ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 36
    امتیازها
    84
    سطح
    1
    4
    کاربر جدید

خاموش شدن ناگهانی سیستم (مثل کشیدن از برق)

با سلام خدمت همه برو برچ گل

عرضم به حضورتون که من سیستمم رو 3 سالی هست دارم . درسته شاید بگید چرا اینقدر دیر دارم رسیدگی می کنم ولی باور کنید خودمم دستی تو کار دارم ولی هیچ کی نمی فهمه این لعنتی چشه . قضیه از این قراره که سیستم ناگهانی مثل اینکه از برق بکشید یهوش تق خاموش می شه . البته حین کار زیاد اینطور نمی شه شاید تا حالا چند بار شده باشه ولی واسه روشن شدن پدرم رو در آوردن بعد از آرم ویندوز گاهی اوقات یهو خاموش می شه و دیگه هی این اتفاق می افته و من مجبورم ویندوز عوض کنم . البته یکی از دلیلاشم که بهش پی بردم اینه که وقتی بعضی اوقات برنامه جدید نصب می کنم اینطور می شه . Repair رو که حین روشن شدن ویندوز می زنم بعد Restore می زنم سیستم بالا میاد و می بینم که آخرین برنامه ای که نصب کردم پاک شده !! حدس خودم اینه که مشکل از هارده.

اینم مشخصات سیستم :

مادربورد : GIGA X58
    رم : 6 تا 2 گیگ (12 گیگ) باس 1333 . 3 تا سیلیکن پاور و 3 تا کینگ مکس
    هارد : سی گیت 1 ترا 32 مگ بافر
    سی پی یو : i7 930
    پاور : RedMax 1010W
    گرافیک : ATI Radeon 5830
    امتیازها
    93,367
    سطح
    100
    10,392
    کاربر حرفه ای کامپیوتر

Cool

در موقعی که سیستم شما داره ویندوز رو بالا میاره و یا اینکه برنامه نصب می کنه پردازنده بیشتر از قبل شروع به فعالیت خواهد کرد.
    این عامل باعث میشه که توان بیشتری رو مصرف کنه، در نتیجه پاور از اینکه بتونه توان مورد نیاز رو تأمین میکنه عاجز می مونه.
    پس سیستم خودتون رو با یک پاور دیگه که می دونید سالم هست برای تست تعویض کنید.
    ehsannalizadeh
    امتیازها
    17,097
    سطح
    83
    2,719
    کاربر انجمن
    اگه واقعا پاور 1000 وات باشه نظریه ی احسان رده!:دی
    خلاصه اینکه System Failure!
    یه ویندوز دیگه رو امتحان کن...مثلا 8...
    امتیازها
    5,273
    سطح
    46
    88
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط keyvan 200 نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه برو برچ گل

عرضم به حضورتون که من سیستمم رو 3 سالی هست دارم . درسته شاید بگید چرا اینقدر دیر دارم رسیدگی می کنم ولی باور کنید خودمم دستی تو کار دارم ولی هیچ کی نمی فهمه این لعنتی چشه . قضیه از این قراره که سیستم ناگهانی مثل اینکه از برق بکشید یهوش تق خاموش می شه . البته حین کار زیاد اینطور نمی شه شاید تا حالا چند بار شده باشه ولی واسه روشن شدن پدرم رو در آوردن بعد از آرم ویندوز گاهی اوقات یهو خاموش می شه و دیگه هی این اتفاق می افته و من مجبورم ویندوز عوض کنم . البته یکی از دلیلاشم که بهش پی بردم اینه که وقتی بعضی اوقات برنامه جدید نصب می کنم اینطور می شه . Repair رو که حین روشن شدن ویندوز می زنم بعد Restore می زنم سیستم بالا میاد و می بینم که آخرین برنامه ای که نصب کردم پاک شده !! حدس خودم اینه که مشکل از هارده.

اینم مشخصات سیستم :

مادربورد : GIGA X58
    رم : 6 تا 2 گیگ (12 گیگ) باس 1333 . 3 تا سیلیکن پاور و 3 تا کینگ مکس
    هارد : سی گیت 1 ترا 32 مگ بافر
    سی پی یو : i7 930
    پاور : RedMax 1010W
    گرافیک : ATI Radeon 5830
    درست میگی ممکنه مشکل از هارد باشه چون من هم یه هارد دارم نزدیک به 5 سال میشه دارمش موقعی که می خواد ویندوز بالا بیاد یه صدای تق از کیس بیرون میاد و دیگه ویندوز بالا نمیاد البته pc خاموش نمیشه تازه یه سیستم جدیدی که هم داشتم اونم یه مشکلی مثل مشکل شما رو داشت که یه دفعه صفحه فریز می شد و pc خودش خاموش می شد بعد از کلی امتحان کردن اخر معلوم شد که پاور مشکل داره و خودش باعث می شد که جریان برق رو قطع کنه.
    امتیازها
    15,011
    سطح
    79
    1,797
    کاربر انجمن
    به نظر من اول دمای پردازنده رو چک کن خمیر سی پی یو رو عوض کن و در مرحله بعد سیستم رو با یه هارد دیگه امتحان کن ببین مشکل داره یا نه در صورت بروز دوباره مشکل باید بگم که میتونه از پاورتون باشه.
    NVIDIA > AMD
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    همین طور که دوستان فرمودن چندین قسمت ممکنه در کار باشند و خوب ما از راه دور فقط میتونیم احتمال رو مطرح کنیم.

1. سه راهی یا رابط برق یا سیم پاور اتصالی و مشکل داره. که باید چک بشن.
    2. خود پاور کم میاره که برای تست این مسئله میتوان از برنامه ی OCCT 4.3.2 استفاده کنید و سیستم و پاور رو تا فول لود تحت فشار زیادی قرار بدی و تست پایداری پاور رو بگیری ببینی ولتاژها چگونه مقاومت میکنند. اگر ولتاژ افت شدید کنه متوجه میشوید و یا سیستم ارور خواهد داد.
    3 مشکل بعدی هارد دیسک هستش که البته من ندیدم ایراد هارد دیسک منجر به خاموش شدن سیستم بشه. هنگ میکنه اما ندیدم سیستم خاموش کنه مگر اینکه ایراد در برد برق هارد و یا هر دستگاه دیگری است که از پاور تغذیه میکنه اما مشکل داره و پاور برای جلوگیری از آسیب رسیدن به خودش سیستم رو خاموش میکنه. برای رفع این مسئله هم باید دونه به دونه اجزای سیستم رو با نمونه دیگری عوض و یا روی سیستم دیگری تست بگیرید تا متوجه بشوید کدامیک سر جنگ با پاور دارند.
    4. اتصالی های کیس و مادربرد هم ممکنه باعث این قطعی ناگهانی بشه.
    5. اتصال کارت ریدر های غیر استاندارد یا هر نوع Expansion Card غیر استاندارد و خراب هم ممکنه سیستم رو به چالش بکشه.
    6. دمای غیر متعارف CPU و یا قطعی فن کولر CPU هم ممکنه مادربرد رو مجبور به خاموش کردن سیستم بکنه تا به CPU آسیب نرسه.
    ویرایش توسط ARMIN : 2013/06/30 در ساعت 15:28
    امتیازها
    84
    سطح
    1
    4
    کاربر جدید
    مرسی بچه ها واقعا لطف دارید که جواب دادید . خیلی انجمن خوبیه

خب با کلیاتی که همتون لطف کردید باید اینا رو بگم :

راستش اول باید حتما اضافه کنم که : یه موقع دیگه هم این مشکل پیش میاد اونم وقتیه که سیستم رو ول کنی!!! بنابر این من شب هم نمی تونم چیزی دانلود کنم مثلا اگه بزنم رو دانلود و به حال خودش رهاش کنم خاموش می کنه . خلاصه بگم اگه بیشتر از نیم ساعت دست نزنی اینطور می شه

بله راستش از لحاظ کم آوردن نباید کم بیاره آخه مشخصات سیستمم رو تو برنامه گرین زدم گفت شما نهایتا 700 وات پاور نیاز دارید . که من 1010 هست
    از لحاظ دما هم مطمئنم چون تو برنامه Eveerst نهایتا می شه 57 و توی ستاپ مادربورد هم حدود 47 آخرش هست.

دلیلی که من می گم مشکل از هارده اینه که : وقتی این مشکل پیش میاد و ویندوز دیگه بالا نمیاد ، بعدش همش Check Disk درایو ها فعال می شه و می خواد چک کنه . که جالب اینجاست که چک هم به پایان نرسیده خاموش می کنه!!!
    و جالب تر همه اینکه گاهی (البته گاهی) وقتی Restore می کنم بالا میاد !!!!!!!! پس احتمال کم می شه که پاور باشه.

راستی گفتید ویندوزای دیگه رو امتحان کنم . راستش ویندوز 8 بدتر بود :P

راستی هرکی OCCT سرش می شه اینم نتایجش . اولی مال سی پی یو و دومی مال پاور

http://upcity.ir/images2/14246406197135220636.jpg

http://upcity.ir/images2/58997854019574942343.jpg
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    کیوان جان؛

قطع برق ناگهانی بیشترین آسیب رو به هارد میزنه. معلومه بدبخت میگه Check Disk کن. منم اگر سیستمم رو از برق بکشم سوزن هارد درجا روی دیسک بمونه و بعد که روشن کنم حتی ممکنه هارد بدسکتور و یا آسیب فیزیکی ببینه. شما یه زحمتی هم بکشه و با استفاده از برنامه ی HD Tunes یه عکس از تب Health قرار بده اینجا، شاید هارد شما کلا" در حال خداهافظی هستش.
    امتیازها
    84
    سطح
    1
    4
    کاربر جدید
    چرا پستم خودش پاک شد؟؟ :(

راستش نوشته بودم که : یکی دیگه از مواقعی که سیستم خاموش می کنه موقعیه که ولش کنی!!! مثلا اگه بیشتر نیم ساعت سیستمو به حال خودش بذارم خاموش می شه!!!!!

باشه الان عکس HD و OCCT رو می ذارم
    امتیازها
    84
    سطح
    1
    4
    کاربر جدید
صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 36

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع