ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: دروس دانشگاهی به روز و مطابق نیاز بازار هستند؟

رأی دهندگان
28. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله

1 3.57%
  • خیر

27 96.43%
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 16 از 16
    امتیازها
    93,367
    سطح
    100
    10,392
    کاربر حرفه ای کامپیوتر

Cool

نقل قول نوشته اصلی توسط hannan bakhshayesh نمایش پست ها
    ببینید دوست عزیز
    هدف از دانشگاه رفتن صرفا تحصیل علم که نیس باید یه کمکی باشه برا وارد بازار کار شدن، شما بگو چقدر محتوای دروس با بازار کار اینجا (ایران) تطابق داره؟ اونجا(اون ور آب) رو دربارش حرف نمیزنم ، اینجا رو میگم.
    - اون ور آب هم اگه دارن مثلا C++ آموزش میدن ، حتما جایی هم برا بکارگیری اون دارن،اصلا مگر هر کاری اون ور اتفاق میوفته خوبه؟ تو درس مبانی C رو یاد میدن (یا حتی VB برای اینکه دارن تازه با برنامه نویسی آشنا میشن)- تو درس پیشرفته مسلما باید روی زبانی کار بشه که به درد آینده تو این کشور بخوره.باید به نیاز توجه بشه عزیز.

- منظور از ناخنک زدن اینه که کمکی به وارد بازار کار شدن نمیکنه . درسته هیچ شکی نیس که دانش عمومی رو افزایش میده و فهم رو بیشتر میکنه و بی فایده نیس همچنین ممکنه باعث انگیزش در دانشجو بشه و در آینده فرد رو به سمت گرایش خاصی سوق بده.
    - ولی وقتی یه تیم داره یک پروژه رو جلو میبره نیاز نیس که تمام اعضای اون تیم ، تمام مهارت های مورد نیاز رو یاد بگیرن مثلا همه نباید در زمینه بازی سازی، هوش بلد باشن. بنابراین همه به یک فرم و اندازه نباید هوش بخونن یا هر درس دیگه ای.- منظور اینه که دانش کامپیوتر بسیار گستردس و باید خیلی زودتر از 4 سال، تخصصی تر بشه.
    - در ضمن؛ من بعید میدونم که کیفیت ارائه اینجا با اونجا یکی باشه - قطعا نحوه آموزش به یک دانشجو با یک دانش آموز متفاوته به همین دلیل باید حداقل آموزگار نقش یک محرک رو برای دانشجو ایفا کنه تا دانشجو با انگیزه کسب کرده به دنبال اون مسئله باشه و دقیقا مسئله اینجاست ، کیفیت ارائه خیلی مهمه - نکته دیگه اینه که انرژی زیادی باید صرف بشه تا اندک دانشی به اندوخته های شما اضافه بشه- من بعید میدونم مثلا اون ور آب در درس معماری ، کتاب موریس مانو به عنوان مرجع معرفی بشه (مشکل دیگه تولید علمه که البته این مشکل مستقیما ارتباط پیدا نمیکنه.)- اصولا وقتی نحوه آموزش به کلی فرق میکنه ، آزمون گرفتنشون هم فرق خواهد داشت- من حتی مخالف سیستم داخل کشور نیستم که مثلا 1 الی 2 کتاب رو به عنوان مرجع درس معرفی میکنن.
    دوست عزیز
    -مسلما چیزی که در بازار کار به دنبال اون هستن و همین طور در دانشگاه تدریس میشه، خارج از مبحث علوم کامپیوتر نیست اما این کجا و آن کجا!!! (شما تمام رشته های فنی رو در نظر بگیر)
    - مسلما 15 واحد ریاضی به هیچ کار آدم نمیاد و نه تنها برای بازار کار بلکه به صرف کمک به فهم ریاضی مسئله هم نمیتونه هیچ فایده ای داشته باشه.و همین طور 8 واحد فیزیک - این دروس مبانی علم هستن اما نه اینجوری و به صورت مشترک با رشته های دیگه.
    - بنده مخالف دانشگاه رفتن و تحصیل علم نیستم که خود تحصیل علم باعث افزایش شعور و فهم محصل میشه و بعید هم میدونم کس دیگه ای هم مخالف باشه ولی همون طور که گفتم به اشتغال کمکی نمیکنه. حالا مشکل میتونه از بازار کار هم باشه اما بالاخره برای چرخوندن زندگی باید سر کار رفت (در پست قبلی هم گفتم که مشکل از دو طرفه)
    - فکر میکنم منظور اصلی طراح سوال اینه که چند نفر با دانشگاه رفتن ، صاحب شغل شدن؟؟؟

1- مورس مانو اونور آب هم تدریس میشه.
    2- اگر شما یا هر کسی دیگه ای نتونسته از درس C پول در بیاره مشکل شخص شما و اون بنده خداست . کم کاریه خودتون رو گردن دیگران نندازید.
    یکی از دوستان من دقیقاً از C درآمدزایی داره!
    3- آرزوم هست که تمام ریاضی های دوره دانشگاه و فیزیکش رو بلد بودم! اگه بودم الآن خیلی جلوتر بودم!
    4- همون درس هایی که فکر می کنید به کارتون نمیاد ، دقیقاً نکتش اینه که فکر نمیکنید که به کارتون بیاد!
    5- شما مطلب منو اصلاً خوندید و بهش فکر کردید که چی گفتم؟؟؟
    6- اگر من یا شما یا دیگری کار نداره و بیکار هست، تنها مشکل از خود ماست. نه دیگری.
    ehsannalizadeh
    امتیازها
    6,180
    سطح
    51
    109
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط th e nd نمایش پست ها
    1- مورس مانو اونور آب هم تدریس میشه.
    2- اگر شما یا هر کسی دیگه ای نتونسته از درس C پول در بیاره مشکل شخص شما و اون بنده خداست . کم کاریه خودتون رو گردن دیگران نندازید.
    یکی از دوستان من دقیقاً از C درآمدزایی داره!
    3- آرزوم هست که تمام ریاضی های دوره دانشگاه و فیزیکش رو بلد بودم! اگه بودم الآن خیلی جلوتر بودم!
    4- همون درس هایی که فکر می کنید به کارتون نمیاد ، دقیقاً نکتش اینه که فکر نمیکنید که به کارتون بیاد!
    5- شما مطلب منو اصلاً خوندید و بهش فکر کردید که چی گفتم؟؟؟
    6- اگر من یا شما یا دیگری کار نداره و بیکار هست، تنها مشکل از خود ماست. نه دیگری.
    - اول از همه به دوستتون تبریک میگم؛ خوشحال میشم بدونم دوست شما چه کاری انجام میده؟
    هر فردی میتونه با دانشی که داره، برای خودش کارآفرینی و درآمدزایی کنه که این خودش بازم ربطی به بازار کار نداره البته کار هرکس نیس.-من نمیدونم دوست شما چه کاری انجام میده ولی در حال حاضر اغلب افراد نمیتونن اینکارو انجام بدن چون زمینش نیس- یه مقدار کلان به قضیه نگاه کنید.
    - اصولا اگه درصد بالایی نتونن بعد از دانشگاه، مستقیما وارد بازار کار بشن، مشکل از اون عده بالا نیس؛ ساختار مشکل داره.
    - بالاخره هرکس میتونه هر نظری داشته باشه و نمیشه چیزی رو تحمیل کرد، من هرچی لازم بود از شرایط موجود گفتم.
    - فکر میکنم این بحث از منطق خارج شده، به همین دلیل ادامشو مفید نمیدونم.
    در هر صورت امیدوارم موفق باشید.
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    از دوستان عزیز خواهش می کنم با دو به دو کردن تاپیک رو از مسیر اصلی خارج نکنند !! نظر هر کسی برای خودش و به ویژه برای بنده به عنوان پیشنهاد دهنده این تاپیک بسیار محترم هست !!!
    با تشکر از همکاری خوب همه عزیزان !!

امتیازها
    93,367
    سطح
    100
    10,392
    کاربر حرفه ای کامپیوتر

Cool

نقل قول نوشته اصلی توسط hannan bakhshayesh نمایش پست ها
    - اول از همه به دوستتون تبریک میگم؛ خوشحال میشم بدونم دوست شما چه کاری انجام میده؟
    هر فردی میتونه با دانشی که داره، برای خودش کارآفرینی و درآمدزایی کنه که این خودش بازم ربطی به بازار کار نداره البته کار هرکس نیس.-من نمیدونم دوست شما چه کاری انجام میده ولی در حال حاضر اغلب افراد نمیتونن اینکارو انجام بدن چون زمینش نیس- یه مقدار کلان به قضیه نگاه کنید.
    - اصولا اگه درصد بالایی نتونن بعد از دانشگاه، مستقیما وارد بازار کار بشن، مشکل از اون عده بالا نیس؛ ساختار مشکل داره.
    - بالاخره هرکس میتونه هر نظری داشته باشه و نمیشه چیزی رو تحمیل کرد، من هرچی لازم بود از شرایط موجود گفتم.
    - فکر میکنم این بحث از منطق خارج شده، به همین دلیل ادامشو مفید نمیدونم.
    در هر صورت امیدوارم موفق باشید.
    از صحبت های شما من اینطور برداشت می کنم که خیلی با محیط های کاری آشنایی ندارید. البته این حرفم رو دوستانه گفتم برداشت منفی ای نداشته باشید.
    مطمعن باشید روزی به حرف بنده خواهید رسید.
    و اینو بدونید اگر الآن شما به عنوان مثال یا بنده در یک شرکت بزرگ نرم افزاری ایرانی و یا خارجی مشغول به فعالیت نیستیم؛ تنها دلیلش غر زدن های مضحکی هست
    که از این وضعیت موجود داریم. و فقط حرف می زنیم و هدفی رو نداریم و به سمت هدفی هم که داریم قدم بر نمی داریم و تنها به حرف زدن اکتفا می کنیم.
    امیدوارم نگرشتون به زندگی تغییر بکنه و کمی؛ هم من و هم شما و هم دوستان دید خودمون رو عوض کنیم و کم کاری خودمون رو به دیگران سوق ندیم.
    شما هم موفق باشید.
    کمی بزرگتر فکر و جستجو کنیم.
    ehsannalizadeh
    امتیازها
    93,367
    سطح
    100
    10,392
    کاربر حرفه ای کامپیوتر

Cool

نقل قول نوشته اصلی توسط eshraghi2011 نمایش پست ها
    از دوستان عزیز خواهش می کنم با دو به دو کردن تاپیک رو از مسیر اصلی خارج نکنند !! نظر هر کسی برای خودش و به ویژه برای بنده به عنوان پیشنهاد دهنده این تاپیک بسیار محترم هست !!!
    با تشکر از همکاری خوب همه عزیزان !!
    از شما هم بابت تذکر مفیدتون تشکر می کنم.
    ehsannalizadeh
    امتیازها
    38,216
    سطح
    100
    3,320
    همیار انجمن
    وقتی یک واحد آموزش عالی یک مدرک به دانشجوش میده، در واقع داره به اون فرد یک تاییدیه میده، تاییدیه ای که در اصل باید برای صنایع و بازار کار مهم باشه! در صورتی که در نظام آموزش عالی ایران در مورد خیلی از موارد نمیشه همچین چیزی گفت، حتی فارف التحصیلان دانشگهای برتر ایران!
    مدرک در واقع باید یک تاییدیه باشه نه مدرک کنونی!

به نظرم این قضیه وقتی درست میشه که دانشگاه ها 2 شرط رو داشته باشن:

1- تمام افراد فاقد شرایط اخراج بشن! بعضی از دانشگاه ی ایران تونستن نسبتا این کار رو انجام بدن، اما شرط دومی که در ادامه گفتم معمولا مشاهده نمیشه.
    کنکور لزوما افراد دارای شرایط علمی مناسب رو به دانشگاه ها معرفی نمیکنه! پس باید افراد فاقد شرایط نتونن ادامه بدن و مدرک بگیرن! مدرک گرفت افراد فاقد شرایط نه تنها اعتبار دانشگاه رو به فنا میده، بلکه اعتبار دارنده ی مدرک و کل نظام آموزش عالی رو به فنا میده!

2- آموزش و امتحانات به شکلی باشه که وقتی فردی تونست دووم بیاره و اخراج نشه، مطالب مهمی در زمینه ی رشته ی تحصیلیش یاد گرفته باشه و همزمان بتونه اون مطالب رو تحلیل کنه و احتمالا گسترش بده!
    چون در ایران معمولا مطالب غیر مفید آموزش داده میشه، پس سخت گیری در امتحانات اون ها هم چیزی رو درست نمیکنه!
    مطالب و آموزششون باید طوری باشه که دانشجو حداقل با لبه ی علمش فاصله ی زیادی نداشته باشه.
    دانشجو نباید در مطالب قدیمی یا بسیار سطحی تسلط داشته باشه اما نه با مطالب جدید آشنایی داشته باشه و نه با مطالب تخصصی!
    در ضمن گاهی وقت ها یک مطلب چند بار به دانشجو آموزش داده میشه که خود این پیشرفت علمی دانشجو رو رسما به فنا میده!

چون معمولا دارا بودن این 2 شرط رو فقط در دانشگاه های محدود و در رشته های محدود و اون هم به ندرت میتونیم ببینیم، در نتیجه نمیتونیم اطمینان داشته باشیم که دارندگان مدارک دانشگاهی چیزی از رشته ی علمی شون حالیشونه!

خیلی از دارندگان مدرک اصلا نباید میومدن توی رشته شون! و تازه خیلی هاشون هم نباید میتونستن مدرک بگیرن! حتی نباید دارا بودن رتبه ی برتر کنور دلیلی بر اخراج نشدن اون فرد بشه!
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 16 از 16

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع