ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 3 از 5 نخست 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 47
    امتیازها
    3,842
    سطح
    39
    15
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Castiel نمایش پست ها
    اول از همه باید یک کولر خوب داشته باشید که CNPS12X بسیار خوب است! بنده پردازنده 2500K را تا فرکانس 5528 با این کولر اور کرده بودم!

http://hwbot.org/submission/2286574_...0k_5528.04_mhz

دمای پردازنده نباید زیر لود با این کولر بیشتر از 80 (برای طولانی مدت باید زیر 80 باشد) برسد، البته خب پردازنده شما 130 وات مصرف می کند و حرارت آن هم بسیار بیشتر است.
    در مورد کارت گرافیک هم باید با بالا بردن سرعت فن، دما را کنترل کنید، در مورد کارت گرافیک کمی محدودیت بیشتر است و باید با کولر استاک مراعات کنید.
    ببخشید که باز اینجا مطرح می کنم می شه چند تا نرم افزار برای تست gpu و cpu معرفی کنید؟
    من خودم برای تست gpu از furmark و msi kombuster استفاده می کنم
    gpu bost clock رو از 1100 به 1150 افزایش دادم memory clock رو هم 7010 به به 7050 افزایش دادم gpu تو حالت full load دماش به 80 می رسه و سرعت fan هم به صورت اتوماتیک رو 88 درصد می ره و نمی زاره دما به 81 برسه (یعنی رو 80 قفل می شه)
    cpu هم فعلا رو حالت turbo گذاشتم

و در مورد حالت UEFI mode باید حتما ویندوز رو از اول نصب کرد؟ و آیا واقعا تاثیر داره تو سرعت بوت شدن؟
    امتیازها
    174,286
    سطح
    100
    30,861
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dante S نمایش پست ها
    ببخشید که باز اینجا مطرح می کنم می شه چند تا نرم افزار برای تست gpu و cpu معرفی کنید؟
    من خودم برای تست gpu از furmark و msi kombuster استفاده می کنم
    gpu bost clock رو از 1100 به 1150 افزایش دادم memory clock رو هم 7010 به به 7050 افزایش دادم gpu تو حالت full load دماش به 80 می رسه و سرعت fan هم به صورت اتوماتیک رو 88 درصد می ره و نمی زاره دما به 81 برسه (یعنی رو 80 قفل می شه)
    cpu هم فعلا رو حالت turbo گذاشتم

و در مورد حالت UEFI mode باید حتما ویندوز رو از اول نصب کرد؟ و آیا واقعا تاثیر داره تو سرعت بوت شدن؟

نرم افزار برای تست می توانید در لینک زیر نرم افزار ها را مشاهده کنید:

http://www.sakhtafzarmag.com/downloa...gory/3---.html

در مورد اورکلاک هم میتونید نتیجه بهتری هم بگیرید.

برای حالت UEFI هم باید از ابتدا ویندوز را به همان روش نصب کنید.
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    همچنین میتونید به تاپیک Stability Test در امضای من مراجعه کنید.
    امتیازها
    3,842
    سطح
    39
    15
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Castiel نمایش پست ها

نرم افزار برای تست می توانید در لینک زیر نرم افزار ها را مشاهده کنید:

http://www.sakhtafzarmag.com/downloa...gory/3---.html

در مورد اورکلاک هم میتونید نتیجه بهتری هم بگیرید.

برای حالت UEFI هم باید از ابتدا ویندوز را به همان روش نصب کنید.
    همین الآن می خواستم برم ویندوز رو از اول رو حالت UEFI mode دوباره نصب کنم گفتم قبل از انجام اینکار برم تنظیمات بایوس رو دستکاری کنم شاید یه راهی برای زودتر بوت شدن وجود داشته.
    خلاصه کامپیوترو ریستارت کردم و صفحه بایوس رو آوردم و رفتم تو تنظیمات بوت بعد رفتم تو قسمت secure boot بعد اونجا با یه نوشته عجیبی برخورد کردم جلوی os type نوشته بود windows UEFI Mode (البته یه منوی کشویی بود که می تونستی چند مورد دیگه هم انتخاب کنی).
    بعد برگشتم عقب و وارد آپشن بالاییش CSM (مطمن نیستم درست نوشته باشم ولی مخفف یه چیزی بود) شدم boot device control رو حالت UEFi بود منم بقیه موارد اونجا که شامل boot from network device و boot from PCIE و یه مورد دیگه که الآن یادم نیست رو رو حالت UEFi گذاشتم و بعد تنظیمات رو سیو و ریستارت کردم و با کمال تعجب سرعت بوت تقریبا 3 برابر شد و تو 6 ثانیه کامپیوتر بوت شد.
    می خواستم بدونم اگه ویندوز رو همون طوری که شما گفتید نصب کنم امکان داره سرعت بوت بیشتر بشه چون من این ویندوز رو به صورت معمولی نصب کردم.
    بعد یه سوال داشتم زمان بوت رو دقیقا از چه زمانی محاسبه می کنند؟ از وقتی که دکمه پاور روی کیس رو می زنیم؟ یا از وقتی که مانیتور روشن می شه چون مانیتور من بعد از یه تاخیر 5 ثانیه ای روشن می شه می خواستم بدونم این دیر روشن مانیتور هم یه مشکل به حساب میاد یا نه؟

پس حالا دو مشکل فقط می مونه که حل بشه :
    یک: فعال کردن بلوتوث؟
    دو : هم مشکل کم و زیاد شدن نور مانیتور؟

ویرایش : و در ضمن من جوری می خوام اور کنم که همیشگی باشه و تو بازی ها ازش استفاده کنم نه برای مثلا نمره گرفتم تو سایت 3dmark یا دیگر سایت ها. برای این نوع اورکلاک ها تا چه اور مقدار پیشنهاد می کنید که عمره قطعه هم کم نشه؟
    امتیازها
    3,842
    سطح
    39
    15
    کاربر انجمن
    اوه اوه یه مشکل دیگه هم داشتم که یادم رفت مطرح کنم من از وقتی که این سیستم رو راه اندازی کردم یه مشکل با KMplayer داشتم صدا زودتر از تصویر میاد درحالی که من روی player های دیگه همچین مشکلی ندارم (از قبیل pot player و media player classic و حتی player خود ویندوز) چندین نسخه اش رو امتحان کردم و حتی چندین نسخه مختلف از K-Lite Codec Pack رو هم ریختم ولی بازم مشکلم حل نشد می خواستم بدونم شما همچین مشکلی ندارید؟
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    اوه اوه یه مشکل دیگه هم داشتم که یادم رفت مطرح کنم من از وقتی که این سیستم رو راه اندازی کردم یه مشکل با KMplayer داشتم صدا زودتر از تصویر میاد درحالی که من روی player های دیگه همچین مشکلی ندارم (از قبیل pot player و media player classic و حتی player خود ویندوز) چندین نسخه اش رو امتحان کردم و حتی چندین نسخه مختلف از K-Lite Codec Pack رو هم ریختم ولی بازم مشکلم حل نشد می خواستم بدونم شما همچین مشکلی ندارید؟

KM-Player با K-Lite Codec Pack جور در نمیاد. یکیش رو نصب کنید. عموما" نصب نرم افزار های Multi Media به دین صورته، یا میاد K-Lite Code Pack رو نصب میکنند و دیگر هیچ نرم افزار Multi Media Player ثانوی دیگری روی سیستم نصب نمیکنند و یا اینکه اصلا" هیچ Code Packi نصب نمیکنند و به جاش چندین نرم افزار Multi Media نصب میکنند تا همه ی فرمت ها رو ساپورت کنه.

نمیشه هم همه ی نرمافزار های Multi Media رو نصب کرد و هم Code Pack !!

موارد زیادی تجربه ی خودم بوده که Codec های این دو با هم جور در نمیان و این قبیل مشکلات بروز میکنند.
    ویرایش توسط ARMIN : 2013/09/17 در ساعت 20:18
    امتیازها
    3,842
    سطح
    39
    15
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Armin2012 نمایش پست ها

KM-Player با K-Lite Codec Pack جور در نمیاد. یکیش رو نصب کنید. عموما" نصب نرم افزار های Multi Media به دین صورته، یا میاد K-Lite Code Pack رو نصب میکنند و دیگر هیچ نرم افزار Multi Media Player ثانوی دیگری روی سیستم نصب نمیکنند و یا اینکه اصلا" هیچ Code Packi نصب نمیکنند و به جاش چندین نرم افزار Multi Media نصب میکنند تا همه ی فرمت ها رو ساپورت کنه.

نمیشه هم همه ی نرمافزار های Multi Media رو نصب کرد و هم Code Pack !!

موارد زیادی تجربه ی خودم بوده که Codec های این دو با هم جور در نمیان و این قبیل مشکلات بروز میکنند.
    من خودم فقط از kmplayer استفاده می کنم و Codec رو هم به این خاطر ریختم که بتونه همه فرمت هارو پشتیبانی کنه (البته بدون نصب codec هم این مشکل برام وجود داره) و منظورم از نوشتن اون player ها این بود که یکی نیاد بگه مشکل خود فایل هست نه از kmplayer.
    البته باید اینو اضاف کنم رو سیستم قبلیم هیچوقت همچین مشکلی نداشتم حتی با وجود همه ی اون player ها.
    امتیازها
    3,842
    سطح
    39
    15
    کاربر انجمن
    یه سوال داشتم وقتی اورکلاک می کنی باید هر دو تست gpu و cpu رو باهم انجام بدی یا هر کدوم رو به صورت جدا گونه ؟ چون من وقتی هر دو تست رو باهم انجام می دم power GPU می ره بالا 100 درصد می خواستم بدونم در این حالت مشکلی مشکلی پیش نمیاد؟ یا باید هر تست به صورت تکی انجام بشه؟
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    یه سوال داشتم وقتی اورکلاک می کنی باید هر دو تست gpu و cpu رو باهم انجام بدی یا هر کدوم رو به صورت جدا گونه ؟ چون من وقتی هر دو تست رو باهم انجام می دم power GPU می ره بالا 100 درصد می خواستم بدونم در این حالت مشکلی مشکلی پیش نمیاد؟ یا باید هر تست به صورت تکی انجام بشه؟
    باید هر قطعه جدا گانه تست بشه. البته بعضی تست ها داخلش مشترک اجرا میشن. مثلا" AIDA 64 میتونه همزمان همه ی احرای سیستم رو درگیر کنه.
    امتیازها
    3,842
    سطح
    39
    15
    کاربر انجمن
    هیچکس اینجا هیچ راهکاری نداره که بشه نور صفحه رو از حالت اتوماتیک خارج کرد؟:-? اصلا نمی شه با این وضعیت بازی کرد.:-??
صفحه 3 از 5 نخست 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 47

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع