ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    امتیازها
    354
    سطح
    7
    50
    کاربر جدید

راهنمایی برای بک-آپ گیری از 2 تا هارد 1 ترا

با سلام، قبل از هر چیز چون اولین پستمه میخوام از همه ی زحمتکشان بخاطر این انجمن خوب و پربار تشکر کنم و خیلی خوشحالم که اینجا رو پیدا کردم همیشه موفق و سربلند باشید.

اطلاعات سخت افزاری من آنچنان زیاد نیست و حتی در زمینه ی بستن هارد جدید به سیستم و اینکه کدوم کابل از پاور باید به هارد وصل بشه و... کلا آماتور هستم و میترسم هارد رو بسوزونم!!! (اصلا مگه هارد میسوزه؟؟؟)

اول مشخصات سیستم مورد نظر :

مادربرد: Gigabyte GA-MA770-UD3 اینم لینکش

پاور: Green GP380A version2.0 لینکش احتمالا اینه

AMD Phenom 9950 quad core 2.60 ghz

+ فن cpu که بجای فن اورجینال گذاشتم و نمیدونم مدلش چیه ولی بزرگتره!

رم 4 تا 2 گیگ ddr2

گرافیک Nvidia GeForce Gt 440

یدونه DVD-RW رایتر مارک LG

یک عدد هارد 1 ترا Maxtor که روش نوشته DiamondMax 23

و یک عدد هارد 1ترا Seagate مدل Barracuda

سیستم عامل فعلی ویندوز 7 ورژن 32 بیتی

این سیستم رو من تو اواسط سال 1388 به قیمت حدودا 700 الی 800 تومن خریدم و هنوز دارم استفاده میکنم!!! موقع خریدن سیستم خیلی به سرم کلاه رفت چون اینجا تو شهرستان........... بگذریم.

اینم بگم که قصد دارم تقریبا اواخر دی ماه امسال یه سیستم جدید پیشرفته و حرفه ای مخصوص گیم + هارد جدید 4 ترا ، بخرم و قبلا تو انجمن همسایه درخواست مشاوره داده بودم که آقا حسام بسیار لطف کردن و با راهنمایی های صادقانه شون من رو شرمنده کردند و قرار شد برای بهتر شدن کیفیت بازار و اومدن قطعات جدید فعلا صبر کنیم. موقع خرید هم قصد دارم از آقا حسام خرید کنم چون اینجا تو شهرستان چیزی پیدا نمیشه!

این یه عکس از وضعیت فعلی هاردهای من:

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Untitled.jpg
مشاهده: 24
حجم: 38.2 کیلو بایت

درایو C که مال ویندوز و برنامه ها هست + درایو D کلا فیلمهای 720p و 1080p ، این دو تا درایو روی هارد Maxtor هستن

درایوهای F و G روی هارد Seagate هستن و محتویات یکیشون کلا ویدئو و سریال و اونیکی هم محل نصب گیم ها و ویدئو و pdf و اینجور چیزاست.

خوب بریم سر اصل مطلب:

من اخیرا یه هارد 3 ترا وسترن سبز خریدم و تو اینترنت فهمیدم که مادربرد من برای این هارد قدیمیه و باید با استفاده از یه نرم افزار هارد رو بصورت gpt فرمت کنم تا بتونم از همه ی هارد استفاده کنم.

منظورم از بک-آپ گیری اینه که همه ی اون فیلمها و ویدئو ها و... که هجمشون تقریبا 1.7 ترا میشه رو میخوام بریزم تو این هارد 3 ترا تا وقتیکه حدود اواخر دی ماه یه سیستم جدید پیشرفته و حرفه ای مخصوص گیم (که خودش یه هارد 4 ترا داشته باشه) خریدم دیگه برای انتقال فایل ها به سیستم جدید مشکلی نداشته باشم.

شاید بگید خوب صبر کن سیستم رو که خریدی همین هاردها رو نصب کن روش، ولی چون من دانلود زیاد دارم میترسم تا اون موقع هاردم پر بشه.

سوال-1- حالا من رو همین ویندوز 32 بیتی این هارد 3 ترا رو بصورت gpt فرمت کنم یا باید ویندوز 64 بیتی نصب کنم بعدا هارد رو متصل و فرمت کنم؟ (چون 8 گیگ رم دارم میخوام ویندوز 64 بیتی نصب کنم.)

موقع خریدن هارد به فروشنده گفتم که نمیدونم کدوم کابل رو از پاور باید به هارد وصل کنم! گفتش کابلی که به DVD-RW وصل شده رو بکش بیرون وصل کن به هارد.

سوال-2- پاور و مادربرد سیستم من این سه تا هارد رو بصورت همزمان میکشه ؟ میتونم راحت فایلها رو منتقل کنم؟ لطفا یه راهنمایی کنید که کدوم کابل رو از پاور به هارد وصل کنم یا اینکه از کابل DVD-RW استفاده کنم؟

میدونم این روش بک-آپ گیری بعلت حجم زیاد فایلها (حدود 1.7 ترا) خیلی طول میکشه و نمیدونم امنیت و ریسک این روش چقدره پس:

سوال-3- لطفا اگه روش مناسبتری برای اینکار میدونید یا توصیه هایی دارید که امنیت انتقال فایلها رو بالا ببره مطرح کنید.

ببخشید اگه طولانی شد و چشمهاتون رو درد آوردم.
    قبلا از جوابها و راهنمائی های شما صمیمانه تشکر میکنم.
    1
    2

: All Consultation, Guidlines ,Assemble, All Configuration Of Hardware & Software, Test & Send

FREE

: Thanks to dear friend
    *** HESSAM ***
    امتیازها
    354
    سطح
    7
    50
    کاربر جدید
    دوستان خیلی شرمنده اگه یخورده عجله میکنم... ولی دیدم کسی تا الان پیشنهادی یا نظری نداده گفتم شاید تو قسمت اشتباهی پست داده باشم!

لطفا اگه اشتباه کردم راهنمایی کنید و یا تاپیک رو منتقل کنید، ممنون.

اگه مطلب بالا طولانی هست براتون خلاصه می نویسم:

بنده 2 تا هارد به حجم 1 ترا روی یک سیستم قدیمی دارم که یکیشون Maxtor و دیگری Seagate هست، قصد دارم چند ماه بعد با اومدن قطعات جدید یک سیستم پیشرفته از آقا حسام عزیز بخرم.

من الان یه هارد وسترن سبز 3 ترا دارم که میخوام ببندم به این سیستم قدیمی و همه ی فیلمها و سریالها و Pdf و mp3 و... که تو اون دو تا هارد 1 ترا هستند رو منتقل کنم به این هارد 3 ترا.

لطف کنید در مورد بستن هارد وسترن سبز 3 ترا به این سیستم قدیمی ( فرمت کردن gpt ) و بالا بردن امنیت انتقال این حجم از داده ها ( 1.7 ترا ) راهنمایی بفرمائید.

و یا اگر کلا پیشنهاد بهتری دارید و روش پر سرعت تری می شناسید معرفی کنید.

بسیار ممنون.
    1
    2

: All Consultation, Guidlines ,Assemble, All Configuration Of Hardware & Software, Test & Send

FREE

*** HESSAM ***
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    دوست خوبم.

شما که 8 گیگ رم دارین حتما" باید ویندوز 64 بیتی نصب کنید و بعد هارد 3 ترا رو استفاده کنید. اونطوری خیلی بهتره.

پاور شما کلا" برای این سیستم کمه و همینطوریش هم مشکل میکشه.

برای اتصال نیاز به 2 کابل برق ساتا و کابل ساتا دارید.

برای پارتیشن بندی هم میتونید از داخل ویندوز اقدام به این کار کنید. کافیه diskmgmt.msc رو در RUN تایپ کنید و از داخل اون 3 تا پارتیشن 1 ترا براش بسازید.
    امتیازها
    354
    سطح
    7
    50
    کاربر جدید
    خیلی ممنون، پس بنظرتون بهتر نیست یه هارد اکسترنال 3 یا 4 ترا desktop بخرم؟

مادربرد من usb 2.0 هست. انتقال حجم 1.7 ترا اطلاعات با usb 2.0 چقدر طول میکشه؟
    1
    2

FREE

*** HESSAM ***
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط dDarkKnight_12 نمایش پست ها
    خیلی ممنون، پس بنظرتون بهتر نیست یه هارد اکسترنال 3 یا 4 ترا desktop بخرم؟

مادربرد من usb 2.0 هست. انتقال حجم 1.7 ترا اطلاعات با usb 2.0 چقدر طول میکشه؟

چرا اونم میشه. با USB2 فکر کنم یکی دو روز طول بکشه.

میتونی از کارت های PCI که ارتباط USB3 به سیستم میدن هم روی مادربردت نصب کنی. گمونم 60 / 80 تومن باشه.
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)