ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 35
    امتیازها
    20,264
    سطح
    89
    232
    کاربر انجمن

سوال در مورد هیت سینک مادربرد و هیت سینک CPU

سوالی در رابطه با هیت سینک CPU و مادربرد داشتم
    قصد تعویض خمیر حرارتی پردازنده (بین IHS و هیت سینک) و (هیت سینک مادربرد) را دارم.
    ولی برای بستن مجدد آن ها(هیت سینک CPU و هیت سینک مادربرد) احتیاج به چسب سیلیکون هست.
    شما چه چسبی را برای این کار پیشنهاد می کنید.
    یک نکته ای را باید خدمتتان عرض کنم؛قرار است یک سیستم از تایوان برایم بیاورند وشما محدودیتی در انتخاب محصول فوق ندارید(از لحاظ قیمت و موجود نبودن در کشور)

خواهش می کنم راهنمایی های لازم را برای خرید این محصول صورت دهید

امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    دوست خوبم

اگز منظورتون تعویض خمیر سیلیکن بین CPU و سینک کولرش هستش، میتونید از خمیر سیلیکن موجود در کشور مدل Noctua NT-H1 استفاده کنید.

تعویض خمیر سیلیکن مادربرد (بین پل شمالی و سینک) هم کار من و شما نیست و باید در صورت نیاز بعد از چند سال توسط شزکت گارانتی انجام بشه.
    امتیازها
    20,264
    سطح
    89
    232
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Armin2012 نمایش پست ها
    دوست خوبم

اگز منظورتون تعویض خمیر سیلیکن بین CPU و سینک کولرش هستش، میتونید از خمیر سیلیکن موجود در کشور مدل Noctua NT-H1 استفاده کنید.

تعویض خمیر سیلیکن مادربرد (بین پل شمالی و سینک) هم کار من و شما نیست و باید در صورت نیاز بعد از چند سال توسط شزکت گارانتی انجام بشه.

منظوزم تعویض خمیرسیلیکون بین IHS و سینک خود پردازنده است مانند تصویر زیر :

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: intel-teria-usado-pasta-termica-de-baixa-qualidade-nos-processadores-ivy-bridge.jpg
مشاهده: 32
حجم: 60.8 کیلو بایت

و هیت سینک های مادربرد :

نام: Sboard2.jpg
مشاهده: 31
حجم: 39.3 کیلو بایت

نام: Z87-Deluxe heatsink.jpg
مشاهده: 29
حجم: 316.1 کیلو بایت
    تعویض خمیر سیلیکون زیر هیت سینک های مادربرد هم کاری نداره مثل
    این ویدئو

امتیازها
    20,264
    سطح
    89
    232
    کاربر انجمن
    دوستان لطفاً نظراتتون رو بیان کنید. ممنون
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    پس منظورتون تعویض خمیر زیر IHS بین هسته و IHS هستش!

عرض شود، یک کلام از من به شما نصیحت این کار را نکنید! مگر اینکه اینقدری پول توی جیبی داشته باشید که روز بعدش بتونید یه CPU مثل همونی که میخواین این بلا رو سرش بیارید از بازار بخرید. برداشتن IHS با خطرات بلقوه ای همراهه که ترجیحا" این کار نشه بهتره. پردازنده های Ivy Bridge و Haswel که از خمیر نامرغوب در زیر IHS اونها استفاده شده، با تعویض این خمیر این پردازنده ها خنکتر کار خواهند کرد. البته برای استفاده به صورت اوورکلاک بهترین حالتشون تا 4.5 گیگاهرتز برای 24/7 هستش، و تقریبا" بیشتر پردازنده های این گروه میتونند بدون برداشتن IHS و تعویض خمیر به این فرکانس دست پیدا کنند. پس به نظر من ارزش ریسک آسیب زدن به پردازنده رو نداره، وقتی به هر صورت تا 4.5 قرار باشه اوور بشه.

البته اگر شما Extreme Overclocker باشید که بعید میدونم داستان چیز دیگری خواهد بود.

در مورد تعویض خمیر سیلیکن زیر فازها و کنترلر های ولتاژ روی مادربرد هم اصن نیازی به این کار نیست مگر اینکه شما در حد Extreme Overclocking بخواهید که سیستم رو اوور کنید که باهاش رکورد بزنید که باز هم داستان چیز دیگری خواهد بود.

در مورد اینکه این کار راحته یا نه، اصن بحث من راحتی کار نیست. برداشتن اون هیت سینک های روی مادربرد با انداختن کارت گارانتی مادربرد به چاه توالت یکیه! چون درجا گارانتی باطل میشه.
    ویرایش توسط ARMIN : 2013/07/16 در ساعت 11:17
    امتیازها
    20,264
    سطح
    89
    232
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Armin2012 نمایش پست ها
    پس منظورتون تعویض خمیر زیر IHS بین هسته و IHS هستش!

عرض شود، یک کلام از من به شما نصیحت این کار را نکنید! مگر اینکه اینقدری پول توی جیبی داشته باشید که روز بعدش بتونید یه CPU مثل همونی که میخواین این بلا رو سرش بیارید از بازار بخرید. برداشتن IHS با خطرات بلقوه ای همراهه که ترجیحا" این کار نشه بهتره. پردازنده های Ivy Bridge و Haswel که از خمیر نامرغوب در زیر IHS اونها استفاده شده، با تعویض این خمیر این پردازنده ها خنکتر کار خواهند کرد. البته برای استفاده به صورت اوورکلاک بهترین حالتشون تا 4.5 گیگاهرتز برای 24/7 هستش، و تقریبا" بیشتر پردازنده های این گروه میتونند بدون برداشتن IHS و تعویض خمیر به این فرکانس دست پیدا کنند. پس به نظر من ارزش ریسک آسیب زدن به پردازنده رو نداره، وقتی به هر صورت تا 4.5 قرار باشه اوور بشه.

البته اگر شما Extreme Overclocker باشید که بعید میدونم داستان چیز دیگری خواهد بود.

در مورد تعویض خمیر سیلیکن زیر فازها و کنترلر های ولتاژ روی مادربرد هم اصن نیازی به این کار نیست مگر اینکه شما در حد Extreme Overclocking بخواهید که سیستم رو اوور کنید که باهاش رکورد بزنید که باز هم داستان چیز دیگری خواهد بود.

در مورد اینکه این کار راحته یا نه، اصن بحث من راحتی کار نیست. برداشتن اون هیت سینک های روی مادربرد با انداختن کارت گارانتی مادربرد به چاه توالت یکیه! چون درجا گارانتی باطل میشه.
    دوست عزیز می خوام سیستم رو اور کنم و
    Extreme Overclocker نیستم
    فقط می خوام دمای CPU ، چیپ ست و مدار رگولاتور رو کاهش بدم
    در ضمن از نظر من گارانتی در ایران معنی ای ندارد. بر فرض این که باطل بشه ؛ وقتی از گارانتی هیچ استفاده ای نمیشه ، باطل و غیر باطل فرقی نمی کنه

ممنون از نظزتون
    امتیازها
    20,264
    سطح
    89
    232
    کاربر انجمن
    از دوستان دیگر خواهش می کنم پاسخ بدهند. ممنون
    امتیازها
    15,078
    سطح
    79
    529
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mamall نمایش پست ها
    از دوستان دیگر خواهش می کنم پاسخ بدهند. ممنون
    به طور جد میگم که از این کار صرف نظر کنید.
    شما که Extreme Overclock er نیستید اصلا نیازی به این کار نیست.
    البته اگر پول به جیبتون سنگینی میکنه برای سرگرمی ، تفریح مهیجیه!
    حرف بدونه منبع ؛ باد هواست...
    چهارشنبه، ۱۳ مهر ۱۳۹۰

امتیازها
    81,597
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    اگه مصمم برای انجام این کار هستین همون خمیر سیلیکونی که آقا آرمین معرفی کردند بهترین در نوع خودش هست، اما اگه نظر بخواهید نظر بنده با نظر آقا آرمین یکی هست.
    اگه بازم اصرار زیادی روی این کار داشتید پیشنهاد میکنم مطالعه ی زیادی داشته باشید و مشاوره ی زیادی از کسانی این کار رو کردن بگیرید. خود آقا آرمین تا به حال خمیر بین IHS و cpu رو عوض کردن، ایشون از روش و خطرات این کار کاملا آگاه هستن.
    امتیازها
    20,264
    سطح
    89
    232
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط iSteve نمایش پست ها
    اگه مصمم برای انجام این کار هستین همون خمیر سیلیکونی که آقا آرمین معرفی کردند بهترین در نوع خودش هست، اما اگه نظر بخواهید نظر بنده با نظر آقا آرمین یکی هست.
    اگه بازم اصرار زیادی روی این کار داشتید پیشنهاد میکنم مطالعه ی زیادی داشته باشید و مشاوره ی زیاm(.*>ی از کسانی این کار رو کردن بگیرید. خود آقا آرمین تا به حال خمیر بین IHS و cpu رو عوض کردن، ایشون از روش و خطرات این کار کاملا آگاه هستن.
    حق با شماست

دو ماهه دارم تحقیق می کنم
    مشکل من خمیر سیلیکون نیست مشکل من بست مجدد CPU و هیت سینک های مادربرد است که نیاز به چسب سیلکون داره

یک سیستم قراره از تایوان برام بیاورند
    می خوام چسب سیلیکون هم سفارش بدم(برای بستن CPU)
    اما نمی دونم چه برندی ؟ چه مدلی ؟ چه نوعی ؟
    اطلاعاتی در مورد چسب ها ی سیلیکونی ندارم لطفاً مرا بری خرید چسب سیلیکون راهنمایی کنید
    اگر کسی اطلاع داره خواهش می کنم چند تا از با کیفیت ها رو پیشنهاد بده(از گران تا ارزان)
صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 35

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع