PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دمای پردازنده ی اعضای فروم

iSteve
2013/06/24, 15:04
با سلام، وجود این تاپیک در کنار تاپیک بسیار خوب دمای پردازنده ی گرافیکی، میتواند به دیگران کمک کند تا سیستم های خنک کنندگی قطعات خود را ارتقا بدهند و همچنین از تجربیات یکدیگر بهتر استفاده کنیم.
پس در اینجا میخواهیم دمای پردازنده ی مرکزی اعضا را بررسی کنیم و ببینیم هر کسی از چه خنک کننده هایی استفاده کرده و به چه نتیجه ای رسیده؟
فقط دوستانی که دمای پردازنده را اعلام میکنند لطف کنند و مدل خنک کننده را هم ذکر کنند و در صورت امکان و تمایل یک تصویر از داخل کیس هم قرار دهند@};-
با استفاده از نرم افزارهای زیر میتوانید دمای cpuی خودتان را مشاهده و سپس یک تصویر از قسمت نمایش دمای پردازنده را از پنجره ی نرم افزار بگیرید و در اینجا قرار دهید.

Core Temp (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
HWmonitor pro 1.16
(ftp://ftp.cpuid.com/hwmonitor-pro/hwmonitor-pro_1.16-setup-en.exe)AIDA64Extreme Edition
(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)بهتر است از نرم افزار اولی استفاده کنید تا به طور دقیق تر دما را مشاهده کنید و یک اسکرین شات از آن قرار دهید.
موفق باشید.
208652086620868

تست ها در زمانی صورت بگیره که حداقل چند دقیقه ای از روشن بودن سیستم میگذره و دما کاملا نرمال هست و سیستم در حالت بیکاری هست.
در صورت امکان دمای cpu رو در حالت فشار کاری در اینجا قرار بدین تا با هم ببینیم که خنک کنندگی سیستممون میتونه به راحتی از پس دفع حرارت cpu در فشار کاری بربیاد یا نه؟
برای اینکه cpu رو در حالت حداکثر فشار کاری قرار بدیم میتونید از نرم افزارهای زیر استفاده کنید.
cinbench_11.529 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) حجم: 138.97MB
wprime 2.09 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) حجم: 973.33KB

قوانین:
1-بحث در مورد دمای قطعات دیگر کاربران آزاده اما بحث های کوتاه و کاربردی و مفید.

2-هر گونه درخواست راهنمایی برای خرید کولر در این تاپیک ممنوع هست و باید در تاپیک های مربوطه انجام بگیره.

3-هر فردی که دمای پردازنده ی خودشو قرار میده، یک شات از برنامه های معرفی شده هم باید بذاره.

4-از بحث های ادامه دار و بی ارتباط به تاپیک جدا خودداری کنید.

5- پرسیدن هر گونه سوال و یا درخواست راهنمایی برای کاهش دما یا بستن کولر و... در اینجا کاملا ممنوعه، اگه سوالی در این مورد داشتید میتونید در تاپیک زیر مطرح کنید:

"پرسش و پاسخ عمومی/چگونه دمای سخت افزارها را کاهش دهیم؟ (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)"

ممنونم@};-

Reza Eshraghi
2013/06/24, 15:18
سلام آقا ناصر گل !!! با اجازه شما تاپیک رو با اولین دما از پردازنده Core i7 860 بی زبون با فن استوک افتتاح می کنم !!! :D

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

iSteve
2013/06/24, 15:28
متاسفانه نرم افزار اولی روی سیستم من جواب نمیداد پس از aida64 استفاده کردم:
cpu: pentium 4 D 925 dual core 3.0GHz
cpu cooler: zalman CNPS10X performa
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Reza Eshraghi
2013/06/24, 15:33
متاسفانه نرم افزار اولی روی سیستم من جواب نمیداد پس از aida64 استفاده کردم:
cpu: pentium 4 D 925 dual core 3.0GHz
cpu cooler: zalman CNPS10X performa

جاااااااااااااااااااااااا اااااااااااان؟!!!!!!!!!!! دما 15 درجه ؟!!!!:-o
ایول ایوله ایول!!!!!! این کولره یخچاله ایول !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! =))
قیمت نو این کولر چنده ناصر جون ؟!!!! :)

iSteve
2013/06/24, 15:47
جاااااااااااااااااااااااا اااااااااااان؟!!!!!!!!!!! دما 15 درجه ؟!!!!:-o
ایول ایوله ایول!!!!!! این کولره یخچاله ایول !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! =))
قیمت نو این کولر چنده ناصر جون ؟!!!! :)
پیام گذاشتم خدمتتون.@};-

hi1
2013/06/24, 17:07
دمای پردازنده بنده(لپ تاپ juniper NBLB2-X2).
20869
مدل خنک کنند رو نمیدونم.20870

spetsnaz
2013/06/24, 17:22
Intel(R) Core(TM) i3-3217U CPU @ 1.80GHz لپتاب u310 lenovo از پد خنک کننده استفاده نمی کنم کلا زحمتش روی تنها فن موجود در لپتاپ که خیلی آروم و بی صدا کارش رو انجام می ده
Sensor Properties:
Sensor Type CPU, HDD, ACPI, PCH, SNB

Temperatures:
CPU 58 °C (136 °F)
CPU Package 60 °C (140 °F)
CPU IA Cores 60 °C (140 °F)
CPU GT Cores 59 °C (138 °F)
CPU #1 / Core #1 54 °C (129 °F)
CPU #1 / Core #2 61 °C (142 °F)
PCH Diode 56 °C (133 °F)
ST320LT020-9YG142 [ TRIAL VERSION ]

Voltage Values:
CPU Core 0.851 V
Battery 12.040 V

Power Values:
CPU Package 5.92 W
CPU IA Cores 3.62 W
CPU GT Cores 0.06 W
Battery Charge Rate -14.55 W

iSteve
2013/06/24, 17:54
خیلی ممنونم، از دوستان اگه کسی لپ تاپ داره حتما دمای پردازنده ی خودشو در اینجا قرار بده، این موضوع میتونه در رفع مشکل دمای پردازنده ی دیگران و همچنین انتخاب یک لپ تاپ خوب خیلی تاثیر داشته باشه.
ضمن اینکه تا جایی که امکان داره از پنجره ی نرم افزار یک شات قرار بدین و حتما کولر خودتونو معرفی کنید، فقط دما رو اعلام نکنید.
از آقای hi1 سپاسگذاریم که هم تصویری از لپ تاپ قرار دادن و هم دما رو اعلام کردن ضمن اینکه خنک کننده ی پردازنده ی شما استوکه مگر اینکه از کول پد استفاده کرده باشید.

hi1
2013/06/24, 18:35
خیلی ممنونم، از دوستان اگه کسی لپ تاپ داره حتما دمای پردازنده ی خودشو در اینجا قرار بده، این موضوع میتونه در رفع مشکل دمای پردازنده ی دیگران و همچنین انتخاب یک لپ تاپ خوب خیلی تاثیر داشته باشه.
ضمن اینکه تا جایی که امکان داره از پنجره ی نرم افزار یک شات قرار بدین و حتما کولر خودتونو معرفی کنید، فقط دما رو اعلام نکنید.
از آقای hi1 سپاسگذاریم که هم تصویری از لپ تاپ قرار دادن و هم دما رو اعلام کردن ضمن اینکه خنک کننده ی پردازنده ی شما استوکه مگر اینکه از کول پد استفاده کرده باشید. من از شما ممنونم نه من از هیچ کول پدی استفاده نمیکنم,فقط وقتی بازی می کنم یه موتور(آرمیچر)و یه پره که روش نصبه می زارم زیر لپ تاپ(عکس20873) همین.

iSteve
2013/06/24, 18:43
من از شما ممنونم نه من از هیچ کول پدی استفاده نمیکنم,فقط وقتی بازی می کنم یه موتور(آرمیچر)و یه پره که روش نصبه می زارم زیر لپ تاپ(عکس) همین.
ابتکار جالبیه، به خاطر خلاقیت شما بهتون تبریک میگم:)

hi1
2013/06/24, 18:47
ابتکار جالبیه، به خاطر خلاقیت شما بهتون تبریک میگم:) بله اگر پول دور بر آدم نباشه آدم مجبور یه کم از مغزش استفاده کنه;)).

Emoji
2013/06/24, 19:10
ابتکار جالبیه، به خاطر خلاقیت شما بهتون تبریک میگم:)

سلام
حالا این چیزی نیست که ... من در اتاق رو میبندم (قبلش کولر رو روشن میکنم ...) بعد پشت لپ تاپ رو میزارم رو به روی فاصله ی پایین در بعد باد که میزنه , دماش در حد لالیگی میاد پایین .
مثلا تو حالت عادی 50 درجه اس ولی اون کار رو که انجام میدم تا 35 هم میاد ... =P~
چرا پول بدم کول پد ... ؟ :D البته قبلش میگم که کسی درو یهویی باز نکنه که لپ تاپ نابود نشه ...

expellite
2013/06/24, 19:17
اینم برا من. پردازنده ام Core i5 3450 هست و خنک کننده ام هم فن استاک خود پردازنده هست. کیسم X3 هستش که مه ی فناش مشغول کارن. البته اینجا هم هوا گرمه ها!
20874

th e nd
2013/06/24, 19:27
20875

iSteve
2013/06/24, 19:50
بله اگر پول دور بر آدم نباشه آدم مجبور یه کم از مغزش استفاده کنه;)).

سلام
حالا این چیزی نیست که ... من در اتاق رو میبندم (قبلش کولر رو روشن میکنم ...) بعد پشت لپ تاپ رو میزارم رو به روی فاصله ی پایین در بعد باد که میزنه , دماش در حد لالیگی میاد پایین .
مثلا تو حالت عادی 50 درجه اس ولی اون کار رو که انجام میدم تا 35 هم میاد ... =P~
چرا پول بدم کول پد ... ؟ :D البته قبلش میگم که کسی درو یهویی باز نکنه که لپ تاپ نابود نشه ...
درسته، در ابتدا دمای cpuی بنده با فن و هیت سینک استوک به 57درجه میرسید، بعد از اینکه cpuرو lap کردم دما در کمال ناباوری رسید به 70درجه!!! اصلا سیستم بوت نمیشد و دما رو از داخل بایوس نگاه کردم، فن و هیت سینک من این مدل (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) بود. بعدش این هیت سینک رو با نمونه ی اصلی (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) خود اینتل(از اون قدیمی ترهاش) که هیت سینک خیلی بزرگتری داشت و خیلی سنگین تر بود و کفش مسی بود عوض کردم که دما رسید به 42 درجه.
با خرید یک کولر zalman دما در ابتدا روی 24درجه بود اما با برش کیس و قرار دادن چندتا فن که مجموعا هوا رو از یک سمت وارد میکردن و از یک سمت خارج میکردن، تونستم دما رو تا 15درجه پایین بیارم در حالت معمولی و بیکاری(البته چند دقیقه از روشن بودن سیستم میگذشت.) در حال حاضر cpu رو تا فرکانس 3750MHz اورکلاک کردم که دما دوباره به همون حدود 20 تا 24 درجه رسیده!
بنده cpuرو به خاطر کارایی بهتر lap کردم و کسی که کولر رو ازش خریدم قبلا کف کولرو lap کرده بودن، همچنین از خمیر chill factor استفاده میکنم.

h_esfahanian
2013/06/24, 20:01
اینم دمای پردازنده بنده امیدوارم به AMD ایمان آورید. :D

20876

یعنی دمای CPU از دمای اتاقی که الان توش هستم پایین تره دمای اتاق 31 درجه سانتی گراد هست باز هم به AMD تیکه بندازید اشکالی نداره

iSteve
2013/06/24, 20:16
اینم دمای پردازنده بنده امیدوارم به AMD ایمان آورید. :D

WOW...!!! (گیمرهای عزیز منظورم word of warcraft نیست!!! منظورم تعجبه: وای...) عجب دمایی! cpuهای AMD در نگاه کاربران معمولی به گرما مشهوره! شما ثابت کردین اینطور نیست! البته منم طرفدار AMD هستما!. بسیار عالی فقط اگه لطف کنید مدل خنک کننده و در صورت تمایل تصویری از داخل کیس قرار بدین و خمیر حرارتی رو ذکر کنید.

بچه ها دقت داشته باشین که در اینجا میخوایم از تجربیات همدیگه استفاده ی مفید بکنیم و ببینیم چرا دمای cpuی 8150ای که ما داریم مثلا 50درجه ست و دمای cpuی 8150 محمدآقای عزیز 24درجه ست؟ تا بهتر بتونیم سیستم خودمونو خنک نگهداریم و طول عمر قطعات رو افزایش بدیم و سیستمی پایدارتر داشته باشیم.
پس تا جایی که امکان داره درباره ی سیستم خنک کنندگی سیستمتون توضیح مختصر و مفید بدین. ممنونم(*)

h_esfahanian
2013/06/24, 22:29
WOW...!!! (گیمرهای عزیز منظورم word of warcraft نیست!!! منظورم تعجبه: وای...) عجب دمایی! cpuهای AMD در نگاه کاربران معمولی به گرما مشهوره! شما ثابت کردین اینطور نیست! البته منم طرفدار AMD هستما!. بسیار عالی فقط اگه لطف کنید مدل خنک کننده و در صورت تمایل تصویری از داخل کیس قرار بدین و خمیر حرارتی رو ذکر کنید.

بچه ها دقت داشته باشین که در اینجا میخوایم از تجربیات همدیگه استفاده ی مفید بکنیم و ببینیم چرا دمای cpuی 8150ای که ما داریم مثلا 50درجه ست و دمای cpuی 8150 محمدآقای عزیز 24درجه ست؟ تا بهتر بتونیم سیستم خودمونو خنک نگهداریم و طول عمر قطعات رو افزایش بدیم و سیستمی پایدارتر داشته باشیم.
پس تا جایی که امکان داره درباره ی سیستم خنک کنندگی سیستمتون توضیح مختصر و مفید بدین. ممنونم(*)

راستش من وقتی پردازنده رو خریدم هی می خواستم یه کولر ترمال رایت هم بگیرم ولی چون گرون بود و پول نداشتم گفتم از همون کولر استوک و با خمیر سیلسکونی که همراه با CPU ارائه می شه سیستم رو جمع کردم و از اونجایی که از کیس استفاده نمی کنم و به قولی سیستمم تابستونس دو تا عکس براتون گذاشتم که دوستان تعصبی روی یه مارک خاص نداشته باشن. بر عکس شما آقا ناصر، من هم طرفدار AMD هستم و هم طرفدار اینتل چون فکر می کنم جفتشون مکمل هم هستند و در دنیای دیجیتال حرف برا گفتن دارند. با این عکسها بهتره دوستان کدورتها رو با AMD کنار بگذارند :D

20877
20878

iSteve
2013/06/24, 22:46
راستش من وقتی پردازنده رو خریدم هی می خواستم یه کولر ترمال رایت هم بگیرم ولی چون گرون بود و پول نداشتم گفتم از همون کولر استوک و با خمیر سیلسکونی که همراه با CPU ارائه می شه سیستم رو جمع کردم و از اونجایی که از کیس استفاده نمی کنم و به قولی سیستمم تابستونس دو تا عکس براتون گذاشتم که دوستان تعصبی روی یه مارک خاص نداشته باشن. بر عکس شما آقا ناصر، من هم طرفدار AMD هستم و هم طرفدار اینتل چون فکر می کنم جفتشون مکمل هم هستند و در دنیای دیجیتال حرف برا گفتن دارند. با این عکسها بهتره دوستان کدورتها رو با AMD کنار بگذارند :D

محمد آقا اون فن پردازنده استوکه؟ تا حالا فن AMD استوک این شکلی ندیده بودم! داخل جعبه ی cpu بود؟ بیشتر شبیه یک ایر کولر خوب هست تا یک کولر استوک!!! واقعا دمشون گرم یه همچین کولری با این کارایی خوب در جعبه قرار دادن!
به این کولر فقط یک لقب میشه داد: کوچولوی قدرتمند! کولری که دمای یک بولدوزر 8 هسته ای رو در حد 24درجه مهار میکنه! تبریک میگم سیستم خوبی دارین.

Castiel
2013/06/24, 23:49
این هم دمای پردازنده بنده با کولر استاک XSPC!!

20879

Amin224
2013/06/25, 00:30
فن استوک + فن کمکی .. فینوم 965

atisoc0936
2013/06/25, 07:53
در حالت ایدل

20888

shahidamlaki
2013/06/25, 11:26
سلام بچه ها
اینم دمای سیستم ما در حالت عادی یعنی کارهایی مثل وبگردی، چت، گوش کردن مداحی و از این قبیل کارها

20891
با کولر
Thermalright True Spirit 12020890جا داره که دوباره از سید عزیز (metal_hero) تشکر ویژه داشته باشم و همچنین دیگر دوستان مثل آقای پناهی که در انتخاب این کولر راهنمای ما بودند
در ضمن در بدترین حالت یعنی در داغ ترین دما -50 هست خدا رو شکر در بازی مترو +44 و -50 هست

shahidamlaki
2013/06/25, 12:51
سلام مجدد خدمت رفقا

البته جا داره در مورد دمای سیستم و پردازشگر چند نکته رو هم بیان کنم:

اول اینکه کیس در فاصله کمتر از سه متری کانال کولر قرار دارد و دمای درون کیس هم +25 و -30 و کیس هم گرین X5 هست.

iSteve
2013/06/25, 15:02
سلام مجدد خدمت رفقا

البته جا داره در مورد دمای سیستم و پردازشگر چند نکته رو هم بیان کنم:

اول اینکه کیس در فاصله کمتر از سه متری کانال کولر قرار دارد و دمای درون کیس هم +25 و -30 و کیس هم گرین X5 هست.
خیلی ممنونم از توضیحات شما. مبارک باشه کولر جدید! 31درجه دمای خیلی خوبیه. از اینکه تصویری از داخل کیس گذاشتین و توضیحات خوبی ارائه کردین سپاسگذارم:)

تا به حال فقط یکی از دوستانمون دمای پردازنده ی لپ تاپ خودشو اعلام کرده.
اگه کسی از دوستان cpu یا کولر خودشو lap کرده، دمای قبل و بعد از lap کردن رو هم در اینجا قرار بده.
مدل و مشخصات خمیر سیلیکون رو هم اگه بذارین خیلی بهتره.
ضمن اینکه دوستانی که cpuی خودشونو اورکلاک کردن دمای پردازنده رو بعد از اورکلاک قرار بدن.

majidrad
2013/06/25, 19:56
سلام اینم با v10 البته نمی دونم کدوم دما درسته یا سنسور دمای cpu ام درسته یا نه اساتیدی که اطلاع دارن این سنسور کجاست لطفا راهنمایی کنن اینم عکس مینم 2091920918

iSteve
2013/06/25, 20:31
سلام اینم با v10 البته نمی دونم کدوم دما درسته یا سنسور دمای cpu ام درسته یا نه اساتیدی که اطلاع دارن این سنسور کجاست لطفا راهنمایی کنن اینم عکس مینم
ببخشید با کولر V10 دمای cpuتون بین 56 تا 44 درجه ست؟؟؟؟ زیاد نیست؟ یکی از بچه ها cpuی 8150 داره و فن و هیت سینک استوک رو گذاشته روش ولی دماش 24 درجه بود! اتفاقا همینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) هم اسکرین شات گذاشته.

majidrad
2013/06/25, 22:36
سلام دوست عزیز من هم خودم همین رو موندم core temp با فرکانس 4400 دما رو تو فول لود 47 تا میزنه در صورتی که نرم افزار مادربرد و بایوس دماش اصلا از45 پایین تر نمی یاد حتی وقتی که فرکانس روی 1400 هست ووقتی که میره رو فول لود دما میره بین 60 62 در حالی که هیت سینک تقریبا خنک هست مین رو گارانتی هم بردم ولبی کفتن سالمه من نمی دونم این گارانتی اصلا به چه درد میخوره در ضمن cpu من 8120 هست

iSteve
2013/06/25, 22:43
سلام دوست عزیز من هم خودم همین رو موندم core temp با فرکانس 4400 دما رو تو فول لود 47 تا میزنه در صورتی که نرم افزار مادربرد و بایوس دماش اصلا از45 پایین تر نمی یاد حتی وقتی که فرکانس روی 1400 هست ووقتی که میره رو فول لود دما میره بین 60 62 در حالی که هیت سینک تقریبا خنک هست مین رو گارانتی هم بردم ولبی کفتن سالمه من نمی دونم این گارانتی اصلا به چه درد میخوره در ضمن cpu من 8120 هست
از نرم افزارهایی که در اولین پست (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.دمای-پردازنده-ی-اعضای-فروم?p=84022&viewfull=1#post84022) معرفی شده استفاده کنید و سپس نتیجه رو اعلام کنید. احتمال داره که با آپدیت بایوس مشکل حل بشه.@};-

Spark-
2013/06/25, 23:07
سلام دوستان
دمای سی پی یو E8400 که FSB رو 400 هست و تا 3.6 اور شده

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

دمای سی پی یوم بالا نیست به نظر شما؟ فن استوک که داشت از 55 تا 60 رو حالا عادی بود
موقع بازی هم تا 70 میرفت، واسه همین یه کولر Macho HR-2 گرفتم اما تغییر خاصی ندیدم!
حالا عادیش همینه که تو عکس بالا هست.

تست Wprime 1024 هم گزاشتم یه بررسی کنید :) البته تا 48% رفت که stop زدم

iSteve
2013/06/25, 23:38
سلام دوستان
دمای سی پی یو E8400 که FSB رو 400 هست و تا 3.6 اور شده

دمای سی پی یوم بالا نیست به نظر شما؟ فن استوک که داشت از 55 تا 60 رو حالا عادی بود
موقع بازی هم تا 70 میرفت، واسه همین یه کولر Macho HR-2 گرفتم اما تغییر خاصی ندیدم!
حالا عادیش همینه که تو عکس بالا هست.

تست Wprime 1024 هم گزاشتم یه بررسی کنید :) البته تا 48% رفت که stop زدم

سلام دوست خوبم، خیلی ممنونم که شرکت کردین@};- نه به نظر من دمای cpuی شما خیلی خوبه و تفاوت دماش با یک کولر استوک زیاده.
کف کولر شما lap شده هست؟ cpuتون چی؟ از چه خمیر سیلیکونی استفاده میکنید؟
میتونید با استفاده از یک خمیر حرارتی مرغوب و lap کردن cpu، دما رو پایین تر از این هم بیارین.

hannan bakhshayesh
2013/06/26, 09:03
با سلام
دمای cpu بنده :
20921 20956

توضیحات :
این دما در حالت بیکاری و با فرکانس 3.4Ghz ثبت شده - کیس هم مدل MAGNUM+ هست که دو فن 12 سانتی داخلش قرار داره.
دمای بیرون کیس هم بین 25 تا 27 درجه در نوسانه (عکس سمت راستی).
- عکس سمت چپ مربوط به بعد از ظهر و اوج گرما در فضای بیرونی کیس میشه.
- لازم به ذکر هست که با همین فرکانس، تحت فشار cinebench R11.5 دما حداکثر به 67 و در 3dmark و 3dmark 11 به 60 درجه رسید.

Reza Eshraghi
2013/06/26, 09:06
با سلام
دمای cpu بنده :
20921

توضیحات :
این دما در حالت بیکاری و با فرکانس 3.4Ghz ثبت شده - کیس هم مدل MAGNUM+ هست که دو فن 12 سانتی داخلش قرار داره.
دمای بیرون کیس هم بین 25 تا 27 درجه در نوسانه.

ببخشید به جای فن ، یخچال گذاشتید روی پردازنده ؟!!!!:D
دما 6 درجه ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!:D

Shahin007
2013/06/26, 09:13
با سلام
دمای cpu بنده :
توضیحات :
دمای بیرون کیس هم بین 25 تا 27 درجه در نوسانه.

بعله:دی..دوست عزیز کولر پردازندتون چیه؟
انگار استامینوفن دادین به cpu!:دی

Mr.Kourosh
2013/06/26, 10:19
دمای پردازنده من با فن استوک !!!!!!!!!! در حالت عادی

Spark-
2013/06/26, 10:34
سلام دوست خوبم، خیلی ممنونم که شرکت کردین@};- نه به نظر من دمای cpuی شما خیلی خوبه و تفاوت دماش با یک کولر استوک زیاده.
کف کولر شما lap شده هست؟ cpuتون چی؟ از چه خمیر سیلیکونی استفاده میکنید؟
میتونید با استفاده از یک خمیر حرارتی مرغوب و lap کردن cpu، دما رو پایین تر از این هم بیارین.
سلام آقا ناصر
نه کولر رو دست زدم نه CPU رو، البته به فکر lap کردنش هستم، منتظرم یه روز که کامل بیکار شم بشینم با صبر و حوصلحه یه بلایی سرش بیارم :D
خمیرش هم NOCTUA NT-H1 هست

Reza Eshraghi
2013/06/26, 10:39
ضمن سلام به همه دوستانی که در این تاپیک شرکت کردند و دمای پردازندشون رو اعلام کردند و با تشکر از آقا ناصر گل بابت این تاپیک مفید ، بدون هیچ تعصبی عرض می کنم اتفاق جالبی که تا اینجا افتاده این بوده که دمای پردازنده های AMD خنک تر بوده ! حالا به هر روش ممکن !!! ایر کولر ، واتر کولر ، کولر استوک یا خمیر سیلیکون خوب یا LAP کردن پردازنده و کولر یا ترکیبی از این روش ها !!!

hannan bakhshayesh
2013/06/26, 11:07
ببخشید به جای فن ، یخچال گذاشتید روی پردازنده ؟!!!!:D
دما 6 درجه ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!:D

نه، دوست گرامی.:)

بعله:دی..دوست عزیز کولر پردازندتون چیه؟
انگار استامینوفن دادین به cpu!:دی

فن استاک خود A8-3870 هستش و به نظرم در حالت بیکاری ، این دما چندان عجیب نباشه - البته در حالت وبگردی دما بین 15 تا 27 درجس.:)
اینم یه عکس از درون کیس :
20925

Shahin007
2013/06/26, 11:20
اینم دمای سیستم من:

20926
کولر پردازنده:استوک
خمیر سیلیکون:فکر کنم خمیر بازی استفاده شده:دی...از این ارزون های بدون نام و نشان.

saman98
2013/06/26, 16:23
با سلام

مثلا چه جور اشتباهی؟
توضیح اینکه فکر میکنم عکسی که گرفتم، گویای داخل کیس باشه و دمای اتاق هم به نسبت گرمه - به نظرم همه چی نرماله - من یه عکس دیگه که مال بعد از ظهره و بالطبع دمای اتاق بیشتره میذارم(عکس شامل Amd over drive + core Temp + HWmonitor)
-اینکه باگ نرم افزاری باشه، بعید میدونم.- با همین فرکانس در تست 3dmark و 3dmark 11 ، حداکثر به 60 و در تست cinebench 11.5(multi thread) به 67 رسید-البته در فصول سرد سال، فرکانس رو به 3.5Ghz میبرم و دما همچنان زیر 70 درجه باقی میمونه.
امیدوارم توضیحاتم کافی بوده باشه:)
20936

واقعا عجب cpu هستا

خیلی خنکه !!! دم AMD گرم

من تا جایی که اطلاع دارم cpu هایamd گرمن مگه نه؟

iSteve
2013/06/27, 11:36
پست اول (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.دمای-پردازنده-ی-اعضای-فروم?p=84022&viewfull=1#post84022) ویرایش شد.@};-

منتظر نتایج بقیه ی دوستان هستیم، مخصوصا بچه هایی که از apuهای AMD و همچنین لپ تاپ ها استفاده میکنند.~o)

اما دو نکته تا به حال حداقل برای بنده جالب بوده! یکی اینکه دمای A8-3870K با کولر استوک در حالت بیکاری زیر 10 درجه بوده(که در پیگیری هایی که در پ خ با دوستمون داشتم ایشون با چندتا سند این موضوع رو ثابت کردن) و نکته ی بعدی این بوده که آقای شالیکاران با وجود واتر کولر قدرتمند XSPC دمای 2500K ایشون حدودا 35درجه بود. البته آقا حسام فرکانس کاری رو ذکر نکردن و نفرمودن که این دما در حالت بیکاری بوده یا فشار کاری؟ و یک سوال دیگه هم از آقا حسام دارم اینکه دمای این cpu رو با کولر استوک تست کردن؟ دما چقدر بوده؟

ali0231
2013/06/27, 15:33
اینم دمای من تو حالت فول لود.البته تا 4.200 اورکلاکش کردم دمای فول لود معمولیش از 55 هم بالا نمیزد.
20963

اینم دمای بیکاریش.
20964

h_esfahanian
2013/06/27, 15:43
آقا ناصر اینم دمای فول لود CPU بنده باز هم به دوستان عرض می کنم که بیایید با AMD مهربان باشیم :D

20965

iSteve
2013/06/27, 16:40
اینم دمای من تو حالت فول لود.البته تا 4.200 اورکلاکش کردم دمای فول لود معمولیش از 55 هم بالا نمیزد.
اینم دمای بیکاریش.

سلام، دوستانی که الان دارن فقط دمای cpu رو در حالت فشار کاری میدن قبلا تصویر و مشخصات کامل رو دادن. اگه تمایل داشتین میتونید مشخصات دقیقی از کولر cpu و خمیر حرارتی مورد استفاده و همینطور یه تصویر از داخل کیس قرار بدین. ممنونم از اینکه وقت گذاشتین و شرکت کردین.@};-

iSteve
2013/06/27, 16:47
تصویر دمای cpuی بنده در فشار کاری و در حالی که داره تست wprime 1024M رو در فرکانس 4000MHz اجرا میکنه:
20977
دمای حالت بیکاری رو قبلا گذاشتم.
و چندتا تصویر از فضای داخل کیس:
20978209792098020981

Nemouneh
2013/06/27, 23:31
سلام دوستان منم یه نوت بوک دارم که ماله 4 ساله پیشه شایدم یکم بیشتر، بدون کول پد کار می کنه. البته به فکر خریدن یه لپ تاپ هستم ایشالاااا (طرح چندساله) :D . منم با اعتماد بنفس کامل بین این همه مشخصات بالا دمای نوت بوکمو گذاشتم.. :)
مدل نوت بوکم compaq mini 110.
cpu: Atom N270 1.6 ghz
این عکس دمای cpu در حالت معمولیه البته به 54 هم میرسه
21000

این تصویر هم در حالت کار زیاده..
21001

ARMIN
2013/06/28, 21:38
ناصر جان

اینم دمای پردازنده من پس از تست 1024 پرایم.

دمای بدترین هسته به 70 رسید.

با اوورکلاک 4500 مگاهرتز - کولر Noctua D14 دمای اتاق 25 درجه. به نظر دمای خوبیه؟ نظرت چیه؟

iSteve
2013/06/28, 21:51
ناصر جان

اینم دمای پردازنده من پس از تست 1024 پرایم.

دمای بدترین هسته به 70 رسید.

با اوورکلاک 4500 مگاهرتز - کولر Noctua D14 دمای اتاق 25 درجه. به نظر دمای خوبیه؟ نظرت چیه؟
بنده کی باشم که نظر بدم آرمین جان! دما به نظرم عالیه البته از D14 بیشتر از این انتظار داشتم ولی بازم به نظرم عالیه.
ممنونم که شرکت کردین.(*)

Castiel
2013/06/29, 02:04
دمای پردازنده Core i5-2500K در فرکانس 3400 مگاهرتز و تست Wprime 1024m

21017

خنک کننده: ست واترکولر XSPC RS360
خمیر سیلیکون: Noctua NT-H1

Amin224
2013/06/29, 04:31
فن استوک +کمکی ..

hi1
2013/06/29, 11:24
اینم دمای لب تاپ بنده البته 1 ثانیه بعد که تست wPrime تمام شد اسکرین شات گرفتم.21018run 1024m
و تست با برنامه CINEBENCH این اسکرین شات 1ثانیه بعد گرفته شده 21019
خمیر حرارتی نمیدونم چه مارکی چون خود کارخانه سازنده ش زده من خبر ندارم ولی می خوام بعد یه خمیر توپ بهش بزنم!

Castiel
2013/06/29, 18:19
آقا حسام خیلی ببخشید جسارتا این تصویر بعد از اتمام تست گرفته شده! دمای cpuی خودتونو در حالت بیکاری قبلا هم قرار داده بودین و هیچ تفاوتی با این نداشت! در هر دوتا دما حدودا 34درجه بوده.
البته بنده تا الان از واترکولر استفاده نکردم حالا نمیدونم یا این قضیه نکته ی مثبت واترکولرهای(استوک!!) XSPC شماست که دما رو ثابت نگه میداره یا اینکه پس از پایان تست دمای cpuی شما اومده پایین.@};-

برای دمای زمان بیکاری باید به ستون اول از سمت چپ توجه کنید
برای دمای حداکثر هم باید به ستون High توجه کنید که به ترتیب: 47-49-48-46 است.

iSteve
2013/06/29, 18:39
برای دمای زمان بیکاری باید به ستون اول از سمت چپ توجه کنید
برای دمای حداکثر هم باید به ستون High توجه کنید که به ترتیب: 47-49-48-46 است.
ببخشید، بی سوادی بد دردیه!@};-
جهت جلوگیری از اشغال بی مورد فضای تاپیک، پست حذف شد.

shahidamlaki
2013/06/30, 08:33
سلام بچه ها و این هم رکوردی جدید برای دمای پردازنده ی قدرتمند Intel Cor i7 2600k

21038
کیس گرین ایکس5 دمای درون کیس 25 و البته فن 40 سانتی رو هم کار گذاشتیم که قبلا برداشته بودیم بخاطر کولر سی پی یو ولی کولر رو بگونه ای جا زدیم که فن 40 سانتی هم نصب شود البته تقریبا در فاصله 3 متری کانال کولر هست.

ROBIT
2013/06/30, 20:19
سلام دوستان اینم از دمای cpuی بنده:
21053
با فن استوک و خمیر سیلیکون متفرقه.;)

h.davoudi
2013/07/19, 02:04
21559
Thermal Right True Spirit 120
خمیر بدرد نخور چون نوچکوا پبدا نکردم اصلا نداشتن نمیدونم از کجا گیر بیارم!

Mamall
2013/07/19, 03:16
دمای پردازنده من با فن استوک !!!!!!!!!! در حالت عادی

این طور که پیش میره فکر کنم باید بریم سراغ فن های استوک :-o :-?

ahmadrz
2013/07/19, 07:05
اینم دمای پردازنده ی fx-6100 من فن هم استوک هست.تو بازی ها دما تا 65 درجه هم میره.

iSteve
2013/07/19, 19:02
خیلی ممنونم، در صورت تمایل، یه تصویر از دمای cpu در حال پاس کردن تست(حداکثر دما در فشار کاری) قرار بدین. نرم افزارهای تست cpu رو میتونید از پست اول (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.دمای-پردازنده-ی-اعضای-فروم?p=84022&viewfull=1#post84022) دانلود کنید.(تاکید بیشتر، روی دمای حداکثریه)
میتونید تصاویری از خنک کنندگی سیستم(داخل کیس) رو هم در اینجا بذارید.

RezaOptic
2013/07/20, 12:35
21593
21594

فن Tuniq Tower 120 با خمیر سیلیکون روش کیسمم از این متفرقه هاست.
با اینکه کیسم دقیقا روبروی دریچه کولر هست ولی نمی دونم چرا اینقدر دما بالاست؟؟؟

iSteve
2013/07/20, 13:07
سلام، متشکرم@};-
کولر بسیار خوبی دارید، ظاهرا جای کیس هم جای سردیه(زیر کانال کولر) ولی دما بالاست! البته قبلا از cpuهای فنوم AMD استفاده میکردم و قبول دارم که دماشون زیاده ولی با وجود این کولر خوب و خمیر سیلیکون خوب و مکان سرد نباید دما این باشه!
با یک نرم افزار دیگه مثل HWmonitor pro 1.16 (ftp://ftp.cpuid.com/hwmonitor-pro/hwmonitor-pro_1.16-setup-en.exe) دما رو در حداکثر فشار کاری چک کنید و نتیجه رو در اینجا قرار بدین.
ببخشید، نمیخوام یه وقت جسارت کنم، ولی کولر پردازنده رو چک کنید ممکنه کاملا روی پردازنده محکم نشده باشه.
ضمن اینکه بفرمایید کف کولر سیقل داده شده ست؟ IHS پردازنده چطور؟

RezaOptic
2013/07/20, 13:18
من با همون نرم افزاری که شما معرفی کردن چک کردم البته لینکی که گذاشتین هم خرابه این تستی هم که کردم ماله 12 دقیقه تو فشار کاری 100 درصد هست به طور معمول روی 45 درجه هست دمای سی پی یو و از 60 درجه هم بالاتر نمیره احتمالا ماله همین باشه که کاملا روی پردازنده محکم نشده باشه چون وقتی خریدمش یکی از پیچ هاش رزوه نداشت و مابه پایه سوکن اینتل رو بجاش بستم اما تا اونجا که یادم هست حواب داد و سفت شدش اما بازم باید برم نگاه کنم کف کولر هم دقیقا یادم نیست اما فکر کنم سیقل باشه.این IHS رو هم نمیدونم چیه لفطا زیر دیپلم بهم بگین؟

راستی اگه کسی تو تهران سراغ داره از این پیچ میچ های یدکی رو از کجا میتونم پیدا کنم اطفا دریغ نفرماوید. با تشکر

iSteve
2013/07/20, 13:51
من با همون نرم افزاری که شما معرفی کردن چک کردم البته لینکی که گذاشتین هم خرابه این تستی هم که کردم ماله 12 دقیقه تو فشار کاری 100 درصد هست به طور معمول روی 45 درجه هست دمای سی پی یو و از 60 درجه هم بالاتر نمیره احتمالا ماله همین باشه که کاملا روی پردازنده محکم نشده باشه چون وقتی خریدمش یکی از پیچ هاش رزوه نداشت و مابه پایه سوکن اینتل رو بجاش بستم اما تا اونجا که یادم هست حواب داد و سفت شدش اما بازم باید برم نگاه کنم کف کولر هم دقیقا یادم نیست اما فکر کنم سیقل باشه.این IHS رو هم نمیدونم چیه لفطا زیر دیپلم بهم بگین؟

راستی اگه کسی تو تهران سراغ داره از این پیچ میچ های یدکی رو از کجا میتونم پیدا کنم اطفا دریغ نفرماوید. با تشکر
سلام مجدد، لینک رو تست کردم سالم بود!
منظورم از IHS همون سطح فلزی cpu هست که روش اطلاعات cpu نوشته شده.
اگه یکی از پیچاش مشکل داره که احتمال زیاد به خاطر همون باید باشه.
راستش جایی رو سراغ ندارم ولی عاقبت جوینده یابنده ست.

hannan bakhshayesh
2013/07/20, 16:00
21593
21594

با سلام
بنظر میاد که شما ولتاژ پردازنده رو بیش از حد افزایش دادید - در شرایط عادی ولتاژ پردازنده شما در بازه 0.82V تا 1.4V خواهد بود ولی در تصویری که گذاشتید، ولتاژ به مرز 1.55V رسیده و این در حالیه که شما فرکانس رو فقط 100Mhz افزایش دادید(فکر میکنم دلیل اصلی دمای بالا، چنین ولتاژی باشه)- شما حداکثر ولتاژ رو روی چه مقداری قرار دادید؟

RezaOptic
2013/07/20, 17:02
من دست بهش نزدم از کجا باید ولتاژشو درست کنم؟

Dan
2013/07/20, 18:03
راستی اگه کسی تو تهران سراغ داره از این پیچ های یدکی رو از کجا میتونم پیدا کنم اطفا دریغ نفرماوید. با تشکر
اگه برید نمایندگی گرین میتونید پیچ خودشو بگیرید. ولی یه پیچ که دیگه ارزش این همه راه رو نداره.

iSteve
2013/07/20, 20:22
من فکر میکنم ولتاژ شما روی Auto تنظیم شده ولی برای اینکه مطمئن بشید که تنظیم ولتاژ روی حالت پیش فرض(AUTO) هست. بایوس رو دیفالت کنید. یا clear CMOS کنید.
برای clear CMOS کردن ابتدا سیستم رو خاموش کنید، بعدش کلید پاور پشت کیس(روی پاور) رو روی حالت خاموش بذارید، بعدش باتری مادربورد رو در بیارید، بعدش کلیدهای پاور و ریست جلوی کیس(کلید روشن خامو و کلید ریست جلوی کیس) رو چندبار پشت سرهم فشار دهید، سپس باتری مادربورد رو سرجاش بذارید و کلید پاور پشت کیس(روی پاور) رو روی حالت روشن بذارید و سیستم رو روشن کنید. حالا سیستم شما clear CMOS شده و تمام تنظیمات به حالت پیش فرض دراومده.

hannan bakhshayesh
2013/07/21, 09:10

- برای من جای تعجب داره، چون ولتاژ پردازنده شما بیش از حالت پیشفرض هست.
- حداقل فرکانس پردازنده بیش از حالت عادی هست، بصورت پیشفرض باید روی 3400Mhz باشه - شما از طریق بایوس اینکار رو انجام دادید یا از طریق نرم افزار در محیط سیستم عامل؟ - از قابلیت های بورد برای افزایش سرعت استفاده کردید؟(اگر امکان داره مدل مادربورد رو هم ذکر کنید)
- همان طور که دوستمون فرمودن؛ تنظیمات بایوس رو به حالت پیشفرض ببرید و نتیجه رو اطلاع بدید.

old gamer
2013/07/21, 11:36
با سلام . اینم دمای 8150 بنده در حالت idl و پس از 2 ساعت وبگردی

21618 و بالاترین دما در این نرم افزار با کولر V8 21619

فرکانس CPU در حالت فشار تا 4.2Ghz بالا میرود

RezaOptic
2013/07/22, 13:22
2164921650

21651
مدل مادربوردم
MSI:785G-E53 اینه
روی مادربوردم دو تا سوئیچ داره برای اورکلاک کردن که شماره 1 اونه On کردم بعد این تسن رو گرفتم برای من جای تعجب داره با این که در این حالت اورش کردم و سرعت سی پی یو رفت بالاتر اما دما نصبت به قبل کمتر شده ؟؟؟؟؟؟
در مورد دست کاری ولتاژ هم بگم که وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم ولتاژ روی 1.4 هست و سرعت ساعت سی پی یو هم روی 3.4 هست ولی بعد یه ربع وقتی با نرم افزار کار میکنم خودش خود به خود میره بالا؟؟؟؟
بابت cmos هم روی مادربوردم یه دکمه داره برای پاک کردنش؟پاکش میکنم خبرشو میدم.

RezaOptic
2013/07/23, 13:29
cmos سیستم رو هم ریست کردم هیچ تفاوتی ایجاد نشد و هنوز ولتاژ سی پی یو روی 1.5 هست و سرعت سی پی یو روی 3.5 هست؟!؟!؟!

hannan bakhshayesh
2013/07/23, 16:19
- شما باید کنترل کنی که نرم افزاری در محیط ویندوز تغییراتی ایجاد نمیکنه؛ مثل msi control center و AMD overdrive
- اگر هیچ کدوم از برنامه هایی که ذکر کردم، مشکلی نداشتند؛ باید به محیط بایوس برید و مقادیر مناسب رو برای ولتاژ و فرکانس تنظیم کنید برای مثال ولتاژ رو 1.4 و فرکانس رو روی 3400 قرار بدید.
- همچنین با استفاده از نرم افزار اولی میتونید هم ولتاژ و هم فرکانس دلخواهتون رو روی پردازنده اعمال کنید.

actros 1843
2013/07/23, 17:08
i5-760
thermaltake frio
زیاد نیست؟

21679

iSteve
2013/07/25, 20:39
با سلام . اینم دمای 8150 بنده در حالت idl و پس از 2 ساعت وبگردی

و بالاترین دما در این نرم افزار با کولر V8

فرکانس CPU در حالت فشار تا 4.2Ghz بالا میرود
سلام،خیلی ممنونم، به نظرم دمای خوبیه، با توجه به مدل cpuی شما، دمای اون در حداکثر فشار کاری خوبه. البته از V8 انتظار بیشتری داشتم!

مدل مادربوردم

MSI:785G-E53 اینه
روی مادربوردم دو تا سوئیچ داره برای اورکلاک کردن که شماره 1 اونه On کردم بعد این تسن رو گرفتم برای من جای تعجب داره با این که در این حالت اورش کردم و سرعت سی پی یو رفت بالاتر اما دما نصبت به قبل کمتر شده ؟؟؟؟؟؟
در مورد دست کاری ولتاژ هم بگم که وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم ولتاژ روی 1.4 هست و سرعت ساعت سی پی یو هم روی 3.4 هست ولی بعد یه ربع وقتی با نرم افزار کار میکنم خودش خود به خود میره بالا؟؟؟؟
بابت cmos هم روی مادربوردم یه دکمه داره برای پاک کردنش؟پاکش میکنم خبرشو میدم.

سلام،احتمالا به دلیل فعال بودن کلید easy oc روی مادربورد، فرکانس و ولتاژ cpuی شما افزایش داشته، اما نیازی نیست سعی کنید اونو به حالت عادی برگردونید چون این یک امکان خیلی خوبیه و باعث افزایش محسوس کارایی سیستم میشه:
به نظرم بهتره کیس رو از جلوی دریچه ی کولر بردارید و در یک مکان سرد در همون اتاق بذارید سپس پشت کیس دوتا فن کار بذارید(چون دیدم هیچ فنی نذاشتین). باید برای کیس طوری فن بذارید که مثل یک تونل هوا از یک یا چند قسمت وارد بشه و از یک یا چند قسمت خارج بشه ضمن اینکه شدت هوای ورودی با خروجی برابر باشه مثلا اینکه شما دوتا فن 14 برای ورودی هوا و یک فن 12برای خروجی بذارید کار اشتباهیه، بعد از اتمام کار درب کیس رو ببندید. من فکر میکنم اینجوری دمای cpu پایین تر میاد.

i5-760
thermaltake frio
زیاد نیست؟

سلام، بهتر بود دما رو در حالت حداکثر فشار کاری هم قرار میدادین. اگه این دما مربوط به دمای بیکاری هست که به نظرم دما خوبه ولی برای یک سیستمی که از یک کولر تقریبا حرفه ای استفاده میکنه چندان جالب نیست. گرچه موضوع فقط زمانی مشخص میشه که دمای حداکثری رو هم ذکر کنید ضمن اینکه جریان هوای داخل کیس باید خوب باشه تا کولرcpu کارایی خوبی داشته باشه.

Nima.Salarian
2013/08/12, 18:36
cpu i3-3220 فن استوک
پس از تست 1024 wprime :

22294

دوستان 535 ثانیه یکم زیاد نیست در تست 1024 ؟؟؟
در حین تست دما پردازنده 59-60 درجه بود بعد که تمام شد آمد رو 40 درجه

iSteve
2013/08/12, 21:05
cpu i3-3220 فن استوک
پس از تست 1024 wprime :

دوستان 535 ثانیه یکم زیاد نیست در تست 1024 ؟؟؟
در حین تست دما پردازنده 59-60 درجه بود بعد که تمام شد آمد رو 40 درجه
خیلی ممنونم نیماجان، کولر پردازنده و خمیر سیلیکون رو نفرمودین چی هست.به نظرم این دما اگه برای کولر استوک و یا کولرهای متوسط باشه دمای خوبیه.
اما به نظر منم امتیاز کمی گرفتید! تقریبا 7یا8 بار تست Wprime 32M رو بگیرید تا بهترین نتیجه رو بدست بیارید، برای تست Wprime 1024M هم تقریبا 3 یا 4 بار پشت سر هم بگیرید و بهترین نتیجه تا بهترین نتیجه رو اعلام کنه، اونوقت متوجه میشید که کاراییش در چه سطحی هست. فکر نمیکردم 3220 امتیازش این باشه! راستش cpuی من E2200 هست، وقتی اورکلاکش کردم زمانش توی Wprime 1024M تقریبا 800و خورده ای شد و در Wprime 32M تقریبا 23 ثانیه طول کشید. آقا مرتضی(morteza.p) همین E2200 رو اورکلاک کرده بود و تست Wprime 32M رو تقریبا 16ثانیه ای تمومش کرده بود! پس این نتیجه ای که شما گرفتین برای 3220 فکر نمیکنم خوب باشه.

atisoc0936
2013/08/13, 08:59
از همون prime که تو سایته hwbot هست استفاده کن
من تست زدم تو 32 ش نزدیک به 3 تا 5 ثانیه اختلاف داره

HadiMax
2013/08/15, 13:53
CPU :Intel Pentium D945 3.4Ghz @ 3.64 Ghz
Cpu cooler OCZ Vanquisher
خمیر سیلیکون تاحالا وقت نکردم تو این چند ساله بزنم
max: 89 در حالت لود کامل با برنامه آیدا 64
min:72

iSteve
2013/08/15, 14:36
CPU :Intel Pentium D945 3.4Ghz @ 3.64 Ghz
Cpu cooler OCZ Vanquisher
خمیر سیلیکون تاحالا وقت نکردم تو این چند ساله بزنم
max: 89 در حالت لود کامل با برنامه آیدا 64
min:72
سلام دوست عزیز، خیلی ممنونم، لطفا شات اسکرین رو فراموش نکنید و حتما یه تصویر از برنامه در همین پست خودتون قرار بدین. میتونید یه شات از دمای cpu در حالت بیکاری و حداکثر فشارکاری قراربدین و در صورت تمایل یک تصویر از داخل کیس هم بذارید.@};-
دمای cpu خیلی بالاست! حداکثر دمای cpuی شما باید زیر 60درجه باشه (cpuی شما نسبتا خنک کار میکنه و این دمای خوبی نیست) حداکثر دمای cpuی شما هم خیلی زیاده، 89درجه اگه به cpu آسیب نزنه باعث کاهش کارایی و کاهش طول عمرش میشه. کولر پردازنده ی نسبتا خوبی دارید، پس یا خمیر سیلیکون نامناسب هست و یا دمای محیط بالاست.
فکر کنم مادربوردتون P5QC بود، درسته؟ اگه دما رو در حداکثرفشار کاری تا زیر 50درجه نگهدارید، pentium 945 رو میتونید با اون مادربورد روی 4.5گیگاهرتز پایدار کنید:)

Nima.Salarian
2013/08/15, 17:18
خیلی ممنونم نیماجان، کولر پردازنده و خمیر سیلیکون رو نفرمودین چی هست.به نظرم این دما اگه برای کولر استوک و یا کولرهای متوسط باشه دمای خوبیه.
اما به نظر منم امتیاز کمی گرفتید! تقریبا 7یا8 بار تست Wprime 32M رو بگیرید تا بهترین نتیجه رو بدست بیارید، برای تست Wprime 1024M هم تقریبا 3 یا 4 بار پشت سر هم بگیرید و بهترین نتیجه تا بهترین نتیجه رو اعلام کنه، اونوقت متوجه میشید که کاراییش در چه سطحی هست. فکر نمیکردم 3220 امتیازش این باشه! راستش cpuی من E2200 هست، وقتی اورکلاکش کردم زمانش توی Wprime 1024M تقریبا 800و خورده ای شد و در Wprime 32M تقریبا 23 ثانیه طول کشید. آقا مرتضی(morteza.p) همین E2200 رو اورکلاک کرده بود و تست Wprime 32M رو تقریبا 16ثانیه ای تمومش کرده بود! پس این نتیجه ای که شما گرفتین برای 3220 فکر نمیکنم خوب باشه.
ناصر جان کولر استوک + خمیر معمولی
5 دفعه 32 رو زدم ولی از 16 پایینتر نیامد.

iSteve
2013/08/18, 18:20
ناصر جان کولر استوک + خمیر معمولی
5 دفعه 32 رو زدم ولی از 16 پایینتر نیامد.
نیماجان رکوردهای Hwbot رو چک کردم، با همون cpuی 3220 در فرکانس پیش فرض تقریبا توی 14 تا 16 ثانیه تست wprime 32 رو تموم کنید خوبه. نتیجه ی تست شما هم نرمال هست.
اما بازم چون به 17 نزدیک هست فکر کنم اگه سختگیرانه به قضیه نگاه کنیم یه مقدار خیلی خیلی کمی نتیجه پایین تر هست، به نظرم نیازی نیست نگران این قضیه باشید چون ممکنه کسانی که نتیجه های بهتری رو ثبت کردن دمای پایینی داشتند.@};-

Castiel
2013/09/21, 18:07
این هم دمای پردازنده Core i5-2500k در فرکانس 4.5 گیگاهرتز، تست با نرم افزار WPrime 1024M

23345

ARMIN
2013/09/21, 18:55
حسام جان عالیه!

NVIDIA Love
2013/09/21, 20:31
آقای شالیکاریان شما واتر کولر دارید ؟
چون با Air Cooler همچین چیزی غیل ممکنه !

Shahin007
2013/09/21, 20:40

آقا حسام واتر کولر داره خوبشم داره!:D
کیت XSPC دارن!=P~

Castiel
2013/09/21, 21:15

بله عزیز

همانطور که دوستان اشاره کردن کیت واترکولر XSPC RS360 وظیفه خنک سازی را بر عهده دارند. البته دمای محیط در حالت تست حدود 32 درجه بود.

sepahan2016
2013/10/10, 20:40
کسی تا حالا چنین چری دیده؟؟؟؟؟؟فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

actros 1843
2013/10/10, 21:08
کسی تا حالا چنین چری دیده؟؟؟؟؟؟فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

عزیز فن و کولر پردازندت رو یه چکی بکن!بازش کن خمیرش رو چک کن بستاش رو چک کن ببین محکمه!
اینطوری بنده خدا از دست میره!دما خیلی بالاست!

subzero7111
2013/10/13, 14:22
3770k در فرکانس 46
کولر zalman cnps 9900 max
بهترین کولری که تاحالا داشتم :X

momo000000
2013/10/13, 16:11
با سلام
دوستان این هم تست دمای من هست
کولر deep cool Tetha15 هستش که با استوک زیاد تفاوتی نداره
کیس مگنوم 2 هستش
Cpu i3 3220 مین هم z77A G43 هستش
سوالی بود در خدمتیم
بالاترین دماش هم 62 هست که با prime 95 میرسه بهش

ARMIN
2013/10/13, 16:30
3770k در فرکانس 46

CPU فوق العاده ای دارین که در این ولتاژ 4.7 میده.

subzero7111
2013/10/13, 18:52
خواهش میکنم ارمین جان
اتفاقا قصد فروششو دارم :))
اگر خواستین در خدمتیم :X

iSteve
2013/10/16, 20:41
کسی تا حالا چنین چری دیده؟؟؟؟؟؟
سلام دوست من، این ممکنه یک باگ نرم افزاری باشه. بهتره ابتدا از اتصال صحیح کولر cpu اطمینان حاصل کنید سپس توسط یک نرم افزار دیگه دمای cpu و سایر قطعات رو چک کنید و در نهایت نتیجه رو اعلام کنید@};-

3770k در فرکانس 46

سلام حسین جان، به قول آقا آرمین cpuی low voltage ای دارید! باید برای تست زیر LN2 نگهش دارید;)
کولر بسیار خوبی دارید، به خاطر انتخابتون بهتون تبریک میگم. کف این کولر طوری طراحی شده که برای کار با cpuهای ivybridge بهینه تر عمل کنه و باعث کاهش نیم تا یک درجه سانتیگراد(یا شاید بیشتر) شده.
کف کولر CNPS 9900 MAX قوس دار هست و به خوبی با سطح IHS پردازنده های ivybridge مچ میشه:
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
اینتل سطح IHS پردازنده های ivyBridge رو مقداری به سمت پایین خمیده طراحی کرده و وظیفه ی انتقال حرارت از پردازنده به کولر رو به عهده ی خمیر سیلیکون گذاشته، اما کمپانی زالمن با ارائه ی کولر CNPS9900MAX یک راه بهتر برای انتقال حرارت سریعتر به کولر رو انتخاب کرده.
به هر حال کولر خوب، cpuی خوب و دمای خوبی دارید:)@};-

subzero7111
2013/10/16, 23:25

درود
جسارتا ارمین جان ۴۶ هست و فول استیبل نیست در این ولتاژ:D
برای x48 وفول استیبل بودن ۱.۳۷ ولت میخاد و دما هم در فول لود ۷۵ میشه که نسبتا عالیه
برای ln2 هم که ناصر جان گفتند ۶.۵ ghz تست ۴ core پاس میکنه

سلام دوست من، این ممکنه یک باگ نرم افزاری باشه. بهتره ابتدا از اتصال صحیح کولر cpu اطمینان حاصل کنید سپس توسط یک نرم افزار دیگه دمای cpu و سایر قطعات رو چک کنید و در نهایت نتیجه رو اعلام کنید@};-

سلام حسین جان، به قول آقا آرمین cpuی low voltage ای دارید! باید برای تست زیر LN2 نگهش دارید;)
کولر بسیار خوبی دارید، به خاطر انتخابتون بهتون تبریک میگم. کف این کولر طوری طراحی شده که برای کار با cpuهای ivybridge بهینه تر عمل کنه و باعث کاهش نیم تا یک درجه سانتیگراد(یا شاید بیشتر) شده.
کف کولر CNPS 9900 MAX قوس دار هست و به خوبی با سطح IHS پردازنده های ivybridge مچ میشه:
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
اینتل سطح IHS پردازنده های ivyBridge رو مقداری به سمت پایین خمیده طراحی کرده و وظیفه ی انتقال حرارت از پردازنده به کولر رو به عهده ی خمیر سیلیکون گذاشته، اما کمپانی زالمن با ارائه ی کولر CNPS9900MAX یک راه بهتر برای انتقال حرارت سریعتر به کولر رو انتخاب کرده.
به هر حال کولر خوب، cpuی خوب و دمای خوبی دارید:)@};-

درود ناصر عزیز
بله درست میفرمایین
کولر من سری قدیمی بودش و برای سوکت ۱۱۵۶ بود و متاسفانه ازین قضیه که میگین بهره ای نمیبرد :دی اما سری جدید این کولر رو هم برای یکی ازدوستانم تهیه کردیم که در مشخصات سوکت های ۱۱۵۵ و ۲۰۱۱ هم اضافه شده بود و از این قوس که شما میفرمایین بهره میبرد
اما خوب سطح cpu رو لپ کردیم که این قضیه برطرف بشه
و خیلی وقت هست که کولر رو فروختم و چنتا کولر دیگه رو بعدش تست کردم که هیچ کدوم مثل زامان نبود حتی corsaire h70 !!!
cpu حزو خنک ترین cpu هایی هست که دیدم در شرایط خودش
و از IMC بسیار خوبی بهره میبره که در ادامه ۱ تست واستون میزارم و با اجازه ارمین جان ۱ تست هم در تاپیک واراند در فروم och گزاشتم که مقام اول latency رو انجا گرفتم :-j
مین هم msi z77 m power که نسبتا ولتاژ کمتری نسبت به asus میخورد

یه تست برای 24/7 با ولتاژ های مناسب + تست فیزیکس برای اثبات پایداری
بهترین اسکور فیزیکسی هست که در فرکانس x45 با رم ۲۱۳۳ زدم و تو سایت های دیگه هم ندیدم اگه دیدید بگین ما هم ببینیم;))
2133 CL6 10 7 24 1T

Hamed.H
2013/12/29, 22:16
سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز (CPU Cooler Zalman CNPS12X )
247492475024751
247522475324754

iSteve
2013/12/30, 22:58

سلام حامدجان، خوبی؟ دمای بسیار خوبیه و کولر بسیار بهتر!:x به حرفای شاهین هم گوش نده اون اینقدر پولداره که اگه گوشیشو بفروشه میتونه 100تا واترکولر H100i بخره!:))
کولر رو 90درجه بچرخون:
24761
طوریکه هوا از یک طرف وارد کولر بشه و از طرف دیگه هوای گرم که خارج میشه از طریق فن پشت کیس خارج بشه:
24762
اینطوری هوا بهتر در جریان هست@};-

Hamed.H
2013/12/30, 23:51
سلام حامدجان، خوبی؟ دمای بسیار خوبیه و کولر بسیار بهتر!:x به حرفای شاهین هم گوش نده اون اینقدر پولداره که اگه گوشیشو بفروشه میتونه 100تا واترکولر H100i بخره!:))
کولر رو 90درجه بچرخون:
24761
طوریکه هوا از یک طرف وارد کولر بشه و از طرف دیگه هوای گرم که خارج میشه از طریق فن پشت کیس خارج بشه:
24762
اینطوری هوا بهتر در جریان هست@};-
سلام عزیز دل شما خوب باشی منم خوبم مرد ....
داش ناصر دمت خیلی گرم خداییش تو دلم چرک بود یه بار کولر رو باز کنم واسه قصیه خمیری که زدم و راجبش بحث کردیم بهانه دستم دادی هم بچرخونمش هم خمیرش و یه چک کنم:d
تو عکسا دیدم اینجور وصلش کردن مدل کولر هم که رو قاب جلوش ** شده روبه روم بود گفتم حتما اینجور که گذاشتمش درسته اما میگی باید بچرخه حتما باید بچرخه دیگه:
بازم خیلی مرسی بابت زحماتت:-*

iSteve
2013/12/31, 09:34
سلام عزیز دل شما خوب باشی منم خوبم مرد ....
داش ناصر دمت خیلی گرم خداییش تو دلم چرک بود یه بار کولر رو باز کنم واسه قصیه خمیری که زدم و راجبش بحث کردیم بهانه دستم دادی هم بچرخونمش هم خمیرش و یه چک کنم:d
تو عکسا دیدم اینجور وصلش کردن مدل کولر هم که رو قاب جلوش ** شده روبه روم بود گفتم حتما اینجور که گذاشتمش درسته اما میگی باید بچرخه حتما باید بچرخه دیگه:
بازم خیلی مرسی بابت زحماتت:-*
البته قبلش چک کن ببین برای رم ها مشکل درست میکنه یا نه چون ممکنه به رم ها گیر کنه اگه شانه بلند باشن.

Dan
2013/12/31, 09:50
البته قبلش چک کن ببین برای رم ها مشکل درست میکنه یا نه چون ممکنه به رم ها گیر کنه اگه شانه بلند باشن.
آقا ناصر رم ها توی عکس معلوم هستن. اصلا هیت سینک ندارن.

Hamed.H
2013/12/31, 12:30
مرسی برادر چشم عزیز دستت درد نکنه ...

آقا ناصر رم ها توی عکس معلوم هستن. اصلا هیت سینک ندارن.
با تشکر از توجه شما دوست عزیز:-*

Reza Eshraghi
2014/01/04, 22:55
دوستان عزیز کولر Noctua NH-U9B-SE2 رو که خریداری شده بود نصب کردم !
پردازنده Core i7 860
مادربرد GIGABYTE P55A-UD3P
میزان TDP پردازنده : 95 وات !!
معماری : 45 نانومتری !

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

Reza Eshraghi
2014/01/05, 10:23
قابل توجه دوستان عزیز :
باید عرض کنم با کولر استوک در حالت معمولی و بدون فشار دما حدود 55 درجه بود !

Hessam
2014/01/05, 12:44
25 تا 30 درجه مورد انتظار هست.
دوستان چقدر آمار و ارقام زیاد میگن؟!!!
من کولر استوک دارم، دمای پردازنده در حالت آماده به کار بین 45 تا 50 و 55 (حداکثر) متغیر هست!
بنابراین چنین کولری حداقل 10-15 درجه کمتر از استوک باید باشه! (بین 25 تا 30 درجه!)

Reza Eshraghi
2014/01/05, 12:57
25 تا 30 درجه مورد انتظار هست.
دوستان چقدر آمار و ارقام زیاد میگن؟!!!
من کولر استوک دارم، دمای پردازنده در حالت آماده به کار بین 45 تا 50 و 55 (حداکثر) متغیر هست!
بنابراین چنین کولری حداقل 10-15 درجه کمتر از استوک باید باشه! (بین 25 تا 30 درجه!)

آفرین داداش ! 30 امتیاز رو گرفتی ! =D>@};- عجیبه واقعاً که دوستان کولرها رو دست کم گرفتن !! ;):|
توجه کنید که این کاهش دمای قابل توجه پردازنده ناشی از ترکیبی از تأثیر دو شاهکار نوکچوا یعنی خمیر NT-H1 و خود کولر هست !

old gamer
2014/01/05, 13:17
بله دیگه مبارکه 15 درجه کاهش خوراکه اورکلاکه. ببینم میتونی cpu رو زیر ولتاژ بترکونی یا نه =D>

Reza Eshraghi
2014/01/05, 15:18
تست دما بدون فشار کاری :
24806
تست دما حین اجرای Cinebench R11.5

24807
تست دما حین اجرای Prime 95 پس از حدود 10 دقیقه :
24808

نکته قابل توجه اینکه با کولر استوک پس از حدود 10 ثانیه از اجرای Prime 95 به بالای 90 درجه می رفت که خودم از ترس متوقفش می کردم !! X_X:|

این دما و نتیجه ، نتیجه زحمات داداش ناصر و داداش آرمین عزیزم هست و من این نتیجه و نتیجه اورکلاک آینده رو به این دو نفر و همه علاقمندان دنیای اورکلاک تقدیم می کنم ! فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
امیدوارم هردوتون مزاحمتهای من رو ببخشید ! :x^:)^@};-

iSteve
2014/01/05, 17:52
تست دما بدون فشار کاری :
تست دما حین اجرای Cinebench R11.5
تست دما حین اجرای Prime 95 پس از حدود 10 دقیقه :
نکته قابل توجه اینکه با کولر استوک پس از حدود 10 ثانیه از اجرای Prime 95 به بالای 90 درجه می رفت که خودم از ترس متوقفش می کردم !! X_X:|
این دما و نتیجه ، نتیجه زحمات داداش ناصر و داداش آرمین عزیزم هست و من این نتیجه و نتیجه اورکلاک آینده رو به این دو نفر و همه علاقمندان دنیای اورکلاک تقدیم می کنم ! @};-
امیدوارم هردوتون مزاحمتهای من رو ببخشید ! :x^:)^@};-
!...Nice cooler and Better temperature
مبارکه رضاجونم:) دما بسیار عالیه@};- مخلصم من که کاری نکردم رضا:x

saman98
2014/01/07, 11:23
دوستان سلام cpu من i3 4130 هست ! فنش استوکه !
ببینید دماش برای عادی و فشار خوبه یا نه ؟!

حالت عادی

حالت فشار البته یه 12 دقیقه طول کشید و یه 3 4 دقیقه ای بود که دما بالاتر نرفت و من هم تست رو قطع کردم

راستی دوستان وقیت این برنامه رو نصب کردم HWmonitor pro (ftp://ftp.cpuid.com/hwmonitor-pro/hwmonitor-pro_1.16-setup-en.exe) چرا مدل cpu رو i5 4670 نشون میده ؟! در صورتی که مال من i3 4130 هست ؟

Reza Eshraghi
2014/01/07, 11:36
دوستان سلام cpu من i3 4130 هست ! فنش استوکه !
ببینید دماش برای عادی و فشار خوبه یا نه ؟!

حالت عادی

حالت فشار البته یه 12 دقیقه طول کشید و یه 3 4 دقیقه ای بود که دما بالاتر نرفت و من هم تست رو قطع کردم

راستی دوستان وقیت این برنامه رو نصب کردم HWmonitor pro (ftp://ftp.cpuid.com/hwmonitor-pro/hwmonitor-pro_1.16-setup-en.exe) چرا مدل cpu رو i5 4670 نشون میده ؟! در صورتی که مال من i3 4130 هست ؟

سلام سامان جان !
دمات بد نیست ! ولی یه کولر براش بگیری توپ میشه دما ! :-bd
این تستی که گرفتی با Prime 95 کدوم تستش هست ؟!!

mohamad24
2014/01/23, 23:48
اینم دمای cpu من حین انجام رندر و حالت معمولی( فایرفاکس باز بود فقط)

حالا من گرافیک ندارم کیس هم جا واسه گردش هوا داره !گرافیک بگیرم زیاد میشه نه؟الان به نظرتون نیازه کولر بخرم واسش؟

ممنون

m343
2014/01/28, 23:34
کولر V8 در حالت لود + Turbo bust

iSteve
2014/01/29, 22:14
اینم دمای cpu من حین انجام رندر و حالت معمولی( فایرفاکس باز بود فقط)
حالا من گرافیک ندارم کیس هم جا واسه گردش هوا داره !گرافیک بگیرم زیاد میشه نه؟الان به نظرتون نیازه کولر بخرم واسش؟
ممنون
محمدجان عذرمیخوام الان پست شما رو دیدم.
شما نیاز به یک کولر خوب برای cpu دارید حتما در اولین فرصت تهیه کنید، ضمن اینکه باید تهویه ی داخل کیس رو بهتر کنید.
اگه خواستید کولر بخرید در تاپیک مربوطه اعلام کنید تا بنده یا دوستان مشاوره بدن.
بهتره در صورتی که بودجه اشو دارید به کمتر از Archon فکر نکنید@};-

Aliover
2014/02/04, 10:28
با سلام.
دمای پردازنده ما هم میخواد سلام برسونهفقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
Min و Max دما در تست فوق سنگین Cinebench 11.5
کولر: Cooler Master Hyper TX3
خمیر سیلیکون : Thermalright chill factor III فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
البته این نسخه یکم باگ داره و فرکانس مرجع بنده رو 177 زده که الان روی 200 هست و فرکانس پردازنده هم 3200!
دمای بیکاری 17
دمای لود در تست Cinebench11.5 فقط 29 درجه:))

2530925310

خب ... .

اینم یه روش ابتکاری دما فقط 3 درجه !!!
خنک کاری پردازنده به روش ... !
شرح در دما !فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
دیشب خواستم که سیستم رو برا FSB خنک کنم که اینطور شد.
بعدشم نمی دونم چرا سیستم دیگه بالا نمی یومدش!فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
بعد این جریان هم ازش یه تست Cine Bench گرفتم .فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
جالب این جاست که بین پره های کولر قندیل زده بود!

25311

iSteve
2014/02/04, 10:50
با سلام.
دمای پردازنده ما هم میخواد سلام برسونهفقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
Min و Max دما در تست فوق سنگین Cinebench 11.5
کولر: Cooler Master Hyper TX3
خمیر سیلیکون : Thermalright chill factor III فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
البته این نسخه یکم باگ داره و فرکانس مرجع بنده رو 177 زده که الان روی 200 هست و فرکانس پردازنده هم 3200!
دمای بیکاری 17
دمای لود در تست Cinebench11.5 فقط 29 درجه:))
خب ... .
اینم یه روش ابتکاری دما فقط 3 درجه !!!
خنک کاری پردازنده به روش ... !
شرح در دما !فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
دیشب خواستم که سیستم رو برا FSB خنک کنم که اینطور شد.
بعدشم نمی دونم چرا سیستم دیگه بالا نمی یومدش!فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
بعد این جریان هم ازش یه تست Cine Bench گرفتم .فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
جالب این جاست که بین پره های کولر قندیل زده بود!

قابل توجه دوستان؛ فکر نکنید این دماها باگ نرم افزار هست بلکه علی جان از یک روشی استفاده میکنه که من نمیگم باید خودش لو بده!
کسان دیگه ای هم از این روش استفاده میکنند ولی تا حالا ندیدم کارایی به این خوبی بگیرن:)
کارت عالیه علی جونم@};-

Aliover
2014/02/04, 11:31
21593
21594

دوست عزیز برای اینکه شما کیلویی ولتآژ دادید.
ولتآژ دفالت این پردازنده 1.37 تا 1.39 هست.
در پردازنده های ای ام دی با لیتوگرافی 45 نانو متری کاهش ولتآژ پردازنده تاثیر محسوسی روی دما داره.
مثلا همین 1090 خودم دفالتش 1.35 بود من کمش کردم به 1.115 !!
که در نتیجه بسیار خنک و مطبوع شد:))
پس دوستانی که قصد کاهش دما در فرکانس دفالت رو دارن ، کاهش ولتاژ فراموش نشه ، البته اگر چیپ پردازنده شون خوب هست!!!

===================================

247492475024751
247522475324754
دوست عزیز روش نصب کولر مطابق عکس اول هست ولی... .
این روش برای کیس هایی جواب میده که در بالای کیس فن تهویه داشته باشن.
در عکس پایین کارایی کاهش پیدا میکنه.البته اگر بالای کیستون بسته است چاره ای جز این نیست که کولر رو مثل شکل پایین نصب کنید.
به دلیل قانون همرفتی و سبکی و فاصله مولکول های هوای گرم ، گرما همیشه به سمت بالا هدایت میشه.
پس هیچ وقت به سمت چپ یا راست متمایل نمیشه.همیشه تمایل داره به سمت بالا هدایت بشه.
و اینکه همه کول رهای امروزی دارایی پاییه هایی به شکل افقی هستن
یعنی از جلو که به کیس نگاه کنی هیت پایپ ها به صورت یه خط راست افقی از پردازنده دور میشن.
در این حالت به دلیل هدایت بهتر دما در هیت پایپ ها ، انتقال دما بهتره.
ولی درحالت نصب عمودی به این دلیل که هیت پایپ بالایی به سمت بالا متمایل میشه ، کارایی بهتری داره ولی هیت پایپ پایینی به جهت اینکه به سمت پایین متمایل میهش کارایی نخواهد داشت و بخش عمده ای از گرما از سطح پردازنده به سمت هیت پایپ بالایی هدایت میشه.

========================================

قابل توجه دوستان؛ فکر نکنید این دماها باگ نرم افزار هست بلکه علی جان از یک روشی استفاده میکنه که من نمیگم باید خودش لو بده!
کسان دیگه ای هم از این روش استفاده میکنند ولی تا حالا ندیدم کارایی به این خوبی بگیرن:)
کارت عالیه علی جونم@};-

آقا ناصر عزیز به ما لطف دارند.
روش یه کم خطریه بنده مسئولیت سوختن قطعات و از جمله رسوب گرفتن چیپ ها رو نمی پذیرم.
ضمن اینکه به این دلیل که پردازنده های سری اینتل خار های پردازنده مثل ای ام دی نیست احتمال اتصال هست.
ولی اگر عایق کاری بشه خطرش کمتره

m343
2014/02/06, 21:52
دوست عزیز برای اینکه شما کیلویی ولتآژ دادید.
ولتآژ دفالت این پردازنده 1.37 تا 1.39 هست.
در پردازنده های ای ام دی با لیتوگرافی 45 نانو متری کاهش ولتآژ پردازنده تاثیر محسوسی روی دما داره.
مثلا همین 1090 خودم دفالتش 1.35 بود من کمش کردم به 1.115 !!
که در نتیجه بسیار خنک و مطبوع شد:))
پس دوستانی که قصد کاهش دما در فرکانس دفالت رو دارن ، کاهش ولتاژ فراموش نشه ، البته اگر چیپ پردازنده شون خوب هست!!!

===================================

دوست عزیز روش نصب کولر مطابق عکس اول هست ولی... .
این روش برای کیس هایی جواب میده که در بالای کیس فن تهویه داشته باشن.
در عکس پایین کارایی کاهش پیدا میکنه.البته اگر بالای کیستون بسته است چاره ای جز این نیست که کولر رو مثل شکل پایین نصب کنید.
به دلیل قانون همرفتی و سبکی و فاصله مولکول های هوای گرم ، گرما همیشه به سمت بالا هدایت میشه.
پس هیچ وقت به سمت چپ یا راست متمایل نمیشه.همیشه تمایل داره به سمت بالا هدایت بشه.
و اینکه همه کول رهای امروزی دارایی پاییه هایی به شکل افقی هستن
یعنی از جلو که به کیس نگاه کنی هیت پایپ ها به صورت یه خط راست افقی از پردازنده دور میشن.
در این حالت به دلیل هدایت بهتر دما در هیت پایپ ها ، انتقال دما بهتره.
ولی درحالت نصب عمودی به این دلیل که هیت پایپ بالایی به سمت بالا متمایل میشه ، کارایی بهتری داره ولی هیت پایپ پایینی به جهت اینکه به سمت پایین متمایل میهش کارایی نخواهد داشت و بخش عمده ای از گرما از سطح پردازنده به سمت هیت پایپ بالایی هدایت میشه.

========================================

آقا ناصر عزیز به ما لطف دارند.
روش یه کم خطریه بنده مسئولیت سوختن قطعات و از جمله رسوب گرفتن چیپ ها رو نمی پذیرم.
ضمن اینکه به این دلیل که پردازنده های سری اینتل خار های پردازنده مثل ای ام دی نیست احتمال اتصال هست.
ولی اگر عایق کاری بشه خطرش کمتره

درود گرامی
اگر ممکن بود در مورد نحوه کارتون کمی بیشتر توضیح بدید حداقل برای پیش زمینه ای اطلاعاتمون بره بالا
سپاس

Aliover
2014/02/07, 15:09
تصویر اورکلاک من در حین تست wPrime 32.

نوع خنک کاری : قابلمه پر از یخ!فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
دما بیکاری فقط 3 درجه و دمای لود 16 درجه در تست wPrime 1024

البته قبل از تست cinebemch 11.5 توی این قابلمه پر بود از یخ ، ولی بعد از تست Cinebench پر شد بود از آب ، اونم آب ولرم.فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
فن هت سینگ باز میشه و همین جوری که تو عکس معلومه کیس رو بچپونین تو قابلمه.
فقط ... عایق کاری فراموش نشده مخصوصا برا سیستم های اینتل چون سوکتشون فرق میکه و ممکنه که اتصال کنه.
هتسینگ که توی قابلمه فرو رفت یه 5 دقیقه ای صبر کنید بعد کیس رو روشن کنید. تا هت سینگ یخ بزنه.
مسئولیت این کار با خودتون!!!

sami_1985
2014/02/07, 17:52
سلام دوستان
اینم دمای سی پی یوی سیستم من با فن استوک.
البته گرافیک نداره و این دما هنگام بازی Sniper Elite V2 بوده. حالا نظر اساتید چیه در مورد دما؟زیاده آیا؟
25371

ARMIN
2014/02/07, 18:03
سلام دوستان
اینم دمای سی پی یوی سیستم من با فن استوک.
البته گرافیک نداره و این دما هنگام بازی Sniper Elite V2 بوده. حالا نظر اساتید چیه در مورد دما؟زیاده آیا؟
25371

خوبه. - نرماله.

OMiD.1080p
2014/02/14, 22:36
سلام .
اینم دمای پردازنده + سایر قطعات .
کولر هم یک چیز ساده " AMD AV-Z7UH40Q001 HeatSink Fan Socket AM3 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)" هستش .
در حالت نرمال
25488

در حالت فشار نیز پردازنده تا مرز 63 درجه هم میرسه گاهی اوقات .
میدونم زیاده دما .:P

iSteve
2014/02/14, 23:01
سلام .
کولر هم یک چیز ساده " AMD AV-Z7UH40Q001 HeatSink Fan Socket AM3 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)" هستش .
در حالت نرمال
25488
نرم افزار داره دما رو اشتباه نمایش میده دوست عزیز@};- لطفا با یک نرم افزار دیگه مثل core temp امتحان کنید.

Aliover
2014/02/15, 11:13
سلام .
در حالت نرمال
25488
داداش گلم شما پردازنده روآنلاک کردی؟
اگر این کار رو انجام دادی بدون که اون دمای پردازندست.
دمای هسته نیست.
دمای هسته در حالت عادی چیزی حدود 10 درجه کمتر از دمای پردازندست.
ولی در لود برعکس میشه.
دمای هسته حدودا 10 درجه بیشتر میشه.
پس وقتی دمای پردازنده شما 63 درجست دمای هستتون بالای 70 هست.که یک گرمای وحشتناک برای هسته هست.
اگر اینطور ادمه داشته باشه درآینده خمیر بین چیپ پردازنده و سطح خارجی خاصیت خودش رو از دست میده و پردازنده روز به روز گرم تر میشه.و دیگه نمیشه کاریش کرد.
دمای مناسب این پردازنده ها در حالت بیکاری برای هسته حداکثر 35 و برای لود حداکثر باید 63 درجه باشه.
البته این رقم رو بنده به شما توصیه میکنم هیچ وقت از 55 بالاتر نذارین بره.
در ضمن پردازنده آنلاکی رو هیچ وقت زیر لود سنگین نبرین.چون دمای هسته نامعلومه.

OMiD.1080p
2014/02/15, 13:39
نرم افزار داره دما رو اشتباه نمایش میده دوست عزیز@};- لطفا با یک نرم افزار دیگه مثل core temp امتحان کنید.
نه درسته . منتها اون دمای هسته ها رو هیچ وقت نشون نمیده . نمیدونم چرا .
الان با یک چند تا نرم افزار دیگه هم تست کردم همش همون دما رو داشت و هسته ها رو نیز نشون نمیداد .

داداش گلم شما پردازنده روآنلاک کردی؟
اگر این کار رو انجام دادی بدون که اون دمای پردازندست.
دمای هسته نیست.
پس وقتی دمای پردازنده شما 63 درجست دمای هستتون بالای 70 هست.که یک گرمای وحشتناک برای هسته هست.

آره آنلاک کردم .
آیا با خنک کننده ی خوب میشه به دمای پایین تر رسید ؟ یا نه کلا این پردازنده ها دماهاشون بالاست ؟

iSteve
2014/02/15, 20:25
الان با یک چند تا نرم افزار دیگه هم تست کردم همش همون دما رو داشت و هسته ها رو نیز نشون نمیداد .

آره آنلاک کردم .
آیا با خنک کننده ی خوب میشه به دمای پایین تر رسید ؟ یا نه کلا این پردازنده ها دماهاشون بالاست ؟
بله صددرصد با یک کولر خوب، دما پایین تر میاد. باید یک کولر مناسب که کارایی خوبی داشته باشه تهیه کنید چون دما بالاست.
برای انتخاب کولر باید در بخش مشاوره و راهنمابی برای خرید لوازم "جانبی" کامپیوتر (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) پرسش خودتونو همراه با حداکثر بودجه اعلام کنید@};-

Aliover
2014/02/15, 20:31

دوست عزیز عرض کردم که وقتی پردازنده آنلاک میشه سنسور هسته ها از کار میفته.
کولر خوبه ولی قبلش از خمیر سیلیکون مرغوب استفاده کنید.
ترکیب این دو کار خیره کنندست.

siamak5561
2014/02/19, 23:24
25537 25538

دما توی حالت فول لود و حال معمولی با کولر ترمال رایت ماکو و پردازنده که تا 3.7 اور شده.

mohamad24
2014/02/21, 08:31
سلام به همه دوستان و اساتید

دیشب به سختی واسه اولین یه چیزیو خودم نصب کردم با کمک آقا ناصر و اقا حسام البته اونم واتر کولر elc120 دمای پردازنده من قبل از واتر کولر تو صفخه قبل تو این پست (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) هست

اینم دمای الان من،هم تو بیکاری،هم تو لود %100

حالا کولر رو با خمیر سیلیکن خودش نصب کردم،نمیدونستم باید خمیر خوب هم بخرم!آماتورم دیگه:D

حالا به نظرتون خمیر سیلیکون خوب تاثیرش بیشتر میشه؟الان یه 30 درجه ای تاثیر داشته! از 90 اومد رو 60!!

Reza Eshraghi
2014/02/21, 09:49
سلام به همه دوستان و اساتید

دیشب به سختی واسه اولین یه چیزیو خودم نصب کردم با کمک آقا ناصر و اقا حسام البته اونم واتر کولر elc120 دمای پردازنده من قبل از واتر کولر تو صفخه قبل تو این پست (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) هست

اینم دمای الان من،هم تو بیکاری،هم تو لود %100

حالا کولر رو با خمیر سیلیکن خودش نصب کردم،نمیدونستم باید خمیر خوب هم بخرم!آماتورم دیگه:D

حالا به نظرتون خمیر سیلیکون خوب تاثیرش بیشتر میشه؟الان یه 30 درجه ای تاثیر داشته! از 90 اومد رو 60!!

خمیرسیلیکون خوب بزنی ممکنه حداکثر تا 10 درجه دیگه هم کاهش دما داشته باشی !

Lycas
2014/02/21, 10:56
من کولر ELC 240 دارم.
امکان داره بعد از یک مدت کم کم دما افزایش پیدا کنه (3-5درجه). اگه اینطور شد خمیر قبلی رو پاک کن و دوباره خمیر بزن.

blackdeath
2014/03/06, 20:18
سلام دوستان
من یک کولر Nuctua
NH-U9B SE2 خریدم و تصاویر زیر نتایج تست هایی هست که گرفتم. به نظر شما نتیجه خوب و رضایت بخش است؟

iSteve
2014/03/06, 20:45
سلام دوستان
من یک کولر Nuctua
NH-U9B SE2 خریدم و تصاویر زیر نتایج تست هایی هست که گرفتم. به نظر شما نتیجه خوب و رضایت بخش است؟

به نظرم دما خیلی خوبه، مبارکت باشه کولر بسیار خوبیه(اگه بگم بده رضا میکشه منو) :))@};-
البته هنوز جای کار داره، میتونید کم کم راه و روشش رو به دست بیارید و با همین کولر به دمای پایین تری برسید.

mustang GT
2014/03/06, 22:40
بالاخره نوبت منم شد تا یه حالی با core 2 Quad نانازم بکنم.
حداکثر و حداقل دما البته همون طور که اقا ناصر بهم گفته که کولرم اونقد قوی نیست.
ولی بنظرم بد جواب نداده.خمیر سیلیکون هم chill factor3زدم هم زیر cpu هم زیر هتسینک های مادربورد!!!
2594325944

iSteve
2014/03/07, 15:35
بالاخره نوبت منم شد تا یه حالی با core 2 Quad نانازم بکنم.
حداکثر و حداقل دما البته همون طور که اقا ناصر بهم گفته که کولرم اونقد قوی نیست.
ولی بنظرم بد جواب نداده.خمیر سیلیکون هم chill factor3زدم هم زیر cpu هم زیر هتسینک های مادربورد!!!

به من گفته بودی دما خوب نیست، ولی الان دما خیلی خوبه! یه مقدار ولتاژ بده و فرکانسو ببر بالا ببین دما چجوری میشه، اگه خیلی فرقی نکرد پس فعلا نیازی به تعویض کولر نداری.
فرکانس 3400MHz هنوزم کمه! برو بالای 4000MHz، تا 4500MHz هم جا داره انشاالله.

mustang GT
2014/05/29, 21:56
اقا تاپیکو بیارید بالا!!!
بالاخره I7 رو گرفتم با کولر V8 از کولرمستر!!!خمیر هم چیل فکتور3 زدم که خیالم راحت باشه.
مونده یکی دوتا فن که کار اونارو اوکی کنم فک کنم دما پایین تر هم برسه!!
الان که تا 3.9 ازمایشی اور کردم ببینم ثمر بخش هست یا نه!!
نظرت چیه استاد(اقا ناصر)؟؟؟
27317

Shahabsang
2014/06/11, 14:42
با سلام خدمت کاربران عزیز.

من شهاب هستم از اصفهان. چند وقتی به صورت مهمان این انجمن رو دنبال می کردم و امروز بالاخره عضو شدم. انجمن بسیار خوبی هست و میتونه نیازهامو برطرف کنه.

لازم به ذکره که من هنوز مبتدی هستم و خیلی از کارهای سخت افزاری رو تا حالا انجام ندادم (به خصوص اورکلاک رو)، و از شما عزیزان خواهشمندم که من رو با راهنمایی هاتون یاری کنید.

مشخصات سیستم من:

Motherboard: Gigabyte GA-G31M-ES2C Rev1

CPU: Intel Pentium Dual Core E2200 @ 2.20GHz

RAM: DDR2 2x1GB

Hard Disk: Western Digital Green-Caviar 1TB

Graphic Card: Nvidia Geforce 7300LE 512MB PCI-E 16x

Optical Drive: Sony DVD-RW

می خواستم بپرسم که دمای نرمال برای پردازنده ی من چقدره؟

(خنک کننده ی cpu استوک هست)

iSteve
2014/07/10, 22:32
:D کمتر نبود؟!
28050
@};-@};-@};-

iSteve
2014/07/11, 13:16
با سلام خدمت کاربران عزیز.

من شهاب هستم از اصفهان. چند وقتی به صورت مهمان این انجمن رو دنبال می کردم و امروز بالاخره عضو شدم. انجمن بسیار خوبی هست و میتونه نیازهامو برطرف کنه.

لازم به ذکره که من هنوز مبتدی هستم و خیلی از کارهای سخت افزاری رو تا حالا انجام ندادم (به خصوص اورکلاک رو)، و از شما عزیزان خواهشمندم که من رو با راهنمایی هاتون یاری کنید.

مشخصات سیستم من:

Motherboard: Gigabyte GA-G31M-ES2C Rev1

CPU: Intel Pentium Dual Core E2200 @ 2.20GHz

RAM: DDR2 2x1GB

Hard Disk: Western Digital Green-Caviar 1TB

Graphic Card: Nvidia Geforce 7300LE 512MB PCI-E 16x

Optical Drive: Sony DVD-RW

می خواستم بپرسم که دمای نرمال برای پردازنده ی من چقدره؟

(خنک کننده ی cpu استوک هست)
سلام شهاب جان، عذرمیخوام الان متوجه پست شما شدم. امیدوارم همه در کنار هم لحظات خوب و مفیدی رو داشته باشیم.
دمای نرمال برای cpuی شما با توجه به کولرتون باید در حالت بیکاری حدود35-40 درجه و در حالت حداکثر فشارکاری حدود 55 تا 65 درجه باشه. در این صورت همه چیز نرماله.
@};-

Reza Majidi
2014/07/11, 13:39
اینم دمای سی پی یو من در حالت بیکاری :

چطوره ؟

Reza Eshraghi
2014/07/11, 13:42
اینم دمای سی پی یو من در حالت بیکاری :

چطوره ؟

خوبه عزیز . نرماله با توجه به اینکه کولرت هم استوکه :-bd

Reza Majidi
2014/07/11, 13:47
خوبه عزیز . نرماله با توجه به اینکه کولرت هم استوکه :-bd

بله تو حالت بیکاری نرماله ولی وقتی حتی بازی سبک هم انجام میدم دماش تا 60 درجه هم بالا میره . از اون بدتر دمای کارت گرافیکم اکثرا 70 - 75 است .

Reza Eshraghi
2014/07/11, 13:52
بله تو حالت بیکاری نرماله ولی وقتی حتی بازی سبک هم انجام میدم دماش تا 60 درجه هم بالا میره . از اون بدتر دمای کارت گرافیکم اکثرا 70 - 75 است .

عزیز کولر استوک داریها ! زیر نیتروژن که نبردی توقع داری دمات خوب باشه .

mustang GT
2014/07/27, 19:06
خب این هم دمای I7 بنده بعداز لپ کردن کف کولر
2847528476
فک کنم برای این کولر از این بهتر دیگه نشه!!!

MR.POORSUNI
2014/09/24, 11:02
سلام خدمت دوستان دو روزه دنبال این تاپیک میگردم بالاخره پیدا شد :D

خب دمای بیکاری بنده با آپ تایم یک ساعته 20 درجه 30914

دمای فول 100% کار توی تست wPrime 2.10 با آپ تایم بالای یک ساعت 40 درجه 30915

تست با فن استوک LGA (دیپ کول WINNER S915 الکی سوخت )بدون lap کردن و خمیر سیلیکون 2000 تومنی از این سفیدا ;))
اینم عکس فن در حال کار ( البته با N8 گرفتم معلوم نیست داره 1500 rpm میچرخه) :|
30916
intel core 2 duo E7400 GIGABYTE EP43 -UD3L v1.3 خوبه ؟ رکورد هست با این قطعات ؟

SAMAN
2014/09/24, 20:50
دمای من فول لود 58 درجه !

ABS92
2014/09/24, 23:23
درود

پردازنده ی سیستم من AMD Phenom II X4 B55 با اورکلاک تا فرکانس 3.72GHz و با افزایش ولتاژ (از شانس بد من پردازنده High ولتاژه نامرد :دی) تا رقم 1.43 با کولر DeepCool GammaXX S40 و با خمیر فابریک خود کولر توی فول لود با نرم افزار prime95 دمایی معادل 50 درجه داره.که البته بنظرم با تعویض خمیر سیلیکن بهتر بشه.کیس هم معمولی و از برند متفرقه هست.

توی زمان بیکاری هم دور و برای 27 تا 30 میچرخه.

MR.POORSUNI
2014/09/25, 00:20
دمای من فول لود 58 درجه !

سلام اقا سامان گل 58 اونم با تایگر شارک زیاد نیست ؟ من تایگر شارکو دستم گرفتم خاموش فلزش مثه یخه ! اوور سنگین یا تغییر ولتاژی چیزی دادی ؟
30943

SAMAN
2014/09/25, 20:29
سلام اقا سامان گل 58 اونم با تایگر شارک زیاد نیست ؟ من تایگر شارکو دستم گرفتم خاموش فلزش مثه یخه ! اوور سنگین یا تغییر ولتاژی چیزی دادی ؟

سلام عزیز ...... همچین چیز تهفه ای نیست متسفانه !

تازه اگه فول لود زمان ش زیاد بشه مثلا تو بازی به 60 هم میرسه !

البته خمیرش z3 هست که اصلا جالب نیست !

کلا پول بیاد دستم یه هالی بهش میدم ....

ErfanDL
2014/10/21, 12:13
Coolre: Tuniq Tower 120 Extreme V2
Thermal Paste: Tuniq TX4
CPU: i5 2500

32785

magiteq
2014/12/04, 23:44
ایجا مشاوره کولر نگیرید
مراجعه بشه به تاپیک مربوط

ST92
2014/12/04, 23:54
ایجا مشاوره کولر نگیرید
مراجعه بشه به تاپیک مربوط

ببخشيد من برا مشاوره اصلش نيومدم، اصلش برا مطرح كردن دماي اين سي پي يو اومدم، چون تو سايتاي داخلي با يه سرچ ساده چيزي پيدا نكردم، اما تو فروماي خارجي خيليا با اين مدل همچين مشكلي داشتن كه فك كنم به خاطر كلاك بالاترشه نبت به همگروهاش

aryaiee
2014/12/05, 09:51
بنا به درخواست استارتر برخی پست های اضافی در این تاپیک پاک میشود.ضمن تاکید بر پست دیشب عطا جان،لطفا در این تاپیک اقدام به مشاوره نکنید دوستان.با تشکر از همه @};-

Aliover
2015/01/18, 01:32
این هم تست دما با واتر کولینگ H100i بر روی کیس گرین ایکس هفت + تست wprime 32 :فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

: Hardware
intel core i5 4670K @4.5Ghz with 1.15v
GA-Z97X-SOC Force
Corsair H100i
CFIII Thermal paste
حداقل دما : 31 درحه
میانگین دما : 35 درحه
حداکثر دما 55 درجه

================================================== ====
تست دوم و اورکلاک به فرکانس 4800 مگاهرتز + تست wprime 32 :
Hardware :
intel core i5 4670K @4.8Ghz with 1.32v
GA-Z97X-SOC Force
Corsair H100i
CFIII Thermal pasteحداقل دما :43 درحه
میانگین دما : 45 درحه
حداکثر دما : 73 درجه

=================

نکته آموزشی :
برای فرکانس های بالای 4.7 کمی قلق گیری نیاز داشت.
تنها ولتآژ VCore جواب گو نخواهد بود.
IOA و IOD هر کدوم 0.130+ ولت اضافه باید بخوره.
البته این مورد میتونه در پردازنده های مختلف متفاوت باشه.
با این عمل پردازنده من استیبل تر شد.
در این کار ولتآژ رینگ نیز دست خوش تغییراتی گشت و به 1.16 برای فرکانس 4200 Uncore افزایش یافت.
+ اینکه ولتآژ VCCIN هم باید از 1.77 به 1.94 افزایش پیدا کنه.
همون طو رکه میدونید این ولتآژ در واقع از اسمش پیداست یعنی:
VCC ، VCCIN به معنای ولتآژ ورودی به شاخه هستش
شاخه کدومه؟ همون ولتآژی که برای تقسیم به بخش های مموری کنترلر
و پردازنده ارسال میشه و بنا به مصرف هر بخش ، هر مولفه به این ولتآژ نیاز داره

m343
2015/02/17, 17:45
خیلی جالبه تا حالا فکر نمیکردم که خنک کننده ThermalRight True Spirit آنقدر اختلاف دمایی بین استوک داشته باشه
در حالت عادی 29 درجه و در فول لود 40-43 درجه
از بزرگواران سایت تشکر میکنم بابت این پیشنهاد

نکته:خمیرسیلیکون X1 CoolerMaster

mahdikhm
2015/02/17, 20:03
سلام دوستان
اینم از دمای سی پی یو با فن استوک و خمیر Z5.البته قبلا در کیس رو باز میزاشتم و دما بیشتر میشد ولی اومدم در کیس رو بستم و تهویه درون کیس رو بهتر کردم دما در حالت بی کاری میانگین 6 درجه کم شد:
36695
دوستان اینم بگم که چون در اینده میخوام برم تو کار اورکلاک پردازنده حتما مزاحمتون خواهم شد برای مشاوره کولر

Nobody
2015/02/18, 13:10
36709

این وضعیت cpu منه تست prime دو دقیقه با کیس گرین x3 فول فن و کولر gammaxx200

من این کولر رو بصورت عمودی | بسته بودم دما به همین شکل بود
بعد بصورت افقی--- بستم زیر تست بالاتر از 65 نمیرفت
ولی باز دما در این حالت کولر خراب شده
خلاصه یه جای کار این کولر میلنگه

AJOR
2015/02/20, 16:59
سلام
اینم سیستم قدیمی بنده :
کولر DeepCool HTPC-200 ، پردازنده E8400 :
دمای Idle :
36767
دما حالت لود :
36768
در فرکانس 4.5Ghz :
دمای Idle :
36760
دمای حالت لود :
36766

Core temp و HWMonitor درست نشون نمیدادن به همین دلیل از SpeedFan هم استفاده کردم.

iSteve
2015/02/20, 17:58
سلام
اینم سیستم قدیمی بنده :
کولر DeepCool HTPC-200 ، پردازنده E8400 در فرکانس 4.5Ghz :
دمای Idle :

دمای حالت لود :

Core temp و HWMonitor درست نشون نمیدادن! این Speed Fan دما Pentium 4 ها رو هم نشون میده!
دمای فرکانس استاندارد هم تا شب اضافه میشه!
پیشنهاد میکنم ولتاژ رو کمتر کنید تا به دمای زیر 60 درجه در حالت حداکثر برسید. سپس بالاترین فرکانسی که cpuتون در اون ولتاژ استیبل میشه رو در بیارید.
در این حالت وقتی دمای پردازنده اتون از 60 درجه بالاتر میره کاراییش افت پیدا میکنه. راههای دیگه ای هم برای کاهش دما وجود داره که میتونید تاپیک امضام رو مطالعه بفرمایید.

یه توصیه ی دوستانه هم به تمامی دوستان میکنم که در خرید کولر پردازنده بسیار دقت کنید چون هستن کولرهایی که حتی قیمتاشون چند برابر کولر استوک هست و در بنچمارک های تبلیغاتی از استوک بهترن اما در عمل که تست میکنیم کاراییشون پایین تره.
@};-

imanprjr
2015/02/20, 18:35
سلام دوستان این هم تست دما پردازنده بنده . با کولر Thermalright HR-02 Macho تک فن TY-140 , خمیر Thermalright CF III . کیس MAGNUM 2
تست لود 100% هم با برنامه OCCT
CPU : Athlon ll X3 445 @ 3100
دما در حالت بیکاری به 20 درجه میرسه
و در حالت لود کامل بعد از 15 دقیقه اجرای OCCT به حداکثر 38 درجه رسید .

3676336764

تست PRIME 95 واقعا :-$ . حداکثر 41 درجه :دی در اجرای تست Maximum Heat در مدت زمان 20دقیقه .

36765

AJOR
2015/02/20, 21:18
پیشنهاد میکنم ولتاژ رو کمتر کنید تا به دمای زیر 60 درجه در حالت حداکثر برسید. سپس بالاترین فرکانسی که cpuتون در اون ولتاژ استیبل میشه رو در بیارید.
در این حالت وقتی دمای پردازنده اتون از 60 درجه بالاتر میره کاراییش افت پیدا میکنه. راههای دیگه ای هم برای کاهش دما وجود داره که میتونید تاپیک امضام رو مطالعه بفرمایید.

یه توصیه ی دوستانه هم به تمامی دوستان میکنم که در خرید کولر پردازنده بسیار دقت کنید چون هستن کولرهایی که حتی قیمتاشون چند برابر کولر استوک هست و در بنچمارک های تبلیغاتی از استوک بهترن اما در عمل که تست میکنیم کاراییشون پایین تره.
@};-
ممنونم@};-
راستش اون ولتاژ برای فرکانس بالاتر بود که نشد ، فرکانس رو پایین آوردم ولی ولتاژ یادم رفت!( :| )
ویرایش شد.@};-

mustang GT
2015/03/10, 19:03
این هم دمای سیستم من بر روی فرکانس دیفالت و حداقل دور فن. . . . . .4تا فن داخل کیس که دوتا جلو دوتا سقف دوتا هم که به رادیاتور کولر cpu در قسمت پشت کیس وصله.سه تا فن هم که روی کولر گرافیک نصب هست.
این کولر انرمکس هم بدک نیست!!!=D>
کولر گرافیک هم هیچ جای بحثی واسه ادم نمیذاره. . . . .
37191

SAMAN
2015/03/10, 19:29
این هم دمای سیستم من بر روی فرکانس دیفالت و حداقل دور فن. . . . . .4تا فن داخل کیس که دوتا جلو دوتا سقف دوتا هم که به رادیاتور کولر cpu در قسمت پشت کیس وصله.سه تا فن هم که روی کولر گرافیک نصب هست.
این کولر انرمکس هم بدک نیست!!!=D>
کولر گرافیک هم هیچ جای بحثی واسه ادم نمیذاره. . . . .

هیچ میدونستی دماها عالی اند ؟

mustang GT
2015/03/11, 06:16
جدی؟؟؟
میدونستم خوب هست ولی نه عالی!!!
امشب با فرکانس بالا تست می کنم ببینم اون چطوری میشه. . . . .

faramarz_mit
2015/03/11, 15:53
سلام
CPU: Intel Core i7-4930K Ivy Bridge-E
Power SUPPLY:Green GP750B-OC
Cpu Cooler : Thermalright HR-02 Macho
37216

mustang GT
2015/03/11, 19:41
خب فرصت شد تا یه حالی به 2600K که دارم بدم!!!
فرکانس 4.3 بدون ولتاژ. . . . .کاملا پایداردر حد 7/24!!!!
فک کنم اگر این cpu دسته هر کس دیگه ای می افتاد الان زیر نیتروژن هم رفته بود!!!!
37226

iSteve
2015/05/12, 22:34
سلام، تست دما پس از پاس کردن تست Wprime و مشخص شدن دمای حداقل و حداکثر و حالت عادی.
39013

cpu cooler: coolermaster V10
cpu: intel E8600
thermal compound: arctic silver5

دما مثل واترکولرم بود... البته برای واترکولر خمیر سیلیکون متفرقه زده بودم.
@};-

iSteve
2015/05/16, 22:33
تست دما پس از پاس کردن تست Wprime.

cpu cooler: Water Cooler Custome
cpu: intel E8600 3.3GHz Defult

Thermal Compound: Arctic Silver5

@};-

Shahin007
2015/05/17, 18:34
دما در حالت بیکاری:

اینم بعد از تست 32M برنامه ی Hyper pi

با کمک و راهنمایی های رضا جان یکم از ولتاژ ها کم کردیم دماهای زیر به دست اومد.
ولی خب بعدش دیدیم دمای لود cpu با ولتاژ پیشفرض خیلی خوبه و ارزش ریسک نداره که پایداری سیستم مشکلی براش بوجود بیاد.

پیشنهاد هم میکنم اگه پایداری واقعی سیستم رو میخواید بفهمید با HYPER PI تست بگیرید

به قول رضا جان جد CPU رو میاره جلوی چشماش:دی

اینم تست با WPRIME 32M

کولر سیستم هم Noctua NH-U12S هستش که واقعا عالی عمل کرد زیر تست.

@};-@};-@};-

Reza Eshraghi
2015/05/17, 21:31
شاهین جان سؤال2 مسابقه اورکلاک رو یادته ؟! :D:D
هیچی به اندازه تست Blend و Large FFT و در کنارش تست Burn in و XTU جد سی پی یو رو جلوی چشمش نمیارن ! :D
Hyper Pi با جوانمردی و آزامش بیشتری اینکار رو انجام میده که سی پی یو بدبخت کمتر دردش بیاد ! =))

M.GH
2015/05/17, 22:00
39251
Intel Core i7-5820K CPU @ 3.40GHz
خنک کننده : Thermalright Silver Arrow IB-E Extreme

Reza Eshraghi
2015/05/17, 22:08
39251

محمد جان دما خیلی خوبه برای فول لود از این کولر هیولا انتظار کمتری هم نمیره و کار شاخی نکرده ! ;)
به نظرم یک آیه الکرسی وصل کن به هیت سینک کولر با این میزان لود چشم نخوره ! :D

M.GH
2015/05/17, 22:13
محمد جان دما خیلی خوبه برای فول لود از این کولر هیولا انتظار کمتری هم نمیره و کار شاخی نکرده ! ;)
به نظرم یک آیه الکرسی وصل کن به هیت سینک کولر با این میزان لود چشم نخوره ! :D
آره دیگه فعلا اورش نمیکنم تا بعد....اول کاری فقط آیه الکرسی و صلوات;)

iSteve
2015/05/17, 22:38
39251
ولتاژ دیفالت پردازنده اتون خیلی کمه به نسبت بقیه ی 5820ها!
من چک کردم دیدم ولتاژ دیفالت 5820 معمولا حدود 1.03v یا 1.04v بود و در بهترین حالت 0.97 رو دیدم ولی این cpuی شما الان 0.82v هست.
در موردش تحقیق کنید، من از cpuهای جدید و ولتاژشون چیزی نمیدونم ولی ممکنه 5820 شما بچنامبر طلایی باشه و یه پردازنده ی استثنایی باشه.
منو در جریان بذارید...
@};-

Aliover
2015/05/17, 23:01
من چک کردم دیدم ولتاژ دیفالت 5820 معمولا حدود 1.03v یا 1.04v بود و در بهترین حالت 0.97 رو دیدم ولی این cpuی شما الان 0.82v هست.
در موردش تحقیق کنید، من از cpuهای جدید و ولتاژشون چیزی نمیدونم ولی ممکنه 5820 شما بچنامبر طلایی باشه و یه پردازنده ی استثنایی باشه.
منو در جریان بذارید...
@};-
ناصر جان اون ولتآژ برا یحالت بیکاری هستش.
الان برا ی4670 من 0.730 ست میشه :D

M.GH
2015/05/18, 11:06
منو در جریان بذارید...
@};-

احتمالا اشتباه نرم افزاری باشه باید با نرم افزارهای دیگه چک کنم!!!
متاسفانه اون چیزی نیست که مد نظر شما باشه

حالا اگه استثنایی بود چه نفعی به حال من داشت؟:D من که اورکلاکر نیستم;)
در حالت بیکاری و لود 100 درصد عکس میزارم براتون
3926039261

Aliover
2015/05/18, 11:24
احتمالا اشتباه نرم افزاری باشه باید با نرم افزارهای دیگه چک کنم!!!

عزیز دل اگر پست بالا رو میخوندید بنده ذکر کردم که هیچ باگی در کار نیست.
اون ولتآژ برای حالت بی کاری (همون idl )پردازنده هست !

iSteve
2015/05/18, 11:28
عزیز دل اگر پست بالا رو میخوندید بنده ذکر کردم که هیچ باگی در کار نیست.
اون ولتآژ برای حالت بی کاری (همون idl )پردازنده هست !
علی جان من اون حرفو زدم چون Core Temp مثل cpu-z ولتاژ فعلی رو نشون نمیده.
عدد VID که Core temp نشون میده با اون ولتاژ لحظه ای که cpu-z نشون میده تفاوت داره و قابل تغییر نیست چون ولتاژ فعلی پردازنده رو نشون نمیده. حتی با افزایش ولتاژ هم VID تغییری نمیکنه.

البته در مورد اینکه cpuی ایشون بچنامبر طلایی هست یا نه چیزی نمیدونم چون با اون پلتفرم ها اصلا کار نکردم و از روی منابع اینترنتی حدس زدم. برای همین گفتم در موردش تحقیق کنند.
@};-

Aliover
2015/05/18, 14:06
علی جان من اون حرفو زدم چون Core Temp مثل cpu-z ولتاژ فعلی رو نشون نمیده.
عدد VID که Core temp نشون میده با اون ولتاژ لحظه ای که cpu-z نشون میده تفاوت داره و قابل تغییر نیست چون ولتاژ فعلی پردازنده رو نشون نمیده. حتی با افزایش ولتاژ هم VID تغییری نمیکنه.

البته در مورد اینکه cpuی ایشون بچنامبر طلایی هست یا نه چیزی نمیدونم چون با اون پلتفرم ها اصلا کار نکردم و از روی منابع اینترنتی حدس زدم. برای همین گفتم در موردش تحقیق کنند.
@};-

خوب گفتم که اون ولتاژ ولتاژ حالت بی کاری هست.
چه سی پی یو رو فرکانس 4500 باشه چه ولتآژش 1.9 باشه اون همون رو نشون میده.
در واقع ولتاژ بیس پردازنده هست.

iSteve
2015/06/02, 13:09
سلام
دمای سی پی یو i5-4460 در حد نرمال با فن استوک چند درجه هست؟
سلام دوست عزیزم،
مطرح کردن سوال در مورد دما در این تاپیک ممنوعه، در قوانین این تاپیک این موارد ذکر شده.

اگه سوالی دارید میتونید در تاپیک زیر مطرح کنید:

(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)پرسش و پاسخ عمومی/چگونه دمای سخت افزارها را کاهش دهیم؟ (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)@};-