ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 3 از 4 نخست 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 35
    امتیازها
    179
    سطح
    3
    3
    کاربر جدید
    مرسی دوست من .
    مرسی از همه دوستان . پیشنهادهای خوبتون رو منتقل می کنم . نتیجه نهایی رو هم اینجا مینویسم
    امتیازها
    179
    سطح
    3
    3
    کاربر جدید
    خوب همونطور که گفتم قرار شد سیستم رو اینجا بنویسم.
    خبر خوش اینکه برای کیس می تونم تا 4.5 و یکم بالاتر هزینه کنم بدون احتساب خود کیس ، optical direver و هارد.

بچه ها کمک کنید ایون جمعش کنم. بر اساس یک عالمه خوندن بنچ مارک های مختلف workstation و رندر به این سیستم رسیدم که در بعضی قسمت هاش دچار شک و تردیدم که امیدوارم کمکم کنید.

CPU Intel Core i7 4770K 1050 T
    Mainboard Asus z87 Plus 720 T
    Ram Gskill Ares 16GB 8GBx2 2133MHz DDR3 Ram 530 T
    Graphic Card MSI GeForce GTX 580 Twin Frozen 1150 T
    SSD ADATA SX910 128 GB 560 T
    PSU Cooler Master 720W Silent Pro 550 T
    CPU Cooler ZALMAN Cooling CNPS11X 200 T
    2x Case Fan no matter 50 T
    Total 4800 T

خوب همینطور که کاملا معلومه قیمت بالاتر از چیزی شد که اونا می خوان اما واقعا نمی دونم دیگه چیو کم کنم.

در مورد رم : بعنی عصبی شدم !! کمتر از 2000 که خوب واقعا performance رو میاره پایین اما قیمتهاشم واقعا بالاست. یه سری دیگه از G Skill پیدا کردم دقیق یادم نیست مدلش چی بود اما 750 در میومد. این رمهایی که الان گذاشتم رم های خوبی هستند ؟؟ ارزش خرید دارن؟ رم های سری Kingston HyperX چی ؟ اونا به نسبت G Skill چقدر تفاوت دارن ؟

در مورد مادربورد : بعد از مقادیر زیادی کش و قوس بالاخره z87 plus رو انتخاب کردم به دو دلیل : 1- از لحاظ کارایی آن چنان تفاوتی با pro نداره و 2- قرار نیست اورکلاک خیلی خفنی داشته باشم. در حد معمولی که خود نرم افزار mian اجازه میده. به نظرتون خوبه ؟ به این سیستم می خوره ؟

در مورد گزافیک : با توجه به بنچ مارک های اینجا tomshardware workstation graphic 2013 و اینحا video cards benchmarks تصمیم گرفتم GTX 580 بگیرم. قبلا نظر خودم روی GTX 660 Ti بود اما بنچ ها به طرز عجیبی به نفع GTX 580 هستن. گرچه کاملا قبول دارم GTX 680 , 690 خیلی *** تر هستند اما بودجه ... :-s :-s . حالا سوال من اینه که چون این گرافیک مقداری قدیمی هستش و هم ولتاژ بیشتری مصرف می کنه و هم بیشتر داغ میکنه، به نظرتون ارزش خرید داره ؟ گزینه دیگه ای پیشنهاد نمی دید ؟ یک دونه elitgroup GTX 580 کارکرده هم پیدا کردم 900 تومان . اون چطوره ؟

در مورد ssd: واقعا برام سواله که چرا این مدل از a data که همه ازش تعریف می کنن اینقدر اینجا ضعیف عمل کرده . چرا آخه ؟؟ http://www.sakhtafzarmag.com/group-r...d.html?start=3
    نمیشه یه ssd ای که تو بازار باشه و قیمتش نجومی نباشه پیدا بشه که از این بهتر باشه ؟

در مورد پاور : یه مدل گیگابایت با وات 720 و قیمت 300 پیدا کردم به علاوه ی Top power 750 Gold Fatality به قیمت 400. یا پاور Green GP850B .به نظرتون خوبه یکی از این دوتا رو بردارم ؟ خوب کولر مستر طبیعیه که بهتره اما گرون تره . از طرفی آدم باید خیالش از قسمت مهمی مثل پاور راحت باشه. چی پیشنهاد می کنید ؟

و بالاخره در مورد فن سی پی یو : از اونجایی که این سی پی یو سری k هست، آدم دلش نمیاد بزاره مثل بچه آدم کار کنه و یکم اورکلاک باید بشه تا آدم شه ! اما نه خیلی زیاد. در حد استانداری که نرم افزار خود مادربورد اجازه میده. برای این چنین اورکلاکی چه فنی کفایت می کنه ؟ من این مدل رو بدم نیومد اما احساس می کنم شاید قیمت مناسب تر هم بشه استفاده کرد.

من دیروز برای سیستم یه سر به بازار رضا زدم . بشتر آدمو گیج می کنن. اکثرا زیاد اطلاعات ندارن و مثل بچه ها با تعصب حرف میزنن .بعضا آدم خجالت میکشه بگه بابا داری اشتباه میگی ... اما چند نفر بودن که راهنمایی های خیلی خوبی کردن . اما هیچ کدومشون اندازه اینجا خوب نبودن. بازم ممنونم از همتون بچه ها :x
    امتیازها
    42,081
    سطح
    100
    12,306
    کاربر فعال
    عرض کردم بودجه تون خیلی کمه! من یک لیست جدید اضافه کردم در پست دوم.
    تازه شما لوازم جانبی و مانیتور و هارد هم ننوشتید!!
    کلاً با این بودجه شدنی نیست! بهتره تا اول تکلیف بودجه رو مشخص نکردید، سراغ انتخاب قطعه نرین!
    اگر هیچ جوری افزایش بودجه براتون مقدور نباشه، رسماً باید اینتل رو فراموش کنید و از پلتفرم AMD سیستم خریداری کنید تا کمی براتون ارزون تر در بیاد و اون نسبت قیمت به کارایی رو داشته باشه!
    کارت گرافیک GTX 580 موجود نیست کلاً و دیگه تولید نمیشه. مگه اینکه دست دوم دور و بر یک میلیون بتونید پیدا کنید که عمراً بودجه تون برای خرید این کارت نمی رسه! حتی دست دومش!
    امتیازها
    179
    سطح
    3
    3
    کاربر جدید
    من که اول پست نوشتم فقط برای قطعات کیس بدون درایو نوری ، هارد و خود بدنه می تونم تا 4.5 هزینه کنم. قطعاتی که نوشتم رو هم توی بازار رضا گیرآوردم و قیمت زدم.
    امتیازها
    42,081
    سطح
    100
    12,306
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط gigamax نمایش پست ها
    من که اول پست نوشتم فقط برای قطعات کیس بدون درایو نوری ، هارد و خود بدنه می تونم تا 4.5 هزینه کنم. قطعاتی که نوشتم رو هم توی بازار رضا گیرآوردم و قیمت زدم.
    اونها رو هم کم کنید، باز هم فراتر از بودجه ی شما خواهد شد!
    مخصوصاً اگر کارت 580 و رم 16 گیگ بخرید، راحت براتون بالای 5 میلیون در میاد!
    مانیتور و لوازم جانبی هم حساب کنید، میشه نزدیک 6 میلیون تومن!
    امتیازها
    179
    سطح
    3
    3
    کاربر جدید
    خب الان سیستمی که من نوشتم شده 4800. بیشتر شده اما یه نقطه شروعه دیگه. شما الان توی سیستم پیشنهادی من چه قطعاتی رو به چه دلیل نمی پسندی ؟ من قطعات رو بر اساس بنچ مارک ها و موجود بودن توی بازار ایران انتخاب کردم.
    امتیازها
    42,081
    سطح
    100
    12,306
    کاربر فعال
    خب الان سیستمی که من نوشتم شده 4800. بیشتر شده اما یه نقطه شروعه دیگه. شما الان توی سیستم پیشنهادی من چه قطعاتی رو به چه دلیل نمی پسندی ؟ من قطعات رو بر اساس بنچ مارک ها و موجود بودن توی بازار ایران انتخاب کردم.
    من مشکل فنی نگرفتم. منتها فراتر از داشته ی اقتصادی شماست.
    بنا به همون دلایلی که گفتم.
    شما لوازم جانبی ننوشتید!
    مانیتور؟
    در مورد کارت گرافیک گفتم خیلی گرون هست و بودجه تون نمی رسه! شما کجا قیمت گرفتید؟ قیمت نو و آکبند رو به شما دادن؟!!
    مدل کیسی که دارید چی هست؟ مدل دقیقش رو بفرمایید...

ببینید تا شرایط خرید یک سیستم فراهم نباشه، نمیشه رفت سراغ قطعات! اصلی ترین شرایط هم بودجه هست.
    بودجه ی شما برای قطعاتی که فرمودید، کم میاد! هر چند همین الان هم کم اومده!
    امتیازها
    179
    سطح
    3
    3
    کاربر جدید
    شاید من بد گفتم .. کلا شما بی خیال مانیتور و بقیه قطعات جانبی بشید. اون بودجه 5 تومنی که اول اول نوشتم افزایش پیدا کرده و به صورت شناور دراومده. اول کیس رو باید تا 4.5 و کمی بیشتر مقلا فوقش تا 4.7 جمع کنم. بعدش مانیتور و بقیه قطعات جانبی. شما اگر زحمتی نیست فقط برای قطعات کیس برای من بگید. اینجا الان من یه Green Magnum II دارم که باید دو تا فن 120 دیگه هم بهش اضافه کنم یکی برای قسمت هارد که خیلی داغ می کنه و یکی هم برای بالای تاور خننده کننده CPU. فکر کنم بشه یه چیزی در آورد دیگه نه ؟
    امتیازها
    42,081
    سطح
    100
    12,306
    کاربر فعال
    شاید من بد گفتم .. کلا شما بی خیال مانیتور و بقیه قطعات جانبی بشید. اون بودجه 5 تومنی که اول اول نوشتم افزایش پیدا کرده و به صورت شناور دراومده. اول کیس رو باید تا 4.5 و کمی بیشتر مقلا فوقش تا 4.7 جمع کنم. بعدش مانیتور و بقیه قطعات جانبی. شما اگر زحمتی نیست فقط برای قطعات کیس برای من بگید. اینجا الان من یه Green Magnum II دارم که باید دو تا فن 120 دیگه هم بهش اضافه کنم یکی برای قسمت هارد که خیلی داغ می کنه و یکی هم برای بالای تاور خننده کننده CPU. فکر کنم بشه یه چیزی در آورد دیگه نه ؟
    در اینصورت میشه. حالا شد یه چیزی... خوبه همین. مشکلی نیست!
    امتیازها
    179
    سطح
    3
    3
    کاربر جدید
    مرسی !!! خوشحالم کردی حسام جان !!! :دی

حالا چندتا سوال :
    1- MSI GeForece 580 GTX Twin Frozer II یا Gigabyte Gefoce 660 Ti ؟ آخه 580 مال دو سال پیشه. شک دارم یکم .... تازه الان یه ElitGroup 580GTX هم دست دوم گیر آوردم 900 تومن . ارزش خرید داره ؟
    2 - رم هایی که انتخاب کردم خوبن ؟
    3- پاور رو نمیشه کمی پایین تر بست؟
    4- کولر cpu برای یه اورکلاک ساده ی خود motherboard زیاد نیست؟ نمیشه یه مدل ارزون تر اما کارا پیدا کرد؟
    5- این تاور های خنک کننده بعضا بالای 600 گرم هستن . اینا پدر motherboard رو در نمیارن ؟ یا کیس یه ذره تکون بخوره نمیشکنه بورد رو ؟ آدم می ترسه !!

دیگه هیچی. کمک کنین اندازه 200 تومن بیارمش پایین که دیگه تو ابرا پرواز کنم !!!
صفحه 3 از 4 نخست 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 35

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)