PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای خرید لپ تاپ!!

sogand66
2013/06/08, 17:38
سلام
میخوام یه لپ تاب بخرم تو رنج قیمت 2-2.5 میلیون تومان واسه کار برنامه نویسی و طراحی سایت. البته چون برای فیلم و موسیقی هم ازش استفاده میکنم مسلما باید به بلندگو و صفحه نمایش هم توجه کنم.
هم تو نت و هم تو بازار کمی تحقیق کردم و با بودجه ای که دارم به این چندتا مدل رسیدم:
hp 4540
hp g6
v3 571G
asus x43
(کانفیگ همگی core i5 , ram 4 , vga 2g, hdd 750)
میخواستم شما راهنماییم کنین که بین این مدلها کدوم رو بگیرم بهتره؟
البته نظر خودم بیشتر روی v3 هستش ولی به راهنمایی احتیاج دارم.
در ضمن اگه مدل دیگه ای هم مدنظرتون هست ممنون میشم معرفی کنید.

Shahin007
2013/06/08, 17:58
سلام...
چند روز پیش یک hp 4540 واسه یکی از آشناها خریداری شد...لپ تاپ خیلی خوبیه...خیلی با کیفیته...کانفیگ هاش هم متنوع هستش...
asus k45 و k55 هم هستش...مدل k45 سایز 14 اینچ هستش...numpad هم نداره...ولی سخت افزار خیلی خوبی داره...
k55 هم 15.6 اینچ هستش...کانفیگ های قوی هم داره...صفحه نمایش خوب و اسپیکر مناسبی هم داره...
کانفیگ هاشون برای کاربرد شما کاملا مناسبه...

من asus k55 رو پیشنهاد میکنم.
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
موفق باشید.

ARMIN
2013/06/08, 18:00
سلام
میخوام یه لپ تاب بخرم تو رنج قیمت 2-2.5 میلیون تومان واسه کار برنامه نویسی و طراحی سایت. البته چون برای فیلم و موسیقی هم ازش استفاده میکنم مسلما باید به بلندگو و صفحه نمایش هم توجه کنم.
هم تو نت و هم تو بازار کمی تحقیق کردم و با بودجه ای که دارم به این چندتا مدل رسیدم:
hp 4540
hp g6
v3 571G
asus x43
(کانفیگ همگی core i5 , ram 4 , vga 2g, hdd 750)
میخواستم شما راهنماییم کنین که بین این مدلها کدوم رو بگیرم بهتره؟
البته نظر خودم بیشتر روی v3 هستش ولی به راهنمایی احتیاج دارم.
در ضمن اگه مدل دیگه ای هم مدنظرتون هست ممنون میشم معرفی کنید.

گمونم لپ تاپ ایسور پرینت فارسی روی کیبردش داره. این یه مزیته اگر که با کیبرد زیاد کار میکنید. ضمنا" اغلب لپ تاپ های ایسوز کیفیت صدا و تصویر مناسبی دارند. خلاصه اگر میتوانید با توجه به بودجه از مدلهای ایسوز تهیه کنید به نظر بنده بهتره.

اگر شما دختر هستید، ایسوز تو این رنج قیمت یکی دو مدل لپ تاپ سفید رنگ هم داره، که بسیار زیباست.

ASUS K45VD i5 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. K45VD i5 Laptop/)

ASUS N43SM i5 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. N43SM i5 laptop/)

sogand66
2013/06/08, 18:07
قیمتasus k55 الان تو بازار چنده؟ تو دیجی کالا قیمتش رو نزده!
درمورد v3 نظری ندارین؟

sogand66
2013/06/08, 18:43
خیلی ممنون از پیشنهادهاتون دوستان.
اما این مدلها همشون 14 اینچ هستن و کیبورد عددی جداگانه ندارن، میشه چندتا مدل دیگه تو این رنج معرفی کنین. و همینطور نظرتون رو در مورد مدلهایی که من گذاشتم بگین؟
و این که به من گفتن اول دنبال کارایی باشم و بعد برند. اول نمیخواستم دنبال ایسر برم. اما بعد نظرم عوض شد. الان میخوام بدونم آیا بین این مدلها میتونم به acer v3اعتماد کنم یا بنظرتون برم سراغ یکی از همین مدلهای ایسوس یا اچ پی؟

Yaser_Aramesh
2013/06/08, 18:52
بنده V3 571G -53216 -G75 Makk دارم . (RAM : 6GB ) لپتاپ خوبی هست . پرینت فارسی هم روی کیبردش داره (عکس پیوست )

نسبت قیمت به کارایی مناسبی داره . سوالی دربارش بود در خدمت هستم

از نظر صوتی لپتاپ های ایسوز کمی سطح بالاتر از دیگر لپتاپ ها هستند ولی در کل نباید انتظار کیفیت صدای خیلی خوب یا بلندی صدای زیاد داشته باشید . یا هدفون خوب بخرید یا اسپیکر خوب

من هم موقع خرید بین V3 571G و 4540s مونده بودم . 4540S آلومینیومی هست و اثر انگشت نمیمونه رو بدنش . شیک تر و لذت بخش تر هم هست . درضمن USB 3.0 هم دو تا داره

HP Pavilion G6 اسپیکر ضعیفی داره و بدنه ی پلاستیکی داره

موفق باشید

Shahin007
2013/06/08, 18:58
مدل k55 ایسوس کیبورد عددی جدا داره...hp 4540 هم همین طور.

قیمتش هم
با کانفیگ پردازندهcore i5 و 4گیگ رم بیشتر از 2.5 فکر نمیکنم باشه...

تجربه ای با لپ تاپ های acer نداشتم ولی اکثرشون جنس بدنشون خش پذیر و اثر انگشت هم روش میمونه.

اگه قراره دستگاه رو زیاد جابجا کنید پیشنهاد من hp 4540 چون با وجود سایز بزرگش خیلی آرگونومی خوبی واسه جابجایی داره.وزنش هم خیلی مناسبه.
اگه قرار نیس زیاد جا به جا بشه همون k55 به نظرم بهتره.

Yaser_Aramesh
2013/06/08, 19:04
اما این مدلها همشون 14 اینچ هستن و کیبورد عددی جداگانه ندارن V3-571G و 4540Sمدل 14 اینچ ندارن

و این که به من گفتن اول دنبال کارایی باشم و بعد برند. باید هم همینطور باشه

اول نمیخواستم دنبال ایسر برم. چرا ؟ چون به اندازه ی ایسوز ازش تعریف نمیکنن ؟!

الان میخوام بدونم آیا بین این مدلها میتونم به acer v3 اعتماد کنم یا بنظرتون برم سراغ یکی از همین مدلهای ایسوس یا اچ پی؟ به نظر من قابل اعتمادن همشون .

من به شخصه میگم یا V3 رو بگیرید یا 4540s رو

موفق باشید

alicom
2013/06/08, 21:21
سلام دوستان یه سوالی هم واسه من پیش اومد در همین رابطه . پیشنهاد من به این دوستمون این لپ تاپ هست MSI CX61 i5-C (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) نسبت قیمت به کانفیگش خیلی عالیه نظر شما چیه آیا کیفیتش هم خوبه یا نه ؟کسی تا حالا با این برند کار کرده ؟

sogand66
2013/06/09, 08:42
بنده V3 571G -53216 -G75 Makk دارم . (RAM : 6GB ) لپتاپ خوبی هست . پرینت فارسی هم روی کیبردش داره (عکس پیوست )

نسبت قیمت به کارایی مناسبی داره . سوالی دربارش بود در خدمت هستم

از نظر صوتی لپتاپ های ایسوز کمی سطح بالاتر از دیگر لپتاپ ها هستند ولی در کل نباید انتظار کیفیت صدای خیلی خوب یا بلندی صدای زیاد داشته باشید . یا هدفون خوب بخرید یا اسپیکر خوب

من هم موقع خرید بین V3 571G و 4540s مونده بودم . 4540S آلومینیومی هست و اثر انگشت نمیمونه رو بدنش . شیک تر و لذت بخش تر هم هست . درضمن USB 3.0 هم دو تا داره

HP Pavilion G6 اسپیکر ضعیفی داره و بدنه ی پلاستیکی داره

موفق باشید

چندتا سوال راجع به v3دارم ممنون ميشم جواب بدين:
1.در مورد دي وي دي رايترش ميگن كه خيلي سرو صدا داره !!؟؟
2.كارايي تاچ پد و فن دستگاه چطوره؟ براي كارهاي عادي يا نه خيلي سنگين كه زود داغ نميكنه؟
3.گارانتي معتبري داره يا نه؟ و گارانتي لپ تاب شما چيه؟
4.من جايي اين نقد رو خوندم "سرعت هارد پايين است و به همين دليل سرعت لود شدن ويندوز خيلي کند ميشود" آيا درسته؟؟؟
در ضمن سيستم شما core i7 هستش يا 5؟

ببخشيد كه خيلي زياد شد، :) لطفا هر كسي از دوستان هم ميتونه جواب بده.

Yaser_Aramesh
2013/06/09, 10:10
چندتا سوال راجع به v3دارم ممنون ميشم جواب بدين در خدمت هستم

همه ی دی وی رایترهای لپتاپ های رده متوسط و پایین صدا دارن . قریب به همه ی دی وی دی رام یا رایتر های لپتاپ ها کیفیت آنچنام خوبی ندارن و سروصدا هم دارن . V3 571G هم به اندازه ی رقبا صدا تولید میکنه ولی طوری نیست که آدم رو اذیت کنه .

2.كارايي تاچ پد و فن دستگاه چطوره؟ براي كارهاي عادي يا نه خيلي سنگين كه زود داغ نميكنه؟

تاچ پد معمولی هست . نه زیاد خوب نه بد .

نه . زیاد داغ نمیکنه . دمای هارد در کارهای عادی 35 تا 40 و دمای پردازنده 52 تا 56 هست .

اگر برای کاربرد زیاد در روز یا کارهای سنگین خواستین استفاده کنین بهتره یه کول پد بخرین . ( از 40 تومن برو به بالا . مدل خوب داریم 80 تومن )

3.گارانتي معتبري داره يا نه؟ و گارانتي لپ تاب شما چيه؟ دو تا گارانتی هست .

ویستاپخش (الماس) و سازگار . سازگار بهتره اما مال من ویستاپخش هست . چون جایی که من میخریدم گارانتی سازگار نداشت .

4.من جايي اين نقد رو خوندم "سرعت هارد پايين است و به همين دليل سرعت لود شدن ويندوز خيلي کند ميشود" آيا درسته؟؟؟

سرعت لود ویندوز 47 ثانیه هست که کمی بیشتر از بقیه لپتاپ هاست . (البته اولا که گرفته بودم 40 ثانیه بود ) . اینم بگم که اگه ویندوز 8 بریزین سرعت بوت کمی بیشتر میشه (شاید به 35 ثانیه هم برسه )

در کل سرعت هارد خوبه . بالاخره هارد لپتاپ هست و 5400 دور . بنچمارک HD Tune هم تو پیوست گذاشتم . میتونید ببینید و اگه از بقیه ی مدل ها هم پیدا کردید بنچمارک مقایسه کنید .

در ضمن سيستم شما core i7 هستش يا 5؟ Core i5 با رم 6GB

ببخشيد كه خيلي زياد شد :) خواهش میکنم :)

در کل نباید انتظار وسیله ی همه چی تمام داشته باشین . دقیقا اولویت بندی کنید خواسته هاتون رو و بعد انتخاب کنید . من هم همین کار رو کردم و این رو گرفتم .

در آخر هم باید بگم که وزن این لپتاپ با باتری حدود 2.5 کیلو هست که در مقایسه با رقبا زیاده

ARMIN
2013/06/09, 11:06
چندتا سوال راجع به v3دارم ممنون ميشم جواب بدين:
3.گارانتي معتبري داره يا نه؟ و گارانتي لپ تاب شما چيه؟
در ضمن سيستم شما core i7 هستش يا 5؟
ببخشيد كه خيلي زياد شد، :) لطفا هر كسي از دوستان هم ميتونه جواب بده.

1- دی وی دی رایتر همه ی لپ تاپ ها سر و صدا داره. کمی بیشتر و کمتر مهم نیست.
2- اصولا" همه ی لپ تاپ ها به خوبی قادر به خنک کردن خودشون نیستند. اونطور که دقت کردم لپ تاپ های IBM رو دیدم که اغلبشون به نسبت فنهای بزرگتر و تهویه مناسبتری دارند. (به اسم Lenovo الان در بازاره) ولی خوب این گونه لپ تاپهایی که خنک کنندگی بهتری دارند به همون نسبت سایز غولپیکر تری دارند. در بسیاری از لپ تاپ ها هارد دیسک زیر یا نزدیک تاچ پد قرار داره که با داغ شدن هارد دیسک تاچ پد عملا" Responsiveness خودش رو از دست میده. برای رفع این مورد و رفع کندی هارد بهتره هارد لپ تاپ رو با SSD تعویض کنید.
3- گارانتی های الماس/امرتات/ویستا/ سازگار/آواژنگ/ایران رهجو جزو معروفترین شرکت های گارانتی ایران هستند.
4- برای رفع کندی هارد باید به جاش از SSD استفاده کنید.

Reza Eshraghi
2013/06/09, 11:27
گارانتی های الماس/امرتات/ویستا/ سازگار/آواژنگ/ایران رهجو جزو معروفترین شرکت های گارانتی ایران هستند.

سلام ! مادیران رو هم اضاف کن آرمین جان !!

ARMIN
2013/06/09, 11:35
سلام ! مادیران رو هم اضاف کن آرمین جان !!

رضا جان حق با شماست. البته یه زمانی فقط تو کار پرینتر و دستگاه کپی بود، الان دیگه تو همه چیز دخالت میکنه. ;))

mohammad76
2013/06/10, 15:06
اصلا فکر خریدن لپ تاپ msi رو نکنید.
چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:-L

sogand66
2013/06/10, 16:50
1-
برای رفع کندی هارد باید به جاش از SSD استفاده کنید.

براي تعويض هارد بايد بعد از تموم شدن گارانتي اقدام كرد؟؟؟
آخه از يه جا سوال كردم اينو بهم گفت.

Yaser_Aramesh
2013/06/10, 17:12
بله.کلا لپتاپ باز بشه گارانتی باطل میشه مگر اینکه خود شرکت گارانتی یا نماینده هاش باز کنن .

sogand66
2013/06/10, 17:21
چه خوب. پس با اين وجود مشكلي براي تعويض قطعه نيست.
از همه دوستان ممنونم. راهنمايي هاتون بسيار مفيد بود :)

ARMIN
2013/06/10, 21:29

2 حالت داره. یا لپ تاپ شما زیرش برای هارد دریچه مجزایی داره که میشه با درآوردن پیچ های اون دریچه مستقیم به هارد دیسک دسترسی داشت، که در این صورت میتونید فقط با برداشتن این پیچها اقدام به تعویض هارد با ssd کنید. حالا اگر شرکت گارانتی روی این دریچه هولوگرام چسبونده باشه یا اینکه لپ تاپ دارای دریچه مجزایی برای هارد دیسک نداشته باشه، و ناچار باشید کل پیچ ها رو باز کنید در این صورت میتوانید به خود شرکت گارانتی مراجعه و ازشون بخواید که خودشون با برداشتن هولوگرام ها نسبت به تعویض هارد با ssd اقدام کنند. معمولا" این شرکتها قبول میکنند این کار را انجام بدن و گارانتی هم همچنان پابرجا باقی میمونه. لازم به ذکره هارد دیسک عموما" جزو قطعات گارانتی برای لپ تاپ به حساب نمیاد.