PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دیسک سخت با سرعت 15000rpm

doom2009
2011/11/25, 12:56
هیتاچی : Hitachi

دیسک سخت داخلی HUS156030VLS600 SAS 15000RPM‎

این هم یکی از شاهکارهای هیتاچی

مشخصات کامل

Specifications
Interface: 6Gb/s SAS / 4Gb/s FCAL
Capacity (GB): 300
Data Heads (physical): 4

Performance:
Data buffer (MB): 64
Rotational Speed (RPM): 15000
Latency Average (ms): 2
Interface transfer rate (MB/sec, max): 600 / 400
Sustained transfer rate (MB/sec, typ.): 198 to 119
Seek Time (read, ms, typical): 3.4

Reliability:
Error Rate (non-recoverable, bits read): 1 in 10^16
MTBF (M hours): 1.6
Availability (hrs/day x days/wk): 24x7

Acoustics:
Idle (Bels): 3.7

Power:
Requirement:
+5 VDC (+/5%)
+12 VDC (+/5%)
Operating (W, typical): 13.2
Unload idle (W): 7.7

Physical size:
Z-height (mm): 25.8
Dimensions (wxDxM): 101.6 x 146.2
Weight (g, max): 750

Environmental (operating):
Ambient temperature: 5º to 55ºC
Shock (half-sine wave): 30G (2ms)
Vibration: 1.5Gm all axes

Environmental (non-operating):
Ambient temperature: -40º to 70ºC
Shock (half-sine wave): 250G (2ms)
Vibration: 2.0G, all axes

Highlights:
- 600GB capacity will store most everything
- Spinning at 15,000 RPM for mission-critical performance
- FCAL & SAS interfaces for reliable data throughput
- Advanced Power Management optimizes power consumption
- 64MB cache buffer – largest in the industry
- Self-encrypting models conform to TCG’s Enterprise specification

Applications / Environments:
- Business & online transaction processing
- Internet, file sharing and email
- Dec***on support & RAID
- NAS, SAN and enterprise-class servers
- High performance computing and other applications requiring 24x7 availability

Description:
The Ultrastar 15K600 combines ultimate performance with high capacity in a single drive, storing up to 600GB of data while spinning at 15,000 RPM. That amounts to a capacity growth of 33% over its predecessor to keep pace with digital data growth and improve space efficiency in today’s data centers. At the same time, sequential performance increased by 23% compared to prior generation to keep data moving faster. The 64MB cache buffer is the largest in the industry in its class. The 6Gb/s Serial Attached SCSI (SAS) and 4Gb/s Fibre Channel Arbitrated Loop (FCAL) interfaces support the reliability required in the most demanding enterprise computing environments like on-line transaction processing, intensive data analysis, multi-user applications and data warehousing.

لطفا دوستان در رابطه با این دیسک سخت اسکازی بیان نمایند

rajah
2011/11/25, 13:18
عجب چیزیه :64 مگابایت بافر،مبانگین تاخیر 2msو15000 دور بر دقبقه و همچنین سرعت transfer rate (MB/sec, max): 600 / 400 و پشتبانی از ساتا6Gb/s می تونه این هارد

رو محبوب ومحبوب تر کنه

saeid6574598
2011/11/25, 13:40
قیمت ؟ مسلما باید قیمت بالایی داشته باشه !

doom2009
2011/11/25, 13:56
هنوز قیمت مشخص نشده برای این هارد

Devileytion
2011/11/26, 19:34
ssd خیلی از این بهتره .
هارد های 15000 : مصرف برق بیشتر ، تولید گرما بیشتر ، نویز بیشتر ، لرزش بیشتر ، حساسیت بیشتر نسبته به ضربه ، قیمت خیلی بالا و حجم کمتر از 1 ترا .
Ssd ها : مصرف برق شدیدا پایین ( مناسب برای لبتاپ ها ) ، تقریبا گرما تولید نمیکنن ، بدون لرزش ، بدون نویز ، مقاورم در برابر ضربه ، قیمت/پرفرمنس بالاتر نسبت به 15000rpm ها .

*hit m@n*
2011/11/26, 19:38
از نظر سرعت بازهم به ssd نمیرسد
برای سرعت بالاتر بهترین گزینه ssd می باشد

doom2009
2011/11/26, 19:52
ssd خیلی از این بهتره .
هارد های 15000 : مصرف برق بیشتر ، تولید گرما بیشتر ، نویز بیشتر ، لرزش بیشتر ، حساسیت بیشتر نسبته به ضربه ، قیمت خیلی بالا و حجم کمتر از 1 ترا .
Ssd ها : مصرف برق شدیدا پایین ( مناسب برای لبتاپ ها ) ، تقریبا گرما تولید نمیکنن ، بدون لرزش ، بدون نویز ، مقاورم در برابر ضربه ، قیمت/پرفرمنس بالاتر نسبت به 15000rpm ها .

فرمایشاتی که میفرمایید کاملا درست ولی آیا این ssd که میفرمایید اگر خدای ناکرده روزی مشکلی برایش ایجاد شود محتویات آن که اطلاعات مهم ممکن هست که باشند قابل بازیافت هستند ؟

Arsn
2011/11/26, 21:08
مسله ریکاوری هارد نیست دوست من ! تا حالا خیلی پیش اومده که هارد دیسک ها هم قدرت ریکاوری را از دست دادند ! درضمن احتمال خرابی SSD خیلی خیلی پایین تره !
مهمترین مسله ارزش پایین هاردهای 15000 فعلی است . قیمت Ssd ها کمی متعادل تر شده و با 100 هزارتومان میشه یه SSD با ظرفیت 32 خرید که مسلما زمانی که با یه هارد معمولی به صورت ترکیبی فعال باشه ، سرعت و پایداری فوق العاده بهتر است !

در برخوردی که من با 15000 ها داشتم جدا دلسرد شدم چون لرزش ناشی از کارکرد هارد حتی کیس x3 را میلرزوند !@!!!!
در ضمن خیلی هم سرعت با هارد معمولی تفاوت نداره حداکثر 2 برابره !!

ممنون از پست خوبتون

doom2009
2011/11/26, 21:29
مسله ریکاوری هارد نیست دوست من ! تا حالا خیلی پیش اومده که هارد دیسک ها هم قدرت ریکاوری را از دست دادند ! درضمن احتمال خرابی SSD خیلی خیلی پایین تره !
مهمترین مسله ارزش پایین هاردهای 15000 فعلی است . قیمت Ssd ها کمی متعادل تر شده و با 100 هزارتومان میشه یه SSD با ظرفیت 32 خرید که مسلما زمانی که با یه هارد معمولی به صورت ترکیبی فعال باشه ، سرعت و پایداری فوق العاده بهتر است !

در برخوردی که من با 15000 ها داشتم جدا دلسرد شدم چون لرزش ناشی از کارکرد هارد حتی کیس x3 را میلرزوند !@!!!!
در ضمن خیلی هم سرعت با هارد معمولی تفاوت نداره حداکثر 2 برابره !!

ممنون از پست خوبتون

شما لطف داری دوست خوب من با تشکر از راهنمایی که فرمودین یک مساله شما فرمودین بصورت ترکیبی هارد اینترنال با اس اس دی میشه بیشتر در این باره توضیح بفرمایید بصورت ساده چگونه این کار را انجام میدهید اینجانب با مطرح نمودن این موضوع که دوستان بتوانند مطالب مفیدی از نتیجه نهایی برای خرید یک هارد بدست بیاورند که فقط به سرعت هارد اکتفا نکنند و کلیه جزییات یک هارد را بررسی و برای سفارش هارد اقدام نمایند با تشکر

*hit m@n*
2011/11/26, 21:46
به نظر من اگه مساله آرشیو مطرحه اصلا نیازی به خرید هارد 15000 rpm نیست !
اگر هم مساله سرعت مطرحه باز هم خرید هارد 15000 rpm به صرفه نیست چون سرعتشون اصلا قابل مقایسه با ssd نیست
ضمنا درباره ریکاوری هم که فرمودید احتمال آسیب دیدن ssd خیلی خیلی کم است .

Devileytion
2011/11/26, 22:19
فرمایشاتی که میفرمایید کاملا درست ولی آیا این ssd که میفرمایید اگر خدای ناکرده روزی مشکلی برایش ایجاد شود محتویات آن که اطلاعات مهم ممکن هست که باشند قابل بازیافت هستند ؟

همون طور که دوستان فرمودند ، احتمال خرابی ssd ها خیلی کمه .

اما من میگم : مثلا رو ssd 60gb چی میخواد بره ؟ فیلم خانوادگی؟ اسناد؟ آرشیوی چیزی؟ هیچ کدوم نهایت یه سیستم عامل میره و باقی نرم افزار ها که حتی اگه هارد هم بترکه راحت میشه جای دیگه نصبشون کرد ، چون مواردیو که ذکر کردم اصلا نیازی به سرعت ندارن که بخوان روی ssd بمونن .

Baloot3D
2012/01/15, 00:21
سلام
کاملاً حق با Devileytion عزیز هست . اعتمادپذیری SSD ها خیلی بالاتر هست . در ثانی ، کسی اطلاعات مهم آرشیوی رو روی SSD ذخیره نمیکنه .
در ضمن این مشکل دقیقاً چیه که می فرمایید اگر اطلاعات حذف بشه نمیشه ریکاوری کردش ؟
مگه فرقی هم میکنه با HDD ها ؟ منظور شما این هست که اگر فایلی به اشتباه پاک بشه نمیشه Recovery کرد ؟

farjam1990
2012/01/15, 00:32
شما لطف داری دوست خوب من با تشکر از راهنمایی که فرمودین یک مساله شما فرمودین بصورت ترکیبی هارد اینترنال با اس اس دی میشه بیشتر در این باره توضیح بفرمایید بصورت ساده چگونه این کار را انجام میدهید اینجانب با مطرح نمودن این موضوع که دوستان بتوانند مطالب مفیدی از نتیجه نهایی برای خرید یک هارد بدست بیاورند که فقط به سرعت هارد اکتفا نکنند و کلیه جزییات یک هارد را بررسی و برای سفارش هارد اقدام نمایند با تشکر

شما میتونید از SSD به عنوان ذخیره کننده Primary استفاده کنید و ویندوز و نرم افزارهایی رو که به سرعت بالا نیاز دارند روی اون نصب کنید
و هاردتون رو به عنوان Logical برای آرشیوهای موزیک و ویدئو و... استفاده کنید