ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    امتیازها
    2,228
    سطح
    28
    3
    کاربر جدید

مشاوره برای خرید سیستم صد میلیونی

سلام،

تصمیم دارم یه سیستم قوی ببندم برای کارهای پردازشی سنگین و تعداد زیاد ماشین مجازی و بازی های روز و گاهی شاید رندر.
    تا حد امکان پرچم دار و مطابق تکنولوژی روز؛ یه چیز خدا باشه دیگه (:

فقط کیس، احتمالاً با قطعات زیر، مگر چیز خاصی نیاز باشه که ندونم و لطفاً اضافه کنید.

- بودجه: 100م تومن. (اگه کمه بگید یه فکری کنم (: )
    - پردازنده: فک کنم الان پرچم دار Intel Core i9-12900K باید باشه مگر چیز بهتری پیشنهاد بدید.
    - مادربرد: ایده ای براش ندارم ولی خدا باشه دیگه (:
    - رم: حداقل 64 گیگ خوبه، اگه ارزون بیافته 128 هم بشه چه بهتر، نسل DDR5 مثکه تازه اومده، اگر پیشنهاد بشه و خیلی گرونش نکنه. چون فک کنم مادربردم تحت تاثیر قرار بده.
    - اس‌اس‌دی: حداقل 1 ترا
    - اچ‌دی‌دی: دارم، نیاز ندارم.
    - منبع تغذیه: نمیدونم، اما هارد و چیز میز معمولاً زیاد وصل میکنم و کارت گرافیک هدف نهاییم بالاترین مدل خواهد بود.
    - کیس: نمیدونم، کلاً فک کنم RGB باشه بهتره. اما ظاهری بسیار ساده.
    - خنک کننده آبی: دوستم تازه یه مدل بروز گرفته میگه توی کار سنگین بسیار زیاد صدا میده. این منو نگران کرده. (خیلی خیلی برام مهمه مطلقاً صدایی نداشته باشه)
    - گرافیک: البته "با و بدون" کارت گرافیک! چون یه گرافیک GTX 1650 4 GIG دارم و از طرفی هنوز نمیدونم میخوام چیکار کنم، اولویت گرافیک برای بازیه اما شاید بخوام بعداً ماینم کنم! (: و خب میدونم الان بهترین کارت به تنهایی حدود 100 تومنه. برای همین شاید با همونی که دارم سر کنم تا بعداً یه چیز خوب بخرم.
    ولی اگر سیستمم خیلی کمتر از بودجم شد، حتی با یکم هزینه بیشتر کارت گرافیک مناسب و بهتر از 1650 موقتی پیشنهاد باشه خوبه تا توی فاز بعدی گرافیک رو ارتقا بدم، حداقل 4 پورت خروجی مانیتور بده. کلاً نمیدونم گرافیکو چیکار کنم (: ولی خلاصه نمیخوام بخاطر کارت گرافیک، سیستم رو فدا کنم و کم بزارم.

اگر بازم پیشنهادی برای بودجه بیشتر از این داشتید بگید استقبال میکنم، یهو دیدید جو گیر شدم اضافه کردم! (:

ببخشید اگه طولانی شد و پیشاپیش ممنونم (:
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    سلام، چه زمانی قراره خرید رو انجام بدین؟
    امتیازها
    2,228
    سطح
    28
    3
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN نمایش پست ها
    سلام، چه زمانی قراره خرید رو انجام بدین؟
    نمیدونم چه تاثیری داره اما خب تا قبل از عید.
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط NabiKAZ نمایش پست ها
    نمیدونم چه تاثیری داره اما خب تا قبل از عید.
    اگر میخواین من لیست بدم راجبش فکر کنید، اینجا کلی سیستم پیشنهاد دادم میتونید برید نگاه کنید.

اما اگر میخواین من لیست اختصاصی بدم، باید ظرف 24 ساعت تهیه کنید چون ممکنه 24 ساعت دیگه با تغییر قیمت یا موجودی قطعات، دیگه اون لیست تایید نباشه.

چه کنیم؟
    امتیازها
    2,228
    سطح
    28
    3
    کاربر جدید
    ممنونم، لینک خوبی بود.
    چون هنوز تو فاز تحقیق هستم و میدونم قمیتها نوسان دارند، یه مقدار نوسان قیمت رو میپذیرم و الان قیمت روز خیلی برام مهم نیست.
    بیشتر چون قدری از سخت افزار فاصله داشتم، میخواستم پرچم دارها رو بشناسم و با حدود بودجه ببینم چه مدلهایی بهتر هست و نیاز و انتظارم رو روی تک تک قطعات بالا عرض کردم.
    از لینک و مدلهاتون ایده هایی گرفتم و ذهنیتم چیزی نزدیک به این هست:

1. مادربرد فکر میکنم همین مدل اما سری strix رو انتخاب کنم، خیلی نباید تفاوت قیمت داشته باشند و فکر میکنم بهتر باشه.
    2. پردازنده رو همین انتخابم بود.
    3. رم چون حداقل 64 گیگ میخوام، شاید 4000هرتز خیلی گرون بیافته و شاید 3600 حتی برند corsair بردارم.
    4. گرافیک رو دوستی پیشنهاد XFX Radeon 6900xt Merc319 Limited Edition رو دادند که با 3090 رقابت میکنه.
    5. اس اس دی بین سامسونگ پرو و adata یه مقدار مردد هستم.
    6. هارد دیسک رو دارم.
    7. کولر مدلهای DEEPCOOL CASTLE 360EX A-RGB CPU Liquid Cooler و Silverstone PF360 ARGB رو پیشهاد دادن، فکر میکنم ارزونتر باشه، این مدلی که نوشتید فکر میکنم نسبت اینها گرونتر باشه، چقدر ارزش داره؟ و اینکه دوستی اولی رو بسته و میگه وقتی زیر باره، فنش صدای زیادی میده. عادیه؟
    8. پاور هم به همین گرین OCDG رسیدم ولی فکر میکنم 850 یا نهایت 1050 هم کفایت کنه با این مشخصات؟
    9. کیس نه چندان بزرگ و rgb مناسب و ساده که البته دکمه هاش جلوش باشه مد نظرمه چیزی مثه DeepCool MATREXX 55 MESH ADD-RGB 4F Computer Case اگر چیز بهتری پیشنهاد بشه...

در کل راجع این موارد اگر نظر کارشناسی داشتید اگر که بفرمائید ممنون میشم.
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    ممنونم، لینک خوبی بود.
    چون هنوز تو فاز تحقیق هستم و میدونم قمیتها نوسان دارند، یه مقدار نوسان قیمت رو میپذیرم و الان قیمت روز خیلی برام مهم نیست.
    بیشتر چون قدری از سخت افزار فاصله داشتم، میخواستم پرچم دارها رو بشناسم و با حدود بودجه ببینم چه مدلهایی بهتر هست و نیاز و انتظارم رو روی تک تک قطعات بالا عرض کردم.
    از لینک و مدلهاتون ایده هایی گرفتم و ذهنیتم چیزی نزدیک به این هست:

1. مادربرد فکر میکنم همین مدل اما سری strix رو انتخاب کنم، خیلی نباید تفاوت قیمت داشته باشند و فکر میکنم بهتر باشه.
    2. پردازنده رو همین انتخابم بود.
    3. رم چون حداقل 64 گیگ میخوام، شاید 4000هرتز خیلی گرون بیافته و شاید 3600 حتی برند corsair بردارم.
    4. گرافیک رو دوستی پیشنهاد XFX Radeon 6900xt Merc319 Limited Edition رو دادند که با 3090 رقابت میکنه.
    5. اس اس دی بین سامسونگ پرو و adata یه مقدار مردد هستم.
    6. هارد دیسک رو دارم.
    7. کولر مدلهای DEEPCOOL CASTLE 360EX A-RGB CPU Liquid Cooler و Silverstone PF360 ARGB رو پیشهاد دادن، فکر میکنم ارزونتر باشه، این مدلی که نوشتید فکر میکنم نسبت اینها گرونتر باشه، چقدر ارزش داره؟ و اینکه دوستی اولی رو بسته و میگه وقتی زیر باره، فنش صدای زیادی میده. عادیه؟
    8. پاور هم به همین گرین OCDG رسیدم ولی فکر میکنم 850 یا نهایت 1050 هم کفایت کنه با این مشخصات؟
    9. کیس نه چندان بزرگ و rgb مناسب و ساده که البته دکمه هاش جلوش باشه مد نظرمه چیزی مثه DeepCool MATREXX 55 MESH ADD-RGB 4F Computer Case اگر چیز بهتری پیشنهاد بشه...

در کل راجع این موارد اگر نظر کارشناسی داشتید اگر که بفرمائید ممنون میشم.
    1. هر مدلی دوست داشتین میتونید جایگزین کنید. مدل Strix-A هم خوبه.

3. هر طوری باز خودتون راحت هستید میتونید جایگزین کنید.
    4. گرافیک های AMD رو به هیچ وجه نه برای بازی نه برای رندر پیشنهاد نمیکنم. ولی اگر خودتون به هر دلیلی خواستین انتخاب شخصی خودتون هست.
    5. اس اس دی پیشنهادی سریعتر از سامسونگه اما سامسونگ هم عالیه و بازهم اگر خودتون سامسونگ رو می پسندید من هم مخالفتی ندارم.

6. چه بهتر.
    7. کولر های پیشنهادی شما، ضعیف هستند. حتی کولر پیشنهادی خودم هم برای 12900K ضعیفه اما باز به نسبت کولر های پیشنهادی شما بهتره.

8. پاور ضعیفتر از 1050 گرین برندارید.
    9. هر طوری صلاح میدونید در مورد کیس، خیلی بحث سلیقه مهمه در این بخش.
    امتیازها
    2,228
    سطح
    28
    3
    کاربر جدید
    ممنون از توضیحات خوب شما.
    درمورد رم یه موضوعی برخورد کردم، ظاهراً سی پی یو های نسل 12 اینتل روی ddr4 کلا بیشتر از 3200 ساپورت نمیکنن ولی تو لیست شما 4000 بودش.

امتیازها
    7,529
    سطح
    57
    289
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    ممنون از توضیحات خوب شما.
    درمورد رم یه موضوعی برخورد کردم، ظاهراً سی پی یو های نسل 12 اینتل روی ddr4 کلا بیشتر از 3200 ساپورت نمیکنن ولی تو لیست شما 4000 بودش.
    درود بر شما
    حداقل فرکانس کاری رم های DDR4 برای پردازنده های نسل 12 اینتل 3200MHz هست دوست عزیز بنابراین از این فرکانس به بالا تا جایی که کمپانی سازنده مادربرد مجاز کرده مشکلی نخواهید داشت .
    امتیازها
    2,228
    سطح
    28
    3
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط AminOC نمایش پست ها
    درود بر شما
    حداقل فرکانس کاری رم های DDR4 برای پردازنده های نسل 12 اینتل 3200MHz هست دوست عزیز بنابراین از این فرکانس به بالا تا جایی که کمپانی سازنده مادربرد مجاز کرده مشکلی نخواهید داشت .
    منظورتون اینه ساپورت میکنه و سیستم کار میکنه، اما بیش از اون حد مورد استفاده قرار نمیگیره؟ در این صورت هزینه اضافه نیست؟
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    منظورتون اینه ساپورت میکنه و سیستم کار میکنه، اما بیش از اون حد مورد استفاده قرار نمیگیره؟ در این صورت هزینه اضافه نیست؟

برادر از تمامش استفاده میکنه. منظور از فرکانس 3200 فرکانس پایه است، از اون بیشتر به صورت اورکلاک شده کار میکنه. این موضوع در مورد تمام سیستم ها صدق میکنه، از DDR3 گرفته تا DDR5، ما یه فرکانس پایه داریم، که در مشخصات ذکر میشه و اون طرفش دیگه سقف فرکانسی وجود نداره، بدین معنا که تا هر چقدر که IPC پردازنده، مادربرد، و توانایی رم اجازه بده، شما میتونید از فرکانس رم به صورت اورکلاک شده استفاده کنید.

هزینه اضافی نیست.
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)