ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 40 از 48 نخست ... 303839404142 ... آخرین
نمایش نتایج: از 391 به 400 از 476
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    خب ادامه بحث رو با نقل قول ازتاپیک قبلی اینجا انجام میدم

نقل قول نوشته اصلی توسط Aliover نمایش پست ها
    رضا جان با عرضه 4790 خیلی ها فکر میکردن دما کم میشه ولی دیدیم که دماها وحشتناک تر شد.
    چرا چون ولتاژ دفالت این کوره های اجرپزی بسیار بالاست.
    با اون کولر تهش ست کن 4.4 ولتاژ 1.1 تا 1.15
    Input یا همون VCCIN به بیان سادتر میشه ولتآژ ورودی به مدار تغذیه، این رو سعی کن بین 1.8 تا 1.9 یک بازه خوب براش پیدا کنی.در پایداری تاثیر مستقیم داره.
    اگر کم بشه ولتاژ ورودی به پردازنده کم میشه اگر زیادتر باشه پردازنده گرم تر میشه.
    باقی ولتآژ ها رو اتو ست کن به غیر Uncore . این ولتآژ اگر اتو باشه مادربرد ببخشید ها نفهم تا 1.25 بهش ولتاژ میده !!!
    ما بین 4000 تا 4300 بین 1.16 تا 1.2 استیبله.
    برای فصول گرم خیلی ها میگیرن مولفه های صرفه جویی رو خاموش میکنن که پایدار تر بشه که اشتباهه !
    پردازنده های خمیری اینتل همینطوری ضریب انتقال حرارتشون کمه شما میگیری روی یه فرکانس زیاد فیکسش میکنی تو دراز مدت گرم میمونه و باعث ناپیداری میشه.
    پس صرفه جویی ها رو اتو ست کن یا فعال کن. تا فرکانس و ولتاژ تو بیکاری کم بشه و پردازنده خنک بشه.
    حداکثر فرکانس سیف با ایر کولر های خوب رقم 4.6 هست با ولتاژ نهایت 1.2 تا 1.25 ولت.
    برای واتر کولر خوب به شرط دمای زیر 80 در تست XTU ، نهایت ولتاژ بین 1.26 تا 1.33 متغیر

اونی هم که میبینی 4.7 یا 4.8 یا حتی 5 ست کرده در ظاهر میزنه.ولی شما اگر به دمای واترکولرش دقت کنی میبینی دمای بیکاریش زیر 30 درجه هست و لودش زیر 55 !
    پس تا به الان هیچ کسی رو ندیدم که بتونه پردازنده های هاسول رو با واتر کولر و دمای معمولی بالای 4.6 یا 4.7 استفاده کنه.
    تنها میشه پردازنده 4670 یا 4690 رو روی فرکانس 4.9 تست زد ولا غیر همش هم به خاطر این تفی هست که اینتل بین چیپ و ihs زده.:D

خنده داره واتر کولر H100i رو میندازی رو کارت 260 واتی 290X حتی با اورکلاک به کور 1200 هم دماش 55 رو رد نمیکنه !!!
    اونوقت بندازی رو یه پردازنده 88 واتی که با اورکلاک تهش بشه 100 وات، نتونه خنک ش کنه ؟؟؟!!!
    اول ای تو روح پدر اینتل با اون تف بی خاصیت و دروغ هاش ~X(:D
    دوم خیلی ممنونم از تجربیات خوبی که منتقل کردی علی جون :x
    سوم این عکس بایوس مشترکمون :D
    شما چیزی به نام ولتاژ Uncore میبینی ؟ اگر اسمش مستقیماً Uncore نیست کدوم یک از این پارامتر ها معادلش هست ؟
    به جهت عقاب بازی و در حقیقت جلوگیری از آبروریزی! مقادیر دستی رو اینجوری کردم ! :D=))

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 150602105745.jpg
مشاهده: 36
حجم: 205.0 کیلو بایت

تنها مورددی که توی بایوس من اسمی ازUncore دیدم ضریب Uncore توی بخش فرکانسها بود

نام: 150602105913.jpg
مشاهده: 28
حجم: 218.8 کیلو بایت

میخوام بدونم با کاهش تعداد هسته ها به دلیل ضعف اون کولر صرفاً در حد تست موقتی و نه برای کار روز مره میشه به یک Max Frequency استیبل رسید ؟! اگه آره تا چقدر ؟
    امتیازها
    10,918
    سطح
    69
    2,130
    اوركلاكر
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Eshraghi نمایش پست ها
    خب ادامه بحث رو با نقل قول ازتاپیک قبلی اینجا انجام میدم

اول ای تو روح پدر اینتل با اون تف بی خاصیت و دروغ هاش ~X(:D
    دوم خیلی ممنونم از تجربیات خوبی که منتقل کردی علی جون :x
    سوم این عکس بایوس مشترکمون :D
    شما چیزی به نام ولتاژ Uncore میبینی ؟ اگر اسمش مستقیماً Uncore نیست کدوم یک از این پارامتر ها معادلش هست ؟
    به جهت عقاب بازی و در حقیقت جلوگیری از آبروریزی! مقادیر دستی رو اینجوری کردم ! :D=))

نام: 150602105745.jpg
مشاهده: 36
حجم: 205.0 کیلو بایت

تنها مورددی که توی بایوس من اسمی ازUncore دیدم ضریب Uncore توی بخش فرکانسها بود

نام: 150602105913.jpg
مشاهده: 28
حجم: 218.8 کیلو بایت

میخوام بدونم با کاهش تعداد هسته ها به دلیل ضعف اون کولر صرفاً در حد تست موقتی و نه برای کار روز مره میشه به یک Max Frequency استیبل رسید ؟! اگه آره تا چقدر ؟
    Uncore یا همون ولتآژ Ring :دی
    کاهش تعداد هسته ها هیچ تاثیری نداره. تهش بشه 100 مگاهرتز بالاتر تست گرفت همین .
    برای تستهای رم 4 هسته کافیه که هیچ زیاد هم هست. ، ترید ها رو میتونی خاموش کنی.
    فقط چون رم دوال هست پس بهتره تعداد هسته ها زوج باشه در این صورت نتیجه بهتری حاصل میشه.
    باقی تست ها حتما باید ترید ها روشن باشن. چون اون وقت در حد یک i5 نتیجه میگیری که نتیجه میشه 20 الی 25 درصد کاهش کارایی.
    البته هستن تست هایی مثل 3Dmark 05 یا 06 که صرفا 4 کور لازمه و فرکانس بیشتر بهترین نتیجه رو داره
    این تست رو ببین :

http://hwbot.org/submission/2818319_...80_12791_marks

http://hwbot.org/submission/2767217_...80_64400_marks

http://hwbot.org/submission/2767221_...80_47845_marks

تست 11 فقط به خاطر 4 ترید کمتر من اسکور کمتری گرفتم در حالی که فرکانس کارتم بیشتر از باقی اورکلاکر ها هست.
    ویرایش توسط Aliover : 2015/06/02 در ساعت 12:17
    امتیازها
    68
    سطح
    1
    3
    کاربر جدید
    سلام اساتید.

اول از همه این مشخصات کامل سخت افزار من هست :

CPU : Amd Phenom II X4 B50 ( که دو هسته ای بود و هسته هاشو آنلاک کردم )

Main Board : Gigabyte Ga-770T-UsB3

Memory : DDR3 4GB 1600MHz

Graphic : NVIDIA Geforce GT 240

سیستم خیلی قدیمی هست و من به فکر اورکلاک کردنش افتادم که بازدشو بالاتر ببرم.

هسته های سی پی یو رو که آنلاک کردم و الان 4 هسته ای شده.

پاورم هم 480 وات هست.

خواستم بدونم میشه قطعات دیگه ای رو از جمله فرکانس سی پی یو و رم و کارت گرافیک رو اورکلاک کرد؟ کارکرد من فقط استفاده از ویندوز هست و بازی نمیکنم فقط میخوام سیستم سریع تر بشه در کل.

یه راهنمایی بکنید ممنون.
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط Zibanchii نمایش پست ها
    سلام اساتید.

پاورم هم 480 وات هست.

خواستم بدونم میشه قطعات دیگه ای رو از جمله فرکانس سی پی یو و رم و کارت گرافیک رو اورکلاک کرد؟ کارکرد من فقط استفاده از ویندوز هست و بازی نمیکنم فقط میخوام سیستم سریع تر بشه در کل.

یه راهنمایی بکنید ممنون.

سلام دوست عزیز،

اولا به طور کلی عرض می کنم اورکلاک کردن برای رسیدن به عملکرد بهتر و سریعتر صرفا در استفاده از سیستم عامل چندان توصیه نمیشه چون میشه گفت به خاطر ریسک هایی که داره توجیه منطقی چندانی نداره.

ثانیا آنلاک کردن هسته ها در این پردازنده ها باعث میشه دمای هسته ها به طرز عجیب غریبی بالا بره. در نتیجه شما در مرحله اول باید ببینید در حالت بیکاری (Idle) و فول لود دمای پردازنده و عملکرد کولرش چطور هست. اون هم با بیشتر از یک نرم افزار مانیتورینگ تا مطمئن بشید نتایج درست هست. در ضمن بد نیست قبل از اورکلاک کردن هم تست استرس از سیستم بگیرید تا ببینید اون هسته اضافه که آنلاک کردید کلا هسته روبراه و بدون مشکلی هست یا خیر.

یکی از راه های اینکه متوجه بشید نرم افزار مانیتورینگ داره درست کار می کنه یا نه هم این هست که دمای پردازنده رو در حالت بیکاری زیر نظر بگیرید و در همون حالت یک برنامه تست استرس رو اجرا کنید و ببینید برنامه مانیتورینگ چی نشون میده. معمولا درست در همون آنی که شما برنامه استرس رو شروع می کنید باید دمای هسته های به طور ناگهانی و شدید بالا بره.

اگر خنک کننده استوک خود پردازنده روی اون نصب هست که ریسک کار بالاتر هم میره و اینکه با اورکلاک کردن دور فنش اون قدر بالا خواهد رفت که شاید سر و صداش به حد غیرقابل تحملی برسه.

در ضمن اگر اشتباه نکنم در این پردازنده ها در حالت آنلاک شده برنامه های مانیتورینگ دیگه نمی تونن دمای هسته یا همون core temp رو بخونن و نشون بدن و دمای سوکت (socket temp) رو نشون میدن. یعنی باید پردازنده رو در حالت پیشفرض یا locked قرار بدید و ببینید در این حالت تفاوت دمای هسته و سوکت چقدر هست تا بعدا بتونید همین تفاوت رو ماخد محاسبه دمای هسته از روی دمای سوکت قرار بدید.

شاید بد نباشه از تب SPD برنامه CPU-Z هم اسکرین شات قرار بدید تا مشخص بشه رم های سیستمون دقیقا برای چه ولتاژهایی rate شده هستند و چقدر جای تغییر دارند.
    امتیازها
    85,958
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Zibanchii نمایش پست ها
    سلام اساتید.

پاورم هم 480 وات هست.

یه راهنمایی بکنید ممنون.
    سلام دوست عزیزم،
    دمای فعلی پردازنده رو در حالت بیکاری و حداکثر فشارکاری توسط نرم افزار Core Temp یا AIDA 64 (آیدا خانوم:) ) اندازه گیری کنید و نتیجه رو اعلام کنید. جهت ایجاد فشار روی پردازنده میتونید از نرم افزار Wprime استفاده کنید. (جهت اندازه گیری دما به فرمایشات آقای AliYar نیز دقت کنید)

من این مادربردو دارم ولی باید سر فرصت استارتش کنم و بایوسشو ببینم چجوریه بعد دقیق خدمتتون میگم ولی تا قبل از اون فعلا چندتا عکس از تب های مختلف بایوس بذارید.

مدل دقیق پاور رو بفرمایید.

در این سیستم cpu رو میتونید تا حدودی اورکلاک کنید، ارزششو داره.
    گرافیک و رم هم میشه ولی نمیشه روی اونها مانور خاصی داد و نمیشه کاراییشون رو تا حد مناسبی بالاتر برد.
    @};-
    امتیازها
    68
    سطح
    1
    3
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط iSteve نمایش پست ها
    سلام دوست عزیزم،
    دمای فعلی پردازنده رو در حالت بیکاری و حداکثر فشارکاری توسط نرم افزار Core Temp یا AIDA 64 (آیدا خانوم:) ) اندازه گیری کنید و نتیجه رو اعلام کنید. جهت ایجاد فشار روی پردازنده میتونید از نرم افزار Wprime استفاده کنید. (جهت اندازه گیری دما به فرمایشات آقای AliYar نیز دقت کنید)

من این مادربردو دارم ولی باید سر فرصت استارتش کنم و بایوسشو ببینم چجوریه بعد دقیق خدمتتون میگم ولی تا قبل از اون فعلا چندتا عکس از تب های مختلف بایوس بذارید.

مدل دقیق پاور رو بفرمایید.

در این سیستم cpu رو میتونید تا حدودی اورکلاک کنید، ارزششو داره.
    گرافیک و رم هم میشه ولی نمیشه روی اونها مانور خاصی داد و نمیشه کاراییشون رو تا حد مناسبی بالاتر برد.
    @};-
    چند تا عکس قرار میدم خودتون برسی کنید. نمیدونم پاورم ضعیفه یا از فنه ؟ سی پی یو روی حالت 4 هسته و آنلاک شده اصلا پایداری نداره وقتی یخورده کار سنگین بکشی سیستم ریستارت میشه . و فن هم صداش تا اتاق اون وری میاد!!

پاورم GREEN GP480A هست.

وقتی آنلاکه دمای سی پی یو رو نمیده اما وقتی بایوس رو ریست دیفالت میکنم دو هسته ای میشه و دما رو نشون میده. با توجه به عکس ها خودتون راهنمایی کنید ::

نام: Caches.jpg
مشاهده: 15
حجم: 60.1 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: CoreTemp After BIOS RESET.jpg
مشاهده: 16
حجم: 51.1 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: CoreTemp.jpg
مشاهده: 14
حجم: 58.2 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: CPU.jpg
مشاهده: 19
حجم: 85.2 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Graphics.jpg
مشاهده: 17
حجم: 59.5 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Mainboard.jpg
مشاهده: 19
حجم: 59.8 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Memory.jpg
مشاهده: 20
حجم: 60.3 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: SPD.jpg
مشاهده: 18
حجم: 74.2 کیلو بایت
    امتیازها
    5,456
    سطح
    47
    147
    کاربر انجمن
    دوستان یک سری سوال داشتم.
    سی پی یو 4790K برای یکی زیر خنک کننده D15 با فرکانس 4.4 روی ولتاژ 1.139 استیبل شده.
    برای یکی دیگه 4790 زیر واتر کولر XSPC روی ولتاژ 1.126 با فرکانس 4.4 استیبل شده.

برای من 4790k زیر خنک کننده Deepcool lucifer قیمتی حدود 160 داره با در فرکانس 4.4 روی ولتاژ 1.125 استیبل شده ولتاژ رینگ هم روی 1.075 هست.(استرس تست در XTU رو 3 بار پاس کرد و دما از 63 درجه بیشتر نشد)

حالا سوالی که من دارم این هست این سی پی یو لو ولتاژ هست آیا ؟

البته این دوستانی که معرفی کردم خودشون اورکلاکر حرفه ای هستن از یکیشون پرسیدم گفت باید فرکانس رو روی 4.6 ببری و ببینی در چه ولتاژی پاس میشه چون سی پی یو ها در فرکانس بالا از خودشون واکنس نشون میدن و میشه فهمید لو ولتاژ هستن یا نه.

دوستان شما میگید من رینگ و Vcore رو چه مقدار تغیر بدم تا برای فرکانس 4.6 شروع کنم.
    راستی برای اور فقط باید ولتاژ رینگ و V رو افزایش بدیم و CPU Ratio رو افزایش بدیم دیگه درسته؟

این الان وضعیت بایوس بنده

نام: over 1.jpg
مشاهده: 21
حجم: 344.3 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: over 2.jpg
مشاهده: 21
حجم: 326.9 کیلو بایت
    Mob:Asus B550 F__Cpu:Amd 5600X__ Ram:Teamgroup Vulcan Z 8X2Gb 3200 CL16__Gpu:Asus Rtx Strix 2060 OC__Ssd:Adata S11 Pro 512Gb__Hdd: Seagate Iron Wolf 6Tb__Psu:Green Hp+ 700W__Cas:Green Z8 Panzer Max__Spk:Green Gs330-Bt__Mon:Samsung C27Fg70 1080P 144Hz__Mos:Logitech G403__Key:Msi Vigor Gk70
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط ATER نمایش پست ها
    دوستان یک سری سوال داشتم.
    سی پی یو 4790K برای یکی زیر خنک کننده D15 با فرکانس 4.4 روی ولتاژ 1.139 استیبل شده.
    برای یکی دیگه 4790 زیر واتر کولر XSPC روی ولتاژ 1.126 با فرکانس 4.4 استیبل شده.

برای من 4790k زیر خنک کننده Deepcool lucifer قیمتی حدود 160 داره با در فرکانس 4.4 روی ولتاژ 1.125 استیبل شده ولتاژ رینگ هم روی 1.075 هست.(استرس تست در XTU رو 3 بار پاس کرد و دما از 63 درجه بیشتر نشد)

حالا سوالی که من دارم این هست این سی پی یو لو ولتاژ هست آیا ؟

البته این دوستانی که معرفی کردم خودشون اورکلاکر حرفه ای هستن از یکیشون پرسیدم گفت باید فرکانس رو روی 4.6 ببری و ببینی در چه ولتاژی پاس میشه چون سی پی یو ها در فرکانس بالا از خودشون واکنس نشون میدن و میشه فهمید لو ولتاژ هستن یا نه.

دوستان شما میگید من رینگ و Vcore رو چه مقدار تغیر بدم تا برای فرکانس 4.6 شروع کنم.
    راستی برای اور فقط باید ولتاژ رینگ و V رو افزایش بدیم و CPU Ratio رو افزایش بدیم دیگه درسته؟

این الان وضعیت بایوس بنده
    سلام دوست خوبم

صحبت دوستان درسته شما ابتدا باید Sweet Spot فرکانس پردازنده ی خودتون رو پیدا کنید، بعد با مقایسه ولتاژش در Sweet Spot با دیگر پردازنده ها به لو ولتاژ بودن پردازنده اتون پی ببرید.

ابتدا همه ی ولتاژ ها رو دیفالت کنید، Ratio رو روی 46 یا 47 قرار بدین، با برنامه Cinebench نسبت به تست پایداری سیستم اقدام کنید. اگر با ولتاژ دیفالت این فرکانس رو پاس کرد، با کاهش پله پله V.Core و تست مجدد تلاش کنید تا اینکه کمترین ولتاژ بدست بیاد. اگر با ولتاژ دیفالت نتونست تست رو پاس کنه، Ratio رو یک پله کاهش بدید، سپس مجدد تست بگیرید. نقطه ثبات در هر فرکانس و ولتاژی بدست آمد، بعد نسبت به افزایش پله ای Ratio بپردازید بعد ببینید با چه ولتاژی پایدار میشه. با مقایسه پله های افزایش ولتاژ به نسبت افزایش Ratio متوجه میشید نقطه شیرین اور پردازنده ی شما چقدره و بهترین فرکانسش در اور.

پردازنده ی من روی ولتاژ 1.2 تو فرکانس 4.7 کاملا پایداره، و دماش از حول و حوش 70 بالاتر نمیره. اما برای فرکانس 4.85 باید ولتاژ خیلی بیشتری بهش بدم تا پایدار بشه.
    امتیازها
    661
    سطح
    13
    19
    کاربر جدید
    با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم

امروز رفتم به یاد 4 سال پیش اورکلاک خشک و خالی انجام بدم که دیدم مشکلاتی به وجود اومده ،خوشبختانه اسیب به سیستم نرسیده فقط نرم افزار مشکل پیدا کرده اون اینه که وقتی اورکلاک میکنم و میخام ولتاژ پردازنده رو بالا ببرم ( در بایوس ) وقتی سیو که میکنم و وارد ویندوز میشم با نرم افزار CPU-Z میبینم که فرکانس زیاد شده (اور شده ) ولی ولتاژ تغییر نمیکنه و جالب تر از این روی مادربرد Maximus IV Exterme چن تا LED Control هست که مقدار ضریب اور کالاک رو رو هر بخش نشون میده که در سه حالت Normal -High - Crazy هستش که قبلا اور میکردم پردازنده رو به High میرسید ولی الان تا 4.8GHz اور میکنم هنوز رو Normal مونده مشکلش چیه ؟؟
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.overclocker نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم

امروز رفتم به یاد 4 سال پیش اورکلاک خشک و خالی انجام بدم که دیدم مشکلاتی به وجود اومده ،خوشبختانه اسیب به سیستم نرسیده فقط نرم افزار مشکل پیدا کرده اون اینه که وقتی اورکلاک میکنم و میخام ولتاژ پردازنده رو بالا ببرم ( در بایوس ) وقتی سیو که میکنم و وارد ویندوز میشم با نرم افزار CPU-Z میبینم که فرکانس زیاد شده (اور شده ) ولی ولتاژ تغییر نمیکنه
    با این وضعیت تست پاس میکنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.overclocker نمایش پست ها
    و جالب تر از این روی مادربرد Maximus IV Exterme چن تا LED Control هست که مقدار ضریب اور کالاک رو رو هر بخش نشون میده که در سه حالت Normal -High - Crazy هستش که قبلا اور میکردم پردازنده رو به High میرسید ولی الان تا 4.8GHz اور میکنم هنوز رو Normal مونده مشکلش چیه ؟؟
    بایوس رو ریست کردین؟ بایوس آپدیته؟
صفحه 40 از 48 نخست ... 303839404142 ... آخرین
نمایش نتایج: از 391 به 400 از 476

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع