ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 35

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    امتیازها
    111,281
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    پس منظورتون تعویض خمیر زیر IHS بین هسته و IHS هستش!

عرض شود، یک کلام از من به شما نصیحت این کار را نکنید! مگر اینکه اینقدری پول توی جیبی داشته باشید که روز بعدش بتونید یه CPU مثل همونی که میخواین این بلا رو سرش بیارید از بازار بخرید. برداشتن IHS با خطرات بلقوه ای همراهه که ترجیحا" این کار نشه بهتره. پردازنده های Ivy Bridge و Haswel که از خمیر نامرغوب در زیر IHS اونها استفاده شده، با تعویض این خمیر این پردازنده ها خنکتر کار خواهند کرد. البته برای استفاده به صورت اوورکلاک بهترین حالتشون تا 4.5 گیگاهرتز برای 24/7 هستش، و تقریبا" بیشتر پردازنده های این گروه میتونند بدون برداشتن IHS و تعویض خمیر به این فرکانس دست پیدا کنند. پس به نظر من ارزش ریسک آسیب زدن به پردازنده رو نداره، وقتی به هر صورت تا 4.5 قرار باشه اوور بشه.

البته اگر شما Extreme Overclocker باشید که بعید میدونم داستان چیز دیگری خواهد بود.

در مورد تعویض خمیر سیلیکن زیر فازها و کنترلر های ولتاژ روی مادربرد هم اصن نیازی به این کار نیست مگر اینکه شما در حد Extreme Overclocking بخواهید که سیستم رو اوور کنید که باهاش رکورد بزنید که باز هم داستان چیز دیگری خواهد بود.

در مورد اینکه این کار راحته یا نه، اصن بحث من راحتی کار نیست. برداشتن اون هیت سینک های روی مادربرد با انداختن کارت گارانتی مادربرد به چاه توالت یکیه! چون درجا گارانتی باطل میشه.
    ویرایش توسط ARMIN : 2013/07/16 در ساعت 10:17
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 35

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع