ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    امتیازها
    81,786
    سطح
    100
    12,211
    کاربر فعال

نظرسنجی : نظر شما درباره بازارهای کامپیوتری کشور ؟؟؟

با سلام و عرض ادب !

دوستان عزیز میدونم که چند باری درباره ی تجربیات و خاطرات شما در خرید و میزان رضایت شما از خریدهاتون در بازار های مختلف ایران پرسیدیم ولی به صورت جسته و گریخته بوده !

حال با زدن این تاپیک قصدم این است از شما یه نظرسنجی بکنم ! از شما به عنوان انسان های با شعور و به عنوان مصرف کننده محصولات کامپیوتر ایران درباره ی وضع بازار ها بپرسم !

1)نظرتون درباره بازار ایران چیه ؟ آیا بهترین محل خرید قطعه اینجاست ؟ یا مثل بقیه بازارها میمونه ؟ آیا اینجا مثل قدیم "بازار عمده فروش ها " است؟ چقدر به فروشنده های این بازار اطمینان دارید ؟

2)نظرتون درباره بازار رضا چیه ؟ تا چه حد با این که این بازار را به "بازار دزدها" تشبیه میکنند موافقید ؟ چقدر به فروشنده های این بازار اطمینان دارید ؟

3)نظرتون درباره پایتخت چیه ؟ آیا محیط و کلاس اینجا را برای خرید ترجیح میدید یا ترجیح میدید جایی که ارزون تر ولی قدیمی تر است خرید کنید؟ چقدر به فروشنده های این بازار اطمینان دارید ؟

4) نظرتون درباره پاساژ یاران که بهش "بازار کیبورد و موس فروش ها میگند" چیه ؟ ، ایرانیان چه طوره ؟ بخش کامپیوتری علائدین چه طوره ؟

5) چقدر به خرید اینترنتی مثلا از دیجی کالا یا لیون کامپیوتر اعتقاد دارید ؟ دیجی کالا منصف است ؟ لیون قیمت های خوبی دارد ؟؟؟

6) فروشنده منصف یا خیلی بدی که بخواهید معرفی کنید (در هر جا یا هر سایت) چه کسی است ؟

کلا درباره نظرسنجی بالا هر نظری دارید ، حتما بیان کنید به خصوص که میتونه برای تازه کار ها و خرید های بعدی خود ما مفید باشه !
    ویرایش توسط ARMIN : 2013/08/03 در ساعت 22:52
    “If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough.”
    Albert Einstein
    امتیازها
    109,644
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    علیرضا جان،

تو هر کدوم از این پاساژ ها کلی مغازه است، بعضی هاشون خوبن، اکثرا" خوب نیستن. بر فرض اگر بخوایم اسم ببریم، ممکنه برای بعضی مغازه ها تبلیغ بشه، برای بعضی سیاه نمایی بشه.

فروشنده ها هم مهم هستن، ممکنه من یه روزی سراغ فلان مغازه تو فلان پاساژ رفته باشم که طرف حالش خوب نبوده جواب سربالا بهم داده، اما وقتی فلان کاربر مراجعه کرده، کلی بهش حال داده. خودت میدونی که ایران عشقیه، یه روز یکی حالش باشه خوب خدمت میکنه، محبت میکنه، یه روز حسش نباشه، با مگنوم و شات گان ازت پذیرایی میکنه.
    امتیازها
    81,786
    سطح
    100
    12,211
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط Armin2012 نمایش پست ها
    علیرضا جان،

تو هر کدوم از این پاساژ ها کلی مغازه است، بعضی هاشون خوبن، اکثرا" خوب نیستن. بر فرض اگر بخوایم اسم ببریم، ممکنه برای بعضی مغازه ها تبلیغ بشه، برای بعضی سیاه نمایی بشه.

فروشنده ها هم مهم هستن، ممکنه من یه روزی سراغ فلان مغازه تو فلان پاساژ رفته باشم که طرف حالش خوب نبوده جواب سربالا بهم داده، اما وقتی فلان کاربر مراجعه کرده، کلی بهش حال داده. خودت میدونی که ایران عشقیه، یه روز یکی حالش باشه خوب خدمت میکنه، محبت میکنه، یه روز حسش نباشه، با مگنوم و شات گان ازت پذیرایی میکنه.
    میدونم ! به خصوص که خودم هم توی بازار کار کردم (یاران و علائدین) ولی مثلا یه مغازه هایی هست که همیشه خوشنام هستند (من اسم نمیبرم چون تاپیک را زدم ولی باقی دوستان میتونند بگند که البته ممکنه با موافقت یا مخالفت دیگران رو به رو بشه) میشه اونها را معرفی کرد و مثلا یه مغازه هایی هست که همیشه اولین کسی هستند که جنس های جدید را میارند ! (اسمش را یادم رفت ، اون مغازه ای که توی ایران بود و خیلی هم معروف بود و جنس را خودش گارانتی میکرد و البته الان هم منحل شده)
    ولی در مجموع میشه نظر داد کدوم محل برای خرید (حتی حدودی) برای دیگران بهتره ! حالا نظر شما چیه ؟
    Albert Einstein
    امتیازها
    8,963
    سطح
    63
    328
    کاربر انجمن
    سلام ..
    شما در متن عنوان کردین کامپیوتر کشور اما نوشته شما به بیشتر سمت سوی تهران نشی داره ! بهتر بود مینوشتین بازار پایتخت یا تهران ..
    امتیازها
    81,786
    سطح
    100
    12,211
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amin224 نمایش پست ها
    سلام ..
    شما در متن عنوان کردین کامپیوتر کشور اما نوشته شما به بیشتر سمت سوی تهران نشی داره ! بهتر بود مینوشتین بازار پایتخت یا تهران ..
    سلام
    درست میفرمایید اصلا حواسم نبود گرچه اگر هم میبود فقط بازار فردوسی مشهد را بلدم !

لطفا درباره شهر ها و شهرستان های غیر از تهران هم نظر بدید !
    Albert Einstein
    امتیازها
    21,139
    سطح
    91
    2,637
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arsn نمایش پست ها
    سلام
    درست میفرمایید اصلا حواسم نبود گرچه اگر هم میبود فقط بازار فردوسی مشهد را بلدم !

لطفا درباره شهر ها و شهرستان های غیر از تهران هم نظر بدید !
    علیرضا جان بازار فردوسی کجاست؟؟
    اگر منظورت بازار بزرگ فردوسیه که تقریبا ته شهر ه؛ من تا حالا نرفتم ولی کسایی که رفتن، میرن اونجا لباس میخرن نه لوازم الکترونیکی!!!

خب عرض کنم که ... بازار لوازم الکترونیکی تو مشهد
    البته ناصر جون بهتر میتونه توضیح بده ولی من در حد خودم میگم

مجتمع تابان جدیدترین مجتمع کامپیوتری مشهده که فکر میکنم 5-6 سال عمر داره. تعداد مغازه هاش زیاد نیست ولی جنسش جوره. در بلوار سازمان آب و در مسیر حرکت به سمت بالا شهر مشهد قرار گرفته.

مجتمع تک قدیمی، بزرگ، طبقاتی و پر آوازست که در راستای بلوار سجاد معروف مشهد (یکی از بالا شهر های مشهد) و در بلوار شهید دستغیب قرار داره. اونجا هم جنسش جوره. تعداد مغازه هاش زیاده و هرچقدر به سمت بالا حرکت میکنی قیمت ها میاد پایین(البته این موضوع 100% صدق نمیکنه). برای بالا رفتن پله برقی داره ولی برای پایین اومدن باید به پاهاتون اتکاء کنید.

کنار مجتمع تک تعدادی مجتمع کوچک هست که درونشون تعدادی فروشگاه و تعداد بیشتری تعمیرگاه هست.

با کمی فاصله از مجتمع تک فروشگاه بزرگ (تقریبا میشه گفت شرکت) سوپر کامپیوتر قرار داره که من خیلی بهش علاقه دارم. من همین سیستم قدیمی ذغالی خودم رو از اونجا خریدم (البته 7 سال پیش با همه متعلقات حدود 1 میلیون پولشو دادم) و واقعا از خدمات پس از فروشش راضی هستم. مهندسین خیلی خوش برخوردی داره که به کارشون واردن. (اینو من که هیچی از کامپیوتر سرم نمیشه و برای هر اشکال کوچیکی کیس رو برمیدارم و میرم اونجا دارم میگم؛ شاید افراد متخصصی مثل شما بتونن کلی ایراد ازشون بگیرن) من حتی 3-4 سال پیش به طور کاملا اتفاقی برای ارتقا سیستم به مغازه یکی از مهندسین سابق سوپر کامپیوتر در مجتمع تابان رفتم و از کار اون هم راضیم. سوپر کامپیوتر نمایندگی فروش ایران رهجو (لپتاپ های سونی) هم هست.

در مشهد کسی که قصد خرید گوشی موبایل داشته باشه معمولا میره بلوار تقی آباد (یکی دیگه از بالا شهر های مشهد). تعداد زیادی فروشگاه گوشی در 3-4 پاساژ چسبیده به هم در این منطقه قرار گرفته که معروف ترین فروشگاه، فروشگاه گاجره است. گاهی مردم برای خرید از فروشگاه گاجره درون این فروشگاه صف میبندند. من در بسیاری از فروشگاه های دیگه هم لیست قیمت فروشگاه گاجره رو میبینم که فروشنده از روی اون قیمت میگه ولی سربرگش رو کنده (قبلا که اینجوری بود ولی خیلی وقته نرفتم).

یک خیابون سعدی هم داریم که نزدیک میدان شهدا (حتما میشناسین؛ خیلی معروفه) قرار داره که باریک و اغلب خیلی شلوغه. سونی، سامسونگ و الجی در این خیابون چند نمایندگی دارن و غیر از اون ها تعداد زیادی مغازه دیگه هم هست که باعث شده این خیابون بشه مرکز فروش لوازم صوتی تصویری مشهد. این خیابون مرکز اصلی فروش کنسول و تجهیزات بازی و خود بازی هم هست. تعداد زیادی مغازه دیگه هم هست که شامل فروشگاه موبایل، فروشگاه لوازم جانبی موبایل، فروشگاه گوشی تلفن، انواع تعمیرگاه، انواع لوازم خورده ریز الکترونیکی و ... میباشد.

پایان
    امیرالمومنین امام علی (علیه السلام) :

هر کس به وقت یاری رهبرش در خواب باشد زیر لگد دشمن از خواب بیدار میشود.

غررالکلم ص422
    امتیازها
    19,024
    سطح
    87
    1,973
    کاربر انجمن
    والا من که ته دنیا هستم . پس این بازارایی که گفتید رو نمیشناسم
    ولی من بیشتر خریدام اینترنتی بوده شما گفتید نظرتون راجع به دیجیکالا و لیون چیه کسی جواب نداد.
    من از هردوتا خرید کردم. دیجیکالا به نظرم قطعات محدود کامپیوتری که داره گرون میده ولی جنساش اصله
    از لیون به پیشنهاد آرمین جان خرید کردم همین سیستمی که تو امضام هست رو جدیدا از لیون گرفتم 2.600.000 ولی تخفیف بهم نداد
    :-??

امتیازها
    24,171
    سطح
    94
    7,996
    کاربر اخراجی
    خب با سلام خدمت علیرضا خان
    عرض کنم بنده که در تهران هستم در تمامی این پاساژ ها و بازارها طی 10 سالی که تو این کارم خرید داشتم. خب میتونم بگم تو تهران فروشنده های محصولات کامپیوتری و الکترونیک به 2 دسته تقسیم میشند. اکثر اونها جنس های معمولی و سطح پایین میفروشند و برخی هم hi end و حرفه ای.

همونطور که آرمین خان هم گفت تو کشور ما که برخورد فروشنده به اعمال شب قبلش بر میگرده که حال و حول درست و حسابی داشته باشه و سرحال باشه یا اینکه خسته و داغون باشه.
    در کل هم در پاساژ رضا هم ایران ، پارسیان ، ایرانیان و پایتخت فروشنده معتبر و فروشنده کلاه بردار داریم. منتها بنده چون شرکت دیجی کالا رو خوب میشناسم و نزدیکمون هست و باهاش آشنایی کامل دارم تا وقتی جنسی که میخوام رو داشته باشه از دیجی کالا میخرم. به 4 دلیل :
    1: اونجا با یه نفر طرف نیستی که حال داشته باشه یا نداشته باشه. یه شرکت بزرگه که کارشو حرفه ای و مشتری مدارانه انجام میده.
    2: هر زمان که بخوام تمام لیست اجناسش جلوی چشمامه و همینطور تمام مشخصات و بررسی های اون جنس توسط کارشناسان حرفه ای.
    3: قیمت خوبی داره و به منم که مشتری دائمیش هستم تخفیف خوبی میده.
    4: برعکس خیلی از فروشنده های مغازه دار در محتویات داخل کارتن اجناس دستکاری نمیکنند و جنس رو کامل و دست نخورده و اورجینال تحویل میدن.
    5: نیازی نیست از خونه یا مغازه بیرون برم خودشون میارن تحویل میدن.
    میدونم 5 تا شد ولی خب خدماتش خوبه دیگه. نتورک مارکتینگ رو خوب داره انجام میده. کاش همه فروشگاه ها مثل دیجی کالا بود
    از لیون هم خرید نمیکنم چون هم گرون میده هم تخفیف نداره. بازارشو خوب شناخته. عزیزان شهرستانی که دسترسی به بازارهای کامپیوتر بزرگ ندارند و قطعات حرفه ای میخوان. از سیاست کاریش خوشم نمیاد. به نظرم داره سوء استفاده میکنه از ضعف بازار کامپیوتر کشور و به مناطق محروم از این بازارها گران فروشی میکنه. البته به طور زیرکانه ای فقط مقداری روی قیمت جنساش میکشه که تابلو هم نباشه =))
    امتیازها
    7,796
    سطح
    59
    1,293
    کاربر انجمن
    متاسفانه مجتمع تک شده مثل رو به روی بانک ملی، هر کی یک قیمتی می ده و بلد هم که نباشی سرت کلاه رفته. باید خیلی سوال کنی تا مطمئن بشی. من بعد از کلاه اساسی که سرم سر رفاقت رفت از اون به بعد حتما مشورت می کنم و کاملا از قیمت و نوع قطعه ای که می خوام بخرم مطمئن میشم. بهترین مشورت های عمرم رو هم از دوستان خوبم توی این فروم گرفتم، که ممنون همشون هستم.

من معمولا هارد رو از تهران می گیرم، با پیشتاز یا تیپاکس برام می فرستند.
    از دیجی کالا هم نمی خرم چون قیمت قطعاتش بالاست. از دی جی آنلاین ارزان ترین فروشنده رو پیدا می کنم بهش سفارش میدم. تا حالا به مشکل نخوردم. (حدود 10 تومن می اینجوری خرید کردم.)

قطعات برند MSI و AMD رو یک فروشنده ی بسیار منصف و خوش برخورد در فروشگاه تابات پیدا کردم که از اون می گیرم.
    موس و کیبرد رو هم از نمایندگی A4Teach که فروشندش خیلی آدم با شخصیت و خوبی هستند در طبقه ی -1 مجتمع تک می خرم.
    این ها لیست کسایی که منصف بودن.

رم کورسیر رو هم از یک بنده خدایی توی پاساژ تابان گرفتم. رم 2*4 گیگ ونجنس رو 120 تومن گرون تر بهم فروخت. پس از پیگیری فراوان 40 تومن رو حاضر شد بهم برگردونه. البته من هنوز رنگ اون پول رو ندیدم.
    CPU رو هم نمایندگی اینتل در مشهد گرفتم، با این که آشنا و بنظر دوست (از نوع بازاری) بودیم،3770K رو 250 هزار تومن به هم گرون تر داد. که پس از پیگیری بهم 50 تومن برگردوند.
    من کیس و پاور رو از نمایندگی کولر مستر گرفتم و چون اون مدلی که من گرفتم توی ایران پیدا نمی شد قیمتی که عشقش کشید بهم داد.
    اینم از کسایی که براشون دعا می کنم.

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)