ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 996 از 1004 نخست ... 496896946986994995996997998 ... آخرین
نمایش نتایج: از 9,951 به 9,960 از 10034
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط zelda64 نمایش پست ها
    خیلی ممنون از پاسخگویی شما ولی در مورد موضوع من به این خطاها نمیشه خیلی اتکا کرد چون هر بار خطا رو از یک جا سر میزنه

با این حال اسکرین شات خطاهای امروز از طریق نرم افزار BlueScreenView
    این تصاویر بدرد عیب یابی نمیخورن، یه اسکرین شات از نرم افزار HD Sentinel بهم بده ببینم وضعیت سلامت هارد دیسک شما چطوریه. همچنین یه تست Hyper PI 0.99 از رمهات بهم بده که این تست رو با موفقیت پشت سر گذاشته.

این دو تا تست رو پاس کنه میریم سراغ تست بقیه قسمت ها.
    امتیازها
    13,314
    سطح
    75
    11
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط _abbas_glv نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    متاسفانه از روشی که فرمودید مطلع نیستم ولی با توجه به مدل لپ تاپ، اگه پردازنده لپ تاپ گرافیک داخلی داشته باشه با مراجعه به تعمیرکار وارد میشه گرافیک اصلی رو از مدار خارج کرد و از گرافیک داخلی پردازنده تصویر گرفت؛ اگه تعمیر کار حرفه ای پیدا کردید موضوع رو باهاشون در میون بزارید، ممکنه مشکلتون حل بشه
    من دقیقا همین کار رو انجام دادم .مدل لب تابم دل n5010 هست . من از گرافیک اینتل تصویر میگیرم و amd غیرفعال شده . ولی تعمیرکار گفتدرسته این پورت ها کارنمی کنن . حالا ویندوز 10 یه قسمت داره wirless display که بصورت بی سیم به تلوزیون وصل میشه روی لب تاب های دیگه جواب داده امام لب تاب من کارنمیکنه باهاش .
    امتیازها
    81,597
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط yaghob68 نمایش پست ها
    من دقیقا همین کار رو انجام دادم .مدل لب تابم دل n5010 هست . من از گرافیک اینتل تصویر میگیرم و amd غیرفعال شده . ولی تعمیرکار گفتدرسته این پورت ها کارنمی کنن . حالا ویندوز 10 یه قسمت داره wirless display که بصورت بی سیم به تلوزیون وصل میشه روی لب تاب های دیگه جواب داده امام لب تاب من کارنمیکنه باهاش .
    سلام. لپ تاپ درسته دوست عزیز. Laptop
    لپ تاپ شما یا باید دانگل داخلی HDMI WiFi داشته باشه یا باید دانگل خارجی براش بذارید که در اون صورت باید پورتش سالم باشه تا دانگل خارجی کار کنه. ویندوز اگه پشتیبانی بکنه باید سخت افزارش هم روی لپ تاپ باشه و درایورهاش نصب باشه تا کار کنه.
    تعمیر پورت خراب کاری نداره، بهتره بدین لپ تاپ رو درستش کنن.
    امتیازها
    7,085
    سطح
    55
    26
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط zelda64 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان و اساتید انجمن.

سیستم من با مشخصات زیر است:

CPU: 4790K
    CPU Cooler : Thermalright Macho Rev.A
    MB: Asus H97 Pro
    RAM : 32 Gigabyte DDR3 – 1600MHZ (4*8)
    VGA: PNY Quadro K2200 4GB GDDR5 VRAM
    HDD: 3 * 3TB

دوستان این سیستم به هیچ وجه اورکلاک نشده است.
    از این سیستم برای ساخت انیمیش 3بعدی و رندر استفاده میکنم.

و سه تا سیستم عامل روی آن نصب دارم. روی هر هارد یک سیستم عامل مجزا.
    لینوکس CENT-OS-7
    ویندوز 7
    ویندوز10

در این مدت 6 سالی که از این سیستم استفاده میکنم این مشکل بزرگ برای من در سیستم عامل ویندوز 10 پیش می‌آید.

در سیستم عامل ویندوز 10 روزی حداقل یک بار با صفحه آبی مرگ مواجه می‌شوم !

در سیستم عامل ویندوز 7 ماهی یک بار با صفحه آبی مرگ مواجه می‌شوم !

و نکته بسیار عجیب اینکه:
    در طی 6 سال گذشته در لینوکس CENT-OS-7 حتی یک بار، هم سیستم دچار کرش و هنگ نشده است.

نکته مهم : روی این سیستم بیش از 20 بار ویندوز 10های مختلف را روی هاردهای مختلف نصب کردم از قدیمی‌ترین بیلد تا جدیدترین آنها.
    چندین بار ویندوز 10 سوپر لایت هم نصب کردم . هیچی فرقی نمیکند و باز سهمیه روزی حداقل یک بار صفحه آبی مرگ را داشته‌ام. انواع درایور را هم امتحان کردم . از درایور درونی ویندوز 10 تا درایور رسمی باز هم فرقی نمیکند.

نکته 1- ممکن است پاسخ دهید که برای حل مشکلاتم برای همیشه کوچ بکنم به لینوکس CENT-OS-7

موضوع اینست که بعضی از نرم افزارهای گرافیکی و بسیاری از پلاگینهای گرافیکی که من با آنها کار میکنم ، نسخه لینوکس ندارند.

2- باز ممکن است پاسخ دهید که سخت افزارم قدیمی است و مناسب ویندوز 10 نیست.

ولی موضوع عجیب اینست که من یک سیستم قدیمی تر دارم با مشخصات زیر که از 4 سال قبل روی آن فقط ویندوز 10 نصب کردم و در این 4 سال که ویندوز 10 روی آن است حتی یکبار هم با صفحه آبی مرگ مواجه نشده است :
    Intel Core i7-870
    ASUS P7H55-M
    RAM : 16 Gigabyte DDR3 – 1333MHZ (4*4GB)
    VGA: PNY Quadro Quadro FX 1800 768MB GDDR3 VRAM
    HDD: 2TB

--------------------

اساتید عزیز لطفاً من رو راهنمایی کنید چون برای کارم به 32 گیگابایت رم نیاز دارم و مجبورم با همین سیستم کار کنم از طرفی به نرم افزارهاو پلاگینهای به روز و جدیدی که فقط روی ویندوز 10 ارائه میشود هم نیاز دارم.

اگر مشکل سخت افزاری است چرا در ویندوز 7 و لینوکس (به هیچ وجه) این مشکل دیده نمیشود.

اساتید عزیز لطفاً من رو راهنمایی کنید به نظر شما دلیل این مشکل چیست؟

سلام دوستان با راهنمایی شما دوستان و تحقیقات خودم خواندن پستهای فروم سایت (www.overclock.net ) توانستم تا حد زیادی مشکل رو حل کنم.

به همین خاطر پاسخ رو و اینجا میذارم شاید در آینده به درد بقیه مخاطبان سایت بخوره.

حل مشکل با تغییر تایمینگ RAM

من از 2 نوع RAM استفاده میکنم :

2 تا ماژول Kingston با سرعت حداکثر فرکانس 1866 مگاهرتز و حداقل تایمنیگ 9.0-10-11-27-44-2T در فرکانس 1866

2 تا ماژول Crucial با سرعت حداکثر فرکانس 1866 مگاهرتز و حداقل تایمنیگ 9.0-9-9-27-47-2T در فرکانس 1866

* پیکربندی تایمینگ 4 ماژول RAM زمانی که سیستم تحت ویندوز 10 ، روزی یکبار با با صفحه آبی کرش مواجه میشد این بود:

9.0-9-9-27-47-2T و در فرکانس 1600 مگاهرتز

یعنی تایمینگ مطابق توانایی تأخیر ماژولهای Crucial

-----------------------------
    * در حال حاضر من پیکربندی تایمینگ این 4 ماژول RAM رو نزدیک به توانایی تأخیر ماژولهای Kingston تنظیم کردم

9.0-10-11-27-174-2T در فرکانس 1600 مگاهرتز

موضوع این است که در حال حاضر یعنی 4روز بعد از این تغییر تایمینگ ، فعلاً با صفحه آبی کرش در ویندوز 10 روبرو نشده‌ام.

امتیازها
    8,866
    سطح
    63
    69
    کاربر انجمن
    سلام دوستان
    من وقتی که سیستم رو به برق میزنم خود به خود روشن میشه یعنی بدون اینکه کلید روشن/خاموش روی کیس رو بزنم و بعد از چند ثانیه خاموش میشه خود به خود
    به نظرتون ایراد از چی میتونه باشه و اینکه تو یوتویوب یه جستجو زدم درباره تست سالم بودم پاور و یه راه بود که دو سر یه سیم رو فرو میکنن داخل اون کابل 12تایی پاور و اگه روشن بشه و روشن بمونه سالمه منم اینکارو کردم و روشن شد و بدون مشکل روشن موند ، اول اینکه آیا این کار درسته در کل؟
    و اینکه ممکنه مشکل از اون سیم هایی باشه که از کلید روشن/خاموش جلوی کیس باشه و میاد به مادربرد وصل میشه یا اینکه مثلا از خود اون قسمت مادربرد که برای پنل جلویی کیس هست؟ مثل عکس زیر :
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: index.jpg
مشاهده: 2
حجم: 11.0 کیلو بایت

امتیازها
    7,529
    سطح
    57
    289
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    درود بر شما
    صرفا روشن شدن پاور ملاک سلامت پاور نیست . برای تست پاور باید ولتاژ شاخه های مختلف پاور در زمان بیکاری و سپس زیر بار بگیرید .
    برای مشکلی که فرمودید هم ابتدا پاورتون رو تست کنید .
    مادربرد از لحاظ اتصال کوتاه و نصب صحیح قطعات بررسی کنید .
    مادربرد clear cmos کنید .
    فعلا این موارد بررسی کنید .
    امتیازها
    81,597
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط .:majid:. نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من وقتی که سیستم رو به برق میزنم خود به خود روشن میشه یعنی بدون اینکه کلید روشن/خاموش روی کیس رو بزنم و بعد از چند ثانیه خاموش میشه خود به خود
    به نظرتون ایراد از چی میتونه باشه و اینکه تو یوتویوب یه جستجو زدم درباره تست سالم بودم پاور و یه راه بود که دو سر یه سیم رو فرو میکنن داخل اون کابل 12تایی پاور و اگه روشن بشه و روشن بمونه سالمه منم اینکارو کردم و روشن شد و بدون مشکل روشن موند ، اول اینکه آیا این کار درسته در کل؟
    و اینکه ممکنه مشکل از اون سیم هایی باشه که از کلید روشن/خاموش جلوی کیس باشه و میاد به مادربرد وصل میشه یا اینکه مثلا از خود اون قسمت مادربرد که برای پنل جلویی کیس هست؟ مثل عکس زیر :
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: index.jpg
مشاهده: 2
حجم: 11.0 کیلو بایت
    سلام.
    چیپ I/O مادربرد به مشکل خورده و باید مادربرد رو بدین تعمیر کنن. ریشه این مشکل وجود یک پاور غیراستاندارد یا خراب در سیستمه. اگه پاورتون متفرقه و غیراستاندارده تعویضش کنید و یا اگه پاور برند معتبر و استانداردیه بدین به گارانتی کننده با اسیلوسکوپ تست ریپل و نویز بگیره.
    امتیازها
    3,172
    سطح
    34
    1
    کاربر جدید
    مادربرد asus tuf z490 plus gaming بایوس اخرین ورژن هستش کارت گرافیک هم rog strixrtx 2060 advanced edition 6gig ویندوز 11 پرو آخرین ورژن و اینکه تو بازی وارزون واسم ارور dev error 6068 میزنه از دوستم پرسیدم گفته underclock کن گرافیکو درست میشه؟
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط reazgholam18 نمایش پست ها
    جدیدان فهمیدم که فن های کارت گرافیک روشن نمیشن قبلا خودشون اوتوماتیک روشن میشدن اما جدیدن حتا وقتی میرم تو منوی بازی warzone هم روشن نمیشن
    مادربرد asus tuf z490 plus gaming بایوس اخرین ورژن هستش کارت گرافیک هم rog strixrtx 2060 advanced edition 6gig ویندوز 11 پرو آخرین ورژن و اینکه تو منوی بازی واسم ارور dev error 6068 میزنه از دوستم پرسیدم گفته ماله کارت گرافیکه چکار کنم حالا
    آخرین نسخه ASUS GPU Tweak III را دانلود و نصب کنید.

امتیازها
    892
    سطح
    15
    0
    کاربر جدید
    با سلام خدمت دوستان
    منpc با این مشخصات دارم
    مادربورد asus h170 pro gaming گرافیگ giga 1050ti
    خوب مشکل من اینه که یک هارد m2 اضافه گرفتم چون مادربورد 1 شکاف m2 داره کارت مبدل pcie به m2 گرفتم برای نصب ssd دوم ولی وقتی نصبش میکنم گرافیک تصویر نمیده ولی فنهاش کار میکنه کارت مبدل رو برمیدارم درست میشه .مادر بورد گرافیک امبورد داره وقتی مانیتور رو به مین وصل میکنم تصویر میده ssd رو هم میشناسه ولی با کارت گرافیک تصویر نمیده .بایاس اخرین ورژن نصب کردم فرقی نکرد.لطفا اگه میشه راهنمایی کنید
صفحه 996 از 1004 نخست ... 496896946986994995996997998 ... آخرین
نمایش نتایج: از 9,951 به 9,960 از 10034

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع