ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 3 از 4 نخست 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 33
    امتیازها
    38,216
    سطح
    100
    3,320
    همیار انجمن
    آقایان! آقایان!
    چرا اینقدر قضیه رو بزرگ میکنید!؟

تو متن هم نوشته شده که همه میتونن هم از اینترنت و هم از اینترانت همزمان استفاده کنن! :

"در صورت دسترسي همزمان مشترك به شبكه ملي اطلاعات و شبكه اينترنت، علاوه بر تعرفه‌هاي مصوب استفاده از اينترنت، تعرفه دسترسي به شبكه ملي اطلاعات با سرعت 2 مگابيت بر ثانيه و حداقل 10 گيگابايت حجم اطلاعات دريافتي 55 هزار ريال تعيين شده است."

کسایی که با adsl وصل میشن به اینترنت 5 تومن میدن و براشون این شبکه رو فعال میکنن و یه طور همزمان از اینترنت و اینترانت استفاده می کنن. (حتی در آینده میتونن یه درایو مجازی تو سرور های داخلی داشته باشن!)

هیچوقت اینترنت قطع نخواهد شد! (مگر در تصور دوستانی که فکر میکنن قراره همچین اتفاقی بیفته!) (البته اگه کسی خواست میتونه فقط از یکی از این شبکه ها استفاده کنه! البته مگه اینکه عقلش سرجاش نباشه! )

تازه اگر هم قرار باشه فقط دامین های ir. رو باز کنه:

به این معنی هستش شما (در داخل ایران) وقتی یه سایت با دامین (ir.)اون سایت صدا میزنید از طریق اینترانت باز میشه.

ولی اگه یه فرد از خارج از کشور اون سایت ir. رو صدا بزنه فقط از طریق اینترنت براش باز میشه چون به اینترانت ایران وصل نیست!
    البته اگه مدیر سایتی خواست میتونه درخواست بده که فقط از داخل ایران به سایتش دسترسی داشته باشن! ( مثل بعضی از سایت های دولتی آمریکا که از خارج از آمریکا باز نمیشن!)

در واقع اینترانت یه تیکه از بهشته! ( بعد از اتصال همه می فهمن که چی میگم! )
    امتیازها
    335
    سطح
    6
    100
    کاربر اخراجی
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mamall نمایش پست ها
    دوست عزیز پاراگراف آخر را می شود یک بار دیگر گسترده تر و واضح تر بیان کنید؟ (رابطه اینترانت و اینترنت)
    باشه

در ساختار شناسی اینترنت ، ما اینترنت را شبکه ای میدونیم که به وسیله تعداد زیادی روتر ، سرور فارم ، سوییچ لایه 3 و... با استفاده از انواع مدیا (فیبر،کابل و...) تعداد زیادی شبکه را به هم متصل کرده است.
    یعنی وقتی شما یک سایت بین المللی را لود میکنی ترافیک شما بعد از encapsulation به روتر ها و DNS Caching only های isp میره ، بعدش میفته توی dslam ها ، از مسیر های مختلف با پروتوکل ها و مسیریابی های مختلف به ساختار gateway میرسه و از لینک های زیر دریا یا روی زمین عبور میکنه (البته تو این مسیر چندین بار header ها و ip address و mac address مبدا مقصد چک میشه) و میره توی روتر های بین المللی و همینطور این مسیر ادامه پیدا میکنه و بر میگرده !

حالا اینترنت ملی فایده ای که برای سرعت اینترنت در ایران داره این است که مسیری را که با قرمز در متن مشخص کردم را سریعتر طی میکنه و بستر بالا بردن سرعت قسمت آبی را هم فراهم میکنه ! یعنی اگر آبی پیشرفت کرد (دولت چهار تا لینک جدیدتر خرید و خواست سرعت اینترنت را بالا ببره دیگه مشکلی برای پخش کردن اون اینترنت داخل کشور نداریم)

مثل شبکه تولید و توضیع برق فرض کن ! تا امروز شبکه توضیع برق ما ضعیف بود و مثلا نمیتونست 10000000 ولت برق را حمل کنه ، الان که کابل ها را قوی کردیم (اینترنت ملی راه انداختیم) یعنی این کابل ها را عوض کردیم و سرعت بالاتر میره

تازه این طرح هنوز پایلوت است ، یعنی باید فیبر نوری درب منازل هم کشیده بشه تا اون سرعت هایی که بر فرض تو کره جنوبی شما میبینید لااقل قابل ارائه باشه (هر چند ارائه ندند)

اینترانت هم همون شبکه LAN داخل سازمانی است که سرویس های داخلش سرویس های مختلفی ارائه میدند مثل روزنامه و مجله آنلاین
    امتیازها
    311
    سطح
    6
    4
    کاربر جدید
    دوستان نمی دونم برای شما اتفاق افتاده یا نه
    کافی نتهای که از همارا سیستم استفاده میکردن زمانی این طرح یواش یواش اجرا میشد

بعضی وقتها اینترانت رو وصل میکردن

من خودم شاهد بود از سایتهای چون تبیان یا اپارات
    با سرعت نزدیک به یک مگ دانلود میکردیم
    کم کمش 500 کیلوبایت میشد

طرح خوبی هستش امنیت اطلاعات و سرعت بالا میره
    همه میتونن یکدونه خط دائم و یک سرور کوچیک تو خونشون داشته باشن اونم با سرعت فوق العاده
    یا دیگه پول واسه سرور بازی ندن

من خودم با ده گیگ حال نمیکنم
    فکر نکنم ده گیگ اینترانت ارزش 10 تومن ماهیانه داشته باشه

فکرشو بکن واسه سه ماه باید 30 تومن بدی
    بدون شک سرویسها هم تاریخ مصرف دارن و قابل انتقال به ماه بعدی نیستن

اینا باید حداقل 100 گیگ میدادن واسه 10 تومن.
    امتیازها
    136
    سطح
    2
    11
    کاربر جدید
    اینترنت ملی حدود 8 ماهه پیش تو بیشتر ادارات امده بود و خودم اولین بار 4 ماه قبل از عید 92 باهاش آشنا شدم
    در مورد سرعت سایت ها با سرعت خیلی خوبی باز میشوند اونم فقط سایتهای که سرورشون داخل ایرانه کاری به پسوند دامنه سایت نداره میتونه کام یا ای آر و .. باشه و در دانلود در بهترین شرایط 230 و در شرایط بد تا 130 دانلود میکردم و برای جستجو باید از موتورهای =جستجوی داخلی استفاده کنید
    چون سایتهای مثل گوگل را اصلا نمیشه باز کرد
    برای دیدن شبکه های داخلی از اینترنت خیلی عالی عمل میکنه و با کیفیت و سرعت خوبی برنامه ها را میشه دید
    اگر سوالی دربارش داشتید بگید که من در صورت اطلاع داشتن جواب بدم فقط نکته آخر اینکه آی پی ها و دی ان اس ها و گت وی ها را که من چک کردم با اینترنت معمولی مخابرات فرق دارند و پینگ بسیار پایین دارند طوری که انگار با سرور مستقیم وصلی
    امتیازها
    311
    سطح
    6
    4
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط titen نمایش پست ها
    اینترنت ملی حدود 8 ماهه پیش تو بیشتر ادارات امده بود و خودم اولین بار 4 ماه قبل از عید 92 باهاش آشنا شدم
    در مورد سرعت سایت ها با سرعت خیلی خوبی باز میشوند اونم فقط سایتهای که سرورشون داخل ایرانه کاری به پسوند دامنه سایت نداره میتونه کام یا ای آر و .. باشه و در دانلود در بهترین شرایط 230 و در شرایط بد تا 130 دانلود میکردم و برای جستجو باید از موتورهای =جستجوی داخلی استفاده کنید
    چون سایتهای مثل گوگل را اصلا نمیشه باز کرد
    برای دیدن شبکه های داخلی از اینترنت خیلی عالی عمل میکنه و با کیفیت و سرعت خوبی برنامه ها را میشه دید
    اگر سوالی دربارش داشتید بگید که من در صورت اطلاع داشتن جواب بدم فقط نکته آخر اینکه آی پی ها و دی ان اس ها و گت وی ها را که من چک کردم با اینترنت معمولی مخابرات فرق دارند و پینگ بسیار پایین دارند طوری که انگار با سرور مستقیم وصلی
    من رفتم مخابرات گفتن سه ماهه واگذار میکنیم

به نظرتون واسه بازی کالاف خوبه؟؟ پینگ خوبی دارن؟؟

اخه برادر کوچیکم زیاد بازی میکنه چون با ادمهای زیادی تو بازی سرو کار داره
    اینترانت بهترین گزینه هست اگه پینگهاش خوب باشن.
    امتیازها
    7,740
    سطح
    58
    25
    کاربر انجمن
    فقط اینجا چند تا مشکل هست. مثلا اینو در نظر بگیرین که من نمیرم گیم بخرم یا نرم افزار یا اینطور چیزا و شب میذارم دانلود رایگان. حالا اگه اینترنت ملی جا بیوفته و مثلا دانلودها یا هر سایت دیگه ای بیاد اطلاعاتشو تو سرورای ایران ذخیره کنه من مجبور میشم ماهی پول اینترنت + اینترنت ملی + هر چقدر ترافیک کم بیارم باید بخرم به قیمت هر گیگ 400 تومن که میشه گفت برا هر دی وی دی حدود 1700 تومن اینا باید خرج کنم به جز اون پول اینترنت جهانی و اینترنت ملی که یعنی برام به صرفه نیست و من فقط از سایتای داخلی برا دانلود استفاده میکنم و با سایتای خبری و اینجور چیزای داخلی کاری ندارم.

حالا مشکل اینجاست که اگه سرورای داخلی بدون اینترنت ملی دیتا ندن باید یه عالمه خرج کنیم + اینکه جا تو هارد یا خرید دی وی دی هم اضافه میشه که فکر کنم دیگه دانلود نکنم و از بیرون دی وی دی کپی بخرم به صرفه تره. و اینکه ببینیم مثل این نشه که تو تهران مخابرات اینترنت با ترافیک نامحدود رو اجرا کرد ولی تو شهرستانا نه، فقط این طرحم درست حسابی تو تهران ایجاد شه و بقیه شهرا به درک.
    امتیازها
    4,639
    سطح
    43
    56
    کاربر انجمن
    اگه انجام بشه فکر کنم بستر مناسبی برای iptv به وجود بیاد
    امتیازها
    1,511
    سطح
    22
    173
    کاربر انجمن
    والا من همین الان این سرعت روی adsl دارم 2 مگ تازه شبها 4 مگ می شه اون هم با همین قیمت یکم بالا تر نمیدونم این به چه دردی میخوره مفتی هم بدن نمیگیرم چون راهی هست برای جاسوسی راحت تر از کامپیوتر های شما

I don't want to live in the yesterday
    But the important thing is that future is the past
    امتیازها
    9,491
    سطح
    65
    462
    مدیر فنی
    کلی قول برداشته شدن حجم داخلی داده بودند. الان که باز نوشتن حجم داخلی 400 تومن. واقعا مسخره است. اگر سیستم مربوط به شبکه داخلی است حجم اطلاعات چه ربطی داره به هزینه ای که از یوزر گرفته میشه. بهتر بود روش دیگری برای جبران هزینه ها پیدا میکردند تا پرداخت 400 تومن برای هر گیگ. برای من باز هزینه سرور ها سوال باقی میمونه. اگر قرار باشه همچین هزینه ای از هاستینگ های داخلی گرفته باشه باز آش و کاسه یکی باقی میمونه فقط با نقش جدید.
    امتیازها
    16,382
    سطح
    82
    927
    کاربر انجمن
    دوستان به نظر میاد این طرح هم مثل بسیاری از طرح های دیگه ناقص و بدون کارشناسی انجام خواهد شد همونطور که موتورهای جستجوی داخلی و همینطور طرح ایمیل های خودشون رو اجرا کردن واسه ثبت ایمیل میبایست همه اطلاعاتت رو وارد میکردی خوب مشخص هست به چه منظوریه دیگه.ایا کشورهای دیگه که از سرعت بالایی هم برخوردارند همگی از این مدل طرح ها اجرا کردن؟
صفحه 3 از 4 نخست 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 33

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)