ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 4 نخست 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 35
    امتیازها
    179
    سطح
    3
    3
    کاربر جدید
    قطعا الان احتیاج نیست اما خوب رفتن به سمت ssd واقعا ترس داره ! قیمتاش واقعا بالاست . شما می گید من ssd بذارم + مثلا 2TB هارد به عنوان آرشیو ؟ یعنی در مجموع 2 تا هارد . درست متئجه شدم ؟
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    ديگه هر آنچه كه بايد گفته ميشد رو آقا حسام و آقا رضا گفتن.

اگر حرفى بزنم ميشم مادر عروس. :)
    امتیازها
    42,081
    سطح
    100
    12,306
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط gigamax نمایش پست ها
    قطعا الان احتیاج نیست اما خوب رفتن به سمت ssd واقعا ترس داره ! قیمتاش واقعا بالاست . شما می گید من ssd بذارم + مثلا 2TB هارد به عنوان آرشیو ؟ یعنی در مجموع 2 تا هارد . درست متئجه شدم ؟
    نه نه. من گفتم اصلاً کلاً اس اس دی رو بی خیال بشید و 4 تا هارد 500 گیگ رو رید کنید!
    4 تا هارد معادل سرعت خواندن و نوشتن یک اس اس دی هست! مثل اینکه شما 2 ترابایت اس اس دی خریدید!
    برای آرشیو هم به فکر خرید هارد اکسترنال باشید و هاردهای فعلیتون رو هم به قیمت دست دوم بفروشید تا یک کمک اقتصادی هم براتون داشته باشه.
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    SSD هارد نیست که بخوایم با هارد جمع بزنیم و بگیم دو تا !! اما در کل بله ! اگه واقعاً نمیتونید بیشتر از 5 تومن خرج کنید به نظرم سیستم زیر براتون مناسب باشه و اگه بعداً پولی گیرتون اومد پیشنهاد می کنم یه هارد اکسترنال بخرید !

امتیازها
    179
    سطح
    3
    3
    کاربر جدید
    ببینید من کلاً همیشه مخالف دردسر هستم و دوست ندارم کاربر خودش رو درگیر این مسائل پیچیده مثل رید کنه! این نظر شخصی هست. حالا اگر خودتون مایل هستید، اینطوری سیستم جمع کنید، خود دانید.
    اما گفتم شما 4 عدد هارد یک مدل و یک برند و یک حجم رو رید کنید، سرعتی معادل خواندن و نوشتن سرعت اس اس دی خواهید داشت که شما رو از داشتن خود SSD معاف می کنه! یعنی یه چیزی شبیه این که شما 2 ترابایت اس اس دی بستی رو سیستم! چی از این بهتر؟!
    بخاطر همین گفتم 4 عدد هارد دیسک خاویار بلک وسترن رو رید کنید! هم برای استفاده ی آرشیو، هم معمولی و هم هرچیزی که مد نظر هست جهت ریختن اطلاعات در این هارد ها استفاده بشه.
    برای گرفتن بک آپ پیشنهاد می کنم
    هارد اکسترنال خریداری کنید! روی خود هارد اینترنال که بخواید بک آپ بگیرید اصلاً منطقی نیست! اصلاً ماهیت تولید هارد اکسترنال جهت حمل و نقل و ریختن اطلاعات آرشیو و بکاپ هست!
    حالت های رید هم جوری هست که به هم وابسته اس و اینطور که شنیدم، یکی مشکلی پیدا کنه، بقیه ی هارد ها هم رو به موت میشن! حالا این در رید های مختلف 0 و 1 و ... متفاوت هست که دقیق نمی دونم چطور کانفیگ میشن.

اینجوری بخواید وصله پینه کنید: 2 تا یه ترا پر سرعت بگیرید و رید کنید، بعد مثلاً 2 تا سرعت پایین تر اضافه کنید و بعد گرین بگیرید و نصف سری بلک باشه و نصف گرین و مدل ها متفاوت باشه و بعداً بخواید جدید اضافه کنید و اینها اصلاً پیشنهاد نمی کنم!
    به نظرم هر چی هارد دارید، بفروشید و 4 عدد هارد دیسک نو 500 گیگ خاویار بلک بخرید به صورت واحد و متوازن رید کنید و تمام. در این شک ندارم که سرعتش خیلی بیشتر از ریدی که مد نظر شماست خواهد شد!

در هر صورت من نظرم رو گفتم خدمت شما. سوال هایی که پیچیده هست رو ترجیح میدم پاسخ ندم. ممکنه خدایی نکرده دردسری بشه و ما در قبال پاسخی که اینجا به کاربر میدیم، مسئول هستیم تا حدودی.

در مورد سوالتون هم خیر! منطقی نیست! اما از طرفی ایراد فنی هم بهش وارد نیست و می تونید اینکارو انجام بدید!
    اما شک نکنید که 4 عدد 500 گیگ به صورت رید چهارگانه، کانفیگ بشن، سرعتش فوق العاده خواهد شد!

ضمناً بهتره مادربرد رو ASUS P9X79 Pro در نظر بگیرید که 4 عدد ساتا 6 داره! (الان تو جدول جایگزین کردم.)
    مرسی از پاسخ خوبتون دوست من. حرفای خیلی خوبی زدید و واقعا استفاده کردم.

ببخشید اما برای من یه ابهام پیش اومده . اگر 4 تا هارد 500 بگیرم و raid کنم ، فضای ذخیره سازیم در مجموع چقدر میشه ؟
    امتیازها
    42,081
    سطح
    100
    12,306
    کاربر فعال

ببخشید اما برای من یه ابهام پیش اومده . اگر 4 تا هارد 500 بگیرم و raid کنم ، فضای ذخیره سازیم در مجموع چقدر میشه ؟

4×500=2000 GB

+

خرید یک هارد اکسترنال به حجم دلخواه و مد نظرخودتون.
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن

تقریباً 2 ترابایت ! چون ظرفیت ها اسمی هستند و در عمل یک هارد 500 گیگ دقیقاً 500 گیگ نیست !!

امتیازها
    179
    سطح
    3
    3
    کاربر جدید
    SSD هارد نیست که بخوایم با هارد جمع بزنیم و بگیم دو تا !! اما در کل بله ! اگه واقعاً نمیتونید بیشتر از 5 تومن خرج کنید به نظرم سیستم زیر براتون مناسب باشه و اگه بعداً پولی گیرتون اومد پیشنهاد می کنم یه هارد اکسترنال بخرید !
    اوهوم . این سیستم دوم خیلی تعدیل تر شد ! واقعا هنر می خواد انتخاب قطعات ! من هیچ وقت نمی تونم یه قطعه رو قطعی کنم !

من سیستم شما و دوست عزیز دیگه حسام عزیز رو بهشون پیشنهاد می دم .
    امتیازها
    179
    سطح
    3
    3
    کاربر جدید
    4×500=2000 GB

+

خرید یک هارد اکسترنال به حجم دلخواه و مد نظرخودتون.
    تقریباً 2 ترابایت ! چون ظرفیت ها اسمی هستند و در عمل یک هارد 500 گیگ دقیقاً 500 گیگ نیست !!
    مرسی !!

آقا به جدیدترین سوال پیش اومده هم یه نظری بندازین . توی سایت adobe نوشته که نرم افزاری های این شرکت از هسته ی پردازشی cuda شرکت nvidia استفاده خواهند کرد . البته منظورش کارت های quadro هست که تاییدشون کرده و محصولاتشو برای این کارتها بهینه کرده . حالا که من قرار نیست quadro بگیرم ، آیا هسته های cuda که در Geforce ها هستن ، کمکی به perfomance بالاتر توی این نرم افزارا می کنه یا نه ؟
    آخه آقا حسام GTX 650 رو پیشنهاد دادن و آقای اشراقی عزیز هم Radeon HD 7790. توی بنچ مارک ها 7790 بالاتره خوب طبیعی هم هست گرون تره از 650. اما آیا به نظر شما هسته های cuda توی 650 می ارزه که اونو بگیریم ؟

ممنون میشم ازتون دوستان عزیز
    امتیازها
    42,081
    سطح
    100
    12,306
    کاربر فعال
    آره. ارزشش رو داره برای کودا جی فورس بگیرید.
    البته فراموش نکنید که کودا وظیفه اش اینه که یه بعنوان یک پردازشگر کمکی به سی پی یو کاربرد داره!
    یعنی چیزی نیست که منحصراً ازش استفاده ی خاصی بشه. فقط در پردازش ها به پردازنده کمک می کنه مثل یک نیروی کمکی. هر چی هم بیشتر باشه، این نیروی کمکی بیشتر خواهد بود.

اینجوری به زبان ساده گفتم که بگیرید قضیه چیه و اونقدرها هم تاثیر گذار و 100% مهم نیست که بعضی از مشاورین سنگش رو به سینه میزنن و اصرار شدیدی دارن! ;)
    اما در مجموع موثر هست و باشه، بهتره.
صفحه 2 از 4 نخست 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 35

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)