ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 12 از 48 نخست ... 2101112131422 ... آخرین
نمایش نتایج: از 111 به 120 از 476
    امتیازها
    18,651
    سطح
    86
    1,503
    کاربر اخراجی
    سلام من دیروز روی 4500 به مدت 9دقیقه پادار شدم و به 4600 هم رسیدم که فقط به مدت5 دقیقه پایدار بود؟ من برای استیبل شدن و استفاده روزانه اورکلاک نمیکنم!فقط برای رکورد گیری فرکانس این کار رو میکنم!
    به نظر شما یه خنک کننده مایع بخرم بهتر میشه یا یه Noctua NH-D14 بخرم؟ قیمت مهم نیست فقط زیر 420!
    ممنون

سلام ببخشید یک سوال دیگه خنک کننده cascade چیه؟
    ویرایش توسط Arsn : 2012/04/26 در ساعت 12:20
    امتیازها
    81,786
    سطح
    100
    12,210
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط kamyar نمایش پست ها
    سلام من دیروز روی 4500 به مدت 9دقیقه پادار شدم و به 4600 هم رسیدم که فقط به مدت5 دقیقه پایدار بود؟ من برای استیبل شدن و استفاده روزانه اورکلاک نمیکنم!فقط برای رکورد گیری فرکانس این کار رو میکنم!
    به نظر شما یه خنک کننده مایع بخرم بهتر میشه یا یه Noctua NH-D14 بخرم؟ قیمت مهم نیست فقط زیر 420!
    ممنون
    شما یه راه غلطی را پیش گرفتید و اصراری هم به رفتن اون راه دارید ! اگر فقط هدفتون Cpu Freq زدن است همه هسته را جز اولی خاموش کنید ! در ضمن رکورد پردازنده شما 7300 مگاهرتز پس عملا شما تا وقتی از نیتروژن مایع استفاده نکنید نمیتونید رکورد بزنید

دلیل این آنستیبل بودن ها ولتاژ هاست ، در ضمن در دمای بالا هم پردازنده آنستیبل میشه ! اصلا لزوم استفاده از نیتروژن و دمای -190 درجه جلوگیری از داغ شدن پردازنده و اوردن پردازنده در شرایط استیبل تر با مقاومت شارش الکترونی کمتر است !

هیچ فرقی نمیکنه ! نکچوا D14 هم حداکثر میتونه همون 4600 را پایدار کنه ! خنک کننده مایع هم مثل نکچوا میمونه ! عملا بالاتر از 4800 رفتن بدون دمای منفی قابل انجام نیست !

درباره سیستم های cascade هم میتونید اینجا را مطالعه کنید ، تا جایی هم که من میدونم در ایران نمونه ساخته شده وجود نداره و شاید با سفارش خاص گذاشتن بشه براتون وارد کنند ! هزینه اش بیشتر از 420 تومنه ! میتونید خودتون هم بسازید که البته دانش بالای کولینگ و شناخت سیستم خنک کننده های یخچالی میخواد و صد البته که هزار جور دردسر داره !
    “If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough.”
    Albert Einstein
    امتیازها
    18,651
    سطح
    86
    1,503
    کاربر اخراجی
    سلام ممنون اقا علیرضا اصلا اعصاب نداری ها!
    من فقط روی ولتاژ-ضریب سیپیو تغیرات ایجاد میکنم!باید روی مثلا cpu nb ht link speed و ولتاژش هم تغییرات ایجاد کنم؟
    ممنون میشم بگید راه غلطم چیه؟(واقعا می پرسم!)
    یعنی یه خنک کننده مایع خوب نگیرم؟
    راستی ببخشید یک سوال دیگه با فن استوک 6870 خوب میشه اورکلاک کرد؟
    شما فرموده بودید هروقت بلو اسکرین داد یه واحد 0.25 به سیپیو ولتاژ بدم من دیشب روی ضریب 23 تا ولتاژ225 هم رفتم ولی هنوز بلو اسکرین میداد!میشه راهنماییم کنید؟
    عیب نداره توی hwbot تیم رو سخت افزار انتخاب کنم؟(راستشو بگین)
    ویرایش توسط kamyar : 2012/04/26 در ساعت 16:34
    امتیازها
    81,786
    سطح
    100
    12,210
    کاربر فعال
    سلام ممنون اقا علیرضا اصلا اعصاب نداری ها!
    من فقط روی ولتاژ-ضریب سیپیو تغیرات ایجاد میکنم!باید روی مثلا cpu nb ht link speed و ولتاژش هم تغییرات ایجاد کنم؟
    ممنون میشم بگید راه غلطم چیه؟(واقعا می پرسم!)
    یعنی یه خنک کننده مایع خوب نگیرم؟
    راستی ببخشید یک سوال دیگه با فن استوک 6870 خوب میشه اورکلاک کرد؟
    شما فرموده بودید هروقت بلو اسکرین داد یه واحد 0.25 به سیپیو ولتاژ بدم من دیشب روی ضریب 23 تا ولتاژ225 هم رفتم ولی هنوز بلو اسکرین میداد!میشه راهنماییم کنید؟
    عیب نداره توی hwbot تیم رو سخت افزار انتخاب کنم؟(راستشو بگین)
    اگر nb و HT را اورکلاک میکنید حتما ولتاژ میخواد ! توصیه میکنم hT را اورکلاک بکنید چون تاثیر خوبی در کارایی سیستم داره ! با ضریب 13 و 0.50 اضافه کردن ولتاژ کار ار شروع کنید

دوست من شما داری روی لبه پرتگاه قدم میزنی ، و فقط به صرف این که مواظب هستید ، نمیتونید ایمنی خودتون را تضمین کنید ! (این کار روی اعصاب من راه میره !)

اگر هدف رسیدن به یه اورکلاک مطلوب است ، به نظر من شما تو فرکانس 4400 فرکانس خوبی را تجربه میکنید و نیازی به فراتر رفتن نیست !

راه غلط شما همین اصرار به استیبل کردن در فرکانس بالاتر است ! فرکانس بالاتر با ولتاژ بالاتر استیبل میشه ولی همین ولتاژ با این که دما پردازنده اتون خوبه در طولانی مدت پردازنده را ولت خور میکنه و عمر مفیدش را کاهش میده

به نظر من لزومی به هزینه اضافی برای واتر کولر نیست ! روی سالید سرمایه گذاری کنید به صرفه تره ! چون بر فرض شما همین پردازنده را با مشکلاتی که وارتر کولر داره روی 4700 استیبل کردید ، واقعا ارزش 200 هزارتومان هزینه را داره ؟ (300 مگاهرتز فراتر رفتن ؟)

آره ! 6870 کارت خوبی برای اورکلاک است ! برند کارتتون اگر سافایر است راحت میتونید 1100/1250 را بزنید ! از فرجام دقیقتر بپرسید

خیلی اوقات بلو اسکرین از ولتاژ نیست ! اولا که یه سری از مولتی پلایر ها و fsb ها کلا اعمال نمیشند ! میتونه به خاطر بالا رفتن یا همگام نبودن NB , HT با فرکانس پردازنده باشه ، bsod شما میتونه از فرکانس بالا رم یا کانفیلکت در زمان تاخیر های رم باشه ، 0.50 ولتاژ را امتحان کنید !

خوشحال هم میشیم ! ورود یه نفر جدید به تیم به هیچ وجه مسئله ای نداره حتی اگر فقط هدفتون حضور باشه !
    “If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough.”
    Albert Einstein
    امتیازها
    2,662
    سطح
    31
    10
    کاربر جدید
    من یه دوروزی میشه رمهای سیستم رو عوض کردیم 2 تا 4 گیگ patriot 1600 اانداختیم به جای دوتا 2 گیگ کرسیر 1600 ولی مشکل اینجاست قبلاً با همین فن استوک تا 3.04 اور کرده بودیم بدون مشکل کار می کرد ولی الان وقتی با این رمهای جدید توی همون فرکانس اصلی خود پردازنده توی لود کامل cpu دما تا 95 درجه میرسه .
    حالا موندیم چه کار کنیم .
    مشکل اینه که فرکانس رمها رو دستی میبرم روی 1600 و مجبور میشم ضریب پردازنده رو بیارم پایین .

cor i5 760
    GA-p55 -usb3

دوستان می تونن در مورد گزینه های زیر توضیح بدن و اینکه موقع اور ردن روی چه گزینه هایی تنظیم بشن بهتره

isochrouns support
    virtualization technology
    intel turbo boost tech
    cpu enhanced
    cpu EIST function
    QPI clock ratio
    PCI Expres frequency
    performence Enhance
    channel Interleaving
    rank interleaving

اینم چندتا عکس

این عکسها رو بعد از اور کردن گرفتم

فقط یه نکته اینکه اگه به فرکانس رم نگاه کنید من روی 1600 زدم که نصفش میشه 800 ولی خیلی کمتر نشون میده
    دمای سیستم توی عکس مال زمانیه که کمتر از 10 درصد cpu استفاده میشه در لود کامل کمتر از 5 دقیقه به 95 درجه میرسه واسه همین سریع تست رو قطع می کنیم
    ویرایش توسط majid1605 : 2012/05/13 در ساعت 23:04
    امتیازها
    18,651
    سطح
    86
    1,503
    کاربر اخراجی
    سلام دوستان من کارتم 6870 سافایر هست دماش در حالت عادی زیر لود نباشه 40 تا 44 درجه است!زیر تست furmark راحت به 80 میرسه(فن در حالت auto قرار داره)دور فن هم در 44 درجه 35 الی45 درصد است و در 80 برروی 90 درصد قرار داره! به نظرتون مشکل از کجاست؟ممنون
    امتیازها
    174,286
    سطح
    100
    30,861
    کاربر فعال
    سلام دوستان من کارتم 6870 سافایر هست دماش در حالت عادی زیر لود نباشه 40 تا 44 درجه است!زیر تست furmark راحت به 80 میرسه(فن در حالت auto قرار داره)دور فن هم در 44 درجه 35 الی45 درصد است و در 80 برروی 90 درصد قرار داره! به نظرتون مشکل از کجاست؟ممنون
    دمای 6870 بالا هست در کل. شما کمی وضعیت کولینگ کیس را درست کنید به دمای پایین تر هم خواهید رسید. بهترین کار برای شما افزایش دور فن روی 60 درصد است
    امتیازها
    3,428
    سطح
    36
    6
    کاربر جدید

Red face

با سلام خدمت بروبچ اورکلاکر عزیز
    من مینم msi 870-g45 و cpuم phenomII 555 هست.....بذارید از اول بگم که چه کار کردم و الآن مشکل چیه.....من cpuرو آنلاک کردم و پایدار نبود که با کاهش ولتاژ تا 1.28 پایدار شد اما اصلاً نمیتونم اورش کنم.....من اورو از طریق افزایش ضریب و ولتاژ cpu انجام دادم که بیشتر از 3400Mhz پایدار نیست(به ولتاژای دیگه دست نزدم)....خودم فکر میکنم مینم به درد اور نمیخوره.........تورو خدا کمک کنید
    امتیازها
    3,428
    سطح
    36
    6
    کاربر جدید
    ممنون از توجه دوستان!!!!!!!!!!!>:p
    امتیازها
    36,157
    سطح
    100
    3,319
    اوركلاكر
    ولتاژ سی پی یو رو چند دادید؟

کاش یه عکس کامل از تنضیمات بایوس مربوط به ولتاژ و کلاک ها رو قرار میدادید.

احتمال هست که کلاک رم سیستمتان بالاتر از حد توانش رفته ، کلاک رم رو کم کن.

ولتاژ آورکلاکتان 1.28 است؟ خیلی کمه واسه آورکردن! خنک کننده ی خوبی دارید ؟ دما چطوره؟
صفحه 12 از 48 نخست ... 2101112131422 ... آخرین
نمایش نتایج: از 111 به 120 از 476

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع