ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 32 از 48 نخست ... 22303132333442 ... آخرین
نمایش نتایج: از 311 به 320 از 476
    امتیازها
    151,941
    سطح
    100
    2,633
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط ABS92 نمایش پست ها
    درودی دوباره به همه ی دوستان

آقا من کلا بیخیال اور بالای 3.7Ghz پردازنده سیستمم شدم.خییییلی ولتاژ میخواد و دماش میره بالا که اصلا نمی ارزه.یهو میزنم میسوزونمش و دیگه هیچی

حالا یه مشکلی که جدیدا بهش برخوردم توی بازی های جدید مثل middle earth و WD:Bad Blood که وقتی بازی هارو اجرا میکنم بعد چند دقیقه یا همون اول بازی کرش میکنن و میاد از بازی بیرون.وقتی تنظیمات بایوس و اورکلاک رو به حالت اولیه برمیگردونم هیچ مشکلی نیست ولی نمیدونم چرا نمیتونه با اورکلاک بازی هارو سالم و بدون کرش اجرا کنه و میپره بیرون.
    حتی من برای این تنظیمات اورکلاکی که انجام دادم 30 دقیقه با نرم افزار prime95 سیستم رو زیر تست بردم و بدون هیچ ارور و خطایی این 30 دقیقه رو پاس کرده.
    حالا نمیدونم چرا توی بازی باید اینجور باشه.آیا راهی به نظرتون میرسه و میدونید مشکل از چیه؟
    عکس دم دست نداشتم.شرمنده.
    اینم تنظیماتش:
    Base Clock : 240Mhz
    CPU: AMD Phenom II X4 B55 3.72GHz - 1.46v
    CPU Ratio : 15.5
    Ram: Corsair XMS3 2*4GB @ 1600Mhz 9-9-9-24-33 - 1.652v
    Ram Ratio : 6.66
    NB Frequency : 2400Mhz - 1.13v
    NB Ratio : 10
    HT link : 1920Mhz - Default Voltage
    HT Ratio : 8

سلام دوست عزیز تا جایی که بنده میدونم الان سیستم شما دیگه ان استیبل شده وقتی میگیم استیبل و پایدار یعنی در هر شرایطی باید پایدار باشه شما شروع کن اوورکلاکی که انجام دادی رو کم کم پایین بیار و هی تست کن تا توی همون بازیها پایدار بشه گرافیک رو هم اوور کردی ؟
    امتیازها
    7,016
    سطح
    55
    850
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط MR.POORSUNI نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز تا جایی که بنده میدونم الان سیستم شما دیگه ان استیبل شده وقتی میگیم استیبل و پایدار یعنی در هر شرایطی باید پایدار باشه شما شروع کن اوورکلاکی که انجام دادی رو کم کم پایین بیار و هی تست کن تا توی همون بازیها پایدار بشه گرافیک رو هم اوور کردی ؟
    ​نه گرافیک با تنظیمات استوکه.اورش نکردم.
    امتیازها
    151,941
    سطح
    100
    2,633
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    ​نه گرافیک با تنظیمات استوکه.اورش نکردم.
    پس دوست عزیز شروع کنید به پایین اوردن کلاکی که زدید برنامه پرایم 95 نمیتونه اندازه یک بازی حافظه رم شما رو پر کنه این علت یا میتونه از اوور زیاد باشه خصوصا رم یا پاور شما که توان تامین برق رو توی بازی نداره ! در بازی هم رم هم cpu هم گرافیک با تمام قدرت از پاور برق میکشن دیگه چه برسه وقتی اوور هم باشن !
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    درودی دوباره به همه ی دوستان

آقا من کلا بیخیال اور بالای 3.7Ghz پردازنده سیستمم شدم.خییییلی ولتاژ میخواد و دماش میره بالا که اصلا نمی ارزه.یهو میزنم میسوزونمش و دیگه هیچی

حالا یه مشکلی که جدیدا بهش برخوردم توی بازی های جدید مثل middle earth و WD:Bad Blood که وقتی بازی هارو اجرا میکنم بعد چند دقیقه یا همون اول بازی کرش میکنن و میاد از بازی بیرون.وقتی تنظیمات بایوس و اورکلاک رو به حالت اولیه برمیگردونم هیچ مشکلی نیست ولی نمیدونم چرا نمیتونه با اورکلاک بازی هارو سالم و بدون کرش اجرا کنه و میپره بیرون.
    حتی من برای این تنظیمات اورکلاکی که انجام دادم 30 دقیقه با نرم افزار prime95 سیستم رو زیر تست بردم و بدون هیچ ارور و خطایی این 30 دقیقه رو پاس کرده.
    حالا نمیدونم چرا توی بازی باید اینجور باشه.آیا راهی به نظرتون میرسه و میدونید مشکل از چیه؟
    عکس دم دست نداشتم.شرمنده.
    اینم تنظیماتش:
    Base Clock : 240Mhz
    CPU: AMD Phenom II X4 B55 3.72GHz - 1.46v
    CPU Ratio : 15.5
    Ram: Corsair XMS3 2*4GB @ 1600Mhz 9-9-9-24-33 - 1.652v
    Ram Ratio : 6.66
    NB Frequency : 2400Mhz - 1.13v
    NB Ratio : 10
    HT link : 1920Mhz - Default Voltage
    HT Ratio : 8

سلام برادر،

کدوم تست Prime 95 رو میری؟

تست Blend؟
    امتیازها
    7,016
    سطح
    55
    850
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN ABISHI نمایش پست ها
    سلام برادر،

کدوم تست Prime 95 رو میری؟

تست Blend؟
    بله آرمین جان.Blend رو میزدم چون رم رو هم تایمینگش رو پایین آوردم
    امتیازها
    7,016
    سطح
    55
    850
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط MR.POORSUNI نمایش پست ها
    پس دوست عزیز شروع کنید به پایین اوردن کلاکی که زدید برنامه پرایم 95 نمیتونه اندازه یک بازی حافظه رم شما رو پر کنه این علت یا میتونه از اوور زیاد باشه خصوصا رم یا پاور شما که توان تامین برق رو توی بازی نداره ! در بازی هم رم هم cpu هم گرافیک با تمام قدرت از پاور برق میکشن دیگه چه برسه وقتی اوور هم باشن !
    پس یعنی بیس کلاک رو پایین بیارم؟
    درضمن رم اور نشده و فقط تایمینگش رو از 11 به 9 تغییر دادم
    اور هم فک نکنم زیاد بوده باشه.بیس کلاک حدود 20 درصد زیاد شده که پردازنده با تغییر ضریب حدود 13 درصد اور شده.
    پاور هم گرین 600A-EU هست.فک نکنم از نظر برق و ولتاژ کم بیاره
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    بله آرمین جان.Blend رو میزدم چون رم رو هم تایمینگش رو پایین آوردم
    تست پایداری رم گرفته بودی وقتی تایمینگ رو پایین آوردی؟

خوب اینطوری نمیشه دقیق متوجه شد کجای کار ایراد داره، شما هر بار باید یک کار انجام بدی. مثلا" همینکه تایمینگ رو پایین آوردی، پس از اینکه سیستم تست پایداری رم رو پاس کرد، یه مدت باهاش کار کن ببین آیامورد پیش میاد یا نه، بعد مثلا" یه مقدار پردازنده، بعد یه مقدار پل شمالی، هر دفعه یه کار.

وقتی چند جای مختلف سیستم همزمان دست کاری میشن سخت میشه متوجه شد دقیقا" کدوم قسمت بازی در میاره.
    امتیازها
    7,016
    سطح
    55
    850
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN ABISHI نمایش پست ها
    تست پایداری رم گرفته بودی وقتی تایمینگ رو پایین آوردی؟

خوب اینطوری نمیشه دقیق متوجه شد کجای کار ایراد داره، شما هر بار باید یک کار انجام بدی. مثلا" همینکه تایمینگ رو پایین آوردی، پس از اینکه سیستم تست پایداری رم رو پاس کرد، یه مدت باهاش کار کن ببین آیامورد پیش میاد یا نه، بعد مثلا" یه مقدار پردازنده، بعد یه مقدار پل شمالی، هر دفعه یه کار.

وقتی چند جای مختلف سیستم همزمان دست کاری میشن سخت میشه متوجه شد دقیقا" کدوم قسمت بازی در میاره.
    نه متاسفانه.ولی الان تست memtest رو اجرا کردم طبق دستورات خودتون که با تنظیماتی که گفته بودم به مشکل خورد.

حالا با فرکانس 1600 , ولتاژ دیفالت و تایمینگ 27-10-10-10 با memtest گذاشتم تا 30 درصد رفت بدون هیچ مشکلی.

ولی شما درست میگید من اشتباه کردم.باید یکی یکی اور میکردم.
    حالا باید برم سراغ پردازنده
    امتیازها
    10,918
    سطح
    69
    2,130
    اوركلاكر
    نه متاسفانه.ولی الان تست memtest رو اجرا کردم طبق دستورات خودتون که با تنظیماتی که گفته بودم به مشکل خورد.

حالا با فرکانس 1600 , ولتاژ دیفالت و تایمینگ 27-10-10-10 با memtest گذاشتم تا 30 درصد رفت بدون هیچ مشکلی.

ولی شما درست میگید من اشتباه کردم.باید یکی یکی اور میکردم.
    حالا باید برم سراغ پردازنده
    مشکل فورس کلوز یا از بازی بیرون پریدن ، چند دلیل داره :
    1- فرکانس CPU NB :::::
    -این بخش باعث آنستیبل شدن مموری کنترلر میشه.میشه اینطور برداشت کرد مموری کنترلر پردازنده شما کیفیت خوبی نداره.پس فرکانس این بخش رو روی حدود 2000 نگه دارید.
    2- فرکانس بالای رم که خارج از توان مموری کنترلر باشه:::::
    -من 1090 داشتم 2000 بوت میکرد تا وسط لود ویندوز هم میرفت!!! و تا 1960 من داخل بازی مشغول گیم بودم.ولی اکثرا تا حدود 1750 استیبل هستن.فرکانس رم رو حدود 1700 نگه دار.
    3-در این سری به دلیل محدودیت مموری کنترلر ، نهایت ، مقدار مشخصی میتونه ، رم سرعت خواندن و نوشتن رو تجربه کنه.بعد اون شروع به فورس کلوز در حجم بالای رم میکنه.
    4- زیاد به تایمینگ رم حساس نباش.برای استفاده روزانه استیبل بودن به پروفمنس ارجعیت داره !!!
    فرکانس CPU NB خودش به اندازه 3 یا 5 تا CL تاثیر داره. :دی
    امتیازها
    7,016
    سطح
    55
    850
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aliover نمایش پست ها
    مشکل فورس کلوز یا از بازی بیرون پریدن ، چند دلیل داره :
    1- فرکانس CPU NB :::::
    -این بخش باعث آنستیبل شدن مموری کنترلر میشه.میشه اینطور برداشت کرد مموری کنترلر پردازنده شما کیفیت خوبی نداره.پس فرکانس این بخش رو روی حدود 2000 نگه دارید.
    2- فرکانس بالای رم که خارج از توان مموری کنترلر باشه:::::
    -من 1090 داشتم 2000 بوت میکرد تا وسط لود ویندوز هم میرفت!!! و تا 1960 من داخل بازی مشغول گیم بودم.ولی اکثرا تا حدود 1750 استیبل هستن.فرکانس رم رو حدود 1700 نگه دار.
    3-در این سری به دلیل محدودیت مموری کنترلر ، نهایت ، مقدار مشخصی میتونه ، رم سرعت خواندن و نوشتن رو تجربه کنه.بعد اون شروع به فورس کلوز در حجم بالای رم میکنه.
    4- زیاد به تایمینگ رم حساس نباش.برای استفاده روزانه استیبل بودن به پروفمنس ارجعیت داره !!!
    فرکانس CPU NB خودش به اندازه 3 یا 5 تا CL تاثیر داره. :دی
    خیلی ممنونم از همه ی بزرگواران و اساتید گرامی

مشکل حل شد و از همون رم بود که با تغییر در تایمینگش و با تست پایداری رم OK شد.
    فرکانس NB هم با همون 2400 و پردازنده هم روی همون 3.72 استیبل شد.
    ممنون از آرمین جان و علی آقای گل که همیشه منو راهنمایی کردن@};-
صفحه 32 از 48 نخست ... 22303132333442 ... آخرین
نمایش نتایج: از 311 به 320 از 476

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع