت کا :D

نقل قول نوشته اصلی توسط Castiel نمایش پست ها
    امین جان کار بسیار پسندیده و پر از اضطرابی بود. نتیجه هم خب همانطور که گفتید با خمیر حرارتی با کیفیت تر، به مراتب بهتر خواهد بود.
    سپاسگذارم از توجه شما استاد گرامی
    نقل قول نوشته اصلی توسط iSteve نمایش پست ها
    کارت حرف نداشت امین جان، بسیار عالی بود، به نظرم حتی 1درجه اختلاف، ارزش این کارو داره! کار خیلی خوبی کردی که زیر IHS رو هم lap کردی.
    به اون سلرون بیچاره چیکار داری، من به سلرون 430 حساسم! امین جان واقعا سلرون 430 زیرش خمیر داره یا لحیم شده؟ تا جایی که شنیده بودم cpuهای 775 همه شون لحیم هستن تعجب کردم دیدم زیرش خمیره. خمیرش چه طور بود؟ مثل خمیر 4770K بی کیفیت و خشک بود یا بدتر بود؟!
    راه بازیافتت هم راه جالبی بود... ضمنا چه سگ نازی داری:x تا حالا رو نمیکردی!
    ناصرجان دقیقا شما درک میکنی که کاهش دما وقتی به آخر خط رسیدی حتی 1 درجه چقدر امیدواری به آدم میده ;) اون سلرون بیچاره همونطور بود که توی عکس میبینی. یه خمیر خشک پلاستیکی خاکستری رنگ. مثل 4770. البته زیر IHS سلرون خیلی صاف تر از 4770 بود. دود از کنده بلند میشه cpu هم cpu های قدیم :D
    سگ رو که قبلا هم ذکر خیرشو کرده بودیم البته یه خانواده 6 نفری بودند که فقط همین پسر خوشگله واسمون مونده مادرشو هم دزدیدن ازمون :( برادر و خواهراشم پیش اقوام و فامیل هستن
    -*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

و در ادامه مجدد از راهنمایی های آرمین عزیز تشکر و سپاسگذاری میکنم که باعث شد این کار رو درست انجام بدم و به سلامت ازش جون بدر ببرم @};-
    امتیازها
    31,452
    سطح
    100
    11,576
    مشاور انجمن
    عالی بود واقعا...خیلی لذت بردم از کارت امین جان...
    قشنگ هم نوشته بودی روند کار رو...از هیجان قلبم اومد توی دهنم!
    خدارو شکر که مشکلی واسه پردازندت پیش نیومد...نتیجه هم نسبت به خمیر سیلیکون استفاده شده خوب بود...
    حالا که این IHS رو زدی مستهلک کردی و قراره H100I بخری حتما میخوای یه اور سنگین هم بکنی دیگه!نه؟!@};-

کاربرانی که 4770K دارن و نمیخوان اور سنگین کنن و اورشون تا 4.5 بیشتر نیست اصلا فکر این حرکتی که آقا امین کردن رو نکنن
    چون اصلا نیازی نیست...تنها اتفاقی که ممکنه براتون بیفته بعد از این کار اینه که پردازنده ی یک میلیونی رو بزنید ناقص کنید.
    البته روی سخنم با کاربران نسبتا کم تجربه یا بی تجربه مثل خودم بود.@};-

«راه در جهان یکی است و آن راه راستی است»

امتیازها
    24,171
    سطح
    94
    7,996
    کاربر اخراجی
    شاهین جان حرفت درسته البته با کولر فعلیم هم زیاد مشکل دفع حرارت ندارم ولی یا باید قید اسلات 16x رو بزنم چون خیلی نزدیک cpu هست یا اینکه کولر رو بچرخونم قید رم جی اسکیل تریدنت ایکس رو بزنم.
    خلاصه با واتر کولر یه تیر و 3 نشون میزنم. مینبورد هم خیلی ازش راضیم برای اورکلاک خیلی خیلی شاخه تا باهاش کار نکنی درک نمیکنی چی میگم. (از اینجا معلومه من مثل بعضیا متعصب نیستم )

برای برداشتن IHS هم الان کاملا دستم راه افتاده هرکی میخواد بفرسته 3 سوت براش بردارم. دیدی که سلرون 430 رو هم راحت جدا کردم ;) کلا من از اول دست به تیزی کشیم خوب بود نمیدونم چرا رزمی کار شدم وقتی با یه تیغ میشه خیلی آروم مشکل رو حل کرد :D
    امتیازها
    81,597
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط old gamer نمایش پست ها
    ناصرجان دقیقا شما درک میکنی که کاهش دما وقتی به آخر خط رسیدی حتی 1 درجه چقدر امیدواری به آدم میده ;) اون سلرون بیچاره همونطور بود که توی عکس میبینی. یه خمیر خشک پلاستیکی خاکستری رنگ. مثل 4770. البته زیر IHS سلرون خیلی صاف تر از 4770 بود. دود از کنده بلند میشه cpu هم cpu های قدیم :D
    سگ رو که قبلا هم ذکر خیرشو کرده بودیم البته یه خانواده 6 نفری بودند که فقط همین پسر خوشگله واسمون مونده مادرشو هم دزدیدن ازمون :( برادر و خواهراشم پیش اقوام و فامیل هستن
    امین جان پس من رفتم واسه برداشتن IHS و تعویض خمیر! تو همین تاپیک عکسها رو میذارم...
    امین جان هر نکته ی خاص و یا تجربه ی خاصی هست بفرست عزیز که امشب شروع میکنم.
    امتیازها
    24,171
    سطح
    94
    7,996
    کاربر اخراجی
    نقل قول نوشته اصلی توسط iSteve نمایش پست ها
    امین جان پس من رفتم واسه برداشتن IHS و تعویض خمیر! تو همین تاپیک عکسها رو میذارم...
    امین جان هر نکته ی خاص و یا تجربه ی خاصی هست بفرست عزیز که امشب شروع میکنم.
    ناصر گوش بده دقت کن. سلرون روی pcb همونطور که دیدی اس ام دی نداره از این نظر راحتی. مواظب باش تیغ دستتو نبره. با آرامش کامل انجام بده. تیغ تو دستت خم نشه. قاشقی بشه PCB رو میتراشه کار دستت میده. از کنج ها شروع کن. وقتی فرو رفت تیغ رو به سورت الاکلنگی وارد کن. وقتی چسب رو ببره یه خلاصی پیدا میکنه راحت تر فرو میره اونجا میفهمی که دیگه کار برش چسب تموم شده.
    بعد برش PCB و IHS رو بگیر مثل بیسکوییت کرمدار بچرخون تا جدا شه. برو دست خدا به همراهت
    امتیازها
    38,216
    سطح
    100
    3,320
    همیار انجمن
    به هسول هم رحم نکردید!
    از همین الان همه خودشون رو برای برداشتن IHS برُدوِل هم آماده کنن! :-bd
    امتیازها
    81,597
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط old gamer نمایش پست ها
    ناصر گوش بده دقت کن. سلرون روی pcb همونطور که دیدی اس ام دی نداره از این نظر راحتی. مواظب باش تیغ دستتو نبره. با آرامش کامل انجام بده. تیغ تو دستت خم نشه. قاشقی بشه PCB رو میتراشه کار دستت میده. از کنج ها شروع کن. وقتی فرو رفت تیغ رو به سورت الاکلنگی وارد کن. وقتی چسب رو ببره یه خلاصی پیدا میکنه راحت تر فرو میره اونجا میفهمی که دیگه کار برش چسب تموم شده.
    بعد برش PCB و IHS رو بگیر مثل بیسکوییت کرمدار بچرخون تا جدا شه. برو دست خدا به همراهت
    ممنونم امین جان، چون دفعه ی اولم بود اول از celeron 420 شروع کردم تا بعد برم سراغ 430.
    IHS رو جدا کردم و عکس گرفتم ولی متاسفانه رم ریدرم مشکل دار شده برا همین فردا عکس میذارم.
    چون دفعه ی اولم بود یه کم ناشیانه کار کردم و متاسفانه PCB خراش های زیادی خورد و در بعضی قسمت ها پوشش سبز رنگ PCB کلا برداشته شد! هنوز تست نکردم ببینم خراب شده یا نه:D از بچه ها شنیدم اگه اشتباه این کارو انجام بدیم یک میلیون ضرر میکنیم... یعنی به نظرت الان من یک میلیون ضرر کردم عایا؟؟؟؟!!!:))
    قلق خاصی داره که نمیشه به سادگی در گفتار و نوشتار، شیوه رو آموزش داد و به قول شما فقط باید تجربه کرد. نیم ساعت تلاش کردم و سعی کردم ولی به هیچ نتیجه ای نمیرسدم اما به محض اینکه قلقشو یاد گرفتم کار یک دقیقه بود! فقط باید یه درز کوچیک با همون روش الاکلنگی یه گوشه درست کنیم که تیغ کاملا تا عمق چسب کناره های IHS بره داخل و از اون به بعد مثل زیپ از یک کنار جلو بریم و برش بزنیم چسب رو.
    فقط یه سوال، IHS رو با چه چیزی به PCB بچسبونیم؟ اون ماده ی مشکی رنگ حاشیه ی IHS (فکر کنم چسب بود) رو باید تمیز کنیم یا باشه؟
    امتیازها
    24,171
    سطح
    94
    7,996
    کاربر اخراجی
    ناصر آفرین . قلقش رو خوب فهمیدی. اون چسب سیاه رو نه بکن نه اینکه چیزی جاش بزن. اصلا هیچی نمیخواد تو پست اول نوشتم کامل . فقط خمیرو پاک کن خمیر بزن
    امتیازها
    81,597
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    برای سلرون 430 همین کارو انجام دادم و خمیر رو با خمیر Arctic silver5 عوض کردم... نتیجه میدونید چی شد؟؟؟ 20درجه افزایش دما دارم#-o دما در حالت عادی از 46 درجه رسیده به 62 درجه در کمترین حالت و در حالت فشار کاری از 71درجه رسید به 94درجه...#-o
    ضمن اینکه سلرون 420 رو گذاشتم رو سیستم و تست کردم، کلا خراب شده:(

سخن پایانی: ای به روح اینتل...

دوستان لطفا در چت باکس راهنمایی بفرمایند@};-
صفحه 2 از 9 نخست 1234 ... آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 83

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع