ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
    امتیازها
    38
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید

مشکل عجیب لپ تاپ

سلام رفقا امیدوارم حالتون خوب باشه. عزیزان یک مشکلی برای لپ تاپ من پیش آمده ممنون میشم برای رفعش کمکم کنید. قضیه از اون جا شروع شد که برج 10 پارسال موقع بالا آمدن ویندوز لپ تاپ من فریز شد و SSD اون سوخت .فرستادم گارانتی و برای تعویض کردن اما مشکل دقیقا از این موقع شروع شد شرکت سازگار SSD رو برام تعویض کرد و من رفتم واسه نصب ویندوز اما تا چند روز همه چی اوکی بود که یکهو وسط فیلم نگاه کردن سیستم فریز شد بلو اسکرین نشون داد ورفت توی ریکاوری و ارور با کد 0x00000e رو نشون نمایش داد من اینجا ترسیدم گفتم دوباره SSD به چوخ رفت/: چون اون موقع که سوخته بود دقیقا همین محیط ریکاوری با همین کد رو نشون میداد و SSD دیگ شناخته نمیشد! اما این دفعه با ریستارت لپ تاپ SSD شناخته میشه و سیستم میاد بالا . من واسه رفع این مشکل چندین باز ویندوز عوض کردم بین ۱۰و۱۱ جابه جا شدم ولی حل نشد یعنی به فاصله هر ۱۰تا ۷ روز دقیقا وسط فیلم دیدن سیستم بلواسکرین میده و همون کد که بالا گفتم نشون داده میشه!!! سلامت SSD رو چک کردم ۱۰۰ درصد بود تازه ۲ ماهه انداختمش ولی واقعا برام عجبیع این مشکل از چی می‌تونه باشع درایور کارت گرافیک رو هم آپدیت کردم ولی فک نکنم تاثیر داشته باشه . میشع کمکم کنید مشکلشو پیدا کنم واقعا اذیت کنندس یهو وسط سریال فریز میشه /: ممنون میشم کمک کنید . تصویر محیط ریکاوری رو در پیوست براتون میزارم
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست Fix-Blue-Screen-01.png  
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    سلام.
    مدل لپ تاپ رو که نگفتید چی هست و مشخصاتش رو؟
    حداقل وقتی سوال میخواهید بپرسید کامل توضیح بدید . ما که علم غیب نداریم چه مدل لپ تاپی دارید .
    کل لپ تاپ رو ببرید گارانتی ببینه و چک کنه .
    مدل ssd اول و مدل ssd دوم که سازگار بهتون داد چیه؟

امتیازها
    38
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید
    سلام خوبید شرمنده یادم رفت بگم مدل لپ تاپ ایسر اسپایر 3 با 8 گیگ رم cpu i510210u و 256 گیگ ssd مدل ssd هم TwinMos Nvme هست ssd قبلی هم همین بود یعنی با مدل مشابه تعویض کردن برام گارانتی لپ تاپ هم متاسفانه تمام شده پارسال. حدس حود منم رو ssd هست برای این مشکل به نظرتون از ssd باشه حاظر میشن دوباره تعویض کنن؟/:
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    اس اس دی که واقعیتش درب و داغون و آشغاله

نه عزیز تعویض رایگان که نمیکنن
    اما اگر ایراد از SSD بود خودت یه سامسونگ بخر ببر براشون با هزینه خودت عوضش کنن. یعنی فقط دستمزد تعویض رو بگیرن. یا ببر یه خدماتی خوب تو سطح شهر . چون یه مقدار شاید تعرفه گارانتی ها بالا باشه.
    تماس بگیر بپرس.
    کدوم شهر هستید؟

امتیازها
    38
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید
    راستینش از همون جایی ک لپ تاپ رو خریدم SSD رو گرفتم طرف گفت برات گارانتی تعویض میکنن چون ما شهرستان هستیم گفت یا خودت بفرست مشهد ( نزدیک ترین جای شرکت سازگار) یا من می‌فرستم برات پول پست ازت میگیرم منم گفت اوکی خودت بفرست بعد یک ماه ک رفتم گفت هنوز نیومده ولی بیا SSD رو از یکی های خودم میدم اونا برام میفرستن حالا . ۲۰۰ تومن ازم گرفت برای گارانتی مجدد و ۱۳۰ هزار واسه هزینه ارسال/: حالا نمیدونم باس برم ی مدت ویندوز رو HDD نصب کنم ببینم مشکل هست یا از چیز دیگس ولی فک میکنم. از همون SSD هست چون دقیقا بعد نصبش این مسخره بازی ها شروع شد. شهرستان بیرجند هستم
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirreza98 نمایش پست ها
    راستینش از همون جایی ک لپ تاپ رو خریدم SSD رو گرفتم طرف گفت برات گارانتی تعویض میکنن چون ما شهرستان هستیم گفت یا خودت بفرست مشهد ( نزدیک ترین جای شرکت سازگار) یا من می‌فرستم برات پول پست ازت میگیرم منم گفت اوکی خودت بفرست بعد یک ماه ک رفتم گفت هنوز نیومده ولی بیا SSD رو از یکی های خودم میدم اونا برام میفرستن حالا . ۲۰۰ تومن ازم گرفت برای گارانتی مجدد و ۱۳۰ هزار واسه هزینه ارسال/: حالا نمیدونم باس برم ی مدت ویندوز رو HDD نصب کنم ببینم مشکل هست یا از چیز دیگس ولی فک میکنم. از همون SSD هست چون دقیقا بعد نصبش این مسخره بازی ها شروع شد. شهرستان بیرجند هستم
    با توجه به افت پرفورمنس شدیدی که با نصب ویندوز روی هارد پیدا می کنید، اگر چاره دیگه ای ندارید اینکار رو بکنید. چون ویندوز 10 و 11 فشار زیادی به هارد و SSD میاره.
    فقط دو سوال
    مطمئنید SSD که فروشنده بهتون داد پلمب و آکبند بود؟
    از سلامت باتری لپ تاپ مطمئنید؟

پیشنهاد من اینه اگر میتونید لپ تاپ رو باز کنید
    خود. SSD رو تنها ببرید سازگار . شاید اون به تنهایی گارانتی داشته باشه تو سیستمشون ثبت باشه چون معمولا گارانتی های SSD یا لایف تایم هست یا حداقل 18 ماه و دو سال به بالا.
    بتونن براتون به عنوان یه SSD خراب عوض کنن. بدون اینکه متوجه بشن این روی لپ تاپ بوده.

پیشنهاد دوم برای تشخیص قطعی اینه اگر خودتون یا دوست و آشنای نزدیک داریدکه سیستم رده بالا داره که. SSD از نوع NVMe میخوره، روی سیستم تست کنید و مطمئن بشید. یا از کسی یه SSD سالم و برند معروف مثل سامسونگ اضافه اگر داره بگیرید و روی لپ تاپ تست کنید.

امتیازها
    38
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید
    ارع SSD اکبند بود سلامت باتری هم اوکی هست.اخه این مشکل جوری نیست که مثلاً هر روز پیش بیاد که من برم رو یک سیستم دیگ چک کنم شاید تا 20 پیش نیاد بعد یهویی بعد 20 روز بلواسکرین میده یکی از دلایل ک نبردم پیش طرف این بود گفتم الان برمیداره میگه این سالم هست و مشکلی نداره SSD که بهم داده 4 سال گارانتی داره ببرم گارانتی هم طرف رو برد نصب می‌کنه میگه مشکلی نداره/:و شناسایی شده واقعا نمیدونم این چ مشکل عجیبی هست. فقط تنها نکته ک توجهمو جلب کرده اینکه SSD قبلی وقتی سیستم روشن بود یک نوری بین کیبورد لپ تاپ دیده میشد که مال SSD الان این یکی این چراغ چشمک زن نداره می‌تونه مال این باشه که طرف بد SSD رو نصب کرده رو برد؟
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirreza98 نمایش پست ها
    ارع SSD اکبند بود سلامت باتری هم اوکی هست.اخه این مشکل جوری نیست که مثلاً هر روز پیش بیاد که من برم رو یک سیستم دیگ چک کنم شاید تا 20 پیش نیاد بعد یهویی بعد 20 روز بلواسکرین میده یکی از دلایل ک نبردم پیش طرف این بود گفتم الان برمیداره میگه این سالم هست و مشکلی نداره SSD که بهم داده 4 سال گارانتی داره ببرم گارانتی هم طرف رو برد نصب می‌کنه میگه مشکلی نداره/:و شناسایی شده واقعا نمیدونم این چ مشکل عجیبی هست. فقط تنها نکته ک توجهمو جلب کرده اینکه SSD قبلی وقتی سیستم روشن بود یک نوری بین کیبورد لپ تاپ دیده میشد که مال SSD الان این یکی این چراغ چشمک زن نداره می‌تونه مال این باشه که طرف بد SSD رو نصب کرده رو برد؟
    هرچیزی احتمالش هست. مخصوصا که رندوم پیش میاد احتمال وقوع اتفاقات عجیب و غریب و باورنکردنی و نانوشته بیشتر میشه.
    از نصب صحیح و محکم ssd مطمئن بشید که درست جا باشه و پیچشو هم درست بسته باشن.
    یک شات از سلامت SSD با نرم افزار Hard Disk Sentinel بگیرید و بزارید اینجا.

مدل دقیق SSD هم بنویسید چون تویین موس مدل و سری های مختلفی SSD های NVMe داره.

امتیازها
    81,597
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    سلام دوست گرامی، به توضیحات و راهنمایی های آقا رضا اضافه کنم که این گونه مشکلاتی که هر از گاهی رخ میده و اونم با فاصله‌های زمانی طولانی، متأسفانه حتی از نزدیک و توسط تعمیرکار هم تشخیص خیلی سختی داره و معمولاً گارانتی کننده و تعمیرکار چنین لپ‌تاپی رو پذیرش نمیکنن. پیشنهاد میکنم ابتدا تمام راه‌های نرم‌افزاری رو امتحان کنید. مانند 1- تعویض ویندوز با یک فایل نصبی یا دیسک دیگه به غیر از اون دیسکی که همیشه نصب می‌کردید 2- نصب درایورها فقط با دانلود تک به تک درایورها از روی سایت سازنده 3- نصب نکردن نرم‌افزارهای مشکوک 4-جایگزین کردن نرم‌افزار پخش کننده فیلم با یک نرم‌افزار قدرتمند دیگه 5- نصب کردن یک آنتی ویروس معتبر و لایسنس شده به محض تعویض ویندوز (قبل از اینکه وارد پارتیشن‌ها بشید).
    پس از انجام تمام راه های نرم‌افزاری خیلی بهتر و دقیق‌تر میشه نتیجه گیری کرد. چنانچه مشکلتون همچنان پابرجا موند، سعی کنید با یک باتری و SSD دیگه لپ تاپتون رو تست کنید. همچنین بهتره یکبار هم از مسیر SATA یک هارد یا SSD به لپ تاپ وصل کنید و تست کنید. گاهی اوقات وجود ایراد در باتری، باعث ایرادات عجیب و غریبی میشه.
    امتیازها
    38
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید
    سلام. بله براتون ارسال میکنم . ولی نرم افزار شرایط رو اوکی نشون میده یک نکته یادم رفت اضافه کنم اینکه بعد بلو اسکرین رفتم تویEvent viewer دنبال ارور این مشکل که با خطای he system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly – Event ID 41” نشون داد که فک میکنم گفته به خاطر قطع ناگهانی برق سیستم راه اندازی مجدد شد . معنی دیگ ای برای شما میتونه داشته باشه؟برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: photo_2023-05-04_20-00-12.jpg
مشاهده: 7
حجم: 135.5 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Untitled.png
مشاهده: 8
حجم: 140.6 کیلو بایت
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)