ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18
    امتیازها
    2,782
    سطح
    32
    1
    کاربر جدید

صدای کلیک هارد لپ تاپ

با سلام. حدود 1 هفته ای هست که از لپتاپ گاهی اوقات صدای کلیک کردن میاد...دقت کردم از پایین سمت راست هست ...محل هارد لپ تاپ...لپ تاپ رو حدود 2 ماهه گرفتم و مشکلی نداشته...هارد هم 1 ترابایت هست مارک هیتاچی....توی اینترنت درباره صدای کلیک کردن از هارد سرچ کردم دیدم که خطر خیلی جدیه....و چندتا نرم افزار تست هارد مثل HD Tune Pro و Hard Disk Sentinel دانلود کردم و شروع به تست هارد کردم...و تا اونجایی که از نرم افزار ها متوجه شدم مشکلی نبود و هارد بدسکتور نداره و سالمه...البته بگم که این صدای تیک و کلیک زمانی میاد که هارد متوقف میشه...یعنی وقتی توی task manager نگاه میکنم وقتی فعالیت هارد بالا و 100 هست و هنگامی که شروع به فعالیت میکنه صدایی نداره...ولی به محض 0 شدن فعالیت هارد یه صدای تیک یا کلیک میده...من تا اونجایی که تونستم تلاش کردم موقع روشن بودن لپتاپ بهش ضربه وارد نشه...ولی چندبار بوده که هنگام روشن بودن لپ تاپ اون رو جا به جا کردم ولی باز به آرومی...نتایج تست های هارد رو با 2 تا نرم افزار براتون میزارم اگر تونستید وضعیت هارد رو بگید....و یک فایل صوتی از صدای تیک و کلیک هارد براتون میزارم....نکته آخر بگم که این صدا کمه و اگر دقت نکنی اصلا شنیده نمیشه ولی وقتی سرعت فن ها پایین باشه و اتاق ساکت باشه صداش قابل شنیدنه....راستی یه چیز دیگه بگم و البته نمیدونم ارتباطی با این موضوع داره یانه این که درایو F لپ تاپ کاملا خالی هست ولی بعد از 2 -3 روز حدود 8-9 گیگ ازش خود به خود پر میشه و وقتی درایو رو باز میکنم خالیه و من درایو رو فرمت میکنم تا خالی بشه...نمیدونم علتش چیه..لطفا اینو هم بگید.....

اینم لینک فایل ها ...:
    _TEST Hard Disk Sentinel.rar
    _TEST HD Tune Pro.rar
    _My_recording.rar
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    هاردتون طبق تست ها مشکلی نداره.

اون صدای کلیک که وقتی هارد متوقف میشه شنیده میشه، عملکرد پارک شدن سوزن هارد هست، برای این صورت میگیره که از هاردتون مراقبت کنه.

این تنظیم رو ممکنه سازنده لپتاپ کرده باشه تا از هارد مراقبت کنه.

اگر رو اعصاب میره، از داخل Power Option حالت Turn Off Hard Disk After رو بر روی 0 تنظیم کنید تا هد هارد پارک نشه. اگر همچنان صدا میومد، هارد رو با اس اس دی تعویض بفرمایید

سیستمتون سالمه. مشکلی نداره.
    امتیازها
    12,082
    سطح
    72
    1,124
    مشاور انجمن
    بله هاردت فوق العاده هم سالمه، اون عکسی که میگه unable to lock on this hard disk همیشه رو همه هاردهایی که سیستم عامل در حال اجرا روی یکی از پار تیشناش هست میاد.
    من یه وسترن مدل پاسپورت دارم، دوران دانشجویی حتی چن بار شده بود که تو جیب شلوار میگذاشتم و با موتور میرفتم خوابگاه پیش دوستان که دیتا جابجا کنم، یه بارش شب بود و تاریک افتادم تو دست انداز، بعدش که هارد رو وصل کردم دیدم دقیقا مثل هارد شما هر حدود 5 ثانیه یه بار کلیک میکرد و گاهی شناخته میشد و گاهی هم نه، ورش داشتم در حال خاموش یکم تکونش دادم و چن تا ضربه زدم پس کلش ( آروم تقریبا)، درست شد و همیشه میاره و دیگه از صدای کلیک هم خبری دیگه نیست، از اون زمان چندین سال میگذره.ایراد از همون هدش بوده، حتما این تنظیمی که آرمین عزیز گفتن رو انجام بده. اصلا هم نگران هاردت و دیتای داخلش نباش ولی با همین hdd sentinel هر دو هفته همون صفحه اولشو یه نگاهی بنداز محض احتیاط.
    الان سلامت و عملکرد هارد مذکور خودم هم 100 هست بدون یه دونه ارور جزیی.

اون پر شدن درایور خالی هم یه چیز معمول تو همه سیستم هاست، ویندوز از فضای هر درایو قسمتی رو به page flie اختصاص میده که این مربوط به حالت تنظیم اتوماتیک روی هر درایو توسط ویندوز هست.
    اگه اصلا دوست نداری این حالت رو برو تو تنظیماتش و درایو مذکورت رو مقادر تخصیص داده شده به page file رو صفر وارد کن. که البته توصیه نمیشه و نکنی بهتره، چون از ظرفیت رمت بیشتر استفاده میشه مم بعد. لذا اصلا تغییری ایجاد نکن
    امتیازها
    2,782
    سطح
    32
    1
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN نمایش پست ها

اون صدای کلیک که وقتی هارد متوقف میشه شنیده میشه، عملکرد پارک شدن سوزن هارد هست، برای این صورت میگیره که از هاردتون مراقبت کنه.

اگر رو اعصاب میره، از داخل Power Option حالت Turn Off Hard Disk After رو بر روی 0 تنظیم کنید تا هد هارد پارک نشه. اگر همچنان صدا میومد، هارد رو با اس اس دی تعویض بفرمایید

سلام. و تشکر از راهنماییت....حقیقتش نگران شدم چون از اول این صدا رو نمیداد...و حدود یک هفته هست که این صدا رو میده...البته شاید قبلا توجه نکردم و یا محیط شلوغ بوده که صداش رو نشنیدم...خیلی رو اعصاب نیست...ولی نگرانم کرده بود..البته الان خود لپتاپ یک عدد ssd 512 گیگ روش هست که ویندوز و نرم افزار ها روش نصبه.درواقع همون درایو c هست....و بقیه درایو ها هارد hdd هست...چطوری این صدا از هارد حفاظت میکنه؟ کمی توضیح میدی؟ خود هد هارد به جایی برخورد میکنه؟ اگر هد هارد پارک نشه ضرری داره؟
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosin2a نمایش پست ها
    سلام. و تشکر از راهنماییت....حقیقتش نگران شدم چون از اول این صدا رو نمیداد...و حدود یک هفته هست که این صدا رو میده...البته شاید قبلا توجه نکردم و یا محیط شلوغ بوده که صداش رو نشنیدم...خیلی رو اعصاب نیست...ولی نگرانم کرده بود..البته الان خود لپتاپ یک عدد ssd 512 گیگ روش هست که ویندوز و نرم افزار ها روش نصبه.درواقع همون درایو c هست....و بقیه درایو ها هارد hdd هست...چطوری این صدا از هارد حفاظت میکنه؟ کمی توضیح میدی؟ خود هد هارد به جایی برخورد میکنه؟ اگر هد هارد پارک نشه ضرری داره؟
    ببین اگر آناتومی داخل هارد دیسک رو نگاه کرده باشی، یکی دو تا صفحه دیسک هست و یک دسته مثل عقربه ساعت که سرش یک سوزن داره در سطح دیسک ها به حرکت در میاد و اطلاعات رو می خونه و می نویسه.

این دسته یا سوزن یا هد هارد دیسک معمولا در سطح دیسک ها ول هست، و وقتی سیستم رو روشن می کنید میاد وسط دیسک ها، آماده به خواندن و نوشتن. حال اگر لپتاپ ضربه ناگهانی بخوره یا یک حرکت ناگهانی داشته باشه، سر سوزن که با فاصله کمی از دیسک قرار داره ممکنه با صفحه دیسک برخورد کنه و هارد رو نابود کنه.

به جهت محافظت از هارد دیسک، اومدن سیستمی رو طراحی کردند که فقط زمانی سوزن هارد از جاش به سمت دیسک ها حرکت کنه که فراخوان برای خواندن یا نوشتن اطلاعات بهش داده باشن، و پس از اتمام کارش بلافاصله دوباره از سطح دیسک ها کنار بره و به حالت پارک در بیاد. اینطوری، هد هارد در سطح دیسک ول نمی چرخه که یه وقت با ضربه به سطح دیسک برخورد کنه.

این سیستم رو Adata در هارد دیسک های اکسترنالش هم پیاده کرده و در لپتاپ شما هم پیاده شده و البته حالا که اس اس دی دارید، این حالت بیشتر هم تکرار میشه، چون به ندرت فراخوان برای هارد دیسک میره و این صدای تیک، که در بقیه لپتاپ هایی که هارد دیسک دارند اول روشن کردن سیستم ممکنه بیاد، در لپتاپ شما تکرار میشه و صداشو متوجه میشید.
    امتیازها
    2,782
    سطح
    32
    1
    کاربر جدید

دوباره سلام. من رفتم تو قسمت پاور اپشن و حالت Turn Off Hard Disk After روی on battery : 30 minutes و روی plugged in : never تنظیم بود... من هر دو رو 0 کردم...ولی تغییری ایجاد نشد..یعنی موقع صفر شدن کارکرد هارد داخل تکس منیجر صدای تیک از هارد میومد...
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    دیگه پس کاریش نمیشه کرد.
    امتیازها
    2
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید
    دیگه پس کاریش نمیشه کرد.
    سلام جناب من ی ps4 pro دارم ک ی بار ارور هارد داد و با در اوردن و زدن جا مشکل رفع شد و من برای اطمینان بیشتر هاردو فرمت کردم،الان موقع بازی صدای خوندن هارد میاد ،طوری ‌ک صداش ب گوش میرسه، میخواسم بدونم این امر طبیعیه و مشکلی پیش نمیاد.؟.؟
    امتیازها
    12,082
    سطح
    72
    1,124
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sajadgitarist نمایش پست ها
    سلام جناب من ی ps4 pro دارم ک ی بار ارور هارد داد و با در اوردن و زدن جا مشکل رفع شد و من برای اطمینان بیشتر هاردو فرمت کردم،الان موقع بازی صدای خوندن هارد میاد ،طوری ‌ک صداش ب گوش میرسه، میخواسم بدونم این امر طبیعیه و مشکلی پیش نمیاد.؟.؟
    صدای دور ورداشتن هارد طبیعی هست. شما می تونی از داخل کدی درش بیاری و بزنی به کامپیوتر و با یه نرم افزار مثل hdd sentinel سلامت و عملکردش رو ببینی رو چن هست.
    امتیازها
    2
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید
    سلام چند وقتی هست موقع کار کردن با لب تاپ یا موقع فیلم دیدن صدای کلیک کردن میاد هر جند ثانیه ی صدای کلیک کردن میاد در حالی ک من دست ب چیزی نمیزنم و فقط فیلم نگاه میکردم کسی میدونه مشکل کجاست؟
    در ضمن تقریبا لب تاپ پره و درایو fو d پره نود درصدش درایو eهم ۷۰ درصدی ازش پر شده
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)