نقل قول نوشته اصلی توسط hannan bakhshayesh نمایش پست ها
ببینید دوست عزیز
هدف از دانشگاه رفتن صرفا تحصیل علم که نیس باید یه کمکی باشه برا وارد بازار کار شدن، شما بگو چقدر محتوای دروس با بازار کار اینجا (ایران) تطابق داره؟ اونجا(اون ور آب) رو دربارش حرف نمیزنم ، اینجا رو میگم.
- اون ور آب هم اگه دارن مثلا C++ آموزش میدن ، حتما جایی هم برا بکارگیری اون دارن،اصلا مگر هر کاری اون ور اتفاق میوفته خوبه؟ تو درس مبانی C رو یاد میدن (یا حتی VB برای اینکه دارن تازه با برنامه نویسی آشنا میشن)- تو درس پیشرفته مسلما باید روی زبانی کار بشه که به درد آینده تو این کشور بخوره.باید به نیاز توجه بشه عزیز.

- منظور از ناخنک زدن اینه که کمکی به وارد بازار کار شدن نمیکنه . درسته هیچ شکی نیس که دانش عمومی رو افزایش میده و فهم رو بیشتر میکنه و بی فایده نیس همچنین ممکنه باعث انگیزش در دانشجو بشه و در آینده فرد رو به سمت گرایش خاصی سوق بده.
- ولی وقتی یه تیم داره یک پروژه رو جلو میبره نیاز نیس که تمام اعضای اون تیم ، تمام مهارت های مورد نیاز رو یاد بگیرن مثلا همه نباید در زمینه بازی سازی، هوش بلد باشن. بنابراین همه به یک فرم و اندازه نباید هوش بخونن یا هر درس دیگه ای.- منظور اینه که دانش کامپیوتر بسیار گستردس و باید خیلی زودتر از 4 سال، تخصصی تر بشه.
- در ضمن؛ من بعید میدونم که کیفیت ارائه اینجا با اونجا یکی باشه - قطعا نحوه آموزش به یک دانشجو با یک دانش آموز متفاوته به همین دلیل باید حداقل آموزگار نقش یک محرک رو برای دانشجو ایفا کنه تا دانشجو با انگیزه کسب کرده به دنبال اون مسئله باشه و دقیقا مسئله اینجاست ، کیفیت ارائه خیلی مهمه - نکته دیگه اینه که انرژی زیادی باید صرف بشه تا اندک دانشی به اندوخته های شما اضافه بشه- من بعید میدونم مثلا اون ور آب در درس معماری ، کتاب موریس مانو به عنوان مرجع معرفی بشه (مشکل دیگه تولید علمه که البته این مشکل مستقیما ارتباط پیدا نمیکنه.)- اصولا وقتی نحوه آموزش به کلی فرق میکنه ، آزمون گرفتنشون هم فرق خواهد داشت- من حتی مخالف سیستم داخل کشور نیستم که مثلا 1 الی 2 کتاب رو به عنوان مرجع درس معرفی میکنن.
دوست عزیز
-مسلما چیزی که در بازار کار به دنبال اون هستن و همین طور در دانشگاه تدریس میشه، خارج از مبحث علوم کامپیوتر نیست اما این کجا و آن کجا!!! (شما تمام رشته های فنی رو در نظر بگیر)
- مسلما 15 واحد ریاضی به هیچ کار آدم نمیاد و نه تنها برای بازار کار بلکه به صرف کمک به فهم ریاضی مسئله هم نمیتونه هیچ فایده ای داشته باشه.و همین طور 8 واحد فیزیک - این دروس مبانی علم هستن اما نه اینجوری و به صورت مشترک با رشته های دیگه.
- بنده مخالف دانشگاه رفتن و تحصیل علم نیستم که خود تحصیل علم باعث افزایش شعور و فهم محصل میشه و بعید هم میدونم کس دیگه ای هم مخالف باشه ولی همون طور که گفتم به اشتغال کمکی نمیکنه. حالا مشکل میتونه از بازار کار هم باشه اما بالاخره برای چرخوندن زندگی باید سر کار رفت (در پست قبلی هم گفتم که مشکل از دو طرفه)
- فکر میکنم منظور اصلی طراح سوال اینه که چند نفر با دانشگاه رفتن ، صاحب شغل شدن؟؟؟

1- مورس مانو اونور آب هم تدریس میشه.
2- اگر شما یا هر کسی دیگه ای نتونسته از درس C پول در بیاره مشکل شخص شما و اون بنده خداست . کم کاریه خودتون رو گردن دیگران نندازید.
یکی از دوستان من دقیقاً از C درآمدزایی داره!
3- آرزوم هست که تمام ریاضی های دوره دانشگاه و فیزیکش رو بلد بودم! اگه بودم الآن خیلی جلوتر بودم!
4- همون درس هایی که فکر می کنید به کارتون نمیاد ، دقیقاً نکتش اینه که فکر نمیکنید که به کارتون بیاد!
5- شما مطلب منو اصلاً خوندید و بهش فکر کردید که چی گفتم؟؟؟
6- اگر من یا شما یا دیگری کار نداره و بیکار هست، تنها مشکل از خود ماست. نه دیگری.