ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    امتیازها
    294
    سطح
    5
    0
    کاربر جدید

کمک برای رفع اشکال PC

سلام دوستان.
    PC من چند وقتی هست که یه مشکلی پیدا کرده و برا حل کردنش کمک میخوام.
    مشکلی که میگم افت فریم توی بازی هاست، بصورتی که وقتی نرم افزارهای سنگینی مثل Visual Studio یا Unity رو نصب میکنم دستگاه توی بازی دچار افت فریم میشه.
    بطور مثال من Dota 2 رو راحت با 60 اجرا میکنم، ولی وقتی رو ویندوز نرم افزارهایی رو ک گفنم نصب کنم سیستم با افت بدی روبرو میشه. مثلا فریم بین 20-40 هست که پر از لگ هست.
    بازی های دیگه هم همینطورن مثل Cod: Ghost Farcry4 و ...
    نکته اینجاست که اگر این برنامه هارو Uninstall هم کنم مشکل برطرف نمیشه و فقط باید ویندوز رو عوض کرد.

و اما مشخصات سیستم من:
    دستگاه بر پایه سوکت AMD Am3 مبیاشد.
    Mainboard: Asus M4A87TD Evo
    CPU: AMD Phenom II x6 1100T
    VGA: Nvidia 570 GTX 1.2GB
    RAM : Corsair Vengeance 6 GB
    دوستان دقت کنید من تمامی قطعات رو با دستگاه برادرم که سالمه تست کردم یعنی کارت گرافیکی رو 760 گذاشتم یا اینکه CPU رو روی دستگاه اون بازم درست نشد. رم و تمام سوکت هاشم تست کردم. تنها چیزی که نتونستم تست کنم پاور و مادربردم بود. من همم SSD دارم هم HDD که روی هر دو تست کردم و بازم نشد.
    و اینکه دستگاه گلوگاه هم نمیشه. چون نه پردازنده نه کارت گرافیک به حداگثر کار نمیرسن.
    هرچند که فکر میکنم مشکل از مادربرد هست.
    دستگاه من فکر کنم 4 سال عمر کرده.
    راستی تمامی درایور ها به روز هست و من از ویندوز 10 ، 64 بیتی استفاده میکنم.
    این مشکل روی وین 8.1 هم برام هست از وین نیس.

ممنون میشم کسی اگه تجربه ای دی این زمینه داره ارایه کنه.
    در عکسهای زیر هم میبینید که فریم بازی روی 22 و 24 هست.
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Screenshot (21).jpg
مشاهده: 31
حجم: 592.7 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Screenshot (22).jpg
مشاهده: 34
حجم: 575.8 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1.gif
مشاهده: 27
حجم: 20.1 کیلو بایت
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط HFluster نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    PC من چند وقتی هست که یه مشکلی پیدا کرده و برا حل کردنش کمک میخوام.
    مشکلی که میگم افت فریم توی بازی هاست، بصورتی که وقتی نرم افزارهای سنگینی مثل Visual Studio یا Unity رو نصب میکنم دستگاه توی بازی دچار افت فریم میشه.
    بطور مثال من Dota 2 رو راحت با 60 اجرا میکنم، ولی وقتی رو ویندوز نرم افزارهایی رو ک گفنم نصب کنم سیستم با افت بدی روبرو میشه. مثلا فریم بین 20-40 هست که پر از لگ هست.
    بازی های دیگه هم همینطورن مثل Cod: Ghost Farcry4 و ...
    نکته اینجاست که اگر این برنامه هارو Uninstall هم کنم مشکل برطرف نمیشه و فقط باید ویندوز رو عوض کرد.

و اما مشخصات سیستم من:
    دستگاه بر پایه سوکت AMD Am3 مبیاشد.
    Mainboard: Asus M4A87TD Evo
    CPU: AMD Phenom II x6 1100T
    VGA: Nvidia 570 GTX 1.2GB
    RAM : Corsair Vengeance 6 GB
    دوستان دقت کنید من تمامی قطعات رو با دستگاه برادرم که سالمه تست کردم یعنی کارت گرافیکی رو 760 گذاشتم یا اینکه CPU رو روی دستگاه اون بازم درست نشد. رم و تمام سوکت هاشم تست کردم. تنها چیزی که نتونستم تست کنم پاور و مادربردم بود. من همم SSD دارم هم HDD که روی هر دو تست کردم و بازم نشد.
    و اینکه دستگاه گلوگاه هم نمیشه. چون نه پردازنده نه کارت گرافیک به حداگثر کار نمیرسن.
    هرچند که فکر میکنم مشکل از مادربرد هست.
    دستگاه من فکر کنم 4 سال عمر کرده.
    راستی تمامی درایور ها به روز هست و من از ویندوز 10 ، 64 بیتی استفاده میکنم.
    این مشکل روی وین 8.1 هم برام هست از وین نیس.

ممنون میشم کسی اگه تجربه ای دی این زمینه داره ارایه کنه.
    در عکسهای زیر هم میبینید که فریم بازی روی 22 و 24 هست.
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Screenshot (21).jpg
مشاهده: 31
حجم: 592.7 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Screenshot (22).jpg
مشاهده: 34
حجم: 575.8 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1.gif
مشاهده: 27
حجم: 20.1 کیلو بایت
    سلام دوست عزیز

unity و visual سرویس هایی نصب می کنند که بعد از پاک کردن همچنان باقی می مانند این سرویس ها پردازنده را درگیر می کنند

امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    یک کار دیگر هم می تونید بکنید.توی task manager برید و فایل های باز شده این برنامه رو ببندید.یا اینکه از نرم افزار IObit Uninstaller استفاده کنید عالیه.یا اینکه توی task manager الویت پردازش رو روی high بگذارید.یعنی پردازش بازی رو.اگر هم از cpu نیست توی تنطیمات درایور کارت گرافیک رو چک کنید.
    امتیازها
    294
    سطح
    5
    0
    کاربر جدید
    دوستان دقت کنید که من همه ی برنامه ها رو بستم و آقای آریایی عزیز کاری که شما فرمودین رو هم در گذشته انجام دادم. درایور ها به روز هست. فقط وقتی این برنامه ها نصب میشه حالا بدلیل نصب شدن فایل هایی مثل VS++ و این چیزا انگار سیستم سنگین میشه. جتی وقتی ویندوز خالی بالا میاد و برنامه ای هم ران نباشه این مشکل هست و دستگاه غرق در افت فریم هست
    بدبختی نه CPU به مصرف بالای 50 درصد میرسه نه رم نه GPU هیچی...
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    سلام .
    شما چرا اینجا تاپیک زدید عزیز دل ؟ توی بخش بحث آزاد جای طرح مشکل سخت افزاری هست ؟! باید در بخش مشکلات سخت افزاری توی انجمن مشاوره و راهنمایی تاپیک می زدید تا تاپیک هم بیشتر دیده بشه و زودتر به نتیجه برسید
    من چند تا موضوع مطرح می کنم
    1. شما در طرح مشکل در اول متن گفتید وقتی نرم افزارهای سنگینی مثل Visual Studio یا Unity نصب می کنید اینطوری میشه خب دوتا ابهام اینجا برای من خواننده به وجود میاد
    A . اون دو تا نرم افزار مثال و نمونه ای از نرم افزارهای سنگین بودند و با هر نرم افزارسنگینی که نصب میشه افت فریم توی بازی پیدا می کنید ؟
    B . یا فقط با همین دوموردی که اسم بردید این مشکل به وجود میاد ؟
    برای بررسی این موضوع دوکار میشه کرد : یا یک ویندوز دیگه کنار ویندوز فعلی تون نصب کنید و Dual-Boot بشید به اصطلاح و روی اون فقط و فقط بازی بریزید و هیچ نرم افزار دیگه نصب نکنید ببینید این مورد پیش میاد یا نه و روی ویندوز دوم فقط نرم افزارها رو داشته باشید
    یا اینکه یک بار دیگه همین ویندوز رو عوض کنید و اول فقط بازی بریزید و تست کنید (هدف اینه که تا زمانی که فقط بازی روی سیستم هست موردی وجود داره یا نه )

2. موضوع دیگه تست سلامت رم ها و پاور و مادربرد هست .
    شک من روی رم بیشتر هست . حتی پیکره بندی رم شما با توجه به پلتفرم سیستم ممکنه در ابن موضوع دخیل باشه یا اینکه رمها مشکلی داشته باشند چون وقتی می فرمائید با نصب نرم افزار حتی اگر اجرا نشه افت فریم دارید به نظرم بررسی دقیق رم بد نباشه

امتیازها
    294
    سطح
    5
    0
    کاربر جدید
    1.A من نرم افزارهای سنگین دیگه ای نصب نکردم نمیدونم این مورد رو.
    1.B فعلا که میشه گفت وقتی ویندوز به اصطلاح فِرِش و تازه اس و نرم افزار سنگین(منظورم IDM و Brower و player نیست) نصب نکنم مشکلی پیش نمیاد و بازی هام راحت رو 60 فریم اجرا میشه. Dual Boot رو تست نکردم نمیدونم!

2. رم هامو با دستگاه برادرم تست کردم هم رم های اونو گذاشتم هم تک تک ماژول ها. آره دقیقا بعد از نصب حتی اگر اجرا نباشن دستگاه خیلی افت میکنه.

بررسی میکنم خیلی ممنون دوستان
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)