PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره درمورد یک سیستم جدید و حرفه‌ای

siavash360
2013/06/16, 20:00
با سلام به سخت‌افزاریها:
سیستم زیر مد نظرمه منتها فعلا فقط کیس
CPU: core i7 3770K (1
MB: GA-Z77X-UP5 TH
Ram: Gskill TridendtX_2400
SSD: ADATA XPG SX 900 128 GB or OCZ Vertex 4 128 GB
Case: Green X7
ODD: plextor
Cooler: ThermalRight silver Arrow SB-E or Zalman CNPS 12x
VGA: 660 Ti
از اونجاکه بودجه محدوده و با صبر کردن چیزی درست بشو نیست مجبورم باحدود 5 میلیون یه سیستم جدید جمع کنم منتها با یکسری نکات؛
اول اینکه کاربرد اصلیم برنامه نویسی،گیم سطح متوسط به بالا، اتوکد و مکس
دوم اگه در سطح مادربرد پیشنهادیم از ایسوس معرفی کنید انتخابم بیشتر میشه (بعد از گارانتی می‌خوام اورکلاک کنم).
سوم برای رم فعلا یه ماژول هشت گیگ می‎‌خوام بگیرم ،بعدا یکی اضافه کنم.(اگه اطلاعاتم درست باشه Z77 از چهار کانال پشتیبانی نمی‌کنه، درسته؟)
چهارم هارد wd بین بلک و گرین فرقشون چیه که بلک گرونتره.
پنجم کارت گرفیک چون بالای یک میلیون میشه شاید نگیرم تامدتی از آنبورد سی پی یو استفاده کنم.
ششم توان و مدل پاور مناسبم به عهده شما عزیزان
زیاد شد شرمنده خیلی وقته بازار سر نزدم قیمتهارو از سایت دنبال میکنم از پیشنهادات سازنده شما صمیمانه تشکر می ‌کنم .

hesam_mm
2013/06/16, 20:23
دقیقا با مکس چیکار میکنی؟
رشته و شغل شریفتون رو هم بگید لطفا !
با چه پلاگینی تو مکس کار میکنی؟ چند ساله کار میکنی؟
راستی مهم ترین نکته ! شما با چه گرافیکی میخوای گیم سطح متوسط بازی کنی؟ دقیقشو متوجه نمیشم !
چه بازیهایی با گرافیک پردازنده و آنبورد مد نظرتونه؟

Shahin007
2013/06/16, 20:23
سلام دوست عزیز...
شما گفتی گیم سطح متوسط به بالا...بعد میخوای کارت گرافیک نگیری؟!آنبورد cpu چیه که شما اینقد روش حساب کردی؟
اگه میخوای بازی کنی کارت گرافیک میشه یکی از مهم ترین پارامتر هات.
فرق بین هارد گرین و بلک سرعت خواندن و نوشتنشون هست فقط.برای سیستم هایی که ssd قراره داشته باشه بلک پیشنهاد نمیشه.گرین مقرون به صرفه تره.
در مورد چیپست z77 هم بله این چیپست 4 تا اسلات رم داره که به صورت دوال چنل کار میکنن.در ضمن برای کارایی شما من 16 گیگ رم پیشنهاد میدم.
اگه هم نه حداقل یک کیت دو کاناله 4 گیگ استفاده کنید چون کاراییش بهتر از یک هشت گیگ هست.
اون رمی که شما نوشتید نایابه.پیدا هم بشه خیلی گرون خواهد بود.

در آخر من پیشنهاد میکنم با توجه به کاراییتون شما سوکت 2011 جمع کنید سیستم رو.

Hessam
2013/06/16, 20:30
1- اگر 10 روزی صبر کنید، قطعات نسل جدید از سوکت 1150 وارد بازار میشن و می تونید جدیدترین نسل قطعات رو خریداری کنید.
2- رم های جی اسکیل خیلی وقته که دیگه وارد کشور نمیشه. اما دو مدل در بازار رضا تهران از خرید قبل موجود هست نزد نمایندگی دریا کامپیوتر.
3- باید رم های کرسیر بخرید. سری 2133 Vengeance. اگر موجود باشه، عالی هست این و جایگزین خوبی برای جی اسکیل خواهد بود.
4- یک عدد پاور 750 وات گرین کفایت می کنه! برای اورکلاک هم عالی هست و در کل زیاد هم میاد!
5- بله. مادربرد های سوکت 1155 دو ماژول رم رو به صورت دو کاناله ساپورت می کنن. یعنی Dual Channel.
6- جهت صرفه جویی در بودجه، مادربرد GA-Z77X-UP4 TH (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) رو به قیمت یک میلیون تومان پیشنهاد می کنم. (اگر سوکت 1155 بخواید اسمبل کنید.)
7- ضمناً کولر ThermalRight silver Arrow SB-E توی مادربرد X9 گرین به سختی جا میشه! سراغ این کولر نرید، وگرنه برای خرید کیس حسابی تو خرج می افتید!
8- گرافیک سی پی یو مثل مادربرد؛ آنبورد تلقی نمیشه! بلکه به پردازنده ی مجتمع گرافیکی شهرت داره و نامیده میشه!
در مجموع فکر می کنم خرید سیستم از سوکت 2011 کمی معقول تر باشه برای شما. به این سیستم اگر بودجه دارید، دو رم دیگه هم می تونید اضافه کنید که 4 کاناله برای شما بازدهی داشته باشه. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

siavash360
2013/06/16, 22:09
با تشکر از توجه دوستان باید چند نکته رو اضافه کنم
کار خودم طراحی سایت و برنامه نویسی ، با مکس و اتوکد خواهرم کار انجام میده و رندر گرفتنشم در حد عکس با و ری هست،
چون کارت گرافیک مد نظرم حدودا یک میلیون تا یک و نیم هست برای قطعات دیگه پول کم میارم اگه بتونم تا یه مدتی با گرافیک cpu سر کنم بعدا کارت گرافیک میگیرم وگر نه که هیچ (همین الانم یه چند سالیه گیم جدید نصب نکردم)
برای رم خودم 16 مد نظرمه منتها بودجه رو میبره بالا برای همین یک ماژول هشت میخوام.
آقا حسام اشتباه منم این بود که هی صبر کردم تا مدل جدیدتر بیاد زمانی که سیستم جدید میخواست بگیرم سه سال پیش بود تا حالا اینتل ده تا مدل چیپست سوکت جدید معرفی کرده که کل برنامه آدمو بهم میریزه . قبلا قصد خرید 2011 رو داشتم ولی 1155 منطقی تره میتونم cpu سرعت بالاتری بگیرم.

Hessam
2013/06/16, 22:13
1155 برای گیم و اورکلاک هست! اما 2011 برای کارهای رندرینگ و صنعتی مورد استفاده قرار می گیره! چه بسا اینکه برای گیم و اورکلاک هم بی استفاده نیست! مخصوصاً گیم! چون مادربردهای گیمینگ از این سوکت هم تولید شده.
در هر صورت تصمیم گیرنده شما هستی و به نظر شما احترام میذاریم. ما راه و چاه رو میذاریم رو به روی کابر که در نهایتش خودش انتخاب می کنه! البته خرید 1155 چاه نیست! ;)
رم هم به صورت دو تا دو کاناله خواهد بود در سوکت 1155.

این چطوره؟

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

اگر بدون کارت گرافیک، بودجه ی شما 5 میلیون باشه، میشه همین سیستم رو قوی تر لیست کرد!

siavash360
2013/06/16, 22:28
با سلام مجدد
آقا حسام کار با مکس زیاد در سطح سنگین و سه بعدی محض نیست بیشتر طراحی فضای دو بعدی
یه مورد اینکه درسته سوکت 2011 بهتره ولی خوب به همون نسبت باید خرج کنم درسته.
در مورد کولر بیخیال X7 بشم چون امکانات خوب و قیمت مناسبی داره کولر CNPS داخلش جا نمیشه

Hessam
2013/06/16, 22:38
با سلام مجدد
آقا حسام کار با مکس زیاد در سطح سنگین و سه بعدی محض نیست بیشتر طراحی فضای دو بعدی
یه مورد اینکه درسته سوکت 2011 بهتره ولی خوب به همون نسبت باید خرج کنم درسته.
در مورد کولر بیخیال X7 بشم چون امکانات خوب و قیمت مناسبی داره کولر CNPS داخلش جا نمیشه

سوکت 2011 هزینه حدود 50 هزار تومن ارزان تره!! به نظر من ارزشش رو داشت.
الان کولر و کیس همین موردهای موجود در لیست مد نظر شما هست؟ خوبه؟
سایر قطعات چطور؟

siavash360
2013/06/16, 22:40
آقا حسام تایپیک شما زودتر ارسال شد (کارت درسته)
یه سوال نمی شه بدون کارت گرافیک یه دو سه ماهی سر کرد؟

Hessam
2013/06/16, 22:41
آقا حسام تایپیک شما زودتر ارسال شد (کارت درسته)
یه سوال نمی شه بدون کارت گرافیک یه دو سه ماهی سر کرد؟

چرا میشه. مشکلی نیست. فقط کارای سنگین نمی تونید باهاش انجام بدید. سنگین ترین کاربری هایی که قابل اجرا هست گیم های سبک و با سطح گرافیکی متوسط به پایین و فتوشاپ و اینها ... قابل اجرا خواهد بود.
بودجه ی شما بدون کارت گرافیک 5 میلیون تومنه؟!

siavash360
2013/06/16, 23:00
تا پنج تومن برای سایر قطعات چون قصد تعویض قطعه ای رو ندارم مثلا یک رم هشت بگیرم بعد بهش اضافه کنم.
در مورد کیس و کولر سایت گرین باز نشد تا ببینم .در مورد رم فکر کنم جبر بازارو باید تحمل کنم درسته
برای مادربرد همون UP5 TH رو انتخاب میکنم نسبت به امکاناتش ارزشش رو داره فکر میکنم
بقیه قطعات گزینه های خوبیند راستی در مورد ssd مدلهای سیلیکون چطورن؟

Hessam
2013/06/16, 23:03
تا پنج تومن برای سایر قطعات چون قصد تعویض قطعه ای رو ندارم مثلا یک رم هشت بگیرم بعد بهش اضافه کنم.
در مورد کیس و کولر سایت گرین باز نشد تا ببینم .در مورد رم فکر کنم جبر بازارو باید تحمل کنم درسته
برای مادربرد همون UP5 TH رو انتخاب میکنم نسبت به امکاناتش ارزشش رو داره فکر میکنم
بقیه قطعات گزینه های خوبیند راستی در مورد ssd مدلهای سیلیکون چطورن؟

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
سایت گرین بازه! مشکلی نداره!
قیمت UP5 TH هم حداقل یک میلیون و 200 هست!
SSD هم همون SX900 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) عالی هست و یکی از بهترین هاست!

siavash360
2013/06/16, 23:21
بازم سوال
ADATA رم مثلا مدل XPG یا مدلای دیگش به درد من نمی‌خوره
سایت گرین نمیدونم چرا باز نمیشه، جواب سوال در مورد کولر CNPS 12x زلمان ؟

Hessam
2013/06/16, 23:35
بازم سوال
ADATA رم مثلا مدل XPG یا مدلای دیگش به درد من نمی‌خوره
سایت گرین نمیدونم چرا باز نمیشه، جواب سوال در مورد کولر زلمان ؟

XPG ایدیتا معلوم نیست موجود باشه یا نه. اما بیشتر برای سیستم های فول گیمینگ هست!
احتمالاً ف*ی*ل*ت*ر*ش*ک*ن*ت*و*ن فعاله که باز نمیشه!
شما هم جواب سوالم رو ندادید که بدون کارت گرافیک بودجه تون 5 میلیون یا خیر؟!
CNPS 12x داخل کیس X7 جا میشه!
سیستمی که مد نظر شماست یک سیستم فول اورکلاکینگ هست!!

siavash360
2013/06/16, 23:50
آقا شرمنده کردی مارو
جواب شما رو دادم پست 11 در واقع اگه سیستم بدون کارت گرافیک زیر 5 میلیون بشه که چه بهتر ولی نمی‌خوام اشتباه قبلیم رو تکرار کنم
(یکی رو فدای دیگری)
زیاد اهل اورکلاک نیستم منتها بعد یه مدتی لازمم میشه با توجه به اتمام گارانتی مادربرد و نوع cpu انتخابی
در مورد فیل باز نبود تو کاتلوگش دیدم یه خورده سادست

hesam_mm
2013/06/17, 10:52
راستی قابل توجه شما دوست عزیز :
برای اجرای روان و راحت نرم افزار مکس حد اقل کارت گرافیک 650 رو با قیمت 600 یا 7770 یا قیمت 550 بگیر چون اذیت میشن تو اجرای نرم افزار .
در ضمن راهنمایی های آقا Hessam همیشه بهترین بوده اند و توصیه میکنم استفاده کنید .

siavash360
2013/06/17, 13:55
با سلام دوباره
تشکر از تمامی دوستان که منو راهنمایی کردن
فکر کنم هرچه زودتر باید برای خرید اقدام کنم اگر نکته دیگری هست باید بدونم ممنون میشم بفرمایید

Hessam
2013/06/17, 14:03
نکته ی دیگری نیست. مبارکتون باشه! اما باز هم میگم انتخاب های شما برای یک اورکلاک حرفه ای که رکورد دنیا رو جا به جا کنه، کافی هست!
پتانسیل این رکورد شکنی رو داره! سال پیش با دو قطعه ی اولی که در لیست هست + بهترین کولر ایرینگ جهان (یعنی: CNPS 12x) رکوردهای زیادی در دنیا توسط اورکلاکرهای مشهور دنیا شکسته شد!

hesam_mm
2013/06/17, 14:12
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
این سیستم واقعا عالیه ! فقط گرافیکش رو خواستی نگیر ، بعدا بگیر :)

اما سیستمی که آقا حسام در پست اولشون ذکر کردن ، به نظر من آینده نگر تر و قابل قبولتره به این دلایل :
1- برای اورکلاک و اس ال آی و رندرینگ سوکت 2011 بهتره !
2- سی پی یو 3930 یکی از بهترین سی پی یو ها در قسمت رندرینگ هستش و روی این سوکت میشینه و با اورکلاک تبدیل به سی پی یو 4 رم تو رندرینگ میشه !!!!!!!!!!!

به نظر بنده حقیر بهتره از این سوکت برای سیستم مورد نظرتون بگیرید ، اما باز هم نظر خودتون هستش و شما تصمیم آخر رو میگیری !