ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 5 نخست 1234 ... آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 48
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط yaser_206 نمایش پست ها
    با سلام
    پس با توجه به این لیست اگه من بخوام مثلا با برنامه هایی مثل فتوشاپ و یا افتر افکت کار کنم باید به جای Phenom II X6 1090T برم یه cpu قویتر مثل core i3 3250 بگیرم به نظر شما اینطوریه.

مسلما" هسته های Core i3 3250 از هسته های Phenom II X6 1090T قویتره.

اما برنامه هایی که نام بردین چند رشته پردازشی هستند یعنی از تعداد بیشتر هسته ها برای پردازش سریعتر استفاده می کنند. از این لحاظ فنوم شش هسته ای بهتر از Core i3 دو هسته ای عمل میکنه.

شما باید دانش لازم رو برای درک این جدول داشته باشید. وگرنه در انتخاب درست پردازنده برای نیاز های خودتون اشتباه میکنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط king-baxx نمایش پست ها
    چجوریه یه cpu 6 هسته ای amd با cpu 3220 برابری میکنه
    پاسخ را باید در ضعف هسته های پردازشی AMD در مقابل قدرت پردازشی برتر هسته های اینتل جستجو کرد.
    امتیازها
    55,250
    سطح
    100
    11,513
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط king-baxx نمایش پست ها
    --------------------- AMD !

------------------ intel ؟

و در آخر

-- و ما در این وسط :|

چجوریه یه cpu 6 هسته ای amd با cpu 3220 برابری میکنه:-?
    مگه به هسته است ؟؟؟
    RAM: Team Group 8GB 3000Mhz CL16 DDR4
    CPU: AMD Ryzen 2200 G
    MAIN: ASUS B350-E Sock AM4
    امتیازها
    7,093
    سطح
    55
    765
    کاربر انجمن
    خاک بر سر amd با پردازنده زدنش فعلاً باید بره غاز بچرونه جلو شرکت اینتل

امتیازها
    3,138
    سطح
    34
    39
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط saman1992 نمایش پست ها
    مگه به هسته است ؟؟؟

وقتی بیشتر نرم افزارها از تعداد هسته ها استفاده میکنن پس به هسته میتونه باشه دوست گرامی صد در صد به هسته میشه وگرنه همه i7 میگرفتن اطلاعاتتو بروزتر کن
    امتیازها
    3,138
    سطح
    34
    39
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط kenzo نمایش پست ها
    خاک بر سر amd با پردازنده زدنش فعلاً باید بره غاز بچرونه جلو شرکت اینتل
    بر چه اساس این حرفو میزنی دوست گرامی شما تا حالا amd داشتی مگه
    امتیازها
    26,587
    سطح
    97
    14,293
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    در بخش single-threaded قطعا اینتل برتر هست. و همچنین اکثر انجین های بازی با compiler های cpu های اینتل سازگار تر هستن

امتیازها
    3,138
    سطح
    34
    39
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN 2012 نمایش پست ها
    مسلما" هسته های Core i3 3250 از هسته های Phenom II X6 1090T قویتره.

اما برنامه هایی که نام بردین چند رشته پردازشی هستند یعنی از تعداد بیشتر هسته ها برای پردازش سریعتر استفاده می کنند. از این لحاظ فنوم شش هسته ای بهتر از Core i3 دو هسته ای عمل میکنه.

شما باید دانش لازم رو برای درک این جدول داشته باشید. وگرنه در انتخاب درست پردازنده برای نیاز های خودتون اشتباه میکنید.
    مسلما کسایی که با برنامه های حرفه ایی کار میکنن دنبال پردازنده ایی میرن که تعداد هسته و توان بالایی دارن نه دنبال تک هسته قویتر پس اگه به کل موضوع نگاه کنی میبینی این cpu i3 3250 هیچ شانسی در مقابل رقبای amd خود نداره تو اکثر بنچ مارکها بازنده است حتی از رقبای 4هسته ایش چه برسه به 6 هسته . اینتل داره پول مارکشو میگیره وگرنه اگه amd داشته باشی میدونی چی میگم من با اکثرشون کار کردم و واقعیتی رو که دیدم گفتم اکثر کاربران اینتلو دوس دارن چون بهشون پیشنهاد میشه خودشون زحمت تحقیق رو به خودشون نمیدن البته با تمام احترام به اینتل ولی amd هوای ما رو بیشتر داره . ضمن اینکه اگه هر کی یکم به اورکلاک اشنایی داشته باشه میتونه نتایج بسیار خوبی از این پردازنده ها بگیره.
    امتیازها
    3,138
    سطح
    34
    39
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط mla نمایش پست ها
    در بخش single-threaded قطعا اینتل برتر هست. و همچنین اکثر انجین های بازی با compiler های cpu های اینتل سازگار تر هستن
    تو single thread که برتری نداره ولی در بخش مموری کنترلر حرفه ایی کار میکنه و سرعتش بالاست . ولی amd تو بازی چیزی کم نداره این رو کاملا مطمئنم البته اگه باهاش بازی کرده باشی (مگه بخوای از cpu های 3970x , 4960x و سری اکستریم اینتل استفاده کنی که اون قضیه جدایی داره و خریدش واسه هر کسی مرقون به صرفه نیست ) تو رنج عموم و بالای بازار intel = amd
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    مسلما کسایی که با برنامه های حرفه ایی کار میکنن دنبال پردازنده ایی میرن که تعداد هسته و توان بالایی دارن نه دنبال تک هسته قویتر
    بله، به همین دلیل الان دیگه دوستان حرفه ای سراغ AMD نمیرن، چون هم هسته های اینتل قویتر هستند و هم از لحاظ تعداد هسته پردازشی، اینتل قویتر عمل میکنه. وقتی هم هسته های قویتری نسبت به AMD داره و هم تعداد هسته پردازشی Core i7 بیشتر از AMD Phenom II X6 هستش، دیگه عملا" AMD قافیه رو باخته.

پس اگه به کل موضوع نگاه کنی میبینی این cpu i3 3250 هیچ شانسی در مقابل رقبای amd خود نداره
    من Phenom II 955 Black Edition داشتم، تا فرکانس 4.2 هم اوورش کرده بودم، North Bridge رو هم حسابی بالا برده بودم. از نظر توانایی، سیستم حدود 30 درصد قدرت بیشتری پیدا کرده بود. بعد یه سیستم دیگه خریدم اینتل Core i3 2120، و با همه ی وجود برتری و سرعت اینتل رو حس کردم. همزمان وقتی دو سیستم رو نگاه میکردم، در ظاهر توانایی فنوم 2 میچربید اما در عمل، سرعت سیستم Core i3 2120 خیلی بهتر و بیشتر بود.

من برنامه ی چند رشته پردازشی استفاده نمیکنم به اون شکل اما وقتی دیدم، کارت گرافیک، SSD و رمهام با پردازنده ی اینتل امتیازات بهتری در بنچ مارکها میگیرن، واقعا" دیگه در عمل ثابت شد بهم چقدر داشتن هسته ی قویتر مهمه. و چقدر AMD عقبه.

تو اکثر بنچ مارکها بازنده است حتی از رقبای 4هسته ایش چه برسه به 6 هسته.
    تو بنچ مارکهای چند رشته پردازشی پردازنده بله، من هم که گفتم.

اینتل داره پول مارکشو میگیره وگرنه اگه amd داشته باشی میدونی چی میگم
    من هم AMD داشتم و هم اینتل.

من با اکثرشون کار کردم و واقعیتی رو که دیدم گفتم اکثر کاربران اینتلو دوس دارن چون بهشون پیشنهاد میشه خودشون زحمت تحقیق رو به خودشون نمیدن البته با تمام احترام به اینتل ولی amd هوای ما رو بیشتر داره . ضمن اینکه اگه هر کی یکم به اورکلاک اشنایی داشته باشه میتونه نتایج بسیار خوبی از این پردازنده ها بگیره.
    وجود باکس خالی AMD در صدر جدول خود بیانگر همه ی واقعیته.
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    تو single thread که برتری نداره ولی در بخش مموری کنترلر حرفه ایی کار میکنه و سرعتش بالاست . ولی amd تو بازی چیزی کم نداره این رو کاملا مطمئنم البته اگه باهاش بازی کرده باشی (مگه بخوای از cpu های 3970x , 4960x و سری اکستریم اینتل استفاده کنی که اون قضیه جدایی داره و خریدش واسه هر کسی مرقون به صرفه نیست ) تو رنج عموم و بالای بازار intel = amd
    میتونم بپرسم چرا در بررسی کارتهای گرافیک همیشه کارتها رو با سیستم های اینتل تست میگیرن؟ حتی کارتهای AMD؟؟
صفحه 2 از 5 نخست 1234 ... آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 48

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع