ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
    امتیازها
    15,679
    سطح
    80
    211
    کارشناس صوت و تصویر

آیا میشود با یک چشم سه بعدی دید؟

سلام به همهء دوستای خوب
    یه سؤال درمورد تجهیزات ساراند پرسیدم کسی پاسخ نداد. امیدوارم این سؤالم رو دوستان جواب بدن

تجربهء دیدن تصویر سه بعدی رو چند سال پیش داشتم و خیلی خوشم اومد و همیشه دوست داشتم تلویزیون سه بعدی بخرم. اما بر اثر حادثه ای یکی از چشمام رو از دست دادم. از اون روز دیگه نمیتونم سه بعدی ببینم. این مشکل فقط برای من نیست و افراد زیادی هستن که یک چشمشون نابینا هست و خب عده ای از اونها حتماً دوست دارن تصویر سه بعدی ببینن. مدت زیادی هست که این فکر ذهنم رو مشغول کرده و دو تا سؤال برام بوجود آورده

1 - آیا اصلاً از نظر تئوری ، امکان دیدن حالت سه بعدی با یک چشم وجود داره یا خیر؟

2 - اگر از نظر تئوری امکانش هست ، تا حالا اقدام عملی برای این کار صورت گرفته یا نه؟
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    رضا جان،

برادر این سوال هارو باید از دکتر چشم پزشک بپرسید. ممکنه براتون ضرر داشته باشه.

همینطوری تصاویر 3 بعدی در طولانی مدت برای 2 چشم هم مضر بودن.
    امتیازها
    113,930
    سطح
    100
    12,120
    کاربر فعال
    واقعا بابت حادثه ای که براتون رخ داد متاسفم و متاسفانه باید بگم که خیر . امکان دید سه بعدی با یک چشم امکان پذیر نیست .

برای دید سه بعدی نیاز به تشخیص دقیق فاصله چشم با شی هست که فقط با دو چشم امکان پذیر هست چونکه مغز فاصله فرد تا شی رو به خاطر فاصله ی دو چشم از هم (که دیدی با اندکی اختلاف زاویه دارند ) تشخیص میده .
    امتیازها
    15,679
    سطح
    80
    211
    کارشناس صوت و تصویر
    ممنون از راهنماییتون رفقا
    تشکر یاسر جان ، لطف داری. آرمین جان در کل میخواستم بدونم امکانش هست یا خیر
    ظاهراً هیچ راهی نیست (لااقل فعلاً راهی نیست). تا ببینیم بعدها تکنولوژِی میتونه راهی برای این موضوع پیدا کنه یا خیر
    امتیازها
    24,171
    سطح
    94
    7,996
    کاربر اخراجی
    ناراحت نباشید. به خواست خداوند چشم مصنوعی که قادر به دیدن باشه هم ساخته خواهد شد.
    و اگر هم نشه میگن : گر ایزد زحکمت ببندد دری/// ز رحمت گشاید در دیگری
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط RezaDodangeh نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون رفقا
    تشکر یاسر جان ، لطف داری. آرمین جان در کل میخواستم بدونم امکانش هست یا خیر
    ظاهراً هیچ راهی نیست (لااقل فعلاً راهی نیست). تا ببینیم بعدها تکنولوژِی میتونه راهی برای این موضوع پیدا کنه یا خیر
    رضا جان،

در کل به نظرم تکنولوژی 3 بعدی آنچنان زیاد مورد اقبال فرار نخواهد گرفت و همچنان تلویزیون های معمولی 2 بعدی پر طرفدار باقی خواهند ماند.

تصاویر 3 بعدی در طولانی مدت خستگی چشم، سردرد، و بعضا" مشکلات دیگری را نیز به دنبال خواهد داشت. حتی در پیشنهادات سیستم هم هرگز به کسی تا به امروز مانیتور 3 بعدی پیشنهاد ندادم.
    امتیازها
    85,958
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    این موضوع ناراحت کننده ترین موضوعی بود که توی فروم دیدم، آقا رضا شما یکی از دوستان خوب بنده هستید واقعا خیلی ناراحت شدم، به قول امین جان "
    گر ایزد زحکمت ببندد دری/// ز رحمت گشاید در دیگری" من به این بیت خیلی اعتقاد دارم. کاملا مطمئنم یه راهی برای دیدن سه بعدی با یک چشم پیدا میشه، البته به قول آقا آرمین تصاویر سه بعدی برای چشم خوب نیستن، من در تجربه های کوتاهی که از صفحه نمایش های سه بعدی داشتم میدیدم همگی باعث فشار زیاد روی مغز و چشم میشن و خیلی زود مغزمون خسته میشه تا الان هیچ صفحه نمایشی به اندازه ی 2بعدی ها برای گیم و فیلم و... مناسب نیستن چون وقتی کاربرد گیم و فیلم باشه نیاز هست مدت زیادی پای صفحه نمایش باشیم.
    موفق باشید@};-
    امتیازها
    4,853
    سطح
    44
    48
    کاربر انجمن
    آخه چجور توی زندگی عادی خودمون وقتی یه چشممون رو می بندیم باز هم سه بعدی می بینیم، یعنی اینطور نیست که وقتی یه چشم رو ببندیم دیگه عمق رو درک نکنیم و هم چیز بشه برامون مثل یه عکس!
    من فکر نمی کنم تنها راه سه بعدی دیدن استفاده از دو چشم باشه، همونجور که توی زندگی خودمون هم اینطوره
    امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahadto نمایش پست ها
    آخه چجور توی زندگی عادی خودمون وقتی یه چشممون رو می بندیم باز هم سه بعدی می بینیم، یعنی اینطور نیست که وقتی یه چشم رو ببندیم دیگه عمق رو درک نکنیم و هم چیز بشه برامون مثل یه عکس!
    من فکر نمی کنم تنها راه سه بعدی دیدن استفاده از دو چشم باشه، همونجور که توی زندگی خودمون هم اینطوره
    خیر دوست عزیز.بدون یک چشم نمیتوان تصویر 3d مشاهده کرد.زیرا این تصاویر از 2 بخش مجزا تشکیل شده و حتی مقداری با استفاده از نقطه ضعف دید ما تصویر نهایی را درست میکنند.در ضمن هر چشم یک گروه تصاویر مجزا دریافت میکند و تصویر نهایی بدون وجود هر 2 چشم قابل مشاهده نیست.
    امتیازها
    46,302
    سطح
    100
    1,967
    کاربر انجمن
    من هم مثل شما این مشکل رو دارم ....
    چشم چپم رو پیوند قرنیه زدم و خداروشکر الان نرماله ...اما چشم راست من خیلی ضعیفه در حدی که چشم چپ رو ببندم همه چیز شطرنجیه ...

من تا دوسال پیش مشکلی نداشتم با دیدن 3 بعدی اما الان که چشم راست وضعیتش خراب شده دیگه 3 بعدی رو نمیبینم

امیدوارم با عمل و پیوند چشم راست ما هم اوکی بشه و همچنین راهی پیدا بشه که مشکل شما دوست عزیز حل بشه

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع