ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 24 از 36 نخست ... 14222324252634 ... آخرین
نمایش نتایج: از 231 به 240 از 358
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط changal نمایش پست ها
    دوستان تعدادی از هارد های بنده ، این ایرادات رو نشون میدن . لطفا راهنمایی و برنامه ای معرفی کنین که بشه ایرادات رو تا جایی که ممکن هست رفع و یا کم کنه . ضمنا هارد ها دارای اطلاعات و بیش از 70 درصدشون پر هست ، لطفا برنامه معرفی شده یا راه حل پیشنهاد شده به گونه ای باشه که آسیبی به اطلاعات موجود هارد ها وارد نکنه . ممنون
    عکس ها به طور ردیفی گذاشته شدن و لطفا شما هم به صورت ردیفی نحوه رفع ایراد هر کدوم رو شرح بدین .

[lفایل پیوست 36910]

فایل پیوست 36911

فایل پیوست 36912

فایل پیوست 36913

دوست عزیز،

این برنامه های پایش (monitoring) این اطلاعات رو از دیتای S.M.A.R.T ذخیره ساز ها (هارددرایو ها و SSD ها) استخراج می کنن. در واقع بعضی از این اطلاعات نشون دهنده مشکلاتی هستند که کاربر باید به اونها توجه داشته باشه و در صورتی که علت بروزشون مشخص باشه اون علت رو برطرف کنه نه علائم هشدار دهنده یا در واقع معلول رو.

ببینید به طور کلی ذخیره سازهایی که از قابلیت S.M.A.R.T پشتیبانی می کنن (یعنی تمام مدل های معتبر امروزی) اطلاعات مربوط به اتفاقات و مشکلاتی که در طول عمرشون براشون پیش میاد رو ذخیره و نگهداری می کنن و این فهرست شمارش خطا ها (error ها) به صورت خودکار پاک نمی شن (یعنی مثلا اگر کاربر کابل هارو عوض کنه یا درایو رو به درگاه/پورت دیگه ای روی مادربورد یا سیستم دیگه ای وصل کنه). در واقع این کنتورهارو و دیتاشون رو به هیچ وجه نمیشه به صورت فیزیکی از فهرست آمار و ارقام و دیتای درایو ها پاک یا حذف کرد. یعنی اصولا نباید حذف بشه تا معلوم باشه تا هر مقطع زمانی چه بلایی سر درایو اومده.

در مورد خطای Interface CRC Error باید بگم این خطای مربوط به UDMA هست و خطای ارتباط درایو با سیستم هست. معمولا بیشتر نشون دهنده مشکل در کابل دیتا و نحوه ی اتصال اون هست تا مشکل در کنترلر و چیپست ِ پل جنوبی مادربورد. در کل ارور خیلی نگران کننده ای نیست مخصوصا که در یکی از هاردها 1 بار اتفاق افتاده و در دیگری 8 مورد.

باید از سلامت کابل دیتای هارد هایی که این ارور رو نشون میدن اطمینان پیدا کنید و همین طور از اتصال ِ درست ِ کابل به درایو و به پورت مادربورد. برای اطمینان می تونید با کابل دیگه ای تست کنید و مدتی تحت نظر داشته باشید و ببینید که باز هم اتفاق می افته یا نه و اگر تعدادش زیاد شد ممکنه نشون دهنده مشکل در خود هارددرایو یا مادربورد باشه. مثلا در اون هاردی که 1 بار اتفاق افتاده می تونه همون اول اتفاق افتاده باشه و دیگه اصلا تکرار نشده . منظورم این هست که وجود این ارور در لیست دیتای S.M.A.R.T لزوما نگران کننده نیست اگر مدام افزایش داشته باشه و مثلا در مورد تمام درایوهای متصل به سیستم به صورت مداوم اتاق بیافته می تونه نگران کننده باشه. در ضمن کابل های دیتای SATA نباید خیلی خم بشن (بیشتر از 90 درجه این در فرآیند انتقال دیتا در اونها اختلال ایجاد می کنه).

خطای Current Pending Sector جدی تر هست. کما اینکه در مورد خطای قبلی در قسمت سلامت OK نمایش داده شده ولی در مورد این خطا در این قسمت warning یا هشدار نمایش داده شده.

این خطا به این معنی هست که در یک هارد شما 2 سکتور و در هارد دیگه 11 سکتور هستن که وضعیت بی ثباتی دارند و در لیست انتظار remap شدن یا reallocate شدن هستند. یعنی اگر در آینده محتوای این سکتور ها با موفقیت خوانده بشه ممکنه تعداد این خطا ها کاهش پیدا کنه. اگر مجددا در خواندن این سکتورها خطایی رخ بده هارددرایو سعی خواهد کرد که دیتا رو بازیابی کنه، اون رو به بخشی استفاده نشده از درایو (در واقع سکتور های ذخیره یا یدکی) منتقل کنه و این سکتور معیوب رو به عنوان remapped یا reallocated علامت گذاری کنه که دیگه دیتایی روی اون نوشته نشه. یعنی همون bad sector.

توصیه این هست که اولا مداوم حواست کاربر به این بخش باشه که تعداد خطاها زیاد میشه یا خیر. اگر دیتا براتون مهمه (که قاعدتا هست) فورا به فکر تهیه پشتیبان (backup) از دیتاتون باشید. نظر شخصی بنده اینه که وقتی تعداد bad sector به حدود 20-30 تا می رسه درایو وارد مرحله «خطرناک» شده. میگم «خطرناک» چون مشخص نیست ممکنه چندین ماه طول بکشه که درایو به وضعیتی برسه که دیگه دیتا/فایل ها شروع به خراب شدن می کنه و از بین میره ولی ممکنه این طور هم نشه. یعنی یا دو روز بعد اطلاعات کلا نابود بشه (در صورت نبودن نسخه پشتیبان) یا اصلا درایو عمر طولانی با عزت داشته باشه و بعد مرخص بشه. این مساله رو در نظر داشته باشید که برای بعضی از انواع فایل ها فقط کافیه یک bit از بین بره تا فایل کلا غیرقابل استفاده بشه و دیگه اصلا باز نشه.

می تونید از دستور های chkdks استفاه کنید شاید تکلیف بعضی از سکتورها مشخص بشه و به درستی منتقل بشن و دیتا حفظ بشه. همچنین می تونید اگر امکان انتقال دیتا به درایو های دیگه هست درایو های مربوطه رو فرمت کنید تا شاید تکلیف سکتورها مشخص بشه.

در هر صورت باید حواستون به تعداد سکتور ها باشه و اگر شروع به زیاد شدن کردند قبل از اینکه کار از کار بگذره دیتا رو به درایو های جدید جایگزین منتقل کنید.
    امتیازها
    3,246
    سطح
    35
    6
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliYar نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،

مشکل بر طرف شده؟ یعنی به فایل هاتون دسترسی پیدا کردید؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط AGHAMALI نمایش پست ها
    سلام
    همینطور که عرض کردم بعد از اسکن چندین ساعته یه پنجره باز شد که محتویات هارد رو همونطور که بود با همون ترتیب و نام نشون داد
    وقتی روی ریکاوری کلیک کردم پنجره محل ذخیر فایل باز شد و چون من حتی 1 گیگ هم فضای خالی نداشتم نتونستم تست کنم
    اما امروز هارد اضافی گیر آوردم و ایشاا... با توجه به زمان بر بودن مراحل طی امروز یا فردا بصورت کامل ریکاوری میکنم و نتیجه رو همین جا اعلام میکنم
    سلام
    همینطور که قول دادم بودم رسیدم خدمت شما و دوستان تا نتیجه رو علام کنم
    من دیشب با همبن برنامه M3 Raw To Ntfs شروع به اسکن کردم و حدود ساعت 2 صبح بعد از 13 ساعت اسکن یه اشتباه بزگ کردم
    تقریبا 15 دقیقه مونده بود اسکن تموم بشه که من نمیدونم چرا عجله کردم و همینطور که برنامه داشت اسکن میکرد خواستم همزمان برنامه رو ریجستر کنم که چشمتون روز بد نبینه ، برنامه هنگ کرد و بسته شد و دیگه باز نشد .
    پس ناچار شدم یه برنامه دیگه به اسم دانلود کردم با این برنامه شروع به اسکن کردم و این برنامه هم بعد از 13 یا 14 ساعت کار اسکنش تمام شد و از ساعت 4 تقریباً مشغول ریکاوری هستم و خوشحالم که تمام فایلهام سالم هست و همه با نام و پوشه خودشون برگشتن
    عکس زمانی که ریکاوری میکردم رو ضمیمه کردم
    سوالی بود در خدمتم
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست recovery.jpg  
    ویرایش توسط magiteq : 2015/02/28 در ساعت 12:13
    امتیازها
    3,246
    سطح
    35
    6
    کاربر جدید
    سلام
    یه نکته جدید
    دیشب موقع ریکاوری چون لیست دانلودم خالی بود IDM سیستم رو خاموش میکنه وسط ریکاوری
    منم بغضم گرفت که چرا این هارد اینطوری اذیت میکنه و واسه ریکاوریش این همه مکافات داریم
    خلاصه با کلی اندوه رفتم سراغ برنامه تا دوباره بزنم اسکن و 14 ساعت دیگه منتظر بمونم
    برنامه رو که باز کردم دیدم بله نرم افزار از اسکن که انجام داده بودم یه بک آپ گرفته و برنامه که بسته شده بک آپ هنور موجود است
    خلاصه بک آپ تو 30 ثانیه باز شد و رفتم ادامه ریکاوری
    اینم یه مزیت برنامه نسبت به برنامه قبلی که واقعاً اون موقع اشک شوق تو چشام جمع شد و سازندش رو دعا کردم .
    امتیازها
    271
    سطح
    5
    1
    کاربر جدید
    سلام.

این این سه تا عکسی رو ک گذاشتم بنچمارک های رمام هستش.میخام مقایسش کنم ببینم کدوم بهتره.خواهشا راهنماییم کنید.این جور ک معلومه تایمینگ رم ای دیتا بهتره.آیاتاثیر چشم گیری در بازی ها نسبت به اون یکی رمم یعنی ژل دراگون داره؟ژل رو تازه خریدم قراره یکی دیگه بگیرم و به جای ژل دراگون بزارم آیا ضرر میکنم؟خواهشا راهنماییم کنید.

Geil Dragon 4 1600 cl11
    http://upload7.ir/uploads//892cc1500...416e5682f7.png

adata 4 1333 cl9
    http://upload7.ir/uploads//9aab7c616...aa34cb5ca6.png

geil dargon و adata دوال چنل.
    http://upload7.ir/uploads//3989e6071...cba460e8ef.png
    امتیازها
    26,587
    سطح
    97
    14,293
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط Agent 007 نمایش پست ها
    سلام.

این این سه تا عکسی رو ک گذاشتم بنچمارک های رمام هستش.میخام مقایسش کنم ببینم کدوم بهتره.خواهشا راهنماییم کنید.این جور ک معلومه تایمینگ رم ای دیتا بهتره.آیاتاثیر چشم گیری در بازی ها نسبت به اون یکی رمم یعنی ژل دراگون داره؟ژل رو تازه خریدم قراره یکی دیگه بگیرم و به جای ژل دراگون بزارم آیا ضرر میکنم؟خواهشا راهنماییم کنید.

Geil Dragon 4 1600 cl11
    http://upload7.ir/uploads//892cc1500...416e5682f7.png

adata 4 1333 cl9
    http://upload7.ir/uploads//9aab7c616...aa34cb5ca6.png

geil dargon و adata دوال چنل.
    http://upload7.ir/uploads//3989e6071...cba460e8ef.png

پاسخ شما در تایپک ایجاد شده , داده شد
    http://forums.sakhtafzarmag.com/thre...5-%D8%B1%D9%85

امتیازها
    34
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید
    سلام و وقت بخیر. من تازه عضو انجمن شدم. یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین. دیروز فلشم رو دادم به دوستم که چندتا فایل واسم بریزه.فلشم رو به لپتاپم زدم تا منم چندتا فایل به دوستم بدم اما چون حجم فلش کافی نبود یه تعداد از فایلهای روی فلشمو کات کردم. همینجور که داشت فایلها رو جابجا میکردم دوتا پیغام اومد رو صفحه که نخوندمشون .راستش فکر کردم میگه یه سری فایلها قابل انتقال نیستن و از این جور پیغامها... بعد یه دفعه ای دیدم میگه فلش رو فرمت کنین...
    و حالا دیگه اصلا فلش فرمت هم نمیشه... و به عبارتی دیگه قابل استفاده نیس. تازه به ال سی دی هم که میزنم اصلا نمیشناسدش. ولی خب چراغ روش در موقع اتصال به کامپیوتر روشن میشه.
    1-آیا واقعا دیگه کار فلشم تمومه و قابل استفاده نیس؟
    2-من فکر میکنم فلشم از لپتاپ دوستم ویروسی شده ولی اون میگه که من انتی ویروس دارم و حتی میگه که سیستمشو چک کرده و ویروس نداشته. من تا حالا خیلی از فلشم استفاده میکردمو غیر از این دفعه هیچ پیش نیومده بود اونو به کامپیوتری بزنم. هیچ وقت هم از این مشکلها واسش پیش نیومده بود..
    لطفا راهنمایی بفرمایین.ممنونم
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط nazemi نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر. من تازه عضو انجمن شدم. یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین. دیروز فلشم رو دادم به دوستم که چندتا فایل واسم بریزه.فلشم رو به لپتاپم زدم تا منم چندتا فایل به دوستم بدم اما چون حجم فلش کافی نبود یه تعداد از فایلهای روی فلشمو کات کردم. همینجور که داشت فایلها رو جابجا میکردم دوتا پیغام اومد رو صفحه که نخوندمشون .راستش فکر کردم میگه یه سری فایلها قابل انتقال نیستن و از این جور پیغامها... بعد یه دفعه ای دیدم میگه فلش رو فرمت کنین...
    و حالا دیگه اصلا فلش فرمت هم نمیشه... و به عبارتی دیگه قابل استفاده نیس. تازه به ال سی دی هم که میزنم اصلا نمیشناسدش. ولی خب چراغ روش در موقع اتصال به کامپیوتر روشن میشه.
    1-آیا واقعا دیگه کار فلشم تمومه و قابل استفاده نیس؟
    2-من فکر میکنم فلشم از لپتاپ دوستم ویروسی شده ولی اون میگه که من انتی ویروس دارم و حتی میگه که سیستمشو چک کرده و ویروس نداشته. من تا حالا خیلی از فلشم استفاده میکردمو غیر از این دفعه هیچ پیش نیومده بود اونو به کامپیوتری بزنم. هیچ وقت هم از این مشکلها واسش پیش نیومده بود..
    لطفا راهنمایی بفرمایین.ممنونم
    اگر فلش گارانتی داره ببرش گارانتی اگر نه که با یک سیستم دیگه تست کن، بالا نیومد سوخته.

احتمال داره ویروسی شده بوده، و احتمال داره که فقط عمرش تموم شده و سوخته.
    امتیازها
    34
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید
    اخه آیکن فلش که بین درایوهام نشون داده میشه ضمن اینکه چراغ روی فلش هم وقت اتصال به کامپیوتر روشن میشه. فقط مشکل اینه که فرمت نمیشعه.
    امتیازها
    34
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید
    راستی آیا دیگه نباید این فلشو به سیستمم بزنم؟ ممکنه سیستممو الوده کنه؟چجوری اطمینان پیدا کنم ویروسی شده؟
    امتیازها
    26,587
    سطح
    97
    14,293
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط nazemi نمایش پست ها
    راستی آیا دیگه نباید این فلشو به سیستمم بزنم؟ ممکنه سیستممو الوده کنه؟چجوری اطمینان پیدا کنم ویروسی شده؟
    سیستم مگر انتی ویروس نداره؟!
    یکبار فلش رو اسکن کن

صفحه 24 از 36 نخست ... 14222324252634 ... آخرین
نمایش نتایج: از 231 به 240 از 358

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع