ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16
    امتیازها
    22,981
    سطح
    93
    2,105
    کاربر انجمن

آموزش فتوشاپ از 0 تا 100

سلام بر تمامیه دوستان میهمانان و اساتید محترم
    دوستان این تایپیک رو زدم چون میدونم خیلی ها مثل من بلد نیستن با فتوشاپ کار کنن
    هر کدوم از دوستان و اساتید که از کار با فتوشاپ سر در میارن لطفا بیان و آموزششون رو در اختیار دوستان بزارن! مهمان گرامی که داری این پست رو میخونی! اگه فتوشاپ بلدی حتی یک نکته کوچیک لطفا عضو انجمن شو و تجربیات باارزشت رو در اختیار بنده حقیر و دیگر دوستان قرار بده!
    حالا نشنید بگید من چی بزارم؟! این رو که همه بلدن! شاید خیلی ها مثل من هنوز بلد نباشن! پس یک نکته ریز هم نباید جا بندازیم!
    امید وارم این تایپیک بتونه علاوه برمن موجب آموزش دیدن بسیاری از دوستان هم بشه
    ببیم میتونید یه تایپیک جامع در مورد آمزش فتوشاپ درست کنید یانه! اینم هندونه زیر بغلتون (:دی
    پس بسم الله !
    -----------------------------------------

دوستان خواهش مندم رعایت کنید! اگه پستی خارج از آموزش و حاویه بحث هایی باشه که نظم و مسیر تایپیک رو بهم بزنه مجبورم به مدیریت گزارش بدم
    پرسش سوال هم آزاده
    قوانین
    1- سوال رو فقط یک بار بپرسید! هرگونه نصب آپ پرسش دوباره جواب ما چیشد و... پیگرد قانونی دارد (:دی
    2-قبل از پرسیدن سوال یکم سبک سنگین کنید!
    3- هرگونه توهین و یا بحث خارج از فروم گزارش داده میشه
    4- برای تشکر کافیست روی تشکر کلیک کنید! همین
    5- از اساتید برای زحمتی که میکشن تشکر کنید
    6- اگر در آموزش ایرادی دیدید فقط از طریق پیام به کسی که آموزش داده اون رو مطلع کنید تا پستشون رو ویرایش کنن
    7-اگر کسی قوانین رو رعایت نکرد و پست نامرتبط داد و اخطار گرفت حق اعتراض به هیچ عنوان ندارد !
    8-کپی برداری از مطالب آموزشی بدون ذکر منبع
    خلاف قانون و خلاف اخلاق است پس جدا بپرهیزید!

امتیازها
    81,597
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    ابتدا نرم افزار فتوشاپ رو باید نصب کنیم، در حال حاضر شرکت Adobe که شرکت طراح و مجری نرم افزار فتوشاپ هست، 13نسخه از این نرم افزار عرضه کرده که جدیدترینش Adobe Photoshop CS6 هست.
    برای سیستم هایی که از قدرت خوبی برخوردارند توصیه میشه همواره از جدیدترین نسخه ی این نرم افزار استفاده کنند اما برای کسانی که سیستم ضعیفی دارن بهتره نسخه ی Adobe Photoshop CS رو نصب کنند که همون نسخه ی هشتمه فتوشاپه چون نسخه های های قبل تر از نسخه ی هشتم یه سری ایرادات و کم کسری های مهمی دارن که در نسخه های بعدی اون محدودیت ها و کم و کاستی ها برطرف شده. مثل محدودیت در جابه جایی و اینور اونور بردن پرونده در صفحه ی کار که الان زوده به این مسائل بپردازیم.
    نسخه های اورجینال این نرم افزار کم و بیش در بازار پیدا میشه اما قیمتشون از ویندوزهای اورجینال خیلی بیشتره، پس میشه گفت به سمتش نریم بهتره!

نرم افزار رو نصب میکنیم و میریم برای آموزش های اولیه. البته اگه عمری باقی باشه، دوست ندارم این وظیفه ی سنگین رو خودم تنهایی به دوش بگیرم پس نیازمند کمک استادان خودم هستم.@};-
    امتیازها
    7,796
    سطح
    59
    1,293
    کاربر انجمن

آموزش قدم به قدم نصب فتوشاپ

شما بعد از خواندن این آموزش قادر خواهید بود:
    1. تمام Adobe CS6 Master Collection یا تعدای از نرم افزار های آن را نصب و اکتیو کنید

نسخه ی استفاده شده: Adobe CS6 Master Collection منتشر شده توسظ شرکت لرد، ورژن 2013
    کیجن: گروه THETA / iOTA

و حالا مراحل آموزش:

1. ابتدا پوشه ی نرم افزار را در یکی از درایو های خود اکسترکت و باز کنید. حداقل فضای مورد نیاز 8GB می باشد.
    2. ارتباظ خود را با اینترنت قطع کنید.
    3. به داخل پوشه ی اکسترکت شده رفته و فایل Setup.exe را اجرا کنید.
    4. در صورتی که با ارور مواجه شدید:

5.

6.

7.

8.

9.

10. و حالا قسمت مهم عملیات نصب: شما در قسمت 1 می توانید هر کدام از نرم افزار های مستر کالکشن که برای شما مفید و قابل استفاده است، را تیک بزنید، در قسمت 2 هم محل آدرس دهی را انتخاب کنید. سپس روی 3 کلیک کنید.

11. بسته به سرعت شما مدت نصب طول می کشد، با دیدن این صفحه شما موفق به نصب کامل شدید!

12. این فایل را دانلود کرده و باز کنید.
    13. فایل پچ را در C:\Program Files\Adobe کپی کنید.
    14.

15.

16.

17.
    18. به آدرس C:\Program Files (x86)\Adobe رفته و شماره ی 14 و 15 و 16 را تکرار کنید تا با صفحه ی شماره 17 مواجه شوید. به یاد داشته باشید که در شماره ی 16، قسمت 1 باید طبق تصویر زیر 32Bit apps only را انتخاب کنید.

امتیازها
    17,097
    سطح
    83
    2,719
    کاربر انجمن
    بسم الله الرحمن الرحیم.....خدایا چنان کن سرانجام کار...که توی متن من ایرادی نباشه.
    .................................................. .............................................
    آنچه هر کاربر فتوشاپ باید بداند :
    قسمت اول-تقسیم بندی کلی رنگ ها
    1.رنگ های اصلی = زرد - قرمز - آبی (نخند...خیلی ها نمیدونن!:دی)
    2.رنگ های فرعی = سبز(ترکیب زرد و آبی) نارنجی(زرد و قرمز) بنفش(قرمز و آبی)
    قسمت دوم- تقسیم رنگ ها به دو گروه دیگر
    1.رنگ های گرم.رنگ هایی هستند که اطراف رنگ قرمز باشند.مثل زرد-نارنجی-بنفش مایل به قرمز!*رنگ نارنجی در رنگ های گرمم بیشترین حالت گرمازا را دارد*
    2.رنگ های سرد.رنگ هایی که اطراف رنگ آبی باشند.مثل سبز و بنفش مایل به آبی.
    چند تعریف دیگر:
    رنگ های مکمل
    به رنگ هایی گویند که در مجاورت یکدیگر , همدیگر را کامل میکنند. مهمترین رنگ هایی که روبرو یکدیگر قرار میگیرند : زرد-بنفش|آبی-نارنجی|قرمز-سبز
    *علت : زرد روشن ترین رنگ...بنفش تیره ترین رنگ||آبی سرد ترین رنگ...نارنجی گرم ترین رنگ||قرمز و سبز از لحاظ درخشندگی مساوی و برابر هم هستند.
    رنگ های هارمونی
    به رنگ هایی گویند که از یک خانواده باشند.مثل رنگ آبی روشن و آبی تیره.
    واریاسیون رنگ
    اگر بخواهیم از رنگی مثل زرد , کم کم و با ملایمت به رنگ قرمز برسیم , مسلما در وسط مسیر حرکت به رنگ نارنجی میرسیم یعنی از رزد کم کم به نارنجی و بعد به رنگ قرمز میرسیم , به این مسیر رنگی واریاسیون رنگی میگویند.(دوستان با گرادینت*Gradient* اشتباه نگیرید...جلوتر فرقشان را متوجه میشوید).
    حالات رنگ ها
    رنگ قرمز : حالت تحرک - گرما - جنگ و خونریزی (یعنی نماد رضا اشراقی :))) و همچنین میل به فعالیت را در انسان ایجاد میکند.
    رنگ زرد : حالت تنفر و بی علاقگی را تداعی میکند اما در عین حال نشانه روشن فکری و نور و هوش و ذکاوت هم هست!دو پهلو ه!:D
    رنگ سبز : حالت آبادانی و زندگی و حیات را تداعی میکند و همچنین در مذهب اسلام رنگ مقدسی میباشد.

منبع:خودم+کتاب استاد جمال بوالحسنی
    خسته نباشید!ادامه کلاس جلسه ی آینده ان شالله!
    .................................................. .................................................. ..........................................
    دوستان امشب کمی کار دارم و متاسفانه مبحث بعدی (اصول مهم در طراحی) رو ان شالله فرداشب خواهم گفت.
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    دوستان عزیز برای بار آخر توی این تاپیک تذکر داده میشه ! پست غیر مرتبط با مباحث آموزشی ارسال نکنید ! فقط اگر مطلبی مدنظرتون هست که دوست دارید یاد بگیرید به اساتید همکار این تاپیک پیام بدید تا براتون در صورت اینکه براشون امکان داشته باشه آموزشش رو توی تاپیک قرار بدن !
    خلاصه اگه کسی به این تذکر توجه نکرد و پست نامرتبط داد و اخطار گرفت حق اعتراض به هیچ عنوان نداره !

امتیازها
    7,796
    سطح
    59
    1,293
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadmobasheri نمایش پست ها
    به جان خودم این درخواست نا مربوط نیست

ناصر جان گفتند
    Adobe CS6 فقط روی ویندوز 64بیتی نصب میشه
    لطفا در صورت امکان نسخه ای رو آموزش بدید که همه بتونن استفاده کنند
    ممنون
    نه دوست عزیز روی تمام نسخه ها نصب میشه، برای ویندوز 64 بیت یک نسخه ی اضافه قرار داده شده.
    مثل تصویر زیر:

امتیازها
    17,097
    سطح
    83
    2,719
    کاربر انجمن
    قسمت دوم*اصول مهم در طراحی*
    1.خط
    با خط میتوان حالت های مختلفی را نشان داد مثل : نرمی - خشونت - غم - شادی - لطافت و ...
    2.سایه
    با ایجاد سایه در طراحی , میتوان حالت ها را تشدید کرد و نکاتی که از نظر طراح مهم هستند جلوه بیشتری به آنها داد.
    3.سطح
    منظور اشکال دو بعدی است...مثل مربع
    4.حجم
    منظور اشکال سه بعدی است...مثل مکعب
    5.حرکت
    در طراحی روی کاغذ حرکت وجود ندارد و با استفاده از خطای چشم, و عواملی مثل جمع یا پراکنده یا کشیده کردن یک تصویر , میتوان حرکت را در ذهن بیننده تداعی کرد.
    خسته نباشید!ادامه کلاس جلسه آینده ان شالله...
    دوستان به دلیل شروع مدرسه فکر نمیکنم دیگه بتونم بیام فروم...لذا از همه عذرخواهی میکنم و ادامه مطالب رو به امین جان(LastShepherd) میسپارم.
    امتیازها
    22,981
    سطح
    93
    2,105
    کاربر انجمن
    سلام به همه دوستان
    ببین اینجا چه خاکی گرفته!
    از اونجایی که دوستان زحمت کشیدن و نزاشتن این تایپیک بخوابه :-L تصمیم گرفتم یه خرده از چیز هایی رو که یاد گرفتم اینجا قرار بدم

باشد که دوستان به فکر بیفتن و اندیشه کنند
    خوب میریم سر وقت کلید های میانبر که خیلی واجبن! البته این ها به صورت تجربه تو ذهن میشینن
    Ctrl+J برای کپی گرفتن از لایه هست
    Ctr+shift+n ایجاد لاییه جدید روی لاییه قبلی
    نگه داشتن shift برای وقتی هست که میخواین به قسمتی که انتخاب کردید قسمتی رو نیز اضافه کنید
    نگه داشتن ctrl برای وقتی هست که میخواین از قسمتی که انتخاب کردید قسمتی رو کم کنید
    Ctrl+Dپ از بين بردن قسمتی که انتخاب کردیم
    Ctrl + delete پر کردن قسمت انتخاب شده با رنگ پیش زمینه
    Ctrl + alt پر کردن قسمت انتخاب شده با رنگ پیش زمینه
    Ctrl+Alt+I تغییر اندازه تصویر
    Ctrl+Alt+Z باعث میشه يك مرحله به عقب برید
    ‍Ctrl+Shift+Z باعث میشه يك مرحله به جلو برید
    ctrl+t تغییر سایز
    Ctrl+F اعمال ***** قبلي
    میدونم خیلی از کلید های میانبر رو جا انداختم (به علت ندونستن) از دوستان خواهش میکنم اگه پیشنهاد و انتقادی در مورد این آموزش دارن لطفا به این بنده حقیر اطلاع رسانی کنند*

باشد که دوستان هم مشارکتی کنند
    ممنون

*طبق قوانین

امتیازها
    22,981
    سطح
    93
    2,105
    کاربر انجمن
    خوب دوستان تو این آموزش قصد دارم های لایت کردن مو رو آموزش بدم
    خوب اول یه عکس رو انتخاب میکنیم - یعنی این رو نمی گفتم هیچی از آموزش رو یاد نمیگرفتید (:دی کلیدی ترین نکته همین کار هست!)
    حالا از ابزار dodge tool برای روشن کردن موها استفاده میکنیم

بعد از ابزار sponge tool برای سفید تر کردن مو استفاده میکنیم

حالا با زدن کلید میانبر Ctr+shift+nیک لایه جدید باز میکنیم

رو لایه جدید با ابزار polygonal lasso tool قسمتی از مو رو انتخاب میکنیم دقت داشته باشید که قسمت انتخابی هم راستای جهت مو باشه که طبیعی تر جلوه کنه
    بعد با کلید میانبر alt+delete رنگ مورد نظرمون رو درون قسمت انتخاب شده قرار میدیم

حال به مسیر زیر میریم (تایپش سخت بود (:دی )

و تنظیمات رو بسته به سلیقه و نوع کار تغییر میدیم

و در آخر نوع لایه رو به overle تغییر میدیم

اگر آموزش ایراد و کمبودی داشت خوشحال میشم اطلاع رسانی کنید
    ممنون

امتیازها
    22,981
    سطح
    93
    2,105
    کاربر انجمن
    سلام به همه دوستان
    یکی از کارهایی که کمک میکنه تا تمسال یک نفر رو بهتر کنیم بزرگ کردن چشم ها هست علاوه بر چشم ها میشه به باز کردن پلک کوچک کردن بینی بزرگ کردن لب و....اشاره کرد که من این جا بزرگ کردن چشم ها رو برای آموزش انتخاب کردم
    بزرگ کردن چشم ها به چندین روش مختلف صورت میگیره که من اینجا یکی از راحت ترین و بهترین روش رو برای شما دوستان قرار میدم(روش های دیگر در آینده نزدیک)
    خوب طبق روال همیشه اول عکس مورد نظرتون رو باز میکنید
    بعد وارد مسیر زیر میشید و یا از کلید میانبر ctrl+shift+x استفاده میکنید

در پنجره باز شده از منوی سمت چپ ابزار bloat tool را انتخاب میکنیم و نسبت به کار, اندازه براش رو تغییر میدیم و با زدن یک کلیک روی هر قسمت شروع به برگ کردن اون قسمت میکنیم

بعد از اتمام کار روی ok کلیک میکنیم و تمام!

همین تغییر کوچک تو بسیاری از موارد باعث میشه چهره شاد تر و زیباتر جلوه کنه

شادباشید
    @};-

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع