PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کدام یک Xbox One یا PS4 ؟؟؟؟

Beni7192
2013/06/11, 18:56
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
تا امروز تقریبا تمام مشخصات و قیمت کنسول های بازی مایکروسافت و سونی منتشر شده!
با در نظر گرفتن تمام امکانات نرم افزاری ،سخت افزاری ،سرویس های تحت وب ،قیمت و ....... انتخاب شما کدام یک از کنسول های Xbox و یا playstation می باشد؟؟؟؟

amir1364
2013/06/11, 19:34
من که میگم ps4 با سخت افزار قویتر و بازیهای انحصاری بیشتر و بهتر در مقام اول هستش

Shahin007
2013/06/11, 19:52
بدون شک ps4...هم قوی تره از لحاظ سخت افزاری...ونی واقعا روی این شاهکار کار کرده...و هم ارزون تر...دردسرهای xbox one هم نداره.
به نظر من برنده ی این نسل از کنسول ها به طور قطع ps4 خواهد بود.

Mr.Kourosh
2013/06/11, 20:09
سونی حدود 30% تا 40% از سخت افزار قویتری استفاده کرده ولی مایکروسافت از اکوسیستم جامعتر و کاملتری استفاده کرده یعنی صرفا به بخش گیم نگاه نداشته بیشتر مایکروسافت میخاد یک دستگاه همه فن حریف عرضه کنه

اونقدر سونی سخت افزارش قویتره که حتی تو E3 2015 نمیتونن بازی درحد قدرت گرافیکیش عرضه کنن

ایده بسیار فوق العاده استفاده از 8 گیگ رم مشترک gddr5 یک جهش عظیم محسوب میشه

Castiel
2013/06/11, 20:17
پلی استیشن 4 به صورت رسمی توسط سونی معرفی شد با قیمت 399 دلار

اطلاعات بیشتر در لینک زیر در سایت سخت افزار

vandelin v
2013/06/11, 20:33
خوب
جلوگیری از استفاده از بازی های دسته دومم
طراحی قیافه ای کنسول ساده
قیمت بلاتر نسبت به رقیب
قدرت ضعیف تر سخت افزاریی
توجه به ایده های نیتندو و کپی برداری از اون !!

چک کردن 24 ساعت یه بار کنسول دارن برای جلوگیری از ** :| ( اتصال دائمی به نت !)
در حالی که حالا سونییی

بازی دسته دو آزاده
شبگه کلود گایکای که واقعا هم قدرتمنده برای شبکه آنلاین
پشتیبانی ps3 و ویتاا و همگام سازیشون با ps4
طراحی ظاهریی جذابب
قیمت 100 دلاری پائین ترر
باز های انحصارری بیشترر و حتی اومدن انحصاری جدید برای نسل بعد bryound .the last of us و.....
تک برگ برنده ماکروو استودیو ریمدی هستت و اون بازی جدیدشش !!!!!!!!!!!!!!! ( دلم میخواد مولتی پلتفرم شه ریمدی لیقاتش بلاتر اینه که زیر پرو بال یه شرکت مسخره ( چه سونی چه ea و.....) باشه :|

iSteve
2013/06/11, 20:36
بابا بیاین شرکت کنید تو نظرسنجی!!! همش پنج نفر شرکت کردن؟!!!

من مایکروسافت رو بیشتر از سونی دوست دارم ولی PS یه چیز دیگه ست. دردسر کمتری داره. البته خودم تا حالا حتی یه بار هم با xbox یا ps2 و ps3 بازی نکردم!

VSH-Katana
2013/06/11, 21:44
نمیشه جفتشون؟ آخه سخته!

changal
2013/06/12, 06:13
هم قیمت پایین تر و هم انحصاری های قوی تر و بیشتر ، فکر کنم شرکت های Third Party هم تو این نسل برای PS انحصاری های بیشتری میدن ، انتخاب من % 100 PS هست

Devileytion
2013/06/12, 11:49
خیلی سخته نظر دادن ، هنوز نه به باره نه به داره . PS3 هم CPU هفت هسته ای داشت ، XBOX هم 3 هسته ای بود ؛ ولی قدرت XBOX بیشتر بود . بازی هایی که XBOX میتونست 1080P بیاره PS3 رو 720P میاورد ، نمونش یه بازی خیلی ساده و گرافیک پایین مثل Tekken6 ؛ به شخصه تو گیم نت کنار هم گذاشتم خیلی XBOX بهتر بود ، حتی تو خیلی از بازی ها هم گرافیک XBOX با یه تکنیک های ریزی بالاتر بود . کاری به انحصاری ها ندارما ... بازی های مشترک رو میگم .
بله ، من قبول دارم که XBOX1 دردسراش بیشتره ، ولی هنوز منتشر نشده . اگه اومد تو بازار و ماه اول ** شد بازی هاش 5 تومان گیراومد چی ؟ اگه اتصال به اینترنتش فیکس شد (مثل قفل DRM شرکت UbiSoft) چی ؟ به یکی از دوستام PS4 رو نشون دادم گفت PS2 رو ایستاده کردن شده PS4 ، داشتم زمین رو گاز میزدم ! گفتم نه بابا ؛ خیلی خوبه PS4 ، نسل بعده و ... . ولی جدا از شوخی دیزاین هر دو کنسول ضعیف و سادس . حالا ببینیم کینک2 و دوربینPS4 چطور عمل میکنند .
فقط میشه صبر کرد .

MOHAMMAD MOBASHERI
2013/06/12, 17:39
دوستان شما همه از مزایای ps گفتید.
یعنی قابلیت های فوق العاده کینکت جدید اصلا به چشمتون نمیاد؟؟؟؟

Shahin007
2013/06/12, 17:42
دوستان سری به این تایپیک بزنید ببینید چه کلام نوری فرمودند:مدیر ایکس باکس: ما برای افرادی که نمی‌توانند آنلاین شوند، راه حل داریم: ایکس باکس 360 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 6%D9%86%D8%AF-%D8%A2%D9%86%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%B4%D9%88%D9%86%D8%AF%D8%8C-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%AD%D9%84-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D9%85-%D8%A7%DB%8C%DA%A9%D8%B3-%D8%A8%D8%A7%DA%A9%D8%B3-360)

VSH-Katana
2013/06/12, 17:48
به نظر من اینکه طراحی کنسول ساده باشه اما مواد استفاده شده درش با کیفیت خیلی بهتره! چون طرح فضایی برای کنسول بعد مدتی زننده میشه!

بعدشم xbox از لحاظ گرافیکی بازیهای انحصاریشون جلوی انحصاری های سونی کم میاره گرچه از لحاظ داستانی وگیمپلی که بخش مکهمتر داستان هست بازم سونی جلوتره! گرچه در مالتی پلتفرمی ها هم از لحاظ گرافیک عقبتر بود

مایکرو اگر فکری به این چک 24 ساعته آنلاین و کینکت همیشه آنلاین نکنه کلاش پس معرکه اس

اما ماکروسافت یه برگ برنده بزرگ داره اونهم کینکت هست که پتانسیل بالایی داره برای کنترلرش
که سونی هم تو این نسل کنترلرشو بهتر کرده و موو و پلی استیشن eye رو توسعه داده!

از لحاظ معرفی هم سونی یک گام جلوتره!

در کل اگه بخواییم غروش رو مد نظر قرار بدیم درکشورهایی که ظرفیت اینترنت چندانی ندارن xbox فروش بالایی نخواهد داشت و همچنین از تاثیر منفی اتصال دائم به شبکه (همون 24 ساعت یه بار) و بازی دسته دوم در کشورهای پیشرفته تر نمیشه گذشت

اما اگر من توانایی خرید داشتم مطمعنا هر دو کنسولا رو خریداری میکردم چون این دو پتانسیل بالایی دارن و مثل هندونه در بسته میمونن که بعد از باز شدن شیرینیش معلوم میشه

vandelin v
2013/06/12, 18:41
دوستان شما همه از مزایای ps گفتید.
یعنی قابلیت های فوق العاده کینکت جدید اصلا به چشمتون نمیاد؟؟؟؟
فن کنسول در نیارر :d
آره بهتره ولی با این دیدی که من به ماکرو دارم اینم تک هدفش یه چیزه فروش بهتر کنسول مثل قضیه پی اس موو که اومد برای فروش بیشتر کنسولش کینکت رو ساخت و دیدیم که بازی های انحصاری و خوبش پشتیبانی خاصی از کینکت نکردن
در مورد ثبت و ضبط و اطلاعات گرفتن از کابرها هم هزاران بار تو نت خبر پخش شد که عکس هایی از کاربران هنگام بازی دنس روی سرور های ماکرو رفته حتی خود ماکرو ه تائید کرد

اون خبری که گفته برید 360 بخرید هم اول شک کردم دروغهه ولی ددم نه واقعیته رسما
به کل اون کساسیی که اینترنت ندارن توهین کرده !!حاضرم شرط ببندم امسال ماکرو قبر خودش رو سر فروش کنسول میکنه اگه هنوزور رو سیاستش باشه !

ehsan.32
2013/06/13, 04:48
هر جوری هم حساب کنیم باز هم پلی فور در ایران بهتر به نظر میرسه چون قابلیتهای ایکس باکس فقط برای خودشون کاربردی هس وقربونش برم اینترنت هم که خوراکشه ولی شرکت سونی همیشه یه همه چیز تموم

میده بیرون همونطور که تو پلی 3 هم همینجور بود ، ولی خوب نباید از جذابیتهای کینکت ایکس باکس هم به راحتی گذشت که از پلی جلوتر بود ولی بازم در مجموع اگه هــــ کــ ر های گرامی یه فکری برای بازیهاش و

اینترنتش بکنن قضیه فرق میکنه و فروش ایکس باکس هم میره بالا ولی به پلی 4 نمرسه. ولی در کل عشق است پلی 4 :d

Hessam
2013/06/13, 09:22
Xbox One به اینترنت دائمی احتیاج داره...! قیمتش هم 100 دلار گرون تر از PS4 هست!

Shahin007
2013/06/13, 09:24
Xbox One به اینترنت دائمی احتیاج داره...!

حسام جان مطمئنی؟!...خود مدیر عامل xbox گفته در 24 ساعت فقط یک بار!

VSH-Katana
2013/06/13, 09:37
البته دوستان توجه کنید 100 دلار گرونتر به این دلیله که کینکت هم با کنسول حتما وجود داره!

در صورتی که چشم پلی استیشن (ps eye) به صورت جداگانه فروخته میشه! با قیمت 59 دلار! حالا کینکت خودش از این گرونتره و میشه اونو 120 دلار قیمت گذاری کرد ! و در نتیجه قیمت xbox بدون کینکت 20 دلار ارزونتره از ps4 بدون چشم:دی

Mr.Kourosh
2013/06/13, 09:41
البته دوستان توجه کنید 100 دلار گرونتر به این دلیله که کینکت هم با کنسول حتما وجود داره!

در صورتی که چشم پلی استیشن (ps eye) به صورت جداگانه فروخته میشه! با قیمت 59 دلار! حالا کینکت خودش از این گرونتره و میشه اونو 120 دلار قیمت گذاری کرد ! و در نتیجه قیمت xbox بدون کینکت 20 دلار ارزونتره از ps4 بدون چشم:دی

xbox one بدون کینکت کار نمیکنه

Hessam
2013/06/13, 09:45
حسام جان مطمئنی؟!...خود مدیر عامل xbox گفته در 24 ساعت فقط یک بار!

درسته.
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. %D8%AF%D8%A7%D8%A6%D9%85%D9%8A%20%D9%86%D8%AF%D8%A 7%D8%B1%D9%8A%D8%AF%D8%9F%20%D9%BE%D8%B3%20Xbox%20 One%20%D9%86%D8%AE%D8%B1%D9%8A%D8%AF!

Shahin007
2013/06/13, 09:50
درسته.
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.اينترنت دائمي نداريد؟ پس Xbox One نخريد!

فکر میکنم خبر شما اشتباهه:
اینو ببینید (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.ایکس-باکس-وان-آنلاین).

دان ماتریک -مدیر ارشد ایکس باکس مایکروسافت- در پاسخ به محدودیت نیاز ایکس باکس وان به اتصال به اینترنت گفت:
خوشبختانه ما برای افرادی که قادر به اتصال به اینترنت نیستند، محصول داریم: ایکس باکس 360

او از ایکس باکس 360 به عنوان یک ابزار آفلاین یاد کرد و اعلام نمود که کاربرانی که تمایل ندارند به اینترنت متصل شوند و یا محدودیتی در این باره دارند، گزینه مناسب برای آنها نسل قبلی ایکس باکس است.او همچنین اعلام کرد که ایکس باکس وان تنها یک بار در روز نیاز به اتصال به اینترنت دارد و اگر کاربری به هیچ وجه به اینترنت دسترسی ندارد، قادر به استفاده از وان نیست.

kenzo
2013/12/03, 06:49
فقط ps4

MehrshaD
2013/12/03, 06:51
معلومه فقط PS4.ماکروسافت با این کنسول جدیدش رسماً گند زد به تاریخ XBox ها.کیفیت تصویر 720،قابلیت اتصال به اینترنت هر 24 ساعت یکبار،پهنای حافظه نزدیک به یک سوم PS4 و خیلی ایرادا دیگه که وقتی وارد بشه کپی خورش همه متوجه میشیم.نکه PS4 مشکلی نداشته باشه اما کمتر از این مشکل داره و خیلی سر تره.فقط منتظرم که وارد بشه کپی خورش وگرنه نمیشه بازی های اوریجینالشو گیر بیاریو با قیمتا نجومی بخری :D

Viper95
2013/12/03, 19:00
ببینید .

قدرت و رزولوشن Ps4 بالاتره اما این هیچی نیست .

شما یک سری نکات رو در نظر بگیرید .

ایکس باکس 1 تا حدود زیادی به ** شدن نزدیک شده اما Ps4 نه . آیا شما پول دارید بازی دونه ای 250 تومن بخرید ؟؟ killzone shadow fall قیمتش 280 تومن هست !

ایکس باکس کینکت داره که خیلی هیجان داره .

اپلیکیشن های زیادی روی X 1 نصب میشوند . مانند VLC Video player !

شما با ایکس باکس 1 به راحتی میتوانید به هر سایتی بروید . حتی انتخاب واحد ئانشگاه انجام دهید ! اما PS4 در پشتیبانی از زبان ها و قالب های متفاوت بسیار محدود است .

در بهتر بودن و نرم تر بودن گیم پد Xb one شکی نیست .

ایکس باکس 2 یک All in one platform هست یعنی همه کارست . اما PS4 فقط برای گیم هست .

ایکس باکس تلویزون شمارو به یک Smart tv تبدیل میکنه Skype و Snap داره و به راحتی با شبکه های اجتماعی هماهنگ میشه اما PS4 نه .

حالا سلیقه ها متفاوت هست ;)

Beni7192
2013/12/07, 18:45
ببینید .

قدرت و رزولوشن Ps4 بالاتره اما این هیچی نیست .

شما یک سری نکات رو در نظر بگیرید .

ایکس باکس 1 تا حدود زیادی به ** شدن نزدیک شده اما Ps4 نه . آیا شما پول دارید بازی دونه ای 250 تومن بخرید ؟؟ killzone shadow fall قیمتش 280 تومن هست !

ایکس باکس کینکت داره که خیلی هیجان داره .

اپلیکیشن های زیادی روی X 1 نصب میشوند . مانند VLC Video player !

شما با ایکس باکس 1 به راحتی میتوانید به هر سایتی بروید . حتی انتخاب واحد ئانشگاه انجام دهید ! اما PS4 در پشتیبانی از زبان ها و قالب های متفاوت بسیار محدود است .

در بهتر بودن و نرم تر بودن گیم پد Xb one شکی نیست .

ایکس باکس 2 یک All in one platform هست یعنی همه کارست . اما PS4 فقط برای گیم هست .

ایکس باکس تلویزون شمارو به یک Smart tv تبدیل میکنه Skype و Snap داره و به راحتی با شبکه های اجتماعی هماهنگ میشه اما PS4 نه .

حالا سلیقه ها متفاوت هست ;)
واسه همیناست که هنوز رای ندادم

AmirMahmood
2013/12/07, 23:05
انتخاب من PS4 اصلا قیمت بازی هاش مهم نیست
چون بازی کاملا مثل یه سخت افزار میمونه ارزشش و اگر به خوام بازی ای بگیرم نیگا می کنم به قابلیت هاش مثلا Update هاش بخش مولتیش و ... و اگر منو راضی کنه با قیمت بالا حاضرم بگیرم
مثلا بازیStarcraft II واسه PC که خیلی منطقی ایست خرید نسخه اورجینال اون چون اپدیت های فراوون میده ، مهم ترین بخشش یهنی انلاینش خیلی زیبا تا 10 سال عمر مفهید داره و ساپورت عالیه ای هم دارم
متاسفانه در فرهنگ ما نرم افزار و بازی ها خیلی بدجا افتن و کسی به این دو اهمیت نمده در صورتی که هر برنامه ای می تونه ارزشی معادل یه سخت افزار و یا بالاتر از اونو داشته باشه .
من خودم تا وقتی که بازی هایی مثل FIFA 14 و GridII و .... به صورت اورجینال بازی نکرده بودم درک خرید اورجینال بازی ها رو نداشتم ولی از وقتی که اینکار کردم کلا دیدم عوض شد و حاضر هیچی نخورم و هیچ پولی بابت الافی الکی تو کوچه ندم ولی بازی مورد علاقم رو به صورت اورجینال بخرم تا همیشه سرگرمی دایمی داشته باشم که بعد از دوماه ازش زده نشم

Beni7192
2013/12/07, 23:19
انتخاب من PS4 اصلا قیمت بازی هاش مهم نیست
چون بازی کاملا مثل یه سخت افزار میمونه ارزشش و اگر به خوام بازی ای بگیرم نیگا می کنم به قابلیت هاش مثلا Update هاش بخش مولتیش و ... و اگر منو راضی کنه با قیمت بالا حاضرم بگیرم
مثلا بازیStarcraft II واسه PC که خیلی منطقی ایست خرید نسخه اورجینال اون چون اپدیت های فراوون میده ، مهم ترین بخشش یهنی انلاینش خیلی زیبا تا 10 سال عمر مفهید داره و ساپورت عالیه ای هم دارم
متاسفانه در فرهنگ ما نرم افزار و بازی ها خیلی بدجا افتن و کسی به این دو اهمیت نمده در صورتی که هر برنامه ای می تونه ارزشی معادل یه سخت افزار و یا بالاتر از اونو داشته باشه .
من خودم تا وقتی که بازی هایی مثل FIFA 14 و GridII و .... به صورت اورجینال بازی نکرده بودم درک خرید اورجینال بازی ها رو نداشتم ولی از وقتی که اینکار کردم کلا دیدم عوض شد و حاضر هیچی نخورم و هیچ پولی بابت الافی الکی تو کوچه ندم ولی بازی مورد علاقم رو به صورت اورجینال بخرم تا همیشه سرگرمی دایمی داشته باشم که بعد از دوماه ازش زده نشم
امیر چیش ساخت AMD هستا :))

AmirMahmood
2013/12/08, 01:08
امیر چیش ساخت AMD هستا :))

فقط بخاطر Sony از AMD بودنش چشم پوشی می کنم . :))

AloneWolf
2013/12/08, 09:58
دلیل انتخابم:

من دقیقا 15 ساله که با کنسول PS1 خاطره دارم

از همون اوایل که وارد ایران شد (بهترین کنسول زمان خودش)

با بازی های فوق العاده ای مثل:

- مجموعه رزیدنت اویل با داستان ، موسیقی و گرافیکی فوق العاده

- vigilante 8 یا همون ماشین جنگی که یکی از بازی های مورد علاقم هستش

- driver یکی از جذاب ترین بازی های اوون وقت ها ...

- crash team racing و یه عالمه بازی های خوش ساخت دیگه ، که دقیق یادم نیست

اینارو گفتم که بگم کمپانی سونی بسیار با تجربه ،با سلیقه و با کیفیت ، کنسول و گیم میسازه

واسه همین انتخاب من کنسول های ساخت سونی هستش... همکاریش با AMD هم یه امتیازه بنظر من.

چندتا تصویر هم واسه یاداوری خاطرات:

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. ng

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.(I)-1.jpg

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. y3iP6qA7vpL2BCk7HA/crash5.jpg

MehrshaD
2013/12/08, 11:32
دلیل انتخابم:

من دقیقا 15 ساله که با کنسول PS1 خاطره دارم

از همون اوایل که وارد ایران شد (بهترین کنسول زمان خودش)

با بازی هایی فوق العاده ای مثل:

- مجموعه رزیدنت اویل با داستان ، موسیقی و گرافیکی فوق العاده

- vigilante 8 یا همون ماشین جنگی که یکی از بازی های مورد علاقم هستش

- driver یکی از جذاب ترین بازی های اوون وقت ها ...

- crash team racing و یه عالمه بازی های خوش ساخت دیگه ، که دقیق یادم نیست

اینارو گفتم که بگم کمپانی سونی بسیار با تجربه ،با سلیقه و با کیفیت ، کنسول و گیم میسازه

واسه همین انتخاب من کنسول های ساخت سونی هستش... همکاریش با AMD هم یه امتیازه بنظر من.

چندتا تصویر هم واسه یاداوری
داداش داغونمون کردی با این عکسات رفت :)) اون موقع PS1 آخرت کنسول بود واسه خودش من که نه خواب داشتم نه خوراک نه درس میخوندم فقط PS1 از بس باش بازی میکردم 2.3 بارم نمیدونم چیش سوخت میبردم هی تعمیر میکردم :D

amir1364
2014/05/13, 22:03
ps4 به نظر من قویتر و بهتره خودم تازه خریدم با بازی های انحصاریم که براش میاد دیگه حرفی واسه گفتن جا نمیزاره

amir1364
2014/05/13, 22:07
ps4 به نظر من قویتر و بهتره خودم تازه خریدم با بازی های انحصاریم که براش میاد دیگه حرفی واسه گفتن جا نمیزاره

البته کاش چیپ گرافیکیش ساخت انودیا بود اونوقت دیگه یه چیز دیگه میشد

soorush
2014/05/15, 17:40
قطعا PS4 که از نظر سخت افزاری هم خیلی قویتر از XBOX ONE هست و همین موضوع باعث پرطرفدارتر شدن این کنسول شده

unihoin
2014/05/15, 18:16
قطعا PS4 که از نظر سخت افزاری هم خیلی قویتر از XBOX ONE هست و همین موضوع باعث پرطرفدارتر شدن این کنسول شده
قویتر هست ولی نه خیلی.

aryaiee
2014/05/15, 19:54
والا نظر شخصی بنده اینه ps4 مقداری بهتره.اما دوستان بنده جدیدا یک آمار دیدم خیلی جالبه اکثر این وب سایتهای تخصصی رای به کم و بیش تراز بودن هردو دادند اما یک مقدار مایل به xbox one.اولی در لیست ps4 ودمی مربوط یه xbox one
27061

AliYar
2014/05/16, 14:55
سلام خدمت همه دوستان

همون طوری که خیلی از دوستان گفتن از لحاظ سخت افزاری PS4 تا حدی از XboX1 قوی تره و همین موضوع به خصوص حافظه با پهنای باند و فرکانس بیشتر ممطئنا در عملکرد سیستم تاثیرگذاره. حالا این تفاوت چقدر در عمل اهمیت پیدا کنه باید صبر کرد و دید. اصولا اولین نسخه های سخت افزاری این کنسول ها که میاد بیرون با firmware های خودشون باید صبر کرد و دید هر کدوم از شرکت ها چه سوتی هایی دادن که در rev***on های بعدی برطرف میشه. مثلا اگر در مورد کنسول های نسل قبل بخوایم صحبت کنیم یادتونه که خیلی از xbox 360 ها مدت کوناهی پس از استفاده RROD میشدن و عملا غیر قابل استفاده که تا جایی که یادم میاد مشکل مربوط به جریان هوا و خنک کنندگی قسمت های مهم بود که در نسخه های بعدی اون رو برطرف کردن.

همین طور در مقایسه کنسول های نسل قبل شاید بشه گفت تنها مزیت xbox 360 همون سنسور و کنترلر کینکت بود. از طرف دیگه مزایای PS3 داشتن درایو بلوری پلیر (بر عکس xbox 360 که DVD-ROM داشت!) در نسخه های بعدی به ههراه 3D engine که به شما امکان دیدن فیلم های سه بعدی روی بلوری می داد. حالا ممکنه دوستان بگن اینجا فیلم اریجینال بلوری سه بعدی کجا بود ولی بحث بحث ِ دو کنسوله و نه فقط در ایران. مضافا بر اینکه الان دیگه به این کنسول ها فقط به چشم وسیله بازی نگاه نمی کنن و بهشون میگن Home Entertainment Unit یعنی شما عکساتون رو روی اینها ببینید، شبکه مجازی استفاده کنید، موسیقی و فیلم هم استفاده کنید و خوب بازی هم بکنید. همین ها باعث میشد حداقل PS3 یه مجموعه موفق تر باشه بازم با توجه به اینکه بلوری و 3D ساپورت می کرد و اینکه رفتن شرکت هایی مثل سونی و .Warner Bros به سمت Blu-ray باعث شد که فرمت موفق تر بشه و HD-DVD که تقریبا همزمان با هم معرفی شدن عملا فراموش شد.

در ضمن از نسخه های اول PS3 برای اجرای cluster های بزرگ برای عمل به عنوان ابرکامپیوتر در موقعیت هایی که توان محاسباتی خیلی بالا مورد نیاز بود استفاده می شد و فکر نمی کنم جایی xbox 360 رو کلاستر کرده و استفاده کرده باشن. این کار توسط نیروی هوایی آمریکا انجام شده و اونها ابرکامپیوتری دارند که در واقع یک کلاستر خیلی بزرگه که از تعداد زیادی PS3 تشکیل شده. (البته این شاید به این دلیل باشه که روی نسخه های اولیه (fat) امکان اجرای توزیع های خاصی از لینوکس وجود داشت.)

یه مزیت دیگه سونی رایگان بودن PSN هست. شما برای دریافت آپدیت بازی ها و رفتن به Home و اینها احتیاجی به پرداخت مبلغی به عنوان آبونمان نداری باز هم بر عکس xbox live. در مورد بازی هم باید بگم که این ذهنیت که آدم باید 300 تا بازی روی کنسول داشته باشه اینجا به این شکل هست همه جای دنیا اکثرا طرفدار یه سبک یا یک بازی خاص هستند و سالی 1 یا 2 بازی می خرن و به قول یکی از دوستان چند سال هم با همون بازی ها به قول معروف حال می کنن. مثلا کسی که عشق فوتباله نهایتش سالی 1 فیفا یا PES می خره. کسی که عشق بازی های شبیه سازی رانندگیه NFS یا در مورد پلی استیشن سری های GT که مختص خود سونی هم هست و روی هیچ پلتفروم دیگه ای عرضه نمیشه. در عوض از محاسن بازی اریجینال و آپدیت ها و پچ ها و اینها هم استفاده می کنه. من خودم GT5 اریجینال دارم و به دلیل مشغله تا حالا فقط تونستم 600 خرده ای ماشین بخرم که حداقل یک سومش رو از Online Dealership خریدم یعنی از فروشگاه آنلاین خود بازی که با کردیتی که بعد از هر برد به کاربر میده میتونه ماشین بخره.

نهایت قضیه اینه که باید صبر کرد دید چی میشه و به نظرم هنور برای قضاوت در مورد کنسول های جدید کمی زوده.

این بود انشای من!

پ.ن. عذرخواهی می کنم مثل اینکه من اون قدر وراجی کردم که نطق همه کور شد!

visegrip
2014/07/13, 16:08
ps4 یه چیز دیگست!

gamerisgood
2014/07/13, 16:57
ps4 یه چیز دیگست!

اتفاقا برعکس
PS4 در اجزای بازی ها کاملا سرتر و قدرتمند تره و
دقیقا همون چیزیه که باید باشه
یک کنسول بازی
اما X1 نه فقط مخصوص بازی نیست و به نظرم این همون اشتباه بزرگ مایکرو بود که تمام تمرکزشرو روی بازی قرار نداد
و یک مالتی مدیا به وجود اورد پس این X1 که کنسول بازی تیست و یک چیز دیگست
قصد طرفداری از هیچکدومشون رو ندارم
چون من یک PCگیمرم و چشم دیدن هیچکدومشون رو ندارم

SAMAN
2014/08/15, 14:37
ps4 به نظر من هم بهتره ............

کلا سونی چیز دیگه است !

nariman seraj
2014/08/15, 17:13
شکی نیست که قدرت گرافیکی ps4 بیشتره و لی تو مقیاس بالا
یعنی اگه تو تلویزیون 46 به بالا نگاه کنی میتونی بفمی
ولی منی که 42 دارم مهم نیست که ایکس ذاکس بگیرم یا پی اس
از یه طرفم نگاه کنی میبینی که ایکس باکس گرافیکشش ضعیفتر از پی اسه ولی در عوضش یه مدیا سنتر کامل هست و علاوه بر بازی کلی کار دیگه ازش بر میاد
بنظر من که ایکس باکس خریدش بیشتر می ارزه خیلی بیشتر

nariman seraj
2014/08/15, 17:39
سونی حدود 30% تا 40% از سخت افزار قویتری استفاده کرده ولی مایکروسافت از اکوسیستم جامعتر و کاملتری استفاده کرده یعنی صرفا به بخش گیم نگاه نداشته بیشتر مایکروسافت میخاد یک دستگاه همه فن حریف عرضه کنه

اونقدر سونی سخت افزارش قویتره که حتی تو E3 2015 نمیتونن بازی درحد قدرت گرافیکیش عرضه کنن

ایده بسیار فوق العاده استفاده از 8 گیگ رم مشترک gddr5 یک جهش عظیم محسوب میشه

درسته
سونی سخت افزارش قویتره و لی ایکس باکس یه دستگاه همه کارست

nariman seraj
2014/08/15, 18:07
اتفاقا برعکس
PS4 در اجزای بازی ها کاملا سرتر و قدرتمند تره و
دقیقا همون چیزیه که باید باشه
یک کنسول بازی
اما X1 نه فقط مخصوص بازی نیست و به نظرم این همون اشتباه بزرگ مایکرو بود که تمام تمرکزشرو روی بازی قرار نداد
و یک مالتی مدیا به وجود اورد پس این X1 که کنسول بازی تیست و یک چیز دیگست
قصد طرفداری از هیچکدومشون رو ندارم
چون من یک PCگیمرم و چشم دیدن هیچکدومشون رو ندارم

دنیا داره به سمتی میره که اگه میخوای غذا هم بخوری کنسول باید برات غذا درست کنه
این یه مثال بود
و دلیل این کار ماکرو سافت هم اینه
این که فقط واسه گیمبخوای یه کنسول 1.5 تا 2 میلیونی بخره اصلا کار درستی نیست

MoJtAbA
2014/08/15, 18:24
آیا قوی تر بودن سخت افزار PlayStation 4 نسبت به شرکت رقیب کافی نیست تا شما فن این کنسول شوید ؟
ایا عناوین شاهکار این شرکت کافی نیست تا شما فن این کنسول شوید ؟
آیا Dualshock 4 کافی نیست تا شما فن این کنسول شوید ؟
ایا سیاست های شرکت سونی نسبت به مایکروسافت کافی نیست تا شما فن این کنسول شوید ؟
آیا دو شعار این کنسول یعنی

Greatness Awaits = بزرگی در انتظار شماست

PlayStation , Where The Greatest Plays = پلی استیشن ، جایی که بزرگان بازی میکنند!

کافی نیست تا شما فن این کنسول شوید ؟
باشد که رستگار شوید...

( دوستان این پست فقط جنبه شوخی داشت! )

Devileytion
2014/08/19, 21:32
یه عالم چیز نوشتم ولی همشو پاک کردم .
گفتم منکه نمیتونم از PS4 و Xone مردم (دوستام که خونشون رفتم) عکس بزارم بگم اینم سند که کدوم بهتره ، پس هر وقت خودم خریدم میام پیش اساتید اظهار نظر میکنم . فقط یه جمله به این نسل تازه وارد میگم « تا زمانی که تو بازی نرید بهترین گجت های سرگرمی هستن ، جفتشون » .
ایشالله هرکی ، هرچی میخواد خدا بهش بده .

sajjadsa
2014/09/19, 22:25
دوستانی که میگن وان از اکوسیستم جامع تری بهره میبره میشه بگن واقعا چقدر از اون اکوسیستم در ایران کاربرد داره؟ ما اینجا میتونیم فیلم و سریال باهاش کرایه کنیم یا بازی های دیجیتالی بخریم؟ حتی همون PS4 هم خیلی از امکاناتش برای ما بلا استفاده است.
همون PS4 با بازی های انحصاری فوق العاده سونی و سخت افزار قوی جای حرف باقی نمیذاره.
برای اطلاعتون PS4 تا حالا بالای 10 میلیون فروش داشته و وان کمی بیشتر از 5 میلیون!!!

K.GH
2014/09/22, 11:13
با سلام دوستان ...من خودم یه PS3 داشتم و فروختمش دیروز رفتم یه PS4 خریدم به خیال اینکه از لحاظ گرافیکی 10 برابره PS3 هست و بعد برای تست یه بازی The last of us رو هم به قیمت 180 تومن خریدم اقا بعد اینکه بازی رو اجرا کردم اینقدر پشیمون شدم از خریدنه PS4 که خدا میدونه خدا شاهده گرافیکش مثل PS3 بود هیچ فرقی باهاش نداشت علکی میگن PS4 گرافیکش بالاستو نمیدونم فلانه فلانه مفتش خدا شاهده گرونه اگه در اینده پیشرفت کنه نمیگم ولی حالا بدرد نمیخوره و در اخر بگم این نظر شخصی بنده هست البته بعضیا خیلی ازش راضی هستن و من نمیدونم از چیش راضی هستن ؟؟

aryaiee
2014/09/22, 11:21
با سلام دوستان ...من خودم یه PS3 داشتم و فروختمش دیروز رفتم یه PS4 خریدم به خیال اینکه از لحاظ گرافیکی 10 برابره PS3 هست و بعد برای تست یه بازی The last of us رو هم به قیمت 180 تومن خریدم اقا بعد اینکه بازی رو اجرا کردم اینقدر پشیمون شدم از خریدنه PS4 که خدا میدونه خدا شاهده گرافیکش مثل PS3 بود هیچ فرقی باهاش نداشت علکی میگن PS4 گرافیکش بالاستو نمیدونم فلانه فلانه مفتش خدا شاهده گرونه اگه در اینده پیشرفت کنه نمیگم ولی حالا بدرد نمیخوره و در اخر بگم این نظر شخصی بنده هست البته بعضیا خیلی ازش راضی هستن و من نمیدونم از چیش راضی هستن ؟؟
اتفاقا من یه مدته وسوسه شدم بخرم.دیروز یک فروشگاه بودم فروشنده میگفت PS4 بهتره با اینکه سود من تو X1 بیشتره.میگفت بازیهاش بیشتر هستند و فروشش خیلی زیاد هستش.بزرگترین مشکل این هستش که بازی های آینده از کنسول های نسل 7 پشتیبانی نخواهند کرد.حالا اختصاصی ها بماند!باید یک مراکزی رو پیدا کنید که بازی share میکنند.در مورد گرافیک رزولوشن رو بالا بردید از توی تنظیمات؟البته پیش فرض روی auto هستند

MoJtAbA
2014/09/22, 11:22

درسته این چیزی که شما گفتید نظر خودتون هست و من حق ندارم اعتراضی بهش بکنم ولی یک سوال ! مطمئن هستید که شما The Last Of Us رو روی تلویزیون یا مانیتور Full HD بازی کردید ؟؟! اینقدر هم وضع گرافیک بازی های کنسول ها خراب نیست. ای کاش Infamous Second Son رو به جای The last of us میخریدید تا متوجه گرافیک بازی های PS4 میشدید

K.GH
2014/09/22, 12:10
داداش گلم من نگفتم گرافیکش خرابه ولی اونچنان فرقی با PS3 نداره من با تلویزیون فول اچ دی بازی میکنم 15 ساله بازی میکنم یک ماهم نشده من بدون کنسول باشم پس هرطور باشه فرقه گرافیکشونو میدونم

sajjadsa
2014/09/23, 21:43
برای درک گرافیک PS4 برید بازی هایی مثل کیلزون یا اینفیمس رو بازی کنید.
تازه اینا اولشه تا سازنده ها با کنسول راه بیفتن دو سه سالی طول میکشه و آخرای این نسل هست که شاهد کشیده شدن رس کنسول های هستیم ...

SAMAN
2014/10/31, 20:24
برای درک گرافیک PS4 برید بازی هایی مثل کیلزون یا اینفیمس رو بازی کنید.
تازه اینا اولشه تا سازنده ها با کنسول راه بیفتن دو سه سالی طول میکشه و آخرای این نسل هست که شاهد کشیده شدن رس کنسول های هستیم ...

اقا ps4 چیز دیگه است .......

Mostafa98
2014/12/28, 16:50
درصدا رو @-)
کسی تجدید نظر نکرده تو این مدت؟!:-"

gamerisgood
2014/12/30, 17:04
دنیا داره به سمتی میره که اگه میخوای غذا هم بخوری کنسول باید برات غذا درست کنه
این یه مثال بود
و دلیل این کار ماکرو سافت هم اینه
این که فقط واسه گیمبخوای یه کنسول 1.5 تا 2 میلیونی بخره اصلا کار درستی نیست

عزیز 1.5 2 تومن که چیزی نیست الان دیگه
ناسلامتی وارد نسل 8 شدیم
توی ایران شاید
ولی وقتی یک بازی 60 دلاره
دیگه کنسول 400 دلاری چندان گرون نیست
اگه اینطوری باشه پس منی که واسه گیم یک pc 4 تومنی گرفتم یک احمق هستم دیگه؟

nariman seraj
2014/12/31, 21:44
عزیز 1.5 2 تومن که چیزی نیست الان دیگه
ناسلامتی وارد نسل 8 شدیم
توی ایران شاید
ولی وقتی یک بازی 60 دلاره
دیگه کنسول 400 دلاری چندان گرون نیست
اگه اینطوری باشه پس منی که واسه گیم یک pc 4 تومنی گرفتم یک احمق هستم دیگه؟

دوست گرامی من نگفتم کسی که pc 4 میلیون تومنی داره احمقه. چون خودم طرفدار pc هستم.
من بحثم سر کنسوله. و اگر بخوام یه کنسول بگیرم دوست دارم بغیر از بازی کردن باهاش، کارای اینترنتی مثل چک کردن شبکه های اجتماعی، فیلم دیدن و غیره رو انجام بدم. با اینکه خیلی از پلی لستیشن خوشم میاد ولی اگه بخوام بخرم ایکس باکس میخرم، چون بغیر از کنسول بازی یه مدیا سنتر کامله. منظورم این بود که شما متاسفانه منظور منو متوجه نشدی

من هیچ وقت به کسی توهین نمیکنم که اگه فلان چیز رو داره بی ارزشه، مخصوصا کسانی که با pc بازی میکنن.

gamerisgood
2015/01/02, 11:45
دوست گرامی من نگفتم کسی که pc 4 میلیون تومنی داره احمقه. چون خودم طرفدار pc هستم.
من بحثم سر کنسوله. و اگر بخوام یه کنسول بگیرم دوست دارم بغیر از بازی کردن باهاش، کارای اینترنتی مثل چک کردن شبکه های اجتماعی، فیلم دیدن و غیره رو انجام بدم. با اینکه خیلی از پلی لستیشن خوشم میاد ولی اگه بخوام بخرم ایکس باکس میخرم، چون بغیر از کنسول بازی یه مدیا سنتر کامله. منظورم این بود که شما متاسفانه منظور منو متوجه نشدی

من هیچ وقت به کسی توهین نمیکنم که اگه فلان چیز رو داره بی ارزشه، مخصوصا کسانی که با pc بازی میکنن.

بله عزیز منظور شما رو گرفتم
اصلا منظورم این نبود که شما به کسی توهین کردید
ولی خب هر کس یک نظری داره
اما چیزی که مشخصه اینکه که وقتی میگیم کنسول گیمینگ
یعنی برای بازی باید بهترین عملکرد رو داشتبه باشه دیگه
و کسی هم که میره سمت کنسول برای بازی میره
اما خب نظر شما هم محترمه

Mostafa98
2015/01/02, 12:26
یعنی Xbox عملکرد خوبی برای بازی نداره؟

AmirZ
2015/01/02, 13:37
یعنی Xbox عملکرد خوبی برای بازی نداره؟
عمل كردش در گيم تا وقتي ps4 هست تعريفي نداره
ولي امكانات جانبي x1 خيلي بهتر از ps4 هست ( مثل مدياسنتر،كينكت،لايو و حتي گيم پد)

ايكس باكس كيفيت hd داره ولي پلي استيشن full hd
بازي هاي ps4 ارزون تره
بازي هاي انحصاري ps4 خيلي بهتر از x1 هست و ...

Mostafa98
2015/01/02, 14:15
چند ماه اخیر که وان رسید به پی اس .
بازی انحصاری هم تقریبا عملکرد وان بهتر بود .
تا چند وقت دیگه کاملا برابر میشن.
cod aw کیفیت اکس باکس بالاتر بود.
ولی کلا تفاوت خیلی کمه.

gamerisgood
2015/01/02, 16:17
چند ماه اخیر که وان رسید به پی اس .
بازی انحصاری هم تقریبا عملکرد وان بهتر بود .
تا چند وقت دیگه کاملا برابر میشن.
cod aw کیفیت اکس باکس بالاتر بود.
ولی کلا تفاوت خیلی کمه.

توی 2014 اره عملکرد وان کمی بهتر بود هرچند بازی های انحصاریش در انحصار مایکروسافت هستن نه خود کنسول x1
توی 2015 هم برتری کاملا با ps4 هست (انچارتد و محفل و بلادبورن و.....)
aw هم تا جایی که من دیدم گاهی ps4 بهتر بود
هرچند aw بازی نیست که از نظر گرافیکی بشه روش حساب باز کرد
توی خیلی از بازی ها هم ps4 کیفیت 1080 داشت اما x1
900 یا 720
ولی x1 هم انحصاری های بزرگی مثل halo و qb داره
ولی در کل و از اکثر جهات ps4 تا اینجا بهتر عمل کرده

iranmanoto
2015/11/21, 18:34
فقط بخاطر کینکت بهش رای دادم!!!
حقیقتش بین ps4 و xbox one موندم! برای داداش کوچیکه میخوام هدیه بخرم
بودجه تا 2 تومن هست
موندم کدوم رو بگیرم

Argada
2016/01/04, 16:37
فقط بخاطر کینکت بهش رای دادم!!!
حقیقتش بین ps4 و xbox one موندم! برای داداش کوچیکه میخوام هدیه بخرم
بودجه تا 2 تومن هست
موندم کدوم رو بگیرم

بعضی وقتها جدای علاقه باید وضعیت امکانات رو هم سنجید...
منظورم این هست که فارغ از برتری این کنسول ها باید دید وضعیت پشتیبانی ، توزیع بازیها دسترسی به شبکه ها مثل psn و غیره در ایران چطوریه...
PS4 الان در این زمینه ها بهتره...بازیهاش راحت گیر میاند و کمی هم ارزون تره در یاران پر طرفداتره و... . البته از لحاظ بازی xbox one هم انحصاریهای خودش رو داره... بخصوص در سال 2016 با اومدن کوانتوم دریم و گیرز 4 و غیره...
در نهایت من می گم ps4 بهتره... من خودم می خوام بخرم...از نزدیک هر دو رو امتحان کردم و به نظرم ps4 بهتره حتی دسته هاش رو هم امتحان کردم و احساس می کنم بازم ps4 بهتره... تنها دلیلی هم که تا الان نخریدم این هست که یکی قیمت بازیهاش بالاست و اینکه مثل سابق وقت بازی کردن ندارم... هر چند در نهایت می خریمش!

spartacus g
2016/01/04, 21:56
یکم در حق مایکروسافت و کنسولش داریم بد قضاوت میکنیم البته که من خودم از طرفدارن کنسول ps4 هستم ولی خوب ایکس باکس وان خوبی های خودش را داره من میتونم مثال های زیادی بزنم برای این حرفم ولی خوب انحصاری های زیاد و با کیفیت , استودیو های بازی سازی کاربلد من جمله ناتی داگ و تفکر برتری جنس های زاپنی باعث شده کشش به سمت این کنسول زیادی باشه به هر حال من که اگه شرایط فراهم بود منظورم از نظر قیمت بازی ها هست هر دو کنسول را تهیه میکردم ولی متاسفانه الان اصلا قیمت کنسول مشکل نیست بلکه بازی هاش مشکل اصلی هست و برای خیلی ها مقدور نیست این کنسول را بخرن فقط بخاطر قیمت بالای بازی ها ...

به عنوان کسی که سالیان سال تجربه گیمری را داشتم میگم فقط از بازی کردن لذت ببرید این فن بازی ها فقط برای سرگرمی و خنده هست هیچ فایده دیگه ای نداره .

Optimus Prime
2016/01/10, 10:16
من هر 2 تا رو دارم.

به نظر من PS4 رو بگیر.

Xone خوبه ولی بازی هاش دارن دونه دونه برا pc هم میان.

SAMAN
2019/02/17, 18:11
قطعا ps4 .....