PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مادربورد ضد آب ازراک در کامپیوتکس

saeid6574598
2013/06/05, 19:56
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

اگر اخبار وب سایت سخت افزار را به خوب دبنال کرده باشید، حتما مطلع هستید که کمپانی Asrock مدتی پیش به بیان توضیحات مختصری در خصوص ویژگی منحصر به فرد مادربوردهای جدید خود پرداخت. خاصیت ضدآب قابلیتی است که برای اورکلاکرها بسیار مفید واقع شده و تنها در مادربوردهای سری هشت این شرکت مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت. در این حالت هنگام استفاده از خنک کننده مایع، دیگر نگرانی از بابت ریختن کولانت روی مادربورد یا نشتی سیستم خنک کننده نخواهید داشت. همچنین اورکلاکر های حرفه ای نیز دیگر نگرانی از بابت ریختن نیتروژن مایع روی مادربورد ندارند و با استفاده از مادربورد های سری هشت ازراک، تمام ذهن خود را روی اورکلاک متمرکز خواهند کرد. ASRock Z87 OC Formula که تحت نظر اورکلاکر مشهور Nick Shih مراحل ساخت و تولید آن انجام گرفته است، تمامی بخش های آن عایق کاری شده و آزمایشات فراوانی بر روی ساختار بورد آن اعمال گردیده است تا از هر لحاظ آمادگی لازم برای مواجهه با امور پردازشی سنگین را داشته باشد. نکته جالب، وجود حفره های مخصوص بر روی هت سینک های پل شمالی به منظور استفاده از خنک کننده های مایع می باشد که قدرت خنک سازی سیستم را افزایش می دهد.

نگارش : سعید مظفری

saeid6574598
2013/06/05, 20:07
خب این هم از عکس مادربورد که بالاخره منتشر شد! نظر دوستان چیست ؟

alilll
2013/06/05, 20:35
به دست ما که نمیرسه چه فایده
میخواد ابرقدرت مادربردها باشه به ایران وارد نمیشه چه فایده.

amir1364
2013/06/05, 20:39
خیلی عالی هستش ولی چطوری ضد آب هستش اینکه کلیه مداراتش دیده میشه

Nemouneh
2013/06/05, 21:37
خیلی جالبه...:)
ولی درسته همه مداراتش که دیده می شه..!!

iSteve
2013/06/05, 22:48
خوبه دیگه هر موقع خواستیم خنکش کنیم روش آب میریزیم!:d
یه لحظه این صحنه رو مجسم کنید: یک اورکلاکر در حال اورکلاک پردازنده ست و همکارش یه شیلنگ آب (از اون قرمزا) گرفته روی مادربورد و داره روی سیستم آب پاشی میکنه! درست مثل اینکه داره باغچه ی خونه شونو آب میده! =))

PouriaTech
2013/06/06, 20:46
خوب مادربوردش ضدآبه،آب بریزه تو کیس،گرافیک و رم و... نمیسوزه؟؟؟اونا که ضد آب نیستن....

iSteve
2013/06/06, 20:55
خوب مادربوردش ضدآبه،آب بریزه تو کیس،گرافیک و رم و... نمیسوزه؟؟؟اونا که ضد آب نیستن....
اولا اون آواتارتونو تغییر بدین تا یه حرفی نزدم!:d
دوما حتما ازراک کارت گرافیک و رم و... ضدآب هم میسازه و بعدش این کارو میکنن!

Devileytion
2013/06/07, 10:01
کسی ویدئو تست نداره ؟ منکه شک دارم به ضد آب بودنش . مثل خیلی چیزای دیگه زد آب بودنش محدودیت هایی داره ، مثلا Xperia Z هم ضد آبه ولی به شرطی که کاور درگاهاش پوشیده باشه یا S4 بارون رو جواب میده ولی ضد آب نیست ؛ شاید تو خاموشی 100% ضد آبه ، یا یه مقداری رو تحمل میکنه مثلا میگن نیم ساعت عمق 1 متری اینم همون جوری باشه وگرنه فیلم هندی نیست که شیلنگ بگیری روش اونم وقتی داره فعالیت میکنه . معمولا هم شرکت هایی که مادربرد میسازن هیچ وقت رم نمیسازن حالا شاید کارت گرافیک بسازن ولی رم نمی سازن ، اونم کی ؟ ازراک که تاحالا یه کارت هم بیرون نداده .
فقط جنبه تبلغاتی داره . نمیگم زد آب نیست ، ولی فیلم هندی هم نیست . حالا جالبه بیاد اینجا شرکت گارانتی کننده مینویسه که « گارانتی شامل چی و چی و چی + آب ریختگی نمیشه !
من یه چیزیم متوجه نشدم یا من دارم اشتباه میکنم . تو متن نوشته «وجود حفره های مخصوص بر روی هت سینک های پل شمالی به منظور استفاده از خنک کننده های مایع می باشد» مگه پل شمالی به داخل CPU منتقل نشده ؟ فکر میکنم منظو بلاک روی فاز های قدرت باشه . حالا اگه دارم اشتباه میکنم راهنمایی بفرمایید .

amir1364
2013/06/07, 10:19
کسی ویدئو تست نداره ؟ منکه شک دارم به ضد آب بودنش . مثل خیلی چیزای دیگه زد آب بودنش محدودیت هایی داره ، مثلا Xperia Z هم ضد آبه ولی به شرطی که کاور درگاهاش پوشیده باشه یا S4 بارون رو جواب میده ولی ضد آب نیست ؛ شاید تو خاموشی 100% ضد آبه ، یا یه مقداری رو تحمل میکنه مثلا میگن نیم ساعت عمق 1 متری اینم همون جوری باشه وگرنه فیلم هندی نیست که شیلنگ بگیری روش اونم وقتی داره فعالیت میکنه . معمولا هم شرکت هایی که مادربرد میسازن هیچ وقت رم نمیسازن حالا شاید کارت گرافیک بسازن ولی رم نمی سازن ، اونم کی ؟ ازراک که تاحالا یه کارت هم بیرون نداده .
فقط جنبه تبلغاتی داره . نمیگم زد آب نیست ، ولی فیلم هندی هم نیست . حالا جالبه بیاد اینجا شرکت گارانتی کننده مینویسه که « گارانتی شامل چی و چی و چی + آب ریختگی نمیشه !
من یه چیزیم متوجه نشدم یا من دارم اشتباه میکنم . تو متن نوشته «وجود حفره های مخصوص بر روی هت سینک های پل شمالی به منظور استفاده از خنک کننده های مایع می باشد» مگه پل شمالی به داخل CPU منتقل نشده ؟ فکر میکنم منظو بلاک روی فاز های قدرت باشه . حالا اگه دارم اشتباه میکنم راهنمایی بفرمایید .

بله کاملاً حرف شما تأیید میشه چون در این چیپست ها کنترلر پل شمالی به درون پردازنده انتقال یافته و منظور در بالا از حفرها روی فازهای مادربورد رو میگه که اشتباهی نوشته شده

iSteve
2013/06/07, 10:24
فیلم هندی نیست که شیلنگ بگیری روش اونم وقتی داره فعالیت میکنه . معمولا هم شرکت هایی که مادربرد میسازن هیچ وقت رم نمیسازن حالا شاید کارت گرافیک بسازن ولی رم نمی سازن ، اونم کی ؟ ازراک که تاحالا یه کارت هم بیرون نداده
دوست عزیز ظاهرا شما تفاوت بین صحبت های شوخی و صحبت های جدی رو متوجه نمیشین. بنده داشتم شوخی میکردم.
منظور از ضدآب این نیست که شما بتونی در عمق 3000متری زیر آب هم با اون کار کنید.بلکه منظور اینه که مثلا اگه اتفاقی یه لیوان آب یا مایع دیگه ریخت روی بورد مشکلی پیش نمیاد.
اینم یک ویدئو
(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)که نشون میده سیستم روشن و در حال کار هست.

PouriaTech
2013/06/07, 11:19
اولا اون آواتارتونو تغییر بدین تا یه حرفی نزدم!:d

این علامت :d که گذاشتین،چهره خنده س یا عصبانیت؟؟؟آخه از جملت نفهمیدم که با مفهوم آواتارم موافقی یا مخالف...فکر کنم با گوشیت این صورتک رو گذاشتی،چون مال انجمن درست نشون میده.

iSteve
2013/06/07, 18:19
این علامت :d که گذاشتین،چهره خنده س یا عصبانیت؟؟؟آخه از جملت نفهمیدم که با مفهوم آواتارم موافقی یا مخالف...فکر کنم با گوشیت این صورتک رو گذاشتی،چون مال انجمن درست نشون میده.
نه دوست عزیز، منظورم چهره ی خنده اس.
بابا یه شوخی ای کردم و گفتم که طرف شیلنگ میگیره رو سیستم تو رو خدا ولم کنید دیگه! نمیدونم چرا هر وقت یه حرفی میزنم همه جبهه میگیرن طرفم و مخالفت میکنند! یعنی خودم نمیفهمم که اگه شیلنگ بگیرن بقیه ی قطعات میسوزه؟ یعنی میگین من چیز هستم؟ خودتون باید شوخی ها رو بتونید تشخیص بدین دیگه، اصلا حرف همه ی شما درسته من شوخی نکردم و جدی گفتم و حتی نمیدونم مادربورد چیه و رم چیه! حالا همگی راحت شدین؟ کس دیگه سوال دیگه ای در مورد شیلنگ نداره؟
اگه مدیران صلاح میدونن تمام پست های بی ربط رو پاک کنند.

PouriaTech
2013/06/07, 18:53
نه داداش،من اشتباه کردم،باید این سوالم رو درباره آواتار،خصوصی ازت میپرسیدم،بعدم اینکه شمام تو همون فیلمی که گذاشتی،اگه دیده باشی،به اون مادربورد،گرافیک ننداخته بودن،از طرفی آب رو از بالا نمیریختن،فقط خیلی کم روی سطح برد اون میریخت،درسته منم گفتم اگه رو گرافیک و رم بریزه،اونا میسوزن،برا همین فکر نمیکنم کسی جبهه گرفته باشه،ولی اینم بگم،حالا که با سبک آواتارم صفا کردی،برا همین یکی دیگه میزارم.;)

iSteve
2013/06/07, 19:19
نه داداش،من اشتباه کردم،باید این سوالم رو درباره آواتار،خصوصی ازت میپرسیدم،بعدم اینکه شمام تو همون فیلمی که گذاشتی،اگه دیده باشی،به اون مادربورد،گرافیک ننداخته بودن،از طرفی آب رو از بالا نمیریختن،فقط خیلی کم روی سطح برد اون میریخت،درسته منم گفتم اگه رو گرافیک و رم بریزه،اونا میسوزن،برا همین فکر نمیکنم کسی جبهه گرفته باشه،ولی اینم بگم،حالا که با سبک آواتارم صفا کردی،برا همین یکی دیگه میزارم.;)
آره درسته برای همون میگم که منظور از ضدآب بودن این نیست که اگه کاملا زیر آب باشه بازم کار میکنه، فکر میکنم منظورشون اینه که اگه یه وقتی یه مقدار آب روی مادربورد ریخت مشکلی پیش نمیاد. مثلا اگه از واتر کولر نشتی یا مشکلی پیش اومد یا اتفاقی یه وقت مقداری آب یا مایع روی مادربورد در حال کار کردن ریخت مادربورد نمیسوزه. فکر کنم برای بعضی جاها کاربرد داشته باشه.
در اون مورد هم من اشتباه کردم که شوخی کردم، اگه از صحبت هام ناراحت شدین ببخشید، بیشتر طرف صحبتم آقا ایمان عزیز بودن که... ولش کن ادامه ندیم بهتره.
آواتارتم بدتر شد که!!! نمیشه برعکسش کنی؟ یعنی apple بیاد و android رو بخوره یا له کنه؟!!:D

vandelin v
2013/06/07, 21:00
خوب شلنگ آب اگه واقعلا جواب بده که عالیهه دیگه راحت میشه سیستم رو اور کرد ولی این که ضد آب باشه ایده خیلی خوبیه چون کار با کولینگ آبی هم یکی از بزرگترین خطراش همینه :d
ولی آزارک هم جدیدا داره خوب کار میکنه هاا خداروشکر یه آزراکی هست که قیمت معقولی تو ایران داشته باشه :|

PouriaTech
2013/06/07, 21:05
نه دیگه.اینجوری اپل پررو میشه.:d