ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 4 از 4 نخست ... 234
نمایش نتایج: از 31 به 33 از 33
    امتیازها
    93,367
    سطح
    100
    10,392
    کاربر حرفه ای کامپیوتر

Cool

مضحکه!
    ehsannalizadeh
    امتیازها
    4,639
    سطح
    43
    56
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط practiced نمایش پست ها
    حسام جان اینطوریا هم نیستا !
    ببینید دوستان کسایی که این خبر رو از لحاظ فنی میدونن خوشحالن و کسایی که از لحاظ روانی بهش فکر میکنن ناراحت!

اول باید بدونیم اینترنت ملی چی هست؟

هیچ تغییری در سایتهای با پسوند .com رخ نمیده !

من الان توی این سایت دارم مطلبی رو مینویسم و شما هم اونو میبینید! من در ایران زندگی میکنم شما هم در ایران هستین! اما چیزی که من مینویسم و چیزی که شما میخونین در ایران نیست! چرا؟ چون هاست یا میزبان سایت مثلا دانلودهایا سخت افزار مگ در داخل ایران نیست! در آلمان، در کانادا یا آمریکا یا هرجای جز ایران هست!
    چرا؟
    چون تا امروز بستری فاهم نبوده که سایتی مثل دانلودها بیاد در داخل ایران میزبانی بگیره با هزینه کم و فضای زیاد و سرعت بالا! اما این بستر سالهاست در آلمان مثلا فراهم هست!
    به همین دلیل وقتی من میخوام با شما که توی ایران هستین حرف بزنم باید اون اطلاعاتی که من میفرستم از ایران بره آلمان و از آلمان بیاد جلوی شما! خنده داره نه؟

اما بار اه اندازی دیتا سنتر های داخلی که 11 تاشون هم بزودی آماده سرویس میشن دیگه لازم نیست من اطلاعاتم رو به اون سر دنیا بفرستم و از اونجا برای شما برگرده وب ه اصطلاح عامیانه لقمه رو دور سر بچرخونیم!!

من چیزی که به عنوان اطلاعات میفرستم به سرعت در داخل ایران به دست شما میرسه! و این هم از لحاظ زمانی (پینگ تایم) و هم از لحاظ سرعت و از هم از لحاظ هزینه به مراتب کمتر هست!

به عنوان مثال! شما میتونین سایت های خبر گذاری که هم تکنون در داخل کشور و روی بستر اینترنت ملی فعالیت میکنن رو پینگ کنید!! مثل این سایت ها: asriran.com farsnews.com tabnak.ir و.... و یا اونهارو در مرورگرتون باز کنید! میبینید که به سرعت گلوله باز میشن! چرا؟ چون برای بازکردنشون درخواست شما نرفته آلمان و برگرده!! بلکه توی همین ایران و بیخ گوشتون درخواست شما انجام شده!

اما مثلا سایت aol.com رو باز کنید! میبینید باید چندین ثانیه منتظر بمونین تا کاملا باز بشه و اصلا قابل مقایسه با سایت های داخلی نیست سرعتش برای ما!!

اما آیا اینکه این سایت ها رد بستر اینرتنت ملی هستن پس فقط در داخل ایران در دسترس هستن؟ یعنی یکی از خارج نمیتونه اونهارو ببینه؟ جواب منفیه! هرکسی در در نقطه ای از دنیا میتونه به اینترنت داخلی ما دسترسی داشته باشه! همونطور که ما به اینرتنت ملی اونها دسترسی داریم!!

بله! درست شنیدید! اینترنت ملی اونها! اونها خیلی سال قبل از ما به اینرتنت ملی رسیدن! وکل محتوای داخلی خودشون رو در هاستینگ های خودشون نگه داری میکنن! نه در هاستینگ های سایر کشورها!

فکر کنم توضیحات به زبان ساده و روان بود! اگر جایی گنگ بود بگید بیشتر میشکافمش.
    با این هاستیبنگ های داخلی میتونید سرورهای بازی رو به داخل کشور بیارین و با پینگ های رویایی مثل اروپایی ها بازی کنید. (البته بحث تحریم جداست) و یا سایت های خودتونو به داخل کشور بیارین و با سرعت های بسیار بالا اونهارو باز کنید و مطمئن هم باشید که در همه دنیا در دسترس خواهند بود.

حالا این طرح چه سودی به حال یوزر های ایرانی داره؟

مثلا من یک فایل رو که سایت میهن دانلود برای دانلود گذاشتن که مثلا حجمش 1 گیگ بود رو باید با اینترنت بین المللی دانلود میکردم و برای اون یک گیگ فایل 5 هزار تومن میدادم! الان همون فایل رو با سرعت بیشتر دانلود میکنم و 400 تومن میدم فقط!
    با راه اندازی هاستینگ های بیشتر میشه مثلا بازی هارو با قیمت بسار کمتر و سرعت بسیار بیشتر دانلود کرد. شما هم لازم نیست هیچ کاری بکنید! اینترنت شما به طور خودکار و بدون اینکه حتی متوجه بشید اینترنت داخلی و بین الملل رو از هم تفکیک میکنه.
    سلام
    دستت درد نکنه . اطلاعات خیلی خوب و جامعی دادی . اگه میشه فنی ترش رو برام تو پیام خصوصی بنویس . باز هم دست درد نکنه . تعرفه کاملش رو از کجا باید بگیرم ؟
    امتیازها
    6,411
    سطح
    52
    706
    کاربر انجمن
    اینترنت یا اونترنت؟
    اینترنت ملی...
    سیستم عامل ملی...
    اصلا ملی داریم نه واقعا داریم؟
    اینترانت بگیم بهتر نیست؟

[اگر خداوند بخواهد تغییری ایجاد کند، کسی نمی‌تواند جلوی آن را بگیرد]

صفحه 4 از 4 نخست ... 234
نمایش نتایج: از 31 به 33 از 33

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)