PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای خرید 7 تا سیستم با مشخصات زیر

pouria_bayat
2013/06/05, 23:19
سلام دوستان نیاز به کمک شما و راهنمایی شما عزیزان داشتم. بنده با وامی که جور کردم میخواستم یک کافی نت باز کنم تازه فارغ التحصیل شدم و مدتی پیش توی روزنامه یک کافی نت سیستمهاشو با مشخصات زیر داشت میفروخت میخواستم بدونم قیمت همچین سیستم های چقدر میتونه باشه ممنون میشم راهنمایی کنید خیلی مهمه.
مشخصات سیستم ها:

Msi

M.B

ATI 1G

Graphic Card

2G

Ram DDR2

Green

Power

19LG

LCD

250&320

H.D.D

Dual Core 5000

CPU AMD

تعداد سیستم ها 7 تا هستش و اینکه یک عدد پرینتر تک رنگ 4 کاره مدل Canon 4380 و یک عدد پرینتر رنگی Epson p50 نیز داره از لجاظ ظاهری سیستم ها خوب به نظر میرسن جزئیات دقیق سخت افزارها رو ندارم با این احتصاب اگر راهنمایی کنید ممنون میشم. فقط لازم به ذکره که M.B MSi A9... هستش با صحبتهایی که شده و سیستم نزدیک به 2 سال پیش بسته شده.

Hessam
2013/06/05, 23:25
قیمت هر سیستم به شما چقدر گفته شده...؟!
قیمت دست دوم این سیستمی که گفتید، به طور حتم زیر یک میلیون تومن خواهد بود! (حداکثر حداکثر 900 هزار تومن) بیشتر نمی ارزن این سیستم ها... البته برای کافی نت خیلی بد نیستن. اما آینده دار نیستن!
اگر قصد یک کافی نت خیلی خوب و سطح متوسط به بالا رو دارید، سیستم زیر پیشنهاد میشه:
اما چنانچه برای هر سیستم یک میلیون و نیم بودجه (بدون در نظرم گرفتن بودجه برای مانیتور) داشته باشید، یک سیستم عالی و بسیار آینده دار (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) می تونید بخرید که حداقل تا 5 سال نیاز به ارتقا نداشته باشین و از پس سنگین ترین کاربردهای کافی نتی به راحتی بر میاد!

pouria_bayat
2013/06/06, 07:20
ممنون حسام جان اخه یکسری لوام جانبی دیگه هم هستش کلی قیمت گفتند مثلا 6 عدد میز Mdf با دور شیشه و یک عدد میز معمولی و 7 عدد صندلی چرخ دار اداری کوچک و Modem Zyxel بدون وایرلس و Switch Dlink-8port به علاوه پرینترهایی که گفتم و سیستم ها در حدود 9 میلیون گفتن.
که با این احتصاب که شما میگید نمی ارزن طرفشون نرم.

Hessam
2013/06/06, 08:26
نه. خوبه در کل. یه چیز جمع و جور و بسیار سبکیه که البته گفتم هرگز آینده دار نیست! به هر حال گویا بودجه ی شما هم محدوده و چاره ای نیست که به خرید همون اکتفا کنید.
ما اینجا وظیفه ی خودمون می دونیم که را خوب رو از راه بهتر تفکیک کنیم برای کاربر و در نهایت خودش انتخاب می کنه.
سیستمی که فرمودید خوبه. اما بهترین رو از نوبه ی خودم معرفی کردم و 5 سال کارکردش تضمینی هست.

pouria_bayat
2013/06/06, 09:45
نه. خوبه در کل. یه چیز جمع و جور و بسیار سبکیه که البته گفتم هرگز آینده دار نیست! به هر حال گویا بودجه ی شما هم محدوده و چاره ای نیست که به خرید همون اکتفا کنید.
ما اینجا وظیفه ی خودمون می دونیم که را خوب رو از راه بهتر تفکیک کنیم برای کاربر و در نهایت خودش انتخاب می کنه.
سیستمی که فرمودید خوبه. اما بهترین رو از نوبه ی خودم معرفی کردم و 5 سال کارکردش تضمینی هست.
حسام جان من منظورتو دقیق نفهمیدم یعنی بخرمشون؟ یا نه؟
البته مدل دقیق مادربرد به شرح زیر هستش:
Msi k9n neo v2

Hessam
2013/06/06, 09:55
حسام جان من منظور دقیقتو نفهمیدم یعنی بخرمشون؟ یا نه؟
البته مدل دقیق مادربرد به شرح زیر هستش:
Msi k9n neo v2

سوالی کردید که خودتون باید پاسخ بدید! من نظرم رو گفتم. اگر من جای شما بودم، مبلغ خیلی بیشتری برای اینکار در نظر می گرفتم و سعی می کردم به صورت حرفه ای این شغل رو ایجاد کنم تا در آینده به مشکل بر نخورم! اگر بودجه شو نداشتم، اصلاً وارد این شغل نمی شدم! یه شغل سبک تر واسه خودم دست و پا می کردم که بودجه ام به اندازه ای باشه که بتونم اون شغل رو در سطح حرفه ای و بالا اجرایی کنم که درآمد خوبی هم داشته باشم.
مشخصات سیستمی که دادید، حداقل حداقل 5 سال از عمر مفیدشون گذشته و کاملاً قدیمی و نسل قبل هست! می دونم فرمودید 2 سال خریده شده! اما بیش از 5 سال پیش این قطعات ساخته شدن!
اگر راه دیگه ندارید، بله. چاره ای نیست. اما تا دو سه سال می تونه مناسب باشه. بعد دیگه ممکنه اذیت کنه.

به هر حال من نظرم رو خدمت شما گفتم... از سایر دوستان هم کمک بگیرید...

amir1364
2013/06/06, 10:24
سلام دوستان نیاز به کمک شما و راهنمایی شما عزیزان داشتم. بنده با وامی که جور کردم میخواستم یک کافی نت باز کنم تازه فارغ التحصیل شدم و مدتی پیش توی روزنامه یک کافی نت سیستمهاشو با مشخصات زیر داشت میفروخت میخواستم بدونم قیمت همچین سیستم های چقدر میتونه باشه ممنون میشم راهنمایی کنید خیلی مهمه.
مشخصات سیستم ها:

Msi

M.B

ATI 1G

Graphic Card

2G

Ram DDR2

Green

Power

19LG

LCD

250&320

H.D.D

Dual Core 5000

CPU AMD

تعداد سیستم ها 7 تا هستش و اینکه یک عدد پرینتر تک رنگ 4 کاره مدل Canon 4380 و یک عدد پرینتر رنگی Epson p50 نیز داره از لجاظ ظاهری سیستم ها خوب به نظر میرسن جزئیات دقیق سخت افزارها رو ندارم با این احتصاب اگر راهنمایی کنید ممنون میشم. فقط لازم به ذکره که M.B MSi A9... هستش با صحبتهایی که شده و سیستم نزدیک به 2 سال پیش بسته شده.

دوست عزیز نظر من رو اگه بپرسی میگم واسه کافی نت سیستم بالا ارزش نداره سیستم جدیدتر و بهینتر که مصرف برقشم از این پایینتر باشه میشه بست شما دو سال دیگه به فرض مثال دیگه رم ddr2 نمیتونی گیر بیاری چه بسا سال دیگه ddr4 هم معرفی بشه مشخصات گرافیکتون معلوم نیست چیه اصلاً بدرد نمیخوره چون واسه کافی نت الان آنبورد میبندن که قدرتش به مراتب از کارتی که شما در بالا معرفی کردید بهتر و مصرف برقش هم مناسبتره در هر حال ما نظرمون رو دادیم انتخاب با خود شماست

pouria_bayat
2013/06/06, 12:35
ممنون از همه دوستان خیلی زحمت کشیدید و راهنمایی مفیدی کردید.
تشکر.

pouria_bayat
2013/06/06, 13:56
دوست عزیز نظر من رو اگه بپرسی میگم واسه کافی نت سیستم بالا ارزش نداره سیستم جدیدتر و بهینتر که مصرف برقشم از این پایینتر باشه میشه بست شما دو سال دیگه به فرض مثال دیگه رم ddr2 نمیتونی گیر بیاری چه بسا سال دیگه ddr4 هم معرفی بشه مشخصات گرافیکتون معلوم نیست چیه اصلاً بدرد نمیخوره چون واسه کافی نت الان آنبورد میبندن که قدرتش به مراتب از کارتی که شما در بالا معرفی کردید بهتر و مصرف برقش هم مناسبتره در هر حال ما نظرمون رو دادیم انتخاب با خود شماست
امیر جان اگر بتونی مشخصات سیستم جدیدتر و بهینه تری که گفتی رو بنویسی ممنون میشم میخواهم بدونم مد نظرت چه جور سیستمی هستش و قیمتش چقدر در میاد.
ممنون.

ehsan.32
2013/06/06, 15:36
پوریا جان ، من روز اولی که تو روزنامه زده بود اگهی شو ، باهاش تماس گرفتم برا دوستم می خواستم به من گفت 10 تومن؟؟ میخواستم دوباره همون روز باهاش تماس بگیرم ولی شمارشو گم کردم ، پیشنهاد قیمتی که من میخواستم بهش بدم با توجه به گفته هایی که اساتید کردن و ارزش سیستم هارو تاحدودی فهمیدی ، من میخواستم بهش پیشنهاد بدم 7.5 و نهایتا تا 8 تومن چون سیستم هاش دیگه بیش تر از این نمی ارزه یعنی 5 تومن برا سیستم ها و تقریبا 1.5 برا پرینتر ها و 1 تومن هم برا میز و صندلی ها ، البته اگه بتونی بیشتر بگردی شاید سیستم نونوار تر از این هم گیرت بیاد .

amir1364
2013/06/06, 17:37
امیر جان اگر بتونی مشخصات سیستم جدیدتر و بهینه تری که گفتی رو بنویسی ممنون میشم میخواهم بدونم مد نظرت چه جور سیستمی هستش و قیمتش چقدر در میاد.
ممنون.

مادربرد......... قیمت 319000 تومان ASUS P8B75-M LX
سی پی یو..207000 تومان...Intel G2020 Ivy Bridge Processor
رم..98000 تومان...Kingstone 4GB DDR3 1333Mhz Ram
هارد..198000 تومان...WD Caviar Green 500 GB SATA 64MB HDD
مانیتور 269500 تومان...X.V***on Xl1610S LED Monitor
پاور 149500 تومان..Power Green GP430A-EU
کیس 88000 تومان..CASE GREEN PARS
کیبورد و ماوس و هدست و باند...100000 تومان

جمع:1279500

البته این رو هم بهش دقت کن سیستمی که اینجا معرفی شده سیستمی هستش که برای کارهای اداری و کافی نت و به مراتب از سیستمی که در بالا معرفی شده کارآمدتر و سریعتر هستش

اگه 7 تا از این سیستم بخرید مجموع کل میشه:8956500 تومان

amir1364
2013/06/06, 17:50
مادربرد......... قیمت 319000 تومان ASUS P8B75-M LX
سی پی یو..207000 تومان...Intel G2020 Ivy Bridge Processor
رم..98000 تومان...Kingstone 4GB DDR3 1333Mhz Ram
هارد..198000 تومان...WD Caviar Green 500 GB SATA 64MB HDD
مانیتور 269500 تومان...X.V***on Xl1610S LED Monitor
پاور 149500 تومان..Power Green GP430A-EU
کیس 88000 تومان..CASE GREEN PARS
کیبورد و ماوس و هدست و باند...100000 تومان

جمع:1279500

البته این رو هم بهش دقت کن سیستمی که اینجا معرفی شده سیستمی هستش که برای کارهای اداری و کافی نت و به مراتب از سیستمی که در بالا معرفی شده کارآمدتر و سریعتر هستش

اگه 7 تا از این سیستم بخرید مجموع کل میشه:8956500 تومان

در ضمن مادربورد بالا رو میتونید با این ASRock P65iCafe 1155 MB که از عبارتش هم مشخص هست که واسه کارهای کافی نت هستش عوض کنید که قیمت این مادربورد 265000 تومان هستش

pouria_bayat
2013/06/07, 06:15
پوریا جان ، من روز اولی که تو روزنامه زده بود اگهی شو ، باهاش تماس گرفتم برا دوستم می خواستم به من گفت 10 تومن؟؟ میخواستم دوباره همون روز باهاش تماس بگیرم ولی شمارشو گم کردم ، پیشنهاد قیمتی که من میخواستم بهش بدم با توجه به گفته هایی که اساتید کردن و ارزش سیستم هارو تاحدودی فهمیدی ، من میخواستم بهش پیشنهاد بدم 7.5 و نهایتا تا 8 تومن چون سیستم هاش دیگه بیش تر از این نمی ارزه یعنی 5 تومن برا سیستم ها و تقریبا 1.5 برا پرینتر ها و 1 تومن هم برا میز و صندلی ها ، البته اگه بتونی بیشتر بگردی شاید سیستم نونوار تر از این هم گیرت بیاد .
دقیقا احسان جان با براوردهایی که من داشتم نیز همین حدود میارزن دیگه سراغشون نمیرم.
از امیر عزیز بخاطر معرفی سیستم خوبشون هم ممنون.