ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    امتیازها
    14
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید

Question مشاوره خرید سیستم ۱۳ الی ۱۴ میلیونی

سلام خدمت دوستان عزیز
    بعد از مدت ها تحقیق در حال خرید یه سیستم به شرح زیر هستم و حداکثر بودجم ۱۳ الی ۱۴ میلیونه:
    Motherboard : asus prime b350 plus am4
    Vga : asus gt 1060 dual 6gb
    Ram : 2 * g.skill 2400mhz cl17 4gb = 8gb
    Cpu : ryzen r5 2600
    Power: green 650
    Hdd: wd black 2tb
    Ssd: sumsung evo 256gig
    Case: green z3 crystal
    Monitor : asus vc239h ips 23inch
    با این سیستم می خوام با فتوشاپ و ایلستریتر و 3dmax و ... کار کنم در کنارش برنامه نویسی تحت وب هم هست.
    گیمر حرفه ای نیستم ولی به صورت تفننی بازی می کنم و خیلی خیلی وسواس ندارم رو بازی که مثلا روی آخرین تنظیماتش باشه.
    این سوال ها رو از خدمتتون دارم:
    ۱- به صورت کلی سیستم مشکلی داره یا نه؟ گلوگاه داره؟ اگه داره مشکلشو بهم بگید.
    ۲- آیا رم با ۲۴۰۰ مگاهرتز سرعت و cl17 و هشت گیگ کافیه؟ دو تا چهار گیگ بذارم یا یه هشت گیگ؟ آیا بعدا می تونم دوتا ۴ گیگ دیگه اضافه کنم؟
    ۳- چرا گرافیک ام اس آی ۱۰۶۰ ارزون تر از ایسوسه؟ در حالی که هیچ فرقی ندارن و توصیه شما چیه گرافیک ایسوس بگیرم یا ام اس آی؟
    ۴- تا چند سال این سیستم از رده خارج نمیشه؟
    ۵- آیا کیسی که انتخاب کردم کیس خوبی هست از نظر زیبایی و سیستم تهویه و کیفیت؛ چون شهرستانی ام و اینترنتی انتخابش کردم.
    واقعا ممنون میشم راهنماییم کنید چون می خوام با پول خودم بخرم و این پول برام خیلی زیاده و می خوام مطمئن باشم بعدا تو ذوقم نمی خوره و اینکه می خوام با این سیستم کار کنم و پول در بیارم و نمی خوام اذیتم کنه.
    امتیازها
    17,310
    سطح
    83
    2,804
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    درود

قطعاتی که انتخاب کردین مناسب هستش ولی باید یک سری تغییراتی درش ایجاد کنید.

مانند:

حافظه اصلی یا RAM به 16 گیگ ارتقاء بدین چون می خواهید از نرم افزارهای قدرتمند استفاده کنید حتمنا باید از حافظه های با ظرفیت بالا بخرید. چون اشاره کردید گیم اولیت اصلی شما نیستش به همین موضوع اشاره کردم که باید کارت گرافیکتون به مدل ارزان تر تغییر بدین.

کارت گرافیک به مدل GTX 1050 TI تقلیل بدین. تا بتونید حافظه اصلی 16 گیگ خریدرای کنید .

کارت گرافیک این مدل بردارید: Zotac GTX 1050 TI Mini 4 GB

و حافظه اصلی: Data XPG Z1 2×8GB=16GB DDR4 2800MHz

در آخر مادربرد به این مدل ارتقا بدین : ASUS B450M-K

خریداری کنید.
    امتیازها
    14
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط SPARC نمایش پست ها
    درود

قطعاتی که انتخاب کردین مناسب هستش ولی باید یک سری تغییراتی درش ایجاد کنید.

مانند:

حافظه اصلی یا RAM به 16 گیگ ارتقاء بدین چون می خواهید از نرم افزارهای قدرتمند استفاده کنید حتمنا باید از حافظه های با ظرفیت بالا بخرید. چون اشاره کردید گیم اولیت اصلی شما نیستش به همین موضوع اشاره کردم که باید کارت گرافیکتون به مدل ارزان تر تغییر بدین.

کارت گرافیک به مدل GTX 1050 TI تقلیل بدین. تا بتونید حافظه اصلی 16 گیگ خریدرای کنید .

کارت گرافیک این مدل بردارید: Zotac GTX 1050 TI Mini 4 GB

و حافظه اصلی: Data XPG Z1 2×8GB=16GB DDR4 2800MHz

در آخر مادربرد به این مدل ارتقا بدین : ASUS B450M-K

خریداری کنید.
    خیلی سپاسگزارم بابت نظر ارزشمندتون
    به خاطر این کارت گرافیک رو قوی در نظر گرفتم که بعدا دیگه نمیشه به این راحتیا عوضش کرد و ارتقاش داد و می خوام تا چند سال دیگه بتونم بازی های روز رو اجرا کنم(نه حالا با بالاترین کیفیت) و یه دلیل دیگه هم اینکه تو رندر گیری گرافیک خیلی اهمیت داره. این نکته رو هم در نظر گرفتم که رمو بعدا می تونم 8 گیگابایت دیگه هم اضافه کنم و به راحتی قابل ارتقاس.
    مادربرد رو نمی تونم گرون تر بردارم چون بودجم محدوده. آیا مادربرد در سیستم خیلی تاثیرگذاره و چه تاثیری می ذاره؟ مثلا اگه به جای asus b350 prime plus مادربرد ASUS ROG STRIX B350-F GAMING رو بردارم چه تفاوتی ایجاد می کنه؟
    رم 2400مگاهرتز و رم 2800 مگاهرتز چه قدر فرق می کنن و تفاوتشون چیه؟
    امتیازها
    17,310
    سطح
    83
    2,804
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mojimo نمایش پست ها
    خیلی سپاسگزارم بابت نظر ارزشمندتون
    به خاطر این کارت گرافیک رو قوی در نظر گرفتم که بعدا دیگه نمیشه به این راحتیا عوضش کرد و ارتقاش داد و می خوام تا چند سال دیگه بتونم بازی های روز رو اجرا کنم(نه حالا با بالاترین کیفیت) و یه دلیل دیگه هم اینکه تو رندر گیری گرافیک خیلی اهمیت داره. این نکته رو هم در نظر گرفتم که رمو بعدا می تونم 8 گیگابایت دیگه هم اضافه کنم و به راحتی قابل ارتقاس.
    مادربرد رو نمی تونم گرون تر بردارم چون بودجم محدوده. آیا مادربرد در سیستم خیلی تاثیرگذاره و چه تاثیری می ذاره؟ مثلا اگه به جای asus b350 prime plus مادربرد ASUS ROG STRIX B350-F GAMING رو بردارم چه تفاوتی ایجاد می کنه؟
    رم 2400مگاهرتز و رم 2800 مگاهرتز چه قدر فرق می کنن و تفاوتشون چیه؟
    خواهش می کنم.

چون گفتید بازی می کنم ولی نه به صورت پیوسته به خاطر همین کارت گرافیک 1050 TI به شما پیشنهاد دادم تا بتونید سایر قطعاتتون قوی تر خریداری کنید مخصوصا حافظه اصلی که برای کار شما از همه چیز مهم تر هستش .

مادربرد انتخابی بنده به شما دادم از مدلی که خودتون معرفی کردین ارزان هستش مخصوصا ROG Strix B350 ، مادربردی معرفی شده توسط بنده با قیمت حدود 1.055.000 هزارتومان هستش در حالی که مادربرد معرفی شده توسط شما 1.750.000 تومان می باشد. که نزدیک به 700 هزار تومان اختلاف هستش. در حالی مادربرد بنده از نسل جدید هستش و به راحتی می توانید نسل جدید AMD RYZEN استفاده کنید و بدونه دردسر سری Chipset 300 .

خوب به نظر شما قطعات انتخابی که به شما دادم بهینه نیستش و آینده نگر نیستش ؟

تو قطعاتی که به شما معرفی کردم شک نکنید همین این ها رو خریداری کنید.
    امتیازها
    14
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط SPARC نمایش پست ها
    خواهش می کنم.

چون گفتید بازی می کنم ولی نه به صورت پیوسته به خاطر همین کارت گرافیک 1050 TI به شما پیشنهاد دادم تا بتونید سایر قطعاتتون قوی تر خریداری کنید مخصوصا حافظه اصلی که برای کار شما از همه چیز مهم تر هستش .

مادربرد انتخابی بنده به شما دادم از مدلی که خودتون معرفی کردین ارزان هستش مخصوصا ROG Strix B350 ، مادربردی معرفی شده توسط بنده با قیمت حدود 1.055.000 هزارتومان هستش در حالی که مادربرد معرفی شده توسط شما 1.750.000 تومان می باشد. که نزدیک به 700 هزار تومان اختلاف هستش. در حالی مادربرد بنده از نسل جدید هستش و به راحتی می توانید نسل جدید AMD RYZEN استفاده کنید و بدونه دردسر سری Chipset 300 .

خوب به نظر شما قطعات انتخابی که به شما دادم بهینه نیستش و آینده نگر نیستش ؟

تو قطعاتی که به شما معرفی کردم شک نکنید همین این ها رو خریداری کنید.
    با در نظر گرفتن نظر کارشناسیتون بودجم رو یه مقداری افزایش دادم تا گرافیک همون 1060 بمونه. این جوری شد:
    Motherboard : Asus Rog Strix b۳۵۰-f gaming am۴
    Vga : MSI GTX 1060 Gaming x 6GB
    Ram : ۲ *
    Corsair VENGEANCE LPX 8GB DDR4 DRAM 2400MHz
    = 16gb
    Cpu : AMD ryzen R5 2600
    Power: green ۶۵۰
    Hdd: wd black ۲tb
    Ssd: sumsung evo ۲۵۶gig
    Case: green striker
    Monitor : asus vc۲۳۹h ips ۲۳inch
    سیستم بالا رو تایید می کنین؟ اگه مشکلی داره بازم لطف کنید بهم بگید تا یه فکری بردارم. این که فرکانس رماش 2400 مگاهرتزه مشکلی نداره؟ مارک corcair خوبه؟ یه جایی خوندم با پردازنده های amd کار نمی کنه ولی خیلی جاها نوشته بودن مشکلی نداره به خاطر این انتخابش کردم که قیمتش مناسبتر بود ولی گارانتیش 60 ماهه تخت جشیده. از طرف رمی مثل ADATA XPG GAMMIX D10 DDR4 2666MHz CL16 هست که گارانتی مادام العمر آونگ رو داره و رمای جی اسکیل هم همینطور.Kingston HyperX Fury 8GB DDR4 2400MHz CL15 Single Channel RAM HX424C15FB28 چطوره؟ چون هم قیمتش مناسبه و هم برندش خوبه به نظرم ولی ظاهرا گارانتی نداره. در کل کدوم برند رمو با چه فرکانسی پیشنهاد می دید؟
    امتیازها
    17,310
    سطح
    83
    2,804
    درود

باز که دارید حرف خودتون تکرار می کنید.

کاربر گرامی، شما از ما کمک و راهنمایی خواستید بنده به شما عرض کردم این تغییرات اعمال کنید تا سیستم بهتری داشته باشید.

خوب اگر بودجه رو افزایش دادین. کارت گرافیک همان مدل 1060 بردارید و حافظه اصلی تون به 16 گیگ ارتقاء بدین و مدل مادربردی که نام بردم استفاده کنید ( همگی در پست پیشین درج شده ) اون ها رو خریدرای کنید

برای پردازنده های AMD RYZEN بهتر هستش حافظه های با فرکانس های بالا خریدرای شوند به خاطر کاهش Latency این موضوع اشاره کردم.
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع