ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    امتیازها
    6,331
    سطح
    51
    29
    کاربر جدید

Question مشکل من با مودم ADSL

سلام

مودم ADSL من M@XNET هست. این مودم برای اتصال به کامپیوتر یک کابل Ethernet و یک کابل USB داره. من تا پارسال فقط کابل Ethernet رو متصل میکیردم. اما فهمیدم علت اینکه خیلی وقتها خط نیست بخاطر متصل نبودن کابل USB هست. اما وقتی کابل USB وصل هست برای شناسایی خط یکی دو دقیقه معطل میکنه و این باعث میشه که بارگذاری ویندوز هم کند بشه(از ویندوز 8 دارم استفاده میکنم). وقتی میخوام وارد تنظیمات شبکه در کنترل پنل بشم قفل میکنه و چند دقیقه طول میکشه تا باز کنه. و اخیرآ برای وصل شدن به اینترنت قفل میکنه. یعنی خط مودم شناسایی نمیشه و اگه رو آیکون کانکشن کلیک کنم قفل هست و واسه بارگذاری کامل ویندوز و نیز Logout شدن مشکل دارم. الان سیم USB رو کشیدم بیرون همه چی درست شد. میبینید که به اینترنت هم وصل شدم. همه مودمهای ADSL این مشکل رو با کابل USBشون دارن و شناسایی شبکه و خط رو کند میکنند؟

با تشکر
    امتیازها
    17,097
    سطح
    83
    2,719
    کاربر انجمن
    عجب!
    خواب شما نباید همزمان از اتصال یو اس بی و لن روی یک سیستم استفاده کنید!!!
    اگر دو تا درگاه(هرچند مختلف) روی یک مودم هست معنی ش این نیست که باید هر دو رو وصل کنید...بلکه میتوانید برای سرویس دهی به دو سیستم از یک مودم استفاده کنید.
    امتیازها
    81,786
    سطح
    100
    12,210
    کاربر فعال
    اینترنت دادن از طریق USB به یه سیستم کار اصولی نیست ، به همین دلیل است که دیر هم توسط سیستم عامل شناسایی میشه !
    مودم شما هم که ماشالله ته مودم است !
    اصلا درست نیست ! اگر اینترنت برقرار باشه هیچ فرقی بین USB و Ethernet و Wireless و.. نیست ، و همه ی اینها میتونند به سیستم شما اینترنت بدند !

از فقط Lan استفاده کنید و IP Static هم ست کنید و قاعدتا بدون مشکل استفاده کنید !

مثلا
    ip : 192.168.1.5
    mask: 255.255.255.0
    gateway: 192.168.1.1
    dns:192.168.1.1

(البته این با فرض این است که IP مودم شما 192.168.1.1 باشه )
    (اگر جمله بالا درست بود ولی اینترنت کار نمیکرد DNS دومی را روی 4.2.2.4 ست کنید)
    “If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough.”
    Albert Einstein
    امتیازها
    6,331
    سطح
    51
    29
    کاربر جدید
    چند تا سوال در مودم های اشتراکی دارم. چند وقت پیش یه جا رفتم که دو تا لپ تاپ داشتند و هر دو از یک خط اینترنت ADSL استفاده میکردند. فکر کنم مودم نوع wi-fi بود. آخه لپ تاپ به سیم تلفنی وصل نبود. آخه لپ تاپ که مودم داخلی نداره.
    من برادرم یه لپ تاپ داره و گاهی باهاش کار میکنه. زیاد کامپیوتر بلد نیست. هر وقت هم کاری با اینترنت داره میره کافی نت. میخوام ببینم آیا میشه با یک مودم و یک خط ADSL ، اینترنت رو بین یک PC و یک لپ به اشتراک گذاشت. اگر میشه بگید به چه نوع مودمی نیاز هست. و باید با لپ تاپ و PC چیکار کرد که بتونه با مودم wi-fi کار کنه. سیستم من که wifi کار نمیکنه. مودمی هست که بشه با سیم به یک PC وصل کرد و wifi هم داشته باشه واسه لپ تاپ؟ لابد باید نگاه کنم لپ تاپ برادرم wifi ساپورت میکنه یا نه. کجاشو باید نگاه کنم؟ با تشکر.
    امتیازها
    6,331
    سطح
    51
    29
    کاربر جدید
    کسی جواب سوالات منو نمیدونه؟
    امتیازها
    81,786
    سطح
    100
    12,210
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saad نمایش پست ها
    چند تا سوال در مودم های اشتراکی دارم. چند وقت پیش یه جا رفتم که دو تا لپ تاپ داشتند و هر دو از یک خط اینترنت ADSL استفاده میکردند. فکر کنم مودم نوع wi-fi بود. آخه لپ تاپ به سیم تلفنی وصل نبود. آخه لپ تاپ که مودم داخلی نداره.
    من برادرم یه لپ تاپ داره و گاهی باهاش کار میکنه. زیاد کامپیوتر بلد نیست. هر وقت هم کاری با اینترنت داره میره کافی نت. میخوام ببینم آیا میشه با یک مودم و یک خط ADSL ، اینترنت رو بین یک PC و یک لپ به اشتراک گذاشت. اگر میشه بگید به چه نوع مودمی نیاز هست. و باید با لپ تاپ و PC چیکار کرد که بتونه با مودم wi-fi کار کنه. سیستم من که wifi کار نمیکنه. مودمی هست که بشه با سیم به یک PC وصل کرد و wifi هم داشته باشه واسه لپ تاپ؟ لابد باید نگاه کنم لپ تاپ برادرم wifi ساپورت میکنه یا نه. کجاشو باید نگاه کنم؟ با تشکر.
    شما دو تا کامپیوتر دارید (یه لپ تاپ یه pc)

آره چندین روش برای این کار وجود داره !

راحت ترین راهش خرید یه مودم وایرلس است که قیمتش از 60 تا 100 برای شما مناسبه ! شما با کابل و لپ تاپ با وایرلس وصل میشه !

لپ تاپ برادر شما اگر در 7-8 سال گذشته خریداری شده باشه کار میکنه !
    “If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough.”
    Albert Einstein
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)