ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    امتیازها
    818
    سطح
    15
    20
    کاربر جدید

Question بررسی وضعیت برای ارتقا یا فروش

سلام میخواستم بدونم این سیستم ارزش ارتقا با اس اس دی و فن کولینگ حرفه ای و کیس رو داره یا بهتره بفروشمش و یکی دیگه بگیرم.:-$
    مشخصات:

Main = Gigabyte X58A-UD3R
    CPU = Ci7-960
    RAM = kingmax 2G-DDR3 1333
    VGA= Gigabyte GTX 450-2g-128
    HDD = seagate 1tb 7200 -64mb
    PWR = Green 600W-EU
    Case = perfect
    ODD = LG 24x

البته اگه نظرتون به فروشه به نظرتون این کیس چند می ارزه؟
    یا اگه نظرتون به ارتقا هستش چ قطعاتی رو معرفی میکنید؟
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط marmulack نمایش پست ها
    سلام میخواستم بدونم این سیستم ارزش ارتقا با اس اس دی و فن کولینگ حرفه ای و کیس رو داره یا بهتره بفروشمش و یکی دیگه بگیرم.:-$
    مشخصات:

CPU = Ci7-960
    PWR = Green 600W-EU
    Case = perfect
    ODD = LG 24x

سلام آقا بهنام عزیز ! به فروم سخت افزار خوش اومدید !
    سیستم شما از سوکت قدیمی 1366 هست و بهتره ارتقاء کلی بدید !
    قطعات اگه سالم و گارانتی دار باشند که فکر می کنم بعضی هاشون گارانتی دارند حدود 500-600 قیمت بخوره !

امتیازها
    85,958
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    سلام،
    شما ابتدا بفرمایید به چه دلیل قصد ارتقا دارید؟ برای کاربرد خاصی نیاز به ارتقا دارید؟
    نهایت بودجه ای که میتونید برای ارتقا هزینه کنید رو ذکر کنید@};-
    امتیازها
    6,806
    سطح
    54
    1,324
    کاربر انجمن
    مشخصات:

CPU = Ci7-960
    PWR = Green 600W-EU
    Case = perfect
    ODD = LG 24x

سلام با آقای اشراقی کاملا مخالفم به هیچ عناون پلتفرم رو عوض نکنید پردازنده 960 بسیار قدرتمنده مادربردتون هم نسبتا خوبه ولی رم رو بفروشید به جاش 6 ماژول تکی با همین فرکانس تهیه کنید کارایی به شدت بالا میره چون در حالت فعلی از چینش تک کانال استفاده میکنید که طبیعتا کارایی را به شدت پایین میاره کارت گرافیک رو بفروشید و با کارت های سری جدید جایگرین کنید البته چون نمیدونم بودجه شما چقدره مدل دقیقی نمیتونم پیشنهاد کنم فقط جهت اطلاعتون بگم که با کارتی مثله 290X که بهترین کارت AMD میشه حدود 10 درصد از کارایی رو از دست میدید که اونم با یه اورکلاک معمولی حل میشه پاور هم به 850 گرین تغییر بدید چنان چه کارت مذکور را خریداری میکنید کیس تون هم که به معنای واقعی جنسه بی کیفیت حساب میشه برای شما کیس X7 از برند گرین مناسبه ODD هم که مشکلی نداره میتونید استفاده کنید ولی بودجه رو مشخص نکردید که دقیق راهنمایی کنم.
    ذهن انسان احمق مانند مردمك چشم است...هر چه نور بتابانی تنگتر میشود.

امتیازها
    85,958
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    چرا دوستان بدون در نظر گرفتن کاربرد و دلیل استارتر برای ارتقا به ایشون پیشنهاد میدن؟
    رضاجان شما استادید، جسارتا به نظرت خرید 6تا ماژول رم هزینه رو بالا نمیبره؟ بهتر نیست 3تا رم 2گیگ یا 4گیگ تهیه بشه؟ اینکه 6تا ماژول داشته باشیم حالت سه کاناله بهم میخوره و تو کارایی برای گیم و کارهای روزمره فرقی نداره که 6تا ماژول باشه یا 3تا.
    البته بازم میگم تا زمانی که دلیل و انگیزه و حداکثر بودجه ی استارتر عزیز مشخص نباشه نمیشه نظر داد.
    قطعا اگه ایشون کار رندرینگ انجام بدن و یا گیمینگ و... تو نحوه ی پیشنهادات دوستان تاثیر داره.
    امتیازها
    6,806
    سطح
    54
    1,324
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط iSteve نمایش پست ها
    چرا دوستان بدون در نظر گرفتن کاربرد و دلیل استارتر برای ارتقا به ایشون پیشنهاد میدن؟
    رضاجان شما استادید، جسارتا به نظرت خرید 6تا ماژول رم هزینه رو بالا نمیبره؟ بهتر نیست 2تا رم 2گیگ یا 4گیگ تهیه بشه؟ اینکه 6تا ماژول داشته باشیم حالت سه کاناله بهم میخوره و تو کارایی برای گیم و کارهای روزمره فرقی نداره که 6تا ماژول باشه یا 3تا.
    البته بازم میگم تا زمانی که دلیل و انگیزه و حداکثر بودجه ی استارتر عزیز مشخص نباشه نمیشه نظر داد.
    قطعا اگه ایشون کار رندرینگ انجام بدن و یا گیمینگ و... تو نحوه ی پیشنهادات دوستان تاثیر داره.
    سلام دوست من با 6 ماژول رم دقیقا میشه 3 کاناله و به هم نمیخوره من هم اونا رو گفتم که این دوست مون یه ذهنیت کلی پیدا کنند که کجای کار ایراد داره و کدام قسمت رو لازم نیست تغییر بدهند ضمنا آخرش هم قید کردم که باید بودجه و کاربرد رو مشخص کنند تا بهتر بشه پیشنهاد کرد در آخر هم بگم من شاگرد شما ولی این شاگرد کوچیک شما با X58 کار کرده دیگه در حد رم پیشنهاد دادن هست.
    ذهن انسان احمق مانند مردمك چشم است...هر چه نور بتابانی تنگتر میشود.

امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Y نمایش پست ها
    سلام با آقای اشراقی کاملا مخالفم به هیچ عناون پلتفرم رو عوض نکنید پردازنده 960 بسیار قدرتمنده مادربردتون هم نسبتا خوبه ولی رم رو بفروشید به جاش 6 ماژول تکی با همین فرکانس تهیه کنید کارایی به شدت بالا میره چون در حالت فعلی از چینش تک کانال استفاده میکنید که طبیعتا کارایی را به شدت پایین میاره کارت گرافیک رو بفروشید و با کارت های سری جدید جایگرین کنید البته چون نمیدونم بودجه شما چقدره مدل دقیقی نمیتونم پیشنهاد کنم فقط جهت اطلاعتون بگم که با کارتی مثله 290X که بهترین کارت AMD میشه حدود 10 درصد از کارایی رو از دست میدید که اونم با یه اورکلاک معمولی حل میشه پاور هم به 850 گرین تغییر بدید چنان چه کارت مذکور را خریداری میکنید کیس تون هم که به معنای واقعی جنسه بی کیفیت حساب میشه برای شما کیس X7 از برند گرین مناسبه ODD هم که مشکلی نداره میتونید استفاده کنید ولی بودجه رو مشخص نکردید که دقیق راهنمایی کنم.
    سلام آقا رضا عزیز !
    منم تا حد زیادی با صحبت های شما مخالفم !
    چندتا نکته رو عرض می کنم :
    1. اولاً من نگفتم ایشون باید تغییر پلتفرم بدن و گفتم بهتره این کار رو کنند و کلمه «بهتره » رو به صورت Bold نوشتم چون مثل شما اعتقاد دارم سی پی یو خودشون تا حدودی قدرتمنده ! و به این علت این کلمه بهتر رو به کار بردم که ایشون فقط از صحبت از تعویض کیس و اضافه کردن کولر و SSD کردند !
    2. شما می تونید برتری و ضعف های i7 960 رو نسبت به یه پردازنده از نسل هسول مثل i5 4670k یا i7 4770k نام ببرید که اینجوری با تغییر پلتفرم مخالفت می کنید ؟!
    من با اجازتون یه مقایسه از 4670K و سی پی یو ایشون براتون می کنم ببینید چه خبره !!
    برتری i7 960 تنها و تنها و تنها در قابلیت Hyper Threading و کش بیشتر نسبت به 4670k هست و بس !! و اگه با 4770k مقایسه کنید همون دو برتری رو هم نداره !!!
    4670k با پشتیبانی از PCIE3 ، ضریب باز بودن و قابلیت اورکلاک بیشتر ، فرکانس کاری بالاتر ، پشتیبانی از iGPU ، پشتیبانی از تعداد بیشتری از دستورالعمل های پردازشی ، TDP و مصرف بسیار کمتر ، معماری جدید تر ، نسبت قیمت به کارایی بیشتر برای حافظه ( i7 960 از مماری سه کاناله استفاده می کنه در حالی که هم ماکزیمم فرکانس دیفالت و ماکزیمم حجم رم قابل پشتیبانی کمتری داره در برابر 4670K ! ) نسبت به i7 960 برتری داره !!
    3. شما با چه اطمینانی و روی چه حسابی برای استارتر که نه بودجه و نه کاربرد و نه علت و هدفش برای ارتقاء معلومه میاید و صاف میرید R9 290X رو براشون مثال می زنید و می گید که 10% افت کارایی داری و با اورکلاک این افت کارایی برطرف میشه ؟!!!
    4. ایشون 6 ماژول 2 گیگ با فرکانس 1333 برای این پلتفرم بخوان بگیرند حدود 400 هزار تومن براشون در میاد به نظرتون این هزینه برای این پلتفرم منطقیه ؟!!!
    با 400 تومن میشه یه واتر کولر خوب گرفت یا 8 گیگ رم 2133 گرفت ، 50 تومن به این 400 تومن اضافه کنند می تونند یه SSD با حجم 128GB بگیرند و ... !
    ویرایش توسط Reza Eshraghi : 2014/01/09 در ساعت 19:03

امتیازها
    818
    سطح
    15
    20
    کاربر جدید
    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و یه معذرت خواهی باید بگم که من توی قسمت مشخصات سیستم یه اشتباهی کردم و تعدادش رو نگفتم .خب من 4 تا ماژول از همون رم دارم که میشه 8 گیگ و باید عرض کنم که به صورت 3 کاناله هم نصب شدند.
    پیغام همه دوستان رو خوندم و از راهنماییتون متشکرم ولی باید به جناب عرض کنم که این سیستم قطعا بالای یه تومن قیمت داره.
    و باید به آقای بگم که من این سیستم رو برای همه کارها استفاده میکنم که شامل طراحی گرافیکی و گیم و برنامه نویسی میشه و البته هزینه زیادی برای ارتقا ندارم حدودا 300
    خب و جناب آقای من هم با توجه به پست اول کاملا از سی پی یو و مادربرد راضی هستم اما در مورد کارت گرافیک من تعصب خاصی روی مارک انویدیا دارم و به هیچ عنوان از مارک ای ام دی استفاده نمیکنم. برای ارتقای گرافیک خودم نظر داشتم از همین مدل گرافیک پیدا کنم و اونو به صورت SLI استفاده کنم اما هزینه زیادی برای ارتقا ندارم.
    آقای در ادامه مبحث باید بگم دلیل اینکه به فکر ارتقا افتادم این بود که زمان بازی یا رندرینگ دمای CPU تا 70 درجه بالا میره که نگران کننده اس و به همین خاطر اولویت ارتقام فن کولینگ هستش. و SSD رو برای افزایش سرعت بوت و سرعت رندریگ میخوام که بدون تاثیر هم نیست.
    باید بگم که کار خود من فروش کامپیوتر هستش ولی توی شهرستان شما نمیتونید شخص خاصی رو پیدا کنید که سیستم حرفه ای بخواد و به خاطر همین من در این مورد کمی ضعف دارم و اما حساسیت خاصی نسبت به سیستم خودم دارم.
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و یه معذرت خواهی باید بگم که من توی قسمت مشخصات سیستم یه اشتباهی کردم و تعدادش رو نگفتم .خب من 4 تا ماژول از همون رم دارم که میشه 8 گیگ و باید عرض کنم که به صورت 3 کاناله هم نصب شدند.
    پیغام همه دوستان رو خوندم و از راهنماییتون متشکرم ولی باید به جناب عرض کنم که این سیستم قطعا بالای یه تومن قیمت داره.
    و باید به آقای بگم که من این سیستم رو برای همه کارها استفاده میکنم که شامل طراحی گرافیکی و گیم و برنامه نویسی میشه و البته هزینه زیادی برای ارتقا ندارم حدودا 300
    خب و جناب آقای من هم با توجه به پست اول کاملا از سی پی یو و مادربرد راضی هستم اما در مورد کارت گرافیک من تعصب خاصی روی مارک انویدیا دارم و به هیچ عنوان از مارک ای ام دی استفاده نمیکنم. برای ارتقای گرافیک خودم نظر داشتم از همین مدل گرافیک پیدا کنم و اونو به صورت SLI استفاده کنم اما هزینه زیادی برای ارتقا ندارم.
    آقای در ادامه مبحث باید بگم دلیل اینکه به فکر ارتقا افتادم این بود که زمان بازی یا رندرینگ دمای CPU تا 70 درجه بالا میره که نگران کننده اس و به همین خاطر اولویت ارتقام فن کولینگ هستش. و SSD رو برای افزایش سرعت بوت و سرعت رندریگ میخوام که بدون تاثیر هم نیست.
    باید بگم که کار خود من فروش کامپیوتر هستش ولی توی شهرستان شما نمیتونید شخص خاصی رو پیدا کنید که سیستم حرفه ای بخواد و به خاطر همین من در این مورد کمی ضعف دارم و اما حساسیت خاصی نسبت به سیستم خودم دارم.
    با این بودجه کم برای ارتقاء به نظرم بهترین کار خرید یک کولر هست تا با دمای کمتری بتونید کار کنید !

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع