ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 34 از 48 نخست ... 24323334353644 ... آخرین
نمایش نتایج: از 331 به 340 از 476
    امتیازها
    17,851
    سطح
    85
    3,751
    کاربر حرفه ای کامپیوتر

Cool

بچه ها نظرتون چیه که قوطی بادام زمینی را بزارم روی چیپ مین بورد و بعد یخ خشک بریزم توش؟ >:)>:)>:)>:)>:)

~:>

>:)>:)>:)>:)

فایل پیوست 33118 فایل پیوست 33119

فایل پیوست 33120
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست DSCN0765.jpg   DSCN0766.jpg   141476700897782.jpg  

امتیازها
    85,958
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط NAVID OC نمایش پست ها
    بچه ها نظرتون چیه که قوطی بادام زمینی را بزارم روی چیپ مین بورد و بعد یخ خشک بریزم توش؟ >:)>:)>:)>:)>:)

نوید جونم، این قوطی بسیار نازکه، وقتی یخ خشک داخلش بریزی خیلی زود دماش میاد پایین و ممکنه cold bug ایجاد کنه(اگه cold bug چیپ مین شما بالا باشه) و از اون طرف خیلی زود دماش میره بالا، در نتیجه کنترل دما خییییییییییییییییییییلی سخت میشه، خیلی سخت میشه، خیلی خیلی سخت میشه.
    برای همین پات ها رو گوشتی میسازن تا دیر گرما و سرما از دست بدن. به نظرم اگه بتونی این قوطی رو یه جوری کاملا محکم به چیپ مادربرد بچسبونیش و بعدش داخلش آب و یخ بریزی خیلی بهتره. البته کنترل دمای cpu از چیپست خیلی مهمتره.
    @};-
    امتیازها
    17,851
    سطح
    85
    3,751
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط iSteve نمایش پست ها
    نوید جونم، این قوطی بسیار نازکه، وقتی یخ خشک داخلش بریزی خیلی زود دماش میاد پایین و ممکنه cold bug ایجاد کنه(اگه cold bug چیپ مین شما بالا باشه) و از اون طرف خیلی زود دماش میره بالا، در نتیجه کنترل دما خییییییییییییییییییییلی سخت میشه، خیلی سخت میشه، خیلی خیلی سخت میشه.
    برای همین پات ها رو گوشتی میسازن تا دیر گرما و سرما از دست بدن. به نظرم اگه بتونی این قوطی رو یه جوری کاملا محکم به چیپ مادربرد بچسبونیش و بعدش داخلش آب و یخ بریزی خیلی بهتره. البته کنترل دمای cpu از چیپست خیلی مهمتره.
    @};-
    تنها مشکل چگونگی نصبش رو مین است.
    شما ایده ای نداری؟
    تنها ایده من طناب است.

امتیازها
    85,958
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    شما ایده ای نداری؟
    تنها ایده من طناب است.
    کش مناسب تر از طناب هست.
    نوید جان چندتا ایده دارم. ولی متاسفانه اینجا جاش نیست چون این تاپیک مربوط به مشکلات اورکلاک هست.
    تو تاپیک زیر پست بذار بنده تا جایی که از دستم بربیاد کمکت میکنم:
    http://forums.sakhtafzarmag.com/threads/14850
    حتما یک عکس از قسمت چیپ مادربردت بذار و اونجا بنویس که میتونی هیت سینک رو هم جدا کنی یا نه. اگه امکانش بود هیت سینک رو هم بردار و یه عکس دیگه بذار. یک عکس دیگه هم بذار طوری که کاملا مشخص باشه که کف قوطی رو به چیپ نزدیک کردی و مشخص باشه کف قوطی چقدر از فضای روی ماردبردو میگیره و اینکه خازن یا چیز دیگه ای مزاحمش هست یا نه. اونجا ادامه میدیم...
    @};-
    امتیازها
    55,250
    سطح
    100
    11,513
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    شما ایده ای نداری؟
    تنها ایده من طناب است.

حداقل میگفتی نخ نامرئی !
    RAM: Team Group 8GB 3000Mhz CL16 DDR4
    CPU: AMD Ryzen 2200 G
    MAIN: ASUS B350-E Sock AM4
    امتیازها
    17,851
    سطح
    85
    3,751
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    کش مناسب تر از طناب هست.
    نوید جان چندتا ایده دارم. ولی متاسفانه اینجا جاش نیست چون این تاپیک مربوط به مشکلات اورکلاک هست.
    حتما یک عکس از قسمت چیپ مادربردت بذار و اونجا بنویس که میتونی هیت سینک رو هم جدا کنی یا نه. اگه امکانش بود هیت سینک رو هم بردار و یه عکس دیگه بذار. یک عکس دیگه هم بذار طوری که کاملا مشخص باشه که کف قوطی رو به چیپ نزدیک کردی و مشخص باشه کف قوطی چقدر از فضای روی ماردبردو میگیره و اینکه خازن یا چیز دیگه ای مزاحمش هست یا نه. اونجا ادامه میدیم...
    @};-
    من این پست را اینجا نزاشتم و جناب آریایی لطف کردن پست بنده را به اینجا انتقال دادن. وقتی یکی از مدیران این کارو می کند یعنی جاش درست است!
    بگو داداش جاش همین جاست!
    کش؟ چه جور کشی؟ نمی شه از بست کمری استفاده کرد؟
    برای مشکل انتقال دما هم می شود یه خمیر سیلیکون تاخیری زد زیرش فکر کنم.

امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    کش مناسب تر از طناب هست.
    @};-
    ناصر گلم اون تاپیکی که شما گذاشتید ربطی به پرسش و پاسخ نداره برادر.اون تاپیک تغییرات خلاقانه است که اگر دوستان با کیس کاری کرده باشند اونجا عکسش رو میگذارند.سوال نوید جان مخصوص اورکلاک است.ممنون
    امتیازها
    151,941
    سطح
    100
    2,633

. متخصصین اورکلاک جسارت نشه گفتم نظری بدم بد نیست ...
    سلام نوید جان عزیز بنده هم مثل شما از فن ت.و.ا.ل.ت برای سیستم استفاده کردم فقط پشت کیس نه روی مین ! (برای سیستم قبلیم که AMD بود و عین بخاری برقی!) ولی انتظار نداشتم این یکی کاری هم که بنده چند وقت پیش کردم رو هم شما بکنی :))#:-s
    در پی خرابی مادربرد یکی از دوستان و خاموش شدنش بعد از چند ثانیه پی بردیم هیتسینگ چیپست مین به حدی داغ میشه که دست میسوزه ! هیتسینگ رو برداشتیم یک قوطی مینی شیر خشک پر از یخ گذاشتیم روی چیپست چند دقیقه صبر کردیم بعد روشن کردیم سیستم بالا اومد بعد از 2 .3 دقیقه خاموش شد دوباره ! به پیشنهاد این دوستمون قوطی رو با قوطی کنسرو لوبیا که کفش تخت بود عوض کردیم و توش یخ ریختیم که قوطی خیلی خنک تر بود و سیستم بالا اومد و ده دقیقه ای کار کرد !!! فقط شما حتما از قوطی استفاده کن که قراره جوشیده شه (لوبیا . تن ماهی و ... ) جاش رو عالی محکم کن ! و یخ معمولی یخچال کاملا کافیه چون با مشکلی که چیپست مین دوست بنده داشت اون یخ کفایت کرد ... و مسئله خیلی مهمتر که باعث شد ما فقط ده دقیقه با سیستم بالا باشیم این بود که اصلا حواسمون به بلورهای رو قوطی نبود که نهایتا انقدر چکه کردن تا سطح مین خیس شد و تصویر رفت ! پس حواستون به قطره ها هم باشه ...8-|
    امتیازها
    17,851
    سطح
    85
    3,751
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط MR.POORSUNI نمایش پست ها
    . متخصصین اورکلاک جسارت نشه گفتم نظری بدم بد نیست ...
    سلام نوید جان عزیز بنده هم مثل شما از فن ت.و.ا.ل.ت برای سیستم استفاده کردم فقط پشت کیس نه روی مین ! (برای سیستم قبلیم که AMD بود و ....................................م این بود که اصلا حواسمون به بلورهای رو قوطی نبود که نهایتا انقدر چکه کردن تا سطح مین خیس شد و تصویر رفت ! پس حواستون به قطره ها هم باشه ...8-|
    باید عایق بندیش می کردی داداش! انشا الله فارغ التحصیل که شدم روش های صحیح عایق بندی را توضیح می دم.
    یخ؟ یخ که موقتی است! آب می شود بعد اثرش از بین می رود. 3770 من تو کلاک 5.1 گیگا هرتز در عرض 5 دقیقه یک کیلو یخ را به فنا داد.

امتیازها
    151,941
    سطح
    100
    2,633
    باید عایق بندیش می کردی داداش! انشا الله فارغ التحصیل که شدم روش های صحیح عایق بندی را توضیح می دم.
    یخ؟ یخ که موقتی است! آب می شود بعد اثرش از بین می رود. 3770 من تو کلاک 5.1 گیگا هرتز در عرض 5 دقیقه یک کیلو یخ را به فنا داد.
    اره نوید جان کار عجله ای بود متاسفانه و اصلا حواسمون نبود که کارمون داره طولانی میشه چون هدف فقط بالا اومدن بود . CPU داستانش خب فرق میکنه ولی چیپست (به فرض همون چیپست خراب ما که داغی شدید داشت ) اونقدر مصرف یخ نداره و تازه بعد از ده دقیقه یکم از نصف کمتر یخها رو اب کرده بود (دمای چیپ 60 .70 بود ) عایق بندی هم بشه یکم بیشتر میمونه ... بعدشم میتونی با یه سرنگ 200 CC اب یخ رو بکشی و جاش یخ بریزی ... اخه منم با نظر اقا ناصر موافقم یخ خشک خیلی سرده فجیحا چیپست بیچاره فیریز میشه ! :soap:
صفحه 34 از 48 نخست ... 24323334353644 ... آخرین
نمایش نتایج: از 331 به 340 از 476

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع